Normal doğum dikişleri ne zaman iyileşir ?

kızlar 15 gün önce normal doğum yaptım herkesin dediği gibi çok kolay falan olmadı bende kısa sürede toparlanıcam diye normal doğum tercih ettim ama içte 6 dışta 7 dikişle sonuçlandı doğum.ilk bir hafta ne oturabildim ne hareket edebildim şimdi nispeten daha iiyim ama yine otururken falan acıyo.ama ne kilo ne göbek hiç bişey kalmadı hamile kalmadan önceki halimden dahada zayıfladım.ama ayakta duramıyorum hala dikişlerim ağrıyo valla.

normal doğumun en büyük avantajı kilonun kalmaması zaten göbek felan kalmıyor hiç ama o dikişde kişiye göre değişir sanırım ben ilk günden itibaren üstüne oturdum yatamadım hiç maalesef iltihap kaptı dikişlerim zor iyileşti bir buçuk ayda anca toparladım bir an önce iyileşir inşaallah sizinde dikkat etmenizi üşütmemenizi tavsiye ederim bebeğinizede Allah sağlıklı hayırlı ömürler versn inşaallah

35 gün önce normal doğum yaptım bende ve dikişler o kadar ağrıyordu ki keşke sezeryan olsaydım bile dedim. Bide basur olmuşum dogumda tam oldu yani. Ama 1 hafta sonra ağrılar azaldı bu seferde dikişler kurumaya başladığı için ağrı oldu. o zamanda bi arkadaşım zeytinyağ sürmemi tavsiye etti saolsun o çok iyi geldi ve şuan bütün dikişlerim düşmüş ve iyileşmiş durumdayım çok şükür.

Bende dogum yapali 5.5 ay oldu hala dikislerimde morluk var bu 2. Dogumum ilki cok kolay gecti ilk hafta dikislerim hemen atti bunda ilk hafta ustune cok oturdum 4. Gun agrimaya basladi estetik dikisti birde fazlaydi kesim sonra bir baktim morarmis bacagima kadar doktor muayene etti ic kanama dedi antibiyotik verdi 17 gun sonra anca gecti agrim hep deniz simidiyle oturdum ama hala baxagima dogru bir morluk var zamanka gecermi acaba

Ben doğum yapalı 2 hafta oldu. İlk doğumumda 4-5 dikiş vardı, acemilik işte hiç dikkat etmedim ve hepsi açıldı. İkinci doğumumda ilkinden farklı yerden kesi atıldı ama daha az dikiş var. Bu kez daha rahat. Perine bölgesindeki dikişler iyileşme süreci ve hareket etme bakımından daha kolay onu anladım. Normal doğum, anne ve bebek için şartlar uygunsa kesinlikle en doğrusu. Sezaryen dikişleri yıllar sonra da sızlıyormuş, olan yakınlarımdan duyduğum bu.

kizalar dogum yapali 6 gun oldu dikisin biri dustu ama dusen dikisin yeri acilir gibi duruyo ve cok batiyo agriyo baticon kullaniyorum ama baska ne kullanabilirim bu acilma duzelir mi fikri olan var mi ??

Bende doğum yapalı 20 gün oldu dışarda 5 -6 dikişim vardı iki tane kaldı onlarda içeri doğru olanlar
İçeri kaç dikiş atıldı bilmiyorum ama ayakta durdukça veya oturduğum zaman çok ağrıyo sanki etim kopup duşecekmiş gibi oluyo
İyileşme surecine girdiği için bu şekilde ağrılar oluyormuş
Sensizz01 eğer açılman çoksa doktora bi git bence

Kızlar bu dikişlere neyle pansuman yapıyosunuz hastaneden çıkarken bana kimse bişey demedi bende tuvaletimi yaptıktan sonra peçeteyi ıslatıp onunla siliyorum suyu deyemiyorum :?:?

Kızlar bu dikişlere neyle pansuman yapıyosunuz hastaneden çıkarken bana kimse bişey demedi bende tuvaletimi yaptıktan sonra peçeteyi ıslatıp onunla siliyorum suyu deyemiyorum :?:?
Tuvaletten sonra duştan ılık suyla yıka sonra peçeteyle kurula baticonu gazlı beze dokup tam dikişlerin üstüne koy
Daha temiz olsun diye sakın sabunla felan yıkama sadece ılık suyla yıka

Merhabalar Arkadaşlar siteye yeni üye oldum.

Fakat sürekli okuyordum sizin paylaşımlarınız yararlı oluyor.

1.5 buçuk aylık hamileyim ve normal doğum istiyorum kimi arkadaşların yazdığı gibi çok acılı bir süreçmi?

Sezaryan doğumda karın kalıyormuş normal doğumda kalmıyormus, bu sepepten dolayı normal istiyorum.

Sağlıklı diyorlar normal doğum için ama her normal doğumda dikiş oluyormu? Hangisi öneriliyor.

Yardımcı olursanız sevinirim :)

Selam canim.henuz o kadar yolun basindasinki bunlari dusunup kafani yormak icin daha cook zaman var onunde:) suan sadece hamileliginin tadini cikarmaya bak dogum bir sekilde oluyor icimizde kalmiyor bebislerimiz:) bu gunlerin bir daha geri gelmeyecek oyle dusun.gez dolas esine ve kendine bolca vakit ayir.bol bol dinlen uyu.esinle beraber basbasa gecirecegin son aylarin keyfine var.
Ben 10 gun once normal dogum yaptim ilk dogumumdu.eski kiloma donmeme 2 kilo kaldi oyle diyim.inanilmaz kilo veriyosun ve gobek falan tamamen gidiyor.ve saglik acisindanda zaten normal dogum tavsiye ediliyor.adi ustunde normal dogum normal olan bu :) ama senin isteginle olacak bisey olmayabiliyo yasayacagin surec seni hangi dogum sekline goturecek bilemezsin.cok kolay bisey diyemem tabiki zor ama sonu o kadar guzelki cektigin herseye degiyor..sezeryanda iyilesme sureci daha uzun ve agrili diye biliyorum.sen akisina birak 36-37 haftaya kadar bunlari hic dusunme canim.umarim biraz rahatlatabilmisimdir seni simdiden hayirli dogumlar:)

Selam canim.henuz o kadar yolun basindasinki bunlari dusunup kafani yormak icin daha cook zaman var onunde:) suan sadece hamileliginin tadini cikarmaya bak dogum bir sekilde oluyor icimizde kalmiyor bebislerimiz:) bu gunlerin bir daha geri gelmeyecek oyle dusun.gez dolas esine ve kendine bolca vakit ayir.bol bol dinlen uyu.esinle beraber basbasa gecirecegin son aylarin keyfine var.
Ben 10 gun once normal dogum yaptim ilk dogumumdu.eski kiloma donmeme 2 kilo kaldi oyle diyim.inanilmaz kilo veriyosun ve gobek falan tamamen gidiyor.ve saglik acisindanda zaten normal dogum tavsiye ediliyor.adi ustunde normal dogum normal olan bu :) ama senin isteginle olacak bisey olmayabiliyo yasayacagin surec seni hangi dogum sekline goturecek bilemezsin.cok kolay bisey diyemem tabiki zor ama sonu o kadar guzelki cektigin herseye degiyor..sezeryanda iyilesme sureci daha uzun ve agrili diye biliyorum.sen akisina birak 36-37 haftaya kadar bunlari hic dusunme canim.umarim biraz rahatlatabilmisimdir seni simdiden hayirli dogumlar:)
Bende 10 gün önce normal doğum yaptım doğumdan sonra da 6 kilo falan verdim ama eski kiloma gelmek için daha 7 kilo vermem gerek .
Sen korse falan kullandın mı

2-3gun taktim korse.sonra sicaklar iyice bastirinca biraktim..kilo verimi kisinin vucut yapisiylada alakali biraz sanirim ben 10 gunde butun kilolari verdim.ozellikle biseyde yapmadim vermk icin.12 kilo almistim ama hamileligimde..senin dikislerin ne alemde?

2-3gun taktim korse.sonra sicaklar iyice bastirinca biraktim..kilo verimi kisinin vucut yapisiylada alakali biraz sanirim ben 10 gunde butun kilolari verdim.ozellikle biseyde yapmadim vermk icin.12 kilo almistim ama hamileligimde..senin dikislerin ne alemde?
Dikişler duruyo hala ama çok bi rahatsızlığı yok ama düşse de rahatlasam..
Dikişlerin düşmesi kişiye göre değişiyor galiba herkes farklı bir sayı vermiş :s
Senin nasıl oldu?

ben de böyle sorup dururdum ne zaman düşecek diye...hiç bi ay süreni duymamıştım benimki öyle oldu...ama uzun süre duran dikiş etin daha iyi kaynaşmasını sağlar diye olumlu düşündüm hep:) hatta dikilen yer sepsertti...iyileştikçe normal deri gibi yumuşamaya başlıyor

ben de böyle sorup dururdum ne zaman düşecek diye...hiç bi ay süreni duymamıştım benimki öyle oldu...ama uzun süre duran dikiş etin daha iyi kaynaşmasını sağlar diye olumlu düşündüm hep:) hatta dikilen yer sepsertti...iyileştikçe normal deri gibi yumuşamaya başlıyor
Temizliğini falan nasıl yaptın peki ben hep kurutma mak ile kurutup kantaron yağı sürdüm ama artık sıkıldım bi saat çıkamıyom lavabodan :KK43:

kızlar tetre yaprağı diye bir yaprak var. Onu kaynatıp suyuyla o bölgeyi temizliyırsunuz. Yarayı kurutmakta birebir ne,dikiş kalıyor ne yara. Ananemin elinde baş parmağı kangrendi kestiler iyileşmesi 2-3 ayı bulur dediler ananem tetre yaprağıyla yıkadı hep 15. Gün kontrole gittiğinde doktor,şok olmuştu ne dikiş kalmıştı ne yara. Teyzem 2 normal doğum yaptı ikisinde de kullandı 1 haftaya bişeyi kalmadı. Arkadaşım bu kış,doğum yaptı çok dikişi vardı kremler ilaçlar Bi turlu geçmiyordu ona söyledim. Kullandı hemen toparladı. Sizlere de tavsiye ederim.

kızlar tetre yaprağı diye bir yaprak var. Onu kaynatıp suyuyla o bölgeyi temizliyırsunuz. Yarayı kurutmakta birebir ne,dikiş kalıyor ne yara. Ananemin elinde baş parmağı kangrendi kestiler iyileşmesi 2-3 ayı bulur dediler ananem tetre yaprağıyla yıkadı hep 15. Gün kontrole gittiğinde doktor,şok olmuştu ne dikiş kalmıştı ne yara. Teyzem 2 normal doğum yaptı ikisinde de kullandı 1 haftaya bişeyi kalmadı. Arkadaşım bu kış,doğum yaptı çok dikişi vardı kremler ilaçlar Bi turlu geçmiyordu ona söyledim. Kullandı hemen toparladı. Sizlere de tavsiye ederim.
Nerden alınıyor ki o yaprak

Temizliğini falan nasıl yaptın peki ben hep kurutma mak ile kurutup kantaron yağı sürdüm ama artık sıkıldım bi saat çıkamıyom lavabodan :KK43:
dr bana sadece numis med adlı bi temizleme jeli vermişti her büyük tuvaletten sonra onu kullandım.başka da hiç bişey kullanmadım.normal suyla yıkadım ben de fönle kuruttum.batikon vermemişti dr bana kendim alayım kullanayım dedim sağlık ocağı hemşiresi de atık batikon kullanılmıyor deyince vazgeçmiştim ondan da.

X