Nişan olmadan erkek tarafına gitmek

imtheflora

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2023
6
3
25
Merhaba erkek arkadaşımın ailesiyle tanışalı 1.5 ay oluyor fakat ben bir kere gittikten sonra arkadaşlarım kendimi ağırdan satmam gerektiğini yoksa ileride yüzüme bakılmayacağını değerimin bilinmeyeceğini söyledi ve bu yüzden kendisinin ailesinin yanına bir daha gitmemi doğru bulmadıları. Ben bu konularda çevremde de çok fazla düğün nişan erkek arkadaş tanışması yapan olmadığı için bilemedim sizce dediklerinde doğruluk payı var mı, beni çağırdıkları halde bile gitmemem gerekirmiş çünkü bu kız da hep geliyor oluyormuş. Bu doğru mu? Daha dikkat etmem gereken neler var bunlar gibi eğer bu doğru değilse bile ?

Son düzenleme:
Evet bence doğru dünden hevesliler gibi ne işiniz var elalemin evinde. Hatta tanışmak bile çok abes iş ciddiye biner öyle tanışırsınız bu konularda erkek ailesi ısrarcı olur kızın evine gelir görür. Sevgilinin ailesine şirin kız pozu kesenler çok basit geliyor bana , daha sonra evlenseniz bile hayatta sınır çizemezsiniz bu insanlarla, evlenmeden evimizden çıkmazdı şimdi bizi istemiyor derler kafanızı duvarlara vurursunuz. Yaş kaç bilmiyorum ama sana abla tavsiyesi ne erkeğe ne ailesine kendini beğendirmek için bir şey yapma hevesli görünme bırak onlar senin peşinde dolansın arada isteme söz olmadan kimsenin evine gelip gidemem benim aile görgüm bu kusura bakmayın de geç

Bence de en baştan mesafe iyidir. Sonra bu sık gelip gitmeler önüne çıkar. Ha herkes yapar mı belki yapmaz ama ihtimal yani evimizden çıkmazdın oğlumuzla evlenmek için can atıyordun deseler kalbin kırılır.

Evet bence doğru dünden hevesliler gibi ne işiniz var elalemin evinde. Hatta tanışmak bile çok abes iş ciddiye biner öyle tanışırsınız bu konularda erkek ailesi ısrarcı olur kızın evine gelir görür. Sevgilinin ailesine şirin kız pozu kesenler çok basit geliyor bana , daha sonra evlenseniz bile hayatta sınır çizemezsiniz bu insanlarla, evlenmeden evimizden çıkmazdı şimdi bizi istemiyor derler kafanızı duvarlara vurursunuz. Yaş kaç bilmiyorum ama sana abla tavsiyesi ne erkeğe ne ailesine kendini beğendirmek için bir şey yapma hevesli görünme bırak onlar senin peşinde dolansın arada isteme söz olmadan kimsenin evine gelip gidemem benim aile görgüm bu kusura bakmayın de geç
Merhaba şöyle bizim iş biraz ciddiye bindi diyebilirim erkek arkadaşım şuan askerde onu da kendi annemle tanıştırdım bu şekilde

Ben de çok gitmelere olumlu bakmıyorum . Sizin niyetiniz güzel olabilir ama insanların içini bilemezsiniz, evlendikten sonra lafını edebilirler. Hatta ayrılsanız da arkanızdan konuşabilirler. Mesafe her zaman iyidir.

Ben çok taktik insanı değilim o yüzden gitmek istiyorsan git derim çünkü ben öyle yaptım bir süre. Annesi beni öyle seviyor ki sürekli görmek istiyor. Sonra annem tam da senin söylediğin gerekçelerle gitme bir daha dedi ucuz davranma dedi 🤣 ben de biraz daha mesafe koymak zorunda kaldım. Açıkçası evlenince de bu sıklığın devam etmesinden korktum. Tamam erkek arkadaşın ailesi iyi olabilir ama sonuçta biz de başka bir aile kuruyoruz sürekli yapışık ikiz gibi gezemeyiz.

Çağırıyorlarsa git yahu ayıp değil mi davete icabet gerek. Her hafta her hafta gidilmez tabi ama ne bileyim bir iki ayda bir çağırıyorlarsa git. Sonra çağırdık da gelmedi ukala deme ihtimalleri de var sonucta 😄

Çağırıyorlarsa git yahu ayıp değil mi davete icabet gerek. Her hafta her hafta gidilmez tabi ama ne bileyim bir iki ayda bir çağırıyorlarsa git. Sonra çağırdık da gelmedi ukala deme ihtimalleri de var sonucta 😄

Bence gitme mesafe her zaman iyidir
Şuan sonuçta onlar senin hicbirseyin
Zırt pırt aranmasını bile dogru bulmuyorum ben açıkçası

İşler ciddiye girmeden yüz göz olmaya ne gerek var? Zamanı gelince bol bol görüşürsünüz

Ben çok taktik insanı değilim o yüzden gitmek istiyorsan git derim çünkü ben öyle yaptım bir süre. Annesi beni öyle seviyor ki sürekli görmek istiyor. Sonra annem tam da senin söylediğin gerekçelerle gitme bir daha dedi ucuz davranma dedi 🤣 ben de biraz daha mesafe koymak zorunda kaldım. Açıkçası evlenince de bu sıklığın devam etmesinden korktum. Tamam erkek arkadaşın ailesi iyi olabilir ama sonuçta biz de başka bir aile kuruyoruz sürekli yapışık ikiz gibi gezemeyiz.
Aynı şeyleri düşünüyoruz çok doğru diyorsun

2 ayda vir de değil daha sık çağrıldım yani ayıp kısmını da hep düşünüyorum ama bu sefer de fazla oluyor

Ben de taktik insanı değilim şuan çok benzer durumda olduüumuzu fark ettim erkek arkadaşımı kırmadan ailesinin yanlış anlamasına mahal vermeden nasıl hallettimiz durumu acaba size özelden konuşabilir miyim

Merhaba şöyle bizim iş biraz ciddiye bindi diyebilirim erkek arkadaşım şuan askerde onu da kendi annemle tanıştırdım bu şekilde
Bu mu ciddiye binen iş, daha ne söz var ne isteme var ne bişey var. 1.5 aydır tanışıyorsunuz bir kere gelindi mi kapınıza?

X