Nişanlıyım kafayı yemiş durumdayım

Ne yazık ki aileler tanıştıktan sonra hepsi sıra sıra geldi ben daha erken diye laf döktüm bin kere kendi annem bile o zaman tanıştırmasaydın bizle dedi ben sadece bilsinler kimle arkadaşlık ediyorum diye tanıştırmıstım. Ana para hiç yok kredi şimdi çekebilseydiler bana nişanda takılanları bile verir misin diye sordular gelecek altınlara ve etraftan biraz nakiit bulup Kredi çekmeyi düşünüyorlar
Daha ortada düğün yok. Yok kinadaki takılanları verir misin yok nişandakileri verir misin?Size dogal bir mutluluk zaten yasatmamislar takıları verir misin demekten. Oğlan tarafının böyle dilenci gibi olmasınıda anlamıyorum. İrite ediyor beni. Altınlarını verir misin? demişler kına ve nişan için. Siz kendiniz dememissiniz ki.Zaten diretiyorlar yazmissiniz konuda. Bence düğünde takilanlari da isterler düğünden sonra gibime geldi. Siz nisanlinizla ayri konusup bi plan dahilinde karar alsanız hadi anlicam da böyle size direttirmisler. Bi afallamissiniz. Bence direkt kiraya oturun madem toplu parada yoksa. Kaynanayla sakın oturmayın derim

Burada hep yazılanları okuyordum kaydolmadan ama beni tanımayan insanlardan fikir almak istiyorum artık.Nişanlıyım ve nişanlımı çok seviyorum.Yaklaşık 7 yıldır tanışıyoruz ve 3 yılı da sevgili +nişanlı olarak geçiriyoruz. Ben yukske bir puan alamadığım için atanamadım (sağlıkçıyım) özel sektörde de güzel bir yer bulamadığım için en son bir fabrikaya başladım kayınvalidemin çalıştığı.Hala hedeflerime ulaşamamış hissediyorum. Bu nişanlılık sürecinde de hem Kendi ailemin baskısı hem de karşı tarafın baskısını hissediyorum.
Erkek arkadaşım da ben de oynamayı hiç sevmeyen biriyiz yani birilerinin önünde nişan yaptık ve çok stresli doluydu annem istediği için yaptık.Yine benim ailem taktıkları takıların geri gelmesi için ve sevdikleri için kına olsun maliyeti çok olmayan dediler ben de kendi ailem de karşı tarafla da ortak bir şey bulmak için küçük bir yerde yapalım dedim erkek arkadaşım annesiyle yaşıyor.onlar bu tarz şeyleri aşırı gereksiz olarak düşünüyorlar. Neyse. burada sizlere sormak istediğim şey erkek arkadaşım ve annesi sürekli biriktirip bir ev almışlardı 2 yıl önce şimdi de kiralar çok uçuk diye kredi çekip ev alalım diye diretoyprlar hatta ben de bi ara mantıklı bulmuştum kına da falan takılan takıları kendi takacaklarini verir misin ev almaya kalksak dediler bı olabilir bana yapılmıyo zaten ikimizin hayatı için falan demiştim daha kına vs olmadı benim işim de çok net değil çıkarabilirler gibi de 2 ay kaldı ve biz ne kira ne satılık ev bakmıyoruz kredi şimdi vermedikleri için evlendikten sonra veriyorlarmış erkek arkadaşım da annemin evinde kalsak annem anneannemde kalıcak zaten diyor ve ben asla istemiyorum. Annesi ben bu evden çıkayım başka küçük bi eve gireyim diyo ama kesin değil ve erkek arkadaşım da ben diyemem çık diye diyo ben de şuan 2 3 aylık için kiraya çıkmak istemiyorum annesinin evinde de kalmak istemiyorum çünkü benimle kalın diyecek kredi çekersek de zaten annesi oğlum sen kira parası kadar verirsin ben üstünü ekleyerek öderim diyo ama tüm maaşınï verse bile tamamlanmıyor ben kirada oturmak istiyorum yeni evlendiğimde borçla hiçbir yere gidememek istemiyorum ne yapmalıyım böyle giderse ayrılacağım kafayı yiyeceğim artık
O kadar karman çorba analtmissin ki !

Sağlık bölümünden atanana kadar bekleyin. Şuan ki kredi faizlerinden haberiniz yok heralde ? Ne kadar çıkar ki en fazla ?

Daha ortada düğün yok. Yok kinadaki takılanları verir misin yok nişandakileri verir misin?Size dogal bir mutluluk zaten yasatmamislar takıları verir misin demekten. Oğlan tarafının böyle dilenci gibi olmasınıda anlamıyorum. İrite ediyor beni. Altınlarını verir misin? demişler kına ve nişan için. Siz kendiniz dememissiniz ki.Zaten diretiyorlar yazmissiniz konuda. Bence düğünde takilanlari da isterler düğünden sonra gibime geldi. Siz nisanlinizla ayri konusup bi plan dahilinde karar alsanız hadi anlicam da böyle size direttirmisler. Bi afallamissiniz. Bence direkt kiraya oturun madem toplu parada yoksa. Kaynanayla sakın oturmayın derim
Nisan ve kına takilarini isteyen düğün takilarina direkt el koyar. Düğünden sonrada içinden bir gramını bile vermezler konu sahibine.

Daha da biz geline neler taksak adetleri nedir diyecekleri yere. Kiz kinasinin takilarina varana kadar kapacak olmuslar. Adet olsun olmasın. Geline ne takalım diye bizim bölgede heveslenirler çok mesela. Ama bende farkli bir şehire evlendim eşim farkli memleketten. Geline ne takmasak aman heveslenir bisey yaparız diye düşündüler. Sakın ev ayağına tongaya düşmeyin kiraya oturun madem. Ev almalik durum yoksa altininizi kaptırmayın hem

Kafayi yemene gerek yok soyle sorayim once..

1-nisanlin ayda ne kazaniyor?

2- anneanneme cikacak demis annesi icin ama annesi ben kucuk bi eve cikayim demis? Hangisi? (Burda bi oyalama var gibi)

3- anasi baska eve cikacaksa yani kiraya, hem sizin kredinin ustunu hem kirayi hem gecimini nasil saglayacak? (Evden falan cikmaz bence)

bence sen bu cocukla evlenme, annesi her haltin icinde yok takilari ver yok kredi bu ne ya...gelin mi gidiyorsun emlakciyla mi evleniyorsun? daha evlenmeden bisuru yuk bindirmisler ustune. Krediyi bi de senin adina mi cekecekler ? Ayrica 3 milyona ici eski bi ev alsan en kotusu takilar sanki 1 milyon mu edecek de 2 milyon kredi nasil cikacak cikmaz? Bi de sunu anlamadim kinada degil dugunde taki takilir benim bildigim...kinada takilar gelsin ne alaka?

Ayy icim sıkıldı bosver yaa bi bu mu kaldi git biraz hayatini yasa gez toz sonra evini mevini almis biriyle evlen bu nedir arkadas...Ic karartici muhabbetler, iki ucu poklu degnek...ya kira ya yuklu borclar...kolay mi ya o milyonluk krediler yeni duzenden haberleri yok galiba 3-4 sene oncesinin kafasiyla konusmalar bunlar yani olmayacak hayaller...sonra anlasamayip bosanirsan ne olacak o krediler sana kalacak...

Son düzenleme:
Kafayi yemene gerek yok soyle sorayim once..

1-nisanlin ayda ne kazaniyor?

2- anneanneme cikacak demis annesi icin ama annesi ben kucuk bi eve cikayim demis? Hangisi? (Burda bi oyalama var gibi)

3- anasi baska eve cikacaksa yani kiraya, hem sizin kredinin ustunu hem kirayi hem gecimini nasil saglayacak? (Evden falan cikmaz bence)

bence sen bu cocukla evlenme, annesi her haltin icinde yok takilari ver yok kredi bu ne ya...gelin mi gidiyorsun emlakciyla mi evleniyorsun? daha evlenmeden bisuru yuk bindirmisler ustune. Krediyi bi de senin adina mi cekecekler ? Ayrica 3 milyona ici eski bi ev alsan en kotusu takilar sanki 1 milyon mu edecek de 2 milyon kredi nasil cikacak cikmaz? Bi de sunu anlamadim kinada degil dugunde taki takilir benim bildigim...kinada takilar gelsin ne alaka?

Ayy icim sıkıldı bosver yaa bi bu mu kaldi git biraz hayatini yasa gez toz sonra evini mevini almis biriyle evlen bu nedir arkadas...Ic karartici muhabbetler, iki ucu poklu degnek...ya kira ya yuklu borclar...kolay mi ya o milyonluk krediler yeni duzenden haberleri yok galiba 3-4 sene oncesinin kafasiyla konusmalar bunlar yani olmayacak hayaller...sonra anlasamayip bosanirsan ne olacak o krediler sana kalacak...
O da fabrikada çalışıyor 20-25 k arası alıyor.Birde biz nikah yapacağız sadece ondan önceki gün kına yapılacak.Devrik cümlelerim yüzünden hepinizden af dilerim kusura bakmasın kimse ben de erken bir evlilik olacağını düşünüyorum ama Türkiye gibi bir yerde yaşıyoruz niye hepiniz bu kadar bana kızmışsınız anlamıyorum sadece çok sessiz biri olduğum için her şeyi söyleyemediğim için bunlar başıma geliyor ama sizde hepiniz değil ama bir çok yanıt da bana söylenmişsiniz.Gerçekten hepinizi abla veya kardeş olarak nasihatinizi dinlemek için geldim daha da moralim bozuldu uzun süreli bir ilişkim ailem de nişan atılsa ayıplanacak diye bir şey demiyor ben erkek arkadaşımla düzgün anlayabileceği bir dille konuşursam kk yi de kötülemeden ama çok araya girip yanlış yönlendirdiğini söylesem olmuyor mu bilemiyorum deneyimsizim bu konuları elbet yaşayan gören bilir ben de hayatımın geri kalanını evli borçlu değil de eşimle mutlu bir hayat dolu dolu bir hayat istiyorum

O da fabrikada çalışıyor 20-25 k arası alıyor.Birde biz nikah yapacağız sadece ondan önceki gün kına yapılacak.Devrik cümlelerim yüzünden hepinizden af dilerim kusura bakmasın kimse ben de erken bir evlilik olacağını düşünüyorum ama Türkiye gibi bir yerde yaşıyoruz niye hepiniz bu kadar bana kızmışsınız anlamıyorum sadece çok sessiz biri olduğum için her şeyi söyleyemediğim için bunlar başıma geliyor ama sizde hepiniz değil ama bir çok yanıt da bana söylenmişsiniz.Gerçekten hepinizi abla veya kardeş olarak nasihatinizi dinlemek için geldim daha da moralim bozuldu uzun süreli bir ilişkim ailem de nişan atılsa ayıplanacak diye bir şey demiyor ben erkek arkadaşımla düzgün anlayabileceği bir dille konuşursam kk yi de kötülemeden ama çok araya girip yanlış yönlendirdiğini söylesem olmuyor mu bilemiyorum deneyimsizim bu konuları elbet yaşayan gören bilir ben de hayatımın geri kalanını evli borçlu değil de eşimle mutlu bir hayat dolu dolu bir hayat istiyorum

Noktalama isaretlerini de mi mufredattan kaldirdilar artik?

Haziran basi siparis ettigim mobilyalar Eylulde gelmisti. Siz 2 ay icinde ev bulup dosemekten bahsediyorsunuz. Bence siz ya bir iki sene evliligi oteleyin ya da kiraya cikin ve dugun sonrasi takilarinizi degerlendirerek ev alma durumuna bakarsiniz. Ama o takilarla ev alabilmeniz cok zor. Ya da k.validenizin evinde siz yasarsiniz ona kucuk bi ev alirsiniz tabi kabul ederse. Bilmiyorum biraz karisik bi durum sizinki. Sanirim 2 kisi calisip 1ini kiraya verip digeriyle gecinmeye bakacaksiniz. Allah yardimciniz olsun.
Biz Aralık'ta almıştık mobilyaları hazirana kadar yapılıp teslim edilecek
Noktalama isaretlerini de mi mufredattan kaldirdilar artik?
Ne bu noktalama işaretleri ile alıp veremedikleriniz ya ne çok taktınız

Aylık 25 bin ödemeli ev kredisi bulursa şükredin, yani o kadar diyeyim. Yani en iyi ihtimalle 1 maaşın hepsi ev kredisine gider. Ee 1 ay boyunca siz ne yiyip içeceksiniz? Tek maaş yetecek mi?

Ayrıca benim bildiğim ya çiftin oturacağı ev , onlar evlenmeden çoktan hazırdır ya da nikahtan sonra ev kredisiyle ev alınır.

Zaten iki sayfadır çoğu kişi ev almanın çok çok zor olduğunu yazmış, o yüzden onu geciyorum.

Nişanlının ve annesinin " yok nişan takılarını ev için alırız, yok şunun şusu olur" demesi çok büyük bir falso. Resmen kötü niyetliler, özellikle de kv adayı.

Kınan nasil olsun? Nasıl rahat olursun? vb sorular yerine sırf maddi içerikli sorular soruyorlar. Birtakım planlar yapıyorlar. Hoş mu şimdi bu? Yapılacak şey mi?

Evlenmeden önce senden altinlari alacaklar, ev belki kv üstüne olur. Nereden bilebilirsin ki? Sonra sen o evi kendi eviniz sanarken bir gün kv nin canı sıkılır, " evimden gidin" der. Veya haydi biraz daha iyi düşünelim, ev nişanlının üzerine olsun. Evlenmeden önce alınan mal onun üstüne olursa o evde bir hakkın olmaz. Ama evlendikten sonra o evin borçları ödenirken sen de sıkıntı çekmiş olursun ve o sıkıntılar boşuna olur.

Ben burada kv ve nisanliyi hiç ama hiç iyi niyetli görmedim. İlla ev satin alinacaksa siz evlendikten sonra alınsın.

Ayrıca daha kalacağınız ev mi belli değilken karşı tarafında niyeti belliyken sen neden kirada oturmak istemiyorsun? Kimse kirada güle oynaya kalmıyor. Mecburiyetten kirada kalınıyor çoğu zaman.

Şu an senin yapman gereken nişanlına " evi nikahtan sonra alalim ( o zaman istersen altinlari da verirsin) ya da ev satin almaya maddi imkanimiz yoksa kiraya çıkalım" demen.

Aylık 25 bin ödemeli ev kredisi bulursa şükredin, yani o kadar diyeyim. Yani en iyi ihtimalle 1 maaşın hepsi ev kredisine gider. Ee 1 ay boyunca siz ne yiyip içeceksiniz? Tek maaş yetecek mi?

Ayrıca benim bildiğim ya çiftin oturacağı ev , onlar evlenmeden çoktan hazırdır ya da nikahtan sonra ev kredisiyle ev alınır.

Zaten iki sayfadır çoğu kişi ev almanın çok çok zor olduğunu yazmış, o yüzden onu geciyorum.

Nişanlının ve annesinin " yok nişan takılarını ev için alırız, yok şunun şusu olur" demesi çok büyük bir falso. Resmen kötü niyetliler, özellikle de kv adayı.

Kınan nasil olsun? Nasıl rahat olursun? vb sorular yerine sırf maddi içerikli sorular soruyorlar. Birtakım planlar yapıyorlar. Hoş mu şimdi bu? Yapılacak şey mi?

Evlenmeden önce senden altinlari alacaklar, ev belki kv üstüne olur. Nereden bilebilirsin ki? Sonra sen o evi kendi eviniz sanarken bir gün kv nin canı sıkılır, " evimden gidin" der. Veya haydi biraz daha iyi düşünelim, ev nişanlının üzerine olsun. Evlenmeden önce alınan mal onun üstüne olursa o evde bir hakkın olmaz. Ama evlendikten sonra o evin borçları ödenirken sen de sıkıntı çekmiş olursun ve o sıkıntılar boşuna olur.

Ben burada kv ve nisanliyi hiç ama hiç iyi niyetli görmedim. İlla ev satin alinacaksa siz evlendikten sonra alınsın.

Ayrıca daha kalacağınız ev mi belli değilken karşı tarafında niyeti belliyken sen neden kirada oturmak istemiyorsun? Kimse kirada güle oynaya kalmıyor. Mecburiyetten kirada kalınıyor çoğu zaman.

Şu an senin yapman gereken nişanlına " evi nikahtan sonra alalim ( o zaman istersen altinlari da verirsin) ya da ev satin almaya maddi imkanimiz yoksa kiraya çıkalım" demen.

Aklıma geldi yazayım. Siz evlenince illa ki bebeğiniz olur. Bu durumda sen calisamazsin. Ee bu durumda kocanın tüm maaşı ev kredisine gider , ki bu en iyi ihtimal. Belki şu an krediler daha yüksektir bilemiyorum. O zaman napacaksiniz?

pek anlatamamış ama kendisi 2-3 aylık kiraya çıkmak istemiyor

çünkü 3 ay sonra ev alınacak ya :KK70:
3 ay sonra alınan eve tekrar taşınacak filan o yüzden istemiyor...bu kadar da emin maşallah...

konu sahibi bi uyanır mısın? lütfen.
en basit ev olmuş 3 milyon lira
size kınada 2 milyonluk takı mı takacaklar? öyle bir takı takılacaksa zaten neyi dert ediyorsunuz? öyle bir takı takılacak o ev alınabilecekse taşınıverin 3 ay sonra bi şey olmaz...

kredi 400-500 bin lira çıkıyor onun bile ödemesi sizin bir maaşı çok rahat götürür.
2 milyon lira elden altın vs. borç mu bulacaksınız? hadi buldunuz. eve giren para 40-50 bin lira o kadar borcu nasıl ödeyeceksiniz? kim o kadar para verip ödeme yaa ne olacak ki, 20-30 senede verirsin diyecek?

siz tutun bir ev kiralık. yerleştirin eşyalarınızı.
tamam aşkım hadi alalım ev, hele bi peşinatı toplayalım da deyin.
o peşinatı elden borçla toplayabiliyorsanız zaten helal olsun.

Canım hiç kafan bulanmasın ben sana özetliyim. Bilerek ev kurulmuyor çünkü seni kaynananın yanına götürmek için yol yapılıyor. Daha o altınları alırken göz koymuşlar geri almaya. Takılmış takılacak olandan ne hayır gelir? 23 yaşında evlendim ama bu bahsettiğin şeylerin köşesinden bile geçen şeyler duymadım. Duymuyorum. Nerdeyse 3 senelik evliyim. Dahası nişanlında annesine çık diyemiyomuş ama sana utanmasa gel orda yaşayalım diyecek.
Açıkça söyleceksin ben beraber yaşamam, kimseyi yerinden yurdundan etmeye gerek görmüyorum, ev şu an alınamsdığıns göre biz kiraya çıkıyoruz. İleride maddiyatımız iyileşir düzen sağlanırsa alırız. O zamana kadar kira ödeyeceğiz ve altınlarım bende kalacak. Budur.
Bunların yanında eğer bu konu sana ayrılığı düşündürtebiliyorsa ayrıl. Demek ki nişanlın çözmek için uğraşmıyor ki sen kapana kısılmış hissediyosun. Şimdi seni düşünmeyen evlenince düşünür sanıyosan yanılıyosun

Takilarla ev almaniz icin asiret gelini olmaniz lazim
Insanlar 1 gram altini 4e bölüp takiyor artik.
Konut kredisi meselesine gelelim, ben çekebiliyorum mesela ama aylik odemesi benim maasimdan 8k daha fazla.

Krediyi kv cekecekse ev onun üstüne kv öldükren sonra miras yoluyla nisanliniza gececek. Mirasta eşlerin hakki yok. Bosanirken anca dava acmaniz gerekiyor vs vs. Etraftaki insanlar parasini baglamak istemez borc verseler bile altın fiyatına endekslerler. 1 yil sonrada odeyin artik diye tepenize cokerler.

Sonuc olarak ev alinmayacak, altinlarinizi elinizden almaya calisiyorlar, sizi oyaliyolar , kv ile ayni evde yasamaya zorlayacaklar

Erkek arkadasiniz ve annesi beni buradan yormaya yetti. Cok daha buyuk sorunlar sizi bekliyor gibi.
Katılıyorum bu yoruma 7 senelik beraberlik artık evlilik olsun kafası karşı taraf sanki başka türlü düşünüyor yorar sizi bu evlilik bence acele etmeyin 1 yada iki sene daha beklerseniz belki daha farklı bir karar alırsınız

Burada hep yazılanları okuyordum kaydolmadan ama beni tanımayan insanlardan fikir almak istiyorum artık.Nişanlıyım ve nişanlımı çok seviyorum.Yaklaşık 7 yıldır tanışıyoruz ve 3 yılı da sevgili +nişanlı olarak geçiriyoruz. Ben yukske bir puan alamadığım için atanamadım (sağlıkçıyım) özel sektörde de güzel bir yer bulamadığım için en son bir fabrikaya başladım kayınvalidemin çalıştığı.Hala hedeflerime ulaşamamış hissediyorum. Bu nişanlılık sürecinde de hem Kendi ailemin baskısı hem de karşı tarafın baskısını hissediyorum.
Erkek arkadaşım da ben de oynamayı hiç sevmeyen biriyiz yani birilerinin önünde nişan yaptık ve çok stresli doluydu annem istediği için yaptık.Yine benim ailem taktıkları takıların geri gelmesi için ve sevdikleri için kına olsun maliyeti çok olmayan dediler ben de kendi ailem de karşı tarafla da ortak bir şey bulmak için küçük bir yerde yapalım dedim erkek arkadaşım annesiyle yaşıyor.onlar bu tarz şeyleri aşırı gereksiz olarak düşünüyorlar. Neyse. burada sizlere sormak istediğim şey erkek arkadaşım ve annesi sürekli biriktirip bir ev almışlardı 2 yıl önce şimdi de kiralar çok uçuk diye kredi çekip ev alalım diye diretoyprlar hatta ben de bi ara mantıklı bulmuştum kına da falan takılan takıları kendi takacaklarini verir misin ev almaya kalksak dediler bı olabilir bana yapılmıyo zaten ikimizin hayatı için falan demiştim daha kına vs olmadı benim işim de çok net değil çıkarabilirler gibi de 2 ay kaldı ve biz ne kira ne satılık ev bakmıyoruz kredi şimdi vermedikleri için evlendikten sonra veriyorlarmış erkek arkadaşım da annemin evinde kalsak annem anneannemde kalıcak zaten diyor ve ben asla istemiyorum. Annesi ben bu evden çıkayım başka küçük bi eve gireyim diyo ama kesin değil ve erkek arkadaşım da ben diyemem çık diye diyo ben de şuan 2 3 aylık için kiraya çıkmak istemiyorum annesinin evinde de kalmak istemiyorum çünkü benimle kalın diyecek kredi çekersek de zaten annesi oğlum sen kira parası kadar verirsin ben üstünü ekleyerek öderim diyo ama tüm maaşınï verse bile tamamlanmıyor ben kirada oturmak istiyorum yeni evlendiğimde borçla hiçbir yere gidememek istemiyorum ne yapmalıyım böyle giderse ayrılacağım kafayı yiyeceğim artık
Aşiret değillerse gelen takıdan bir ev parasi çıkmaz kredinin faiz ve demesinden bir habersiniz sanırım siz bu gidişle kaynana ile oturur kafayi da bozarsiniz geçmiş olsun onlarn plani birlikte oturmanizmis en başından

Daha gençsin daha çok gidersiniz tatile gezmeye vs.. ev almak mantıklı aslında ilk 2 3 yıl zorlanırsınız sonra rahat ödenir. O süreçte kv ile otursan daha rahat edersin aslında şartlar müsaitse eve gelen akraba vs oluyor mu o zorlar biraz. Yemekleri yapar mesela evi toplar sen de çalışıyosun karşılıklı iyi niyet olması lazım herkesle geçinilmiyor

Hajaaksk biz neden kusura bakalım ki daha iş yok güç yok 24-25 arası evlenen sizsiniz neye dayanarak onuda anlamış değilim. Sizden daha tecrübeli ablalarınız gerçekleri söyleyince neden gücünüze gidiyor ki bunlar hayatın gerçekleri moralinin bozulmasına alış. Tahmınımce lisans değil önlisans mezunusunuz yanlıs biliyor da olabilirim. Ben olsam lisansa tamamlar işimi gücümü bulur ayaklar üstünde durduktan sonra evlenirim. Hayatımı bi erkeğin ve onun annesinin eline bırakmam koca koca diye. Koca kaçmıyor ama inan bana hayatın kaçıyor ve geri alamayacaksın. Bugün iyisin yarın kötüsün sen üzüleceksin

Evlilik olgunluğunu erişmeden, bir birikim olmadan, işiniz garanti değilken ne bu acele? Kimse sizi zorla evlendirmiyordur eminim ki. Siz de istiyorsunuz ki bu aşamaya gelinmiş. Önce atanın, para biriktirin sonra istediğini gibi yaşamak için bir yol izleyin. Bu şekilde ve.bu şartlarda kaynana yanında yaşarsınız. Zira nişanlınızda pısırık, anne sözü dinleyen, birikimi olmayan biri belli ki.

X