Nişan Nişandaki takılar kimde kalır_?

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi
Kızlar takı konusu açılmışken bende birşey sormak istiyorum.Nişanda takılan takılar,düğüne yakın bir tarihte erkek tarafına geri mi veriliyor,düğünde tekrar takılması için ? Böyle bişey duyanınız oldu mu ?

Kızlar takı konusu açılmışken bende birşey sormak istiyorum.Nişanda takılan takılar,düğüne yakın bir tarihte erkek tarafına geri mi veriliyor,düğünde tekrar takılması için ? Böyle bişey duyanınız oldu mu ?

böyle bir olaya bizzat tanık oldum bi yakınımızın kına gecesinde kaynana gelinden nişanda takılan altınları düğünde takmak için geri istedi (sanırım durumları tekrar almaya yetmemiş) ama gelin inatçı vermem diye tutturdu bide tartışma çıkmıştı :KK1:
kısaca gelin inadından altınları geri vermedi kaynanada düğünde hiç birşey takmadı :KK1:

böyle bir olaya bizzat tanık oldum bi yakınımızın kına gecesinde kaynana gelinden nişanda takılan altınları düğünde takmak için geri istedi (sanırım durumları tekrar almaya yetmemiş) ama gelin inatçı vermem diye tutturdu bide tartışma çıkmıştı :KK1:
kısaca gelin inadından altınları geri vermedi kaynanada düğünde hiç birşey takmadı :KK1:

Böyle bir durum yaşanma ihtimali var yani...:) Sağol arkadaşım,aydınlattın beni

eğer karşı tarafın maddi durumu iyise nişanda takılanlar ve düğünde takılanlar ayrı olur..

konuyu açan arkadaşımızın cevabı ise nişanda erkeğe de takıldı biz almadık..bana takılanlar bende kaldı diğeri nişanlımda

Son düzenleme:
burada bütün kızlar nişanda takılanlar bizde kaldı diyor benimde bildiğim kadarıyla nişanı kız tarafı yaptığı için nişanda takılanlar kız tarafında kalır, gel gelelimki ( bu arada ben 1 günlük nişanlıyım :KK43: ) benim nişanlım bana nişandan 1 hafta-10 gün önce sana takılanlar sende kalsın bana takılanlar bende kalsın dedi, bende farketmez dedim, nişanımız oldu bir anda bir karışık bir gerginlik başladı salonda, noluyor diye bakınıyorum ama anlayamıyorum tabiki. meğerse bizimkiler takıların hepsini bir poşete koymuşlar erkek tarafıda bizimkilerin peşinden dolanıyor verin diye. ama öyle böyle değil, üstüne gidiyorlar bizimkilerin, sonra nişanlım benim yanıma geldi bana dediki hani bana takılanlar bende sana takılanlar sende kalacaktı dedi, bende teyzeme dedimki teyze bunlar bize takılanları verin diyor verin benim tatsızlık çıkmasın dedim, bizimkiler tabi daha çok sinirlendi bu duruma benim kalbim kırıldı yüzüm düştü :S sonra bizimkiler vermediler tabi takıları, akşam olunca nişan yemeğine gittik 5 kişi, nişanlım ağlamaya başladı bir anda, zaten araba bana sesini yükselterek ağzına geleni söylemişti, yemeğe oturduk yemekte yemedi, ağladı tam içine etti anlayacağınız. şuanki duygularımı anlatamam okadar kötüyüm,

nişan alışverişi konusunda da; onlar bana kıyafetimi ayakkabı çantamı aldılar ama biz ona takım elbise almadık, en son nişanlımın ağzından şöyle bir laf duydum "bana zaten takım elbise ayakkabı hiç birşey almadınız en azından takılar bizde kalsaydı" dedi :KK43: bilmiyorum kızlar pişmanım açıkçası ne yalan söyliyim nişanlandığıma:KK43:(

Son düzenleme:
X