nişanlıyla sorun

misss_girl

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2010
2.112
728
merhaba arkadaşlar düğün yaklaştıkça nişanlılık süresi uzadıkça gerçekten problemler sorunlar yaşanıyormuş bende sizinle yaşadığım olayı paylaşmak fikir almak istiyorum.. nişanlım yaklaşık 4-5 senedir çalışıyor ve her ay hiç aksatmadan 500 700 arası ailesine para gönderdi yardım etti hiç problem yok gayet normal ... daha sonra nişanımızın için kardeşinden 10bin para aldı ve bu şekilde nişanımızı yaptık takılar yol parası bohça kıyafet kuaför vs. bu şekilde nişanımızı yaptık ailesinin 1 kuruş yardımı olmadı yolda yedikleri yemeğe kadar nişanlım ödemiş 15 kişi filan geldiler ... buarada babası emekli kardeşi kuaförün yanında çalışıyor bir diğeri de bankada çalışıyor birde nişanlım o eve her ay para gönderiyor o eve 4 maaş giriyor az çok ve düğün takılarımızı nişan takılarımızının hepsini nişanlım aldı... konumuza geliyorum düğünümüzün aklınıza gelecek en ufak şey dahil hepsini nişanlım karşılayacak bunun için kredi çekecek 35 binlik filan yine düğünden 4 5 ay önce üstüne birde 5 milyarlık ailesine kredi çekecekmiş ailesine yardım yapacakmış 3 bin babasına verecekmiş 2 binde kardeşine verecekmiş(kardeşinin nişanına yardım olsun diye) bende kavga ettim ben asla istemiyorum böyle bir yardım ben yeni ev kurucam düğünümü kendim yapıcam bir kuruşluk faydaları olmayacak bana üstüne de ben onlara 5 bin vericem ben o krediyi yeri gelicek pazar masrafımdan kısıcam yeri gelecek istediğim bir şeyden geri kalacağım dedim vermek istemiyorum dedim bir hastalık olur bir ihtiyaçları olur başım üstüne ama bunu benim mantığım almıyor benim gönlüm yok verirsende bu para hayır getirmez onlara filan dedim o da sen benim aileme vereceğim paraya karışamazsın vsvs diye kavga ettik haklı mıyım sizce haksızmıyım gerçekten aklım mantığım almıyor birde bu yüzden fesatçı paraya düşkün biri oluyorum kızlar yardım edin

Son derece haklisin. Ne bicim aileler var ben anlamiyorum. İnsan daha cok azim ederde aman oglum evleniyor kredi odemesin der. Ama ne olursa olsun o parayi ailesine verecektir. Sıkma yani bosuna canini

Bence sen haksizsin o onun babası belki suan dugunune yardım edemiyor ama onu bu yasa babası getirdi nişanlı birden bire kalkıp calismaya baslamadi demi senin ailen istese para aynı tepkiyimi vercektin dusundunmu hiç nişanlı sana öyle yapsa hoşuna gidermiydi ayrıca eşinde nisan için kardesimde borç almış bunu nie gormuyosun

5 yıldır çalışıyor ve tek kuruş biriktirememiş, bekar kardeşleri var evlenecek adamın parasını istiyorlar siz çok sıkıntı çekersiniz bu konuda. Bu böyle devam eder.
ben anlamıyorum ya ve daha nişan parasını ödeyemedi 3 binini ancak biriktirebildi ailesine para gönderiyor kendi başka şehirde çalıştığı içinde kendi masrafları var birde bekar sürekli dışarıdan yemek off offf...

benim bildiğim yeni evlilere destek olunur ama sizde tam tersi olmuş her ay ne yardimiymiski bu evde okadar çalışan bekâr varken..?

anlayamadigi nisani kiz tarafi yapar ,sizin nisan masraflarini kendisi karsilamisken neden kardesinin nisan masrafini nisanliniz ustleniyor ?
nişanı biz yaptık sadece o ona düşen masrafları karşıladı atıyorum benim kıyafetim yüzüğüm uzaktaan geldiler yol parası ymek parası bohçaya alınacak şeyler vs vs o da kardeşine 2 bin liralık yardım yapıcakmış ki kardeşi evde söz yapıcak sadece abisi olarak ona hiç yardım edememiş öyle diyor

Bence sen haksizsin o onun babası belki suan dugunune yardım edemiyor ama onu bu yasa babası getirdi nişanlı birden bire kalkıp calismaya baslamadi demi senin ailen istese para aynı tepkiyimi vercektin dusundunmu hiç nişanlı sana öyle yapsa hoşuna gidermiydi ayrıca eşinde nisan için kardesimde borç almış bunu nie gormuyosun

Bu yaşa getirdi de adam evleniyor farkındaysanız ve parası yok kredi çekiyor hazırda parası olsa neyse sağlıkla ilgili durum olsa neyse evde 3 maaş var bu konu sahibinin nişanlısı haricinde zaten 5 yıl bakmış 700 lira her ay para yollamış evlilik aşamasında olan birinden para istemek enden destek olmalarını geçtim bari para almasınlar

Birşeyi merak ettim 10 bin liralık nişan masrafı neden benim bildiğim nişanı kız tarafı yapar neden bu kadar abartıya gidildi?
2.5 3 bin takıya gitti bir 2 2.5 yol parası yemek parası vs gitti bir 2 3 arası da benim kıyafetim ve bohçaya konulan eşyalra gitti geriside onun borcu filn vrdı

Bu yaşa getirdi de adam evleniyor farkındaysanız ve parası yok kredi çekiyor hazırda parası olsa neyse sağlıkla ilgili durum olsa neyse evde 3 maaş var bu konu sahibinin nişanlısı haricinde zaten 5 yıl bakmış 700 lira her ay para yollamış evlilik aşamasında olan birinden para istemek enden destek olmalarını geçtim bari para almasınlar
aynen canım ya bende ona kızıyorum madem tek kuruşluk faydaları yok ev kuruyoruz düğün yapıyoruz zararları bari olmasın ev kurmak kolay değilki öyle ve tek maaşla ben çalışmıyorum bu yüzdende ben fesatçı paragöz oluyorum nişanlımın gözünde...

Sen karışamazsın dediğinde tahmin etmiştim tek çalışan olunca böyle kendilerini bir şey sanıyorlar
çok gücüme gitti bu şekilde yapmasına çok sıkılıyorum ve ben onun gözünde paragöz fesatçıyım yada öyle yansıtıyor sadece

benim bildiğim yeni evlilere destek olunur ama sizde tam tersi olmuş her ay ne yardimiymiski bu evde okadar çalışan bekâr varken..?
işte benimde mantığım almıyor buna yemin ediyorum nişanda tek kuruşluk faydaları olmadı babasının borçları varmış kardeşleridemi yardım edemedi ve eminim düğündede aynısı olocak...

Kesinlikle haklısın canım sonuna kadar dur arkasında kendi düşüncelernn.
peki şuan ben paragöz fesatçıyım haksızım nasıl savunabilirim kendimi birde söz hakkı tanımıyor bana çok yanlış yaklaşıyor ben onun hesabına karışamazmışım

X