Doğuma Hazırlık Normal doğum yapan arkadaşlar cevaplarınıza ihtiyacım var

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
bol agrili, bol sancili, bol aglamali, bagirmali salya sümük bol duygulu normal dogum yaptim ve tum hamislere siddetle tavsiye ederim ...

annem beni nasil dogurdu
milyonlarca insan epidural olmadan nasil dogum yapti bunlari dusundum hep
halada yapmaktaydi bunlari dusundum tum hamileligim boyunca ..

benden sevdigimden ikimizden iki parcaya emek vermek can vermek paha bicilmez bir duyguydu ..
bunu en dogal haliyle yasadim ..
36+2 erken dogum yaptim beklemedigim anda beklemedigim gunde 16 saatlik sanciyla dunyaya gozlerini actilar
iyiki geldiler hos geldiler annelerine

Son düzenleme:
:uhm: ben 19 hafatlık hamişim ve şimdiden doğum telaşı aldı beni.
ve ben çok korkmama rağmen normal doğum istiyorum.
sezaryandan daha çok korkuyorum.:Saruboceq:
mrk ettiğim şey normal doğumda kesik mutlaka olurmu ve ne kadar zamanda geçiyor.ayrıca idrarını yaparken vajinada yanma olmuyormu.
sanki çok yanar gibi geliyor.:gitme: haaaa bide sonta takmak ne demek ve mutlaka yapılırmı.fisfisfisay çokmu cahilim ben yaa.:bbo:ilk bebeğim ve çok telaşlıyım doğum konusunda
cvplar için çook teşekkr ederm.bilgilerinize çok ihtiyacım vara.s.

rabbım hayırlısıyla kucağına almayı nasıp etsın canım
korkulacak hiç bırsey yok rabbım herseyı yoluna koyar sen gerısını duşunme bol bol gez dolaş rahatla bu gunlerını sonra çok ararsın :)
normal doğum da kesık her zaman olmaya bılıyor bu rahımın ne kadar açıldığına bağlı
bır haftaya kalmadan da geçıyor.hayır ccanım hıç bır sekılde yanma hıssetmıyorsun .
sonda takmak demek bunu sezeryanlı doğumlarda yapıyorlar
ıdrar kesesıne sonda yı takıyorlar sezeryanyan sonra ıdrarın oraya bırıkıyor

çok cahıl değilsin canım ılk doğumlarda herkez bunu yaşamıştır merak etme ama bebişni kucağına aldığın an dunyada kı en tecrubelı anne sen oluyorsun

canım 16 ağustos 2009 tarihinde bursada medicalpark hastanesinde doğum yaptım.normal doğumu şiddetle tavsiye ediorum.o anı yaşamak o kadar güzel bir şey ki.normal doğum yapman için ilk önce kendini buna alıştırman lazım.kendi kendinin doktoru tesellicisi olacaksın.ben şöyle düşündüm.etrafımda bir çok insan var annelerimiz diğer kadınlar herkes mi sezeryanla doğum yaptı yada ağrısız doğum eski kadınlar neredeyse % 90 ı evde doğurmuş benim onlardan neyim eksik diyip kendime cesaret verdim ve kendimi hep normal doğuma hazırladım.yürüyüşler yaptım insanlar sorduğunda korkmuyorum normal doğum yapıcam dedim.korkunun ecele faydası yok bile dedim :d 38 hafta nın bitmesine 1 gün kala suyum geldi saat 5 te hastaneye gittim 6,10 geçe oğlum dünyaya geldi.o ilk doğduğunda göğsüme koydular işte bu senin oğlun bak ne kadarda tatlı dediler birebir yaşamak o duyguyu anlatılmaz muhteşem bişi.onu ilk emzirme anı.bide bişi daha var bebekler genellikle ilk aylarında sarılık oluyorlar bunun geçmesi içinde sık sık emzirmek gerekior.ilk günlerde özellikle sezeryanla doğum yapınca çocuğu kucağına alıp şöle arkana yaslanıp rahat rahat emziremiorsun.karının yarık oluyor çünkü.normal doğumun artı yönlerini düşünüp kendini buna hazırlarsan korkulacak hiç bişi olmadığını anlayacaksın.karargah destek :KK66:

Canim bende normal dogum yaptim suni sanci igne falan yoktu bende!tabi benimki cok kolay gecti,sadece 3 dikisim vardi dogumdan hemen sonrada ayaga kalktim gorenler sasiriyordu valla:nazar: Allah yardimcin olsun bebegini kucagina saglikli alirsin inshihoyyyt

38+4 te normal doğumla kızımı dünyaya getirdim.gece 23:30 gibi başladı sancılarım.sabaha karsı 5 gibi hastanedeydik.7 cm açıklık olmuş.3 saat daha bekledik saat 8:00 de doğuma girdim 8:05 te kızım doğdu ...çok kolay oldu anlamadım bele.doktorum bile şaşırdı :) iki ıkındın doğurdun bak diye dalga geçti..suyum gelmemişti hemşire açtı.son yarım saat sancılar biraz yoruyor insanı.doğunca insan herşeyi unutuyo .herşeye değer.allah yardımcın olsun.

mrk ettiğim şey normal doğumda kesik mutlaka olurmu ve ne kadar zamanda geçiyor.ayrıca idrarını yaparken vajinada yanma olmuyormu.
sanki çok yanar gibi geliyor.:gitme: haaaa bide sonta takmak ne demek ve mutlaka yapılırmı.fisfisfisay çokmu cahilim ben yaa.:bbo:ilk bebeğim ve çok telaşlıyım doğum konusunda
canım mrehaba.inşallah hayırlısıyla bebeğini kucağına alırsın.doğumdan önce bende senin gibiydim.sürekli bu sitede doğum hikayeleri falan okuyordum.ama inan ki doğumum çok kolay oldu.kesik oldu ama zaten kesiği hiç hisstmiyorsun bile.ayrıca normal doğumda sonda takılmaz ki.yani en azından ben öyle biliyorum.sezeryanda oluyor sonda.
ayrıca bende ilk tuvaletimi yaparken çok korkmuştum canım acıycak diye hiç bişi olmadı inan.inşallah sende çok kolay doğum yaparsın:emir_bebek:

merhaba bende normal dogum yaptım.ve acaip cok korkuyordum hem sezeryandan hem de normal dogumdan.ama daha saglıklı oldugu için de normal dogum istedım.sana tavsiyem dogumu gözünde fazla büyütme ben cok büyüttüğüm için kendı kendımı çok korkuttum.ve kimsenin doğum hikayelerini dinleme bence.normal doğum düşünüyorsan bol bol yürüyüş yap.ddoğum yaptıgım güne kadar her yere yürüyerek gıttım. ve sürekli dua et..
allah kurtarsın...:nazar:

Canım hiç korkma doğum çok kolay öyle uyuşturulmaya filan gerek yok sakin olursan çok basit geçer ay ay diyip bağırıp çağırırsan bu sana zarar doğumda ıkınmaya gücün kalmaz hem bebeğini ilk sen kucağına alıyosun doğum anı başladığı anda bunları düşün gerisi kolay oluyo kızımı ben doğum yaptıkan sonra göbek bağı kesilmeden kucağıma verdiler.Bütün acılar unutuluyo.inanki allah kavuştursun bebeğini sana

metropolitan florence nightingale hastanesinde epidural normal dogum veya epidural sezaryan yapan varmi, doktorunuz kimdi?

bende orada yapmayi dusunuyorum, bilgilendirirseniz sevinirimm...

Arkadaşlar güzel hikayelerini paylaşan tüm annelere çokk teşekkür ederim
Allah razı olsun hepinizden, müthiş moral verdiniz bana olumunekankayizsmile

aynen korkutucu hikayelerden nefret ettim artık....dinlemek istemesende askerlik anısı gibi millet anlatmaya bayılıyor.

Butun annelere tesekkur ediyorum insanı yureklendiriyosunuz gercekten..
tabiki canın acıcak makas yiyorsun yada bıcak acısı bi arkadasında dedigi gibi
korkunun yazıkki ecele faydası yok
34 haftaya gircem bende hala korkuyorum evet bugun gitsem yine korkarım
ama cesaretlendiriyorum durmadan kendime telkinler veriyorum
acı cekeceksin caren yok diyorum ole ole alışıyor insan korksada alışıyor
bende hep merak ediyorum normal dogumda ilk hastaneye gittiginde uyusturucu agrı kesici igne hiç mi birsey yapılmıyor ???

cnm 2 ay önce normal doğum yaptım kompl kesildim çünkü doğmadı vakumla alındı bebem çok istemiştim ve iyikide istemişim akşam doğum yaptım sbh fıldır fıldır gezindim kalkmak çok kolay oturmak dikişlerden çok zor 3 gün ağrı oluyor sonrasında bişey yok ağrı kesiciler sağolsun korkmayın dayanılmıycak gibi değil idrar yapmak hiç zorlmıyor fakat diğer biraz sorunlu oluyor acıycak diye insan kasıyor kendini
normal dikişli doğumda tek sorun oturmak oturamadıpı için bebeyi emzirmen zor oluyor 15 gün sonra bişey yok gibi 40 gün sonrada hiç doğum yapmamışsınız gibi oluyor kızlar 2 ay oldu ve sanki hiiç doğum yapmamaışım okadar rahatımki en zoru 20 gün atlattınızmı sorun yok oda öuyle çabuk geçiyorki bebişle hiç bişey anlamıyorsunuz
benim doğumum felaket zor geçti ama herşeye değer gece 4 te hastaneye gittim 1 cm açıklıkla sbh 10 da suni takıldı açıklık 1 cm di henüz çünkü suni tabi zorluyor insanı saat 3 te ölçüldü 4 cm di drum zor olucak sezerya yapalım dedi ben kabul etmedim bekliycem dedim dayanamassın 10 saat sürücek dedi epudral istedim işte sancılarımı biraz hafifletti saat 5 te tam açıktım epudral çok hızlandırdı açılmamı doğum 1 saat 5 dk sürdü bebeğimin yukarıda olması sebebiyle sıkıntılı oldu ama göbeğini kesmeden kucağıma verdikleri an herşeye değerdi bütün sancım acım o an bitti dikişlerimde 1 saat 20 dk sürdü 7,5 odamdaydım ve sevdiklerim yanımdaydı harika bir duygu bunu herkes yaşamalıkesinlikle korkmayın herkesin ağrı eşiği farklı herkesin vicudunun doğuma tepkisi farklı pozitif olun ben kesinlikle normal istedim hiç korkmadım hep güsel hayal ettim sizlerde öyle yapın
yine doğum yapsam yine nrmal isterim sonrası çok güsel çünkü hepinizin hayırlı doğumları olsun inş.

Son düzenleme:
ya kızlar bişi dicem, bu kesik atılmak zorunda mı, normali bu değildir bence ya... doktorlar doğum biraz daha kısa sürsün diye kesiyorlar gibi geliyor bana... çünkü nerdeyse her normal doğumda kesik atılıyor.. ama lise çağındaki kızlar bile tek başlarına tuvalette doğurup çıkıyorlar... kesik mesik olmadan.. eskiden de yoktu bu kadar çok...

acaba doktorla konuşulsa, bu kesik işinden vazgeçer mi?

cnm benim 1 saat sürdü doğumum doğmadı bebeğim bebeğimin kalp atışları bana yardımcı olduki şükürler olsun sezeryana gerek kalmadı ama bir türlü doğmadı en son çare vakumla alınması gereki artık kalp atışları yavaşlıyordu çünkü komple kesik oldu ve vakumla alındı çünkü kakasını yaptı kuzum yani yemeden alınması şarttı doğum öyle bir olayki neyle karşılaşıcağınız belli değil kesiye insan öylebir razı oluyorki 13 saat suni sancı çektikten sonra sezeryan olucağına insan kesik hiç birşey yani biryerin kesilmişte dikilöiş gibi düşün yani cidden normal doğum kesilide olsa 20 gün sıkıntısı sonrasında hiç doğum yapmamış gibi herşey

ya inanın hepinize çok teşekkür ederim okadar yüreklendirmişsinizki hepiniz şimdi dahada bi yüreklendim cesaretlendim inşallah bende normal olucam Allahın izniyle çok güzel şeler anlatmışsız hepinize teşekkürler....

benim doğumumda leadengelin çok daha kötüsü. ayrıntıya girmiycem. ama bence sen normal doğumla ilgili kimsenin anlattıklarıyla ne rahatla nede rahatsız ol. çünkü yaşamadan bilemezsin canım. eğer normal doğumda ısrarlıysan şunu kesinlikle söylemeden geçemem, asla ve asla ssk veya devlet hastanelerini tercih etmeni istemem !!!! ben bizzat yaşadım ve gördüm o yüzden uyarmak isterim seni. hayırlı doğumlar canım

benim doğumumda leadengelin çok daha kötüsü. ayrıntıya girmiycem. ama bence sen normal doğumla ilgili kimsenin anlattıklarıyla ne rahatla nede rahatsız ol. çünkü yaşamadan bilemezsin canım. eğer normal doğumda ısrarlıysan şunu kesinlikle söylemeden geçemem, asla ve asla ssk veya devlet hastanelerini tercih etmeni istemem !!!! ben bizzat yaşadım ve gördüm o yüzden uyarmak isterim seni. hayırlı doğumlar canım

bende sana sonuna kadar katılıyorum cnm ben özel hastanede yaptım doğumumu yüksek ihtimalle devlet hastanesinde olsam beni saat 10 da alırlardı sezeryana çünkü 5saatte hiç açılmmaıştım sancıma rağmen beklemezlerdi beni okadar ve hemşireler olsun doktorum olsun beni çok motive etti onların desteği olmasa kesinlikle doğuramazdım ve benim doğum yaptığım hastane tek kişilik odalar annem eşim ve en yakın arkadaşım doğumhaneye çıkana kadar tüğm sancımı çekerken yanımdaydılar elini tuttular belimi ovdular beni motive ettiler konuştular sancımı unutayım diye 5 te çıktım ben doğumhaneye o saate kadar odamda çektim sancımı bu şinnaılmaz bir güzellik yani normal doğuranlar anlıyordur beni

ya kızlar bişi dicem, bu kesik atılmak zorunda mı, normali bu değildir bence ya... doktorlar doğum biraz daha kısa sürsün diye kesiyorlar gibi geliyor bana... çünkü nerdeyse her normal doğumda kesik atılıyor.. ama lise çağındaki kızlar bile tek başlarına tuvalette doğurup çıkıyorlar... kesik mesik olmadan.. eskiden de yoktu bu kadar çok...

acaba doktorla konuşulsa, bu kesik işinden vazgeçer mi?

Ben araştırdığıma göre bu kesi için fazladan yırtılma olmasın diye, dağınık yırtılmalar olmasın diye yapıyolar.ve kesi yerini iğneyle uyuşturup öle yapıyolar diyede okumuştum.yani sanki mantıklı ve gerekli gibi düşünüyorum okuduklarıma göre.istersen sende bi netten araştır..

o kızların yırtık oluyor cnm o şekilde olursa ama bazı normal doğumlarda açılma güzelse bebeğin geliş şekli düzgünse kesi olmuyor ama istisnai bir durum sanırım ben komple kesildim vallhi ama 20 günde hiç bişey kalmamıştı yani gözünüzde büyütmeyin lütfen sadece dikişlrde hisetim ben 1 saat 20 dk sürünce epuxdrale rağmen 2 iğneye rağmen dikişlerim zor oldu ama etimden kaynaklanıyormuş dikişler bikaç arkadaşımda 10 dk sürmüş

X