Nisanlim nisan atmak istiyor:(

Merhaba arkadaşlar basliktanda anlasilacagi uzerine nisanlim nisani atmak istiyor 8 yillik bir gecmisimiz var ne yapicam bilmiyorum kafam cok karişik konusmaya çalıştığım zamanda cok kalbimi kırıyor tartisiyoruz surekli sacma sapan konulara en sonra isten ayrilmadigim ve patronumu savundugum icin onu isyerine tercih ettiğimi dusunuyor ve ayrilalm dedi yaklasik 3 haftadr dogru duzgun mesajlasmiyoruz bile anlasmiyoruz beni anlamiyorsun diyor oda benj anlamiyor gercekten cok bunaldim psikologa basladim bu yuzden sizden de fikir almak istedim fikriniz nedir
Evlenince duzelmicek.. lütfen hayatını mahvetme

Aileniz ne diyor şu güzelim işi bırakıp gitmenize?
Ailem istemiyor gitmemi hep diyorlar nisanlin gelsin die ama ben gelmesi icin baski yapmak istemedim birine baski yaparak zorlayarak gelmesini dogru bulmadim bi kackez söyledim artik kabullenmistim gitmeyi bu olay oldu ailem ozellikle babamda basta hic istemedi uzun bir sure izin vermedi ailesinin gelip tanismasina sonra ikna oldu bi yola çıktık ama iste hep sorun yasiyoruz ailemede ne derim bilmiyorum

Ailem istemiyor gitmemi hep diyorlar nisanlin gelsin die ama ben gelmesi icin baski yapmak istemedim birine baski yaparak zorlayarak gelmesini dogru bulmadim bi kackez söyledim artik kabullenmistim gitmeyi bu olay oldu ailem ozellikle babamda basta hic istemedi uzun bir sure izin vermedi ailesinin gelip tanismasina sonra ikna oldu bi yola çıktık ama iste hep sorun yasiyoruz ailemede ne derim bilmiyorum
Siz ona baskı yapmak istemmeişsiniz ama o size yapıyor?

Sizi ondan kıymetsiz kılan şey ne de siz ona gel demezsen o size bu ladsr eziyeti edebiliyor.

Aileniz göbek atar bu adamdan ayrılırsanız emin olun.

Ay çok sinirlendim ben bu konuya yaa. Siz yaşlarda kardeşim var şu şekilde davransa odaya kilitler yine de böyle bi adamla evlenmesine müsade etmem bu ne ya.
Ah keşke biz müsade etmeyince yapmasalar ama bazıları zor yoldan kafalarını vura vura öğrenmek istiyor bazı şeyleri… biz de kız kardeşimle benzer bir durum yaşadık, kıyamet koptu yıktım ortalığı yine gitti yaktı başını. Şimdi de bin pişman ama zaman geri gelmiyor işte.

Merhaba arkadaşlar basliktanda anlasilacagi uzerine nisanlim nisani atmak istiyor 8 yillik bir gecmisimiz var ne yapicam bilmiyorum kafam cok karişik konusmaya çalıştığım zamanda cok kalbimi kırıyor tartisiyoruz surekli sacma sapan konulara en sonra isten ayrilmadigim ve patronumu savundugum icin onu isyerine tercih ettiğimi dusunuyor ve ayrilalm dedi yaklasik 3 haftadr dogru duzgun mesajlasmiyoruz bile anlasmiyoruz beni anlamiyorsun diyor oda benj anlamiyor gercekten cok bunaldim psikologa basladim bu yuzden sizden de fikir almak istedim fikriniz nedir
Defolsun gitsin yaa milletin ergenliğin çekemem yani

Hiçbir şey açıklamak zorunda değilsiniz ailenize. Bir arkadaşımın kızı, doktor, bu yaz nişanlandı. Ev tuttular. Eşya, perde, düğün salonu, davetiye falan her şey hazırken kızı eve gelmiş bir gün ve “Biz ayrıldık. Her şeyi iptal edin. Evlilik yok.” demiş ve odasına girmiş. Biraz geleneksel bir aile arkadaşım ve eşi. Kızlarına sormuşlar tabii, ne oldu, açıkla, belki düzeltiriz falan diye. Hiç açıklama yapmamış, şu an konuşmak istemiyorum, beni rahat bırakın, demiş. Onlar da üstüne gitmediler. Kız iki üç ay bunalımda takılmış ve ailesi de soramamış o yüzden. Kendisini hazır hissettiğinde anlattı durumu. Siz de öyle yapın, boş verin, kimseye açıklama yapmak zorunda değilsiniz, en yakın arkadaşınıza bile. Önce siz sindirin sonra açıklamayı düşünürsünüz.

Hiçbir şey açıklamak zorunda değilsiniz ailenize. Bir arkadaşımın kızı, doktor, bu yaz nişanlandı. Ev tuttular. Eşya, perde, düğün salonu, davetiye falan her şey hazırken kızı eve gelmiş bir gün ve “Biz ayrıldık. Her şeyi iptal edin. Evlilik yok.” demiş ve odasına girmiş. Biraz geleneksel bir aile arkadaşım ve eşi. Kızlarına sormuşlar tabii, ne oldu, açıkla, belki düzeltiriz falan diye. Hiç açıklama yapmamış, şu an konuşmak istemiyorum, beni rahat bırakın, demiş. Onlar da üstüne gitmediler. Kız iki üç ay bunalımda takılmış ve ailesi de soramamış o yüzden. Kendisini hazır hissettiğinde anlattı durumu. Siz de öyle yapın, boş verin, kimseye açıklama yapmak zorunda değilsiniz, en yakın arkadaşınıza bile. Önce siz sindirin sonra açıklamayı düşünürsünüz.
Tesekkur ederim fikirleriniz icin zor bir yola girecegim insallah bu zorlu yolu atlatip rahata ve eski psikolojime kavusurum

Tesekkur ederim fikirleriniz icin zor bir yola girecegim insallah bu zorlu yolu atlatip rahata ve eski psikolojime kavusurum
İnanın yolunuz aslında hiç zor değil. Asıl sizi zora sokacak olan evlenmek olacak. En fazla 3 ay sonra üstünüzdeki baskının gittiğini, ferahladığınızı göreceksiniz. Hayat çok güzel, kuşlar uçuyor ya🎶

Benim suan isyerimde konumum iyi isyerimden ortaklık teklifi aldim. Nisanlimin isi cok duzenli degil gece 12 1 e kadar bazen sabaha kadar çalışması gerekiyor ve hakettigi maasi alamiyor. Ben isyerinden ortaklık teklifi aldim ama kabul etmeden ona sordum bu hayat ikimizin sen ne dusunursun die onun da fikrini aldim bana bi tmm kabul edelim senin oldugun sehirde yasayalum dedi bi olmaz dedi dogru duzgun cvp veremedim isyerinede. Suan hala bnden cvp bekliyor işyeri. Yaklasik 1 ay once nisanlimla kavga etmeden once patronum tekrar konustu benimle burada kalin nisanlinda gelsin ben is imkani vereyim ikinizde bu isyeri bunyesinde calisin dedi yada evlenin 1 yil burda kalin senin yerine gelen kisiyi yetistir iyice ogrensin isyeri zor durumda kalmasin dedi bu surecte olusacak butun tasinma yerlesme vs butun masraflarinizi ben karsilayim dedi yada 3. Bir ihtimal olarak evlendikten sonra denetim zamani gelin denetimi atlatalim dedi. suan sgk sozlesmemizi yaptik yilin basinda yenileniyor dugunumuz temmuzda olacak temmuzdan sonra 1 kac ay icin tekrar bi sozlesme maliyeti altina girmeyelim dedi ve sozlesme yenilendigi zaman yerime bir baskasi geldigi zaman bu isyeri icin yaklasik 2 aylik bi kayip 2 ay islerin aksamasi demek. bnde aynen nisanlima ilettim konuyu ve bu hale geldik bu zamana kadar hicbirkonuda onu secmedigimi patronumu ona karsi savundugumu soyledi ve isimi ona tercih ettigimi öne sürdü suan ayrilsam eminim sevgisini paraya isine tercih etti diyecek. kavgadan sonra isten ayrilmami istedi bnde ayrilmadim suan da bu haldeyiz. ben onun yasadigi sehire bu pozisyonumu birakip yeniden baslamayi goze aldim cikarkende o kadar ekmegini yedigim isyerini zor durumda birakmak istemedim . kulturlerimiz adetlerimiz cok farkli nisanlimla bizim adetimizde olmayan şeyleri onlarin adetinde var die yaptim ne ailemden ne erkek tarafindan 1 krs destek gormeden ceyizimi duzdum beyaz esyami aldim yatak odasi ve kina icin kenara altin yaptim biriktirdim bu kadar şeyi kendi emegimle isyerinden kazandim ve bana bu kadar iyiligi dokunan bir isletmeyide zora sokmadan ayrilmak istedim. Calistigimin karşılığını hem maddi hem manevi olarak fazlasiyla aldim suan isyerinde aile gibiyiz su anki turkiye sartlarinda zor bulunacak bir isyeri ama bunu bir turlu anlatamadim nisanlima :KK43:
Nişanlınız sizin kazancınızı ve konumunuzu çekemiyor. Şu an aşağılık kompleksi yaşıyor. İşi bıraksanız da bunu asla sindiremeyecek. Hep eziyet edecek. Aklınız varsa ortaklığı kabul edin, bu fırsatı kaçırırsanız ömür boyu pişman olursunuz ve yaşadığınız her ekonomik zorlukta aklınıza gelip nişanlınıza kin duyacaksınız. Sevgi para seçimi değil bu, seviyorsa o gelsin buraya, kurulu adam gibi bir düzeni bile yokken sizi böyle bir fırsattan mahrum etmeye hakkı yok. Ayrıca farzedin ki parayı seçtiniz haksız mı olacaksınız. Para her şey artık. Bir adam için bu fırsat kaçırılmaz, akıllı olun. Böyle bir nimet tepilip sefaletin kollarına koşulmaz.

Birazdan herkes sana 'aptal olma' yazacak. APTAL OLMA koca da sevgi de bulunur ama böyle bir fırsat bir defa kaçırılır. İşi kabul edin, nişanlınızı da arayın 'işi kabul ettim, buraya gelirsen evleniriz, gelmezsen sen bilirsin' deyin. Akıllı olun

tabi ki izin vermeyin
sakız gibi yapışın adama
her türlü sorunda da ben sana demiştim sen bilerek geldin laflarına maruz kalın
sonra da 3 çocuk yapın iyice bağlayın adamı
sonra hep beraber mutsuz bir aile mutsuz bir toplum
okullarda biz uğraşalım

Boş ver canım umursama hatta önce sen at. Çünkü zorla evlenseniz bile çok gitmez sen üzülürsün o zaman daha çok boçalarsın. Bırak gitsin.

Sonradan ayrilacaginiz çok aşikar baştan ayrilmak mantıklı. Bence ustelemeyin herkes yoluna baksın.

Canım boşanmaktan iyidir. Olmuyorsa zorlama , ayrıl bence .

X