Aile Planlaması Norlevo Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
adet olmadan 3 gun önce korunmasız ilişkiye girdim 52 saat ertesi gun hapı kullandım. adetim adetim 4 gun gecikti. bugun adet oldum. bu hapın etkisimi yoksa normal olarak adetmi goruyorum.hala hamile olma olasılıgım varmı. yardımcı olursanız çok sevinirim.hamile olmadıgımı anlamak için bir sonraki adet gunumu beklemelimiyim.senağlamasenağlama

merhaba, birşey danışmak istiyodum
ben 24 şubatta norlevo kullandım, 25 şubatta korunmasız ilişkiye girdim tekrar. yine kullanmak zorundamıyım?

bu ilacı kesinlikle kullanmayın . ilişkiden 15 saat kadar sonra iki hapı birden aldım bir hafta sonra vakti gelmemişken regl oldum. 3 çündür sürekli kanamam var. bir kaç gün içinde geçmezse doktora gideceğim. çok ağır bir ertesi gün hapıymış ve hormonları altüst ediyormuş. kist yapma ihtimali de varmış. kesinlikle önermiyorum.

arkadaşlar merhaba ;
ben de bikaç kez bu hataya düştüm ve kısa aralıklarla norlevoyu kullandım.en son adteim bittikten 1 gün sonra kullanmıştım ve şuanda daha 10 gün geçmedi koyu kırmızı şeklinde kanama var , aynı durum kullanan birinde de oldu mu paylaşırsanız sevinirim.

senede 3 ya da 4 kereden fazla kullanılmaması gerekiyo..,hemen kullanımda bile %2 -%5 lik korumama riski var diye okudum ..ilk kez kullananlarda kanama yapıyor, normal regl dönemindeki gibi..ayrıca birçok kişide bir sonraki adet dönemi çok ağrılı geçiyor

Son düzenleme:
Merhaba,
Ben norlevo'yu iki gün önce ilişkiden 14 saat sonra kullandım.İki ilacı birden aynı anda aldığım halde bende söylenildiği gibi;mide bulantısı,kusma,baş dönmesi ve sık idrara çıkma etkilerini göstermedi.Belki bünyem kuvvetli olduğu içindir.Normelinde bu tarz bir ilaç kullanmamam gerekiyordu çünkü 8 aydır damarda pıhtılaşma sorunu yüzünden ilaç tedavisi görüyorum ama bile bile lades dememek için bir defaya mahsus kullanmış bulundum.Gerçekten kendinizi anne olmaya hazır hissetmiyorsanız ve olan bitenin farkındaysanız Norlevo iyi bir çözüm.Tererddüt etmeden bu ilacı kullanabilirsiniz.

senede 3 ya da 4 kereden fazla kullanılmaması gerekiyo..,hemen kullanımda bile %2 -%5 lik korumama riski var diye okudum ..ilk kez kullananlarda kanama yapıyor, normal regl dönemindeki gibi..ayrıca birçok kişide bir sonraki adet dönemi çok ağrılı geçiyor

merhaba.ben 4 buçuk saat önce bu hapı aldım ama herhangi bir yan etki göstermedi.işe yaramamış mıdır?cevap yazarsanız çok sevinirim.çok endişeliyim.

sen nasıl bir yan etki bekliyorsun canım ..mutlaka yan etki yapacak diye birşey yok..

burdaki yazıları oluyunca öyle düşündüm,bende mi anormallik var diye.tamam teşekkür ederim...

yok canım herkesin metabolizması farklı bana baş ağrısı yapar sana mide bulantısı bir başkasına hiçbirşey yapmaz..bu işe yaramadığı anlamına gelmez sen zamanında içtiysen doğru kullandıysan işe yarar..

norlevo kullanımı baslıklı konuya yazdıgım mesaj silinmiş. bu ilaçla ilgili çok acı tecrubeler yasadım. tecrubelerimizi paylaşamaycaksak bu forumun ne anlamı kalıyor bilmiyorum. ben yine de buraya yazıyorum. norlevo kullanmak hayatımda yaptıgım en buyuk hataydı. yasadıklarımı yazınca, biri veya birileri bu msjı yine silecek biliyorum. isteyene özelden msj yazar herseyi anlatırım.

bende norlevo kullanmıştım kullanmaz olaydım...
adetlerimi alt üst etti..
öyle berbat bir ilaç ki bu 4 doğum kontrol hapını bir anda almayla eşdeğermiş meğer..
bende 2 tableti bir anda yutmuştum.
preven 12 saat arayla alınıyordu son klinik çalışmalarına göre artık norlevo aynı anda 2 tablet alınacakmış..
şimdi çok dikkat ediyoruz eşimle bir hata yapmamaya çünkü bir daha bu hapı kullanmak istemiyorum..
ben kondom yırtılması sonucu içmek zorunda kalmıştım....

bende geçen ay ilk 1 saatte içmiştim.adet olalı 10 gün olmuştu 10 gün üstüne adet gördüm ancak bu ay görmedim.test yaptırmayada korkuyorum ilacın yan etkisi olabilirmi.ben tam ilişkiyede girmedim açıkcası.bu konuda yardım ederseniz sevinirim bunalıma girdim resmen

5-6 ay önce ben de kullanmıştım bir çok eczaneye sormama rağmen çok zor bulmuştum, çoğu eczane etik bulmadığı için satmıyormuş o zaman öğrendim (bence saçma, bu onların kararı olmamalı!)
ilk 24 saat içinde 2 tableti aynı anda aldım hiç bir yan etkisi (bulantı, kusma, idrara çıkma, kanama, adet düzensizliği vb.) olmadı, çok şükür ki hamile de değilim :)
bir de ben bu tarz ilaçlar hakkında şunu duymuştum, eğer döllenme olmadıysa zaten yan etki yapmıyormuş, bazı arkadaşların yaşadığı yan etkiler bu sebepten olabilir.

bende iki tableti birden aldım bir hafta kadar oluyor erken adet olmam gerekiyo diye düşünürken tık yok korkuyorum dengemi alt üst etti bu hap :bbo: bir daha asla...! :kızgın: bunalıma girdim resmen

norlevoyu bir ay ıcınde 2 kez kullandım,ilk kullandıgımdan sonra regl oldum.ikinci kutudan sonra kahverengı bı akıntı belırdı ve karnım sankı regliymişim gibi agrıyo.acaba ilaçtan mı oldu korkudan ölmek uzereyım.banada yardım edin:KK43:(

norlevoyu bir ay ıcınde 2 kez kullandım,ilk kullandıgımdan sonra regl oldum.ikinci kutudan sonra kahverengı bı akıntı belırdı ve karnım sankı regliymişim gibi agrıyo.acaba ilaçtan mı oldu korkudan ölmek uzereyım.banada yardım edin:KK43:(

Evet canım,meraklanma ondan
Adetinle beraber düzene girer o lekelenemede

X