Nişanlanacağım ama içime oturmayan bir şeyler var

Daha 21-22 yaşındasınız yazdıklarınızdan bunu anladım. Benim yakın bir akrabamda aynı sizin gibiydi millet ne der diye ayrılmadı ama sonrasında keşke sizleri dinleseydim dedi. Daha çok yolun başındasınız. Keşke öncelikle kötü bir insan çıkarsa karşınıza hemen kendi hayatınızı kurabilecek donanıma gelmek için çalışsanız. Bu aileyi anlattığınız kadarıyla ben beğenmedim. Tavırları söyledikleri hoş değil. Eve gireceğiz ailesi çıkacak mevzusu da boş bence. Asla inanmayın. Küçüksünüz diye sizi sindirmeye çalışacaklar. Gidecek olsalar şimdi diğer oğlu evlenmiş giderlerdi. Siz de mi gidecekler ? Akıllı olun ve ailenizi dinleyin. Evlendikten sonra bambaşka şeyler önemli hale geliyor. Yol yakınken önünüze bakın.

Belki bu yazdıklarım bazılarınıza toy ve çocuksu gelebilir fakat bende çok büyük sayılmam bunları yaşıyorum.Herneyse başlayayım anlatmaya =)
Erkek arkadaşımla 2019da tanıştık ve sevgili olduk,o zamanlar 18–19 yaşlarındaydık ve toyluktan herhalde aileleri tanıştırıp ciddi ilişkiyiz dedik ilk aşkımdı ve gözüm çok kördü onsuz yapamam diyordum sonra onu askere gönderdim ve kavga edip bayağı ağır bir şekilde ayrıldık,barışmak istediğimde de hakaretler küfürlerle beni her yerden engelledi aileme beni kötüledi aradan 1,5 yıl geçti bu Mayıs’ta tam kendimi toparladım yeni birisini hayatıma aldım derken profilime koyduğum tarihle hayatıma birini aldığını öğrenip “karaktersiz,sen sana yakışanı yapmışsın” diye bayağı bir hakaret dolu mesajlar attı bende senin yasını daha fazla tutup kendimi üzemezdim mahvoldum 1,5 senedir diyip kapattım konuyu fakat sonra canını yakmak istediğim için buluştuk ama bu konu bambaşka yere gitti kızlar şu an 21 yaşındayım Mayıs’ta barıştık alyanslarımızı ve taksitle beyaz eşyalarımızı aldık ve 1,5 hafta önce evlilik teklifimi aldım kabul ettim fakat şimdi içimde oturmayan bir şeyler var,5 ay sonra nişanım olacak,erkek kardeşi evleniyor ve kız onların evinde yaşayacak 2 sene boyunca evlerini alıp çıkacaklar bense o kızın onlarla yaşamasına açıkçası çok rahatsız oluyorum çünkü neticede erkek arkadaşım orada bekar bir erkek var evde her şeyden önce.Biz de onlar evini alıp gidince o eve oturup kendi evimiz için para biriktirip çıkacağız 2 sene sonra evleneceğiz Yani fakat sorun şu ki benim içime oturmayan bazı şeyler var,sanıyorum ki ben ilk aşkım her şeyi onunla tattım diye geri barıştım ve heyecanlandım yani alışkanlık ilişkisi olmuş benim için Yani onu öpemiyorum barıştığımızdan beri öpücüklerim de kısa kısa oluyor hani kızlar kalbimde o eskiden hissettiğim “ölüyorum aşkından” kıpırtısı yok ben onun ilgisini özlemişim galiba bilmiyorum ya kaldı ki o bana diyor ki beni eskiden daha çok öperdin vs yakınlık göremediğini düşünüyor ailem ise daha evlilik teklifini yeni aldın,nişanlanacaksın bak bu süreçler birbirini tanıma süreçleridir elalem ne der diye düşünme yüzüğü çıkartmak istiyorsan çıkart daha iyileri karşına çıkar diyorlar ne yapacağım bilmiyorum ailem diyor bak böyle böyle birisi var çok iyi birisi cart curt ama bilemiyorum kızlar erkek arkadaşım da çok iyi birisi,sizce sonradan bir şeyler tekrardan hisseder miyim?

Düzenleme:

Erkek arkadaşıma ailesi benim için “onu çok seviyoruz ama susmasını nerede ne konuşması gerektiğini bilmiyor bazen oturaklı bir kız ama çok girişken” demişler erkek arkadaşım da diyor ki biz bu rahatlığı onlara verdik Çek kendini mesafe koy araya senin hakkında böyle diyemezler dedi şimdi de ailesi doğum günüm için hiçbir şey yapmadılar,uzaktan kuru bir mesaj attılar ama erkek arkadaşım etrafımda pervane dönüyor endişeleniyor seni mutlu hissettirme konusunda yetersiz kalırsam diye ağlıyor bazen eski hatalarını yapmama konusunda da söz verdi ve çok pişman ama ben tekrar aynı hisleri hissedebilir miyim bilmiyorum.

Düzenleme:2

Arkadaşlar biz de o eve gideceğiz fakat abisi ailesiyle evlenince yaşayacak ama evini alıp gidince ailesi de köye gidip kalacak o ev boşalınca biz evlenip gireceğiz eve ki bizim ayrılma sebebimiz de babasının onun üzerine borç yapmasıydı bir diğer endişem de bu
Valla ben başta yazılan ayrılık olayından sonra yediğiniz hakaret ve küfürlerden sonrasını okumadım. Zira ondan sonrasını getirtmişseniz ailenizi kötüleyen biriyle devam ediyorsanız söylenecek çokta bi şey yok demektir. Nasıl bir aşktır ki bu seni aşağılayan biriyle ilişkiye devam edip üstüne evlenme hayalleri kurabiliyorsunuz anlamıyorum anlayamayacağımda.

Erkek arkadaşın maalesef iyi biri değil. Aileni karşına al konuş yaptığı herşeyi eksiksiz anlat bu küfür hakaret olaylarını ve ne derlerse dinle sonra çok pişman olursun.

Mesleğiniz var mı, çalışıyor musunuz? Kendinizi %80 boşanırım garantisine alın öyle ne yapacaksanız yapın. Gidişat onu gösteriyor çünkü.

Asla ve asla kayınvalide evine gitmeyin. 50 metrekare, 1+ 1 evi kendiniz tutup idare ettiremeyecekseniz evlenmeyin. Ayrıca mümkünse eş ailesinden bir iki mahalle ötede oturun.

Gelelim adama, sizi ailesinin evine götürüp sonra da konuştuğu sözleri yutacağı o kadar bilindik bir durum ki, bile bile lades oluyorsunuz.

Adam olan erkek kendi evini tutar ve geçindirme konusunda yeterlidir. Ana babasını tirtiklamaya devam etmez.

X