Gebeliğe Hazırlık Ocak-Şubat-Mart Bat'ını Bekleyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Aksam 7 de yemekten önce yapıyorum. Ve en son sıvı içmem öğlen yemeğinde olmuş oluyor. Ben birde su hiç içmem. Ilaç içersem ancak su içerim.
En son koyuluk olan günde öğlen 1 de kahvaltıdan çok sonra yaptım. Birde aksam 21.00 gibi yaptım aynı gün. Onda da en son 5 te yiyip içmiştim.
Sabah ilk idrarla yapmayın diyorlar, zaten çalışansan gün içi yapma sansın da yok.
Birde üstünde yazan tarihi baz alma, hemen adetten sonra yapmaya başla. Çünkü ben onu baz alsaydım kaçırmış olacaktım. 10.gün başla yazıyordu çünkü.
Ben adetim biter bitmez başladım bu ay , geçen ay telefon takviminde yapmaya başladım aynen geç kaldım diye düşündüm o yüzden bu ay hemen başladım ama dün takvime göre yumurtlama günümdü ama hala köyü çizgi yok hep silik

Hiç bişey çıkmıyor mu sende? Adetlerin düzenli mi Peki? Benimde bu ay ilk kullanmam bende çok bilmiyorum. Ama burdaki kadar koyu durmuyor normalde. Mesela c den koyu olmadi hiç. Bugün aksam tekrar yapicam bakalım siliklesecek mi?
Gerçi testleri umursamayın 2 günde bir ilişki yaşayın deniyor. Yumurtlamam bitse bile ben öyle yapmayı düşünüyorum.
Çünkü geçen ay ovulasyon programına göre hareket ettim, yumurtlama bitince ilişkiye ara verdim olmadi. Belki yumurtlama oluyor ama çatlama geç oluyor bilmiyorum ki. Zaten çatlama dedikleri nedir onu da tam bilmiyorum. Bu işlerin karışık işler olduğunu da öğrenmiş oldum. Halbuki çocuk mu istiyorsun. Hemen isteyince olacak sanıyordum. :)
Evet bizde hemen olacak sandık 1 yıl korunduk meğer öyle değilmiş bu işler yok bende çizgi çıkıyor tam koyulaşmaya başladı derken hop geri siliklesmeye başlıyor

Ben adetim biter bitmez başladım bu ay , geçen ay telefon takviminde yapmaya başladım aynen geç kaldım diye düşündüm o yüzden bu ay hemen başladım ama dün takvime göre yumurtlama günümdü ama hala köyü çizgi yok hep silik

O zaman senin yumurtlama belki de geç olacak. Bence adete kadar devam et. Bu ay bende bunla uğraşıcam bakalım neler görücez. Bugün siliklesirse yumurtladım demektir.

Adetim düzenlidir benim 28 günde bir olurum en geç 2 gün ileri veya geriye atar onun dışında hiç bir sorun yok hı sadece sağ tarafta kist varmış ama küçük ve zararsizmis doktorum önemli bir kist değil belki ilk adetin de gider demişti şuan ne durumda bilmiyorum tabi bu ayın 19unda özel bir kliniğe başlıyorum bakalım ne olacak

Evet bizde hemen olacak sandık 1 yıl korunduk meğer öyle değilmiş bu işler yok bende çizgi çıkıyor tam koyulaşmaya başladı derken hop geri siliklesmeye başlıyor

O zaman yumurtluyorsun canım. O benim koyu dediklerin aynı gün farklı saatlerde, biraz koyu gördüğüm saatlerde gün içinde ikinci kez yaptım. Şayet yumurtlamaysa bir sonraki güne kadar yumurtlama biter diye düşündüm. Sende öyle dene bi dahakine.

Bugün kaşıklarım karnım ağrıyor kızlar, yumurtlamanın etkileri mi Acaba?

patoloji sonucunda bişe çıkmadı.
doktor kan pıhtılaşması ve genetik testi yapmamızı önerdi.

kürtajdan sonraki ay zaten bendeki psikolojiden dolayı pek iletişim kuramadık eşimle :oops:
korunmadık canım,açıkçası ben korunmayı düşünmüyorum ya. araştırdığıma göre korunan kişiler korunmayı bıraktıktan sonra hemen bebek sahibi olamamışlar.(genelde)
ve atıyorum 6 ay korunmuş olanlar bile tekrar aynı sorunla karşılaşabilmiş.
korunmakla alakasını kuramıyorum... ama elbette doktorunun dediğini yapmanı tavsiye ederim...
Bizde korunmamaya karar verdik sende böyle diyince içim daha çok rahat etti tabi bi sağlık sorunum yoksa yarın ki kontrolümden sonra insallah herşey yolundadır çok geriliyorum

Bizde korunmamaya karar verdik sende böyle diyince içim daha çok rahat etti tabi bi sağlık sorunum yoksa yarın ki kontrolümden sonra insallah herşey yolundadır çok geriliyorum
inşallah yarınki kontrolün iyi geçer doktorunla da daha detaylı konuşursun bu konuyu iyice içine siner. :KK200:

O zaman yumurtluyorsun canım. O benim koyu dediklerin aynı gün farklı saatlerde, biraz koyu gördüğüm saatlerde gün içinde ikinci kez yaptım. Şayet yumurtlamaysa bir sonraki güne kadar yumurtlama biter diye düşündüm. Sende öyle dene bi dahakine.

yumurtlamanın etkisi olabilir

Ya ben daha çok koyulasacak diye bekliyorum beklemeyim o zaman aman ya öyle düzenli ilişkimizde yokki heleki kış geldi soğuktan eve gider gitmez yemek yiyip yatıyoruz resmen hani eşimi zorlamasam hiç oralı değil resmen

Evet olabilir allahtan ki ben artık vücudumu dinleyebiliyorum şuan yumurtladigimi düşünüyorum sulu akintim geliyor çünkü

Ya ben daha çok koyulasacak diye bekliyorum beklemeyim o zaman aman ya öyle düzenli ilişkimizde yokki heleki kış geldi soğuktan eve gider gitmez yemek yiyip yatıyoruz resmen hani eşimi zorlamasam hiç oralı değil resmen

Bende öyle sanıyordum, o yüzden buraya sordum. Burda da herkes koyu dedi. Ve bugün yaptım silik bile denmez nerdeyse hiçbişey gözükmüyor. Demekki 1 günde geçiyor o en koyusu. Resmini atarım birazdan.

Bugünkü testim
Artık gölge bile yok. Yumurtladım demek ki. Bugün diğer günlere nazaran kasiklarım karnım çok ağrıyor. Bugün de ilişki olmalı mi acaba?

Eklentiler

• Screenshot_20171211-225053.png
    Screenshot_20171211-225053.png
    162,2 KB · Görüntüleme: 98
Kızlar bugün sabah işe gitmeden yaptım ovulosyon testi ve gerçekten kop koyu iki çizgiyi gördüm resim atamıyorum bir türlü resmi ne kadar kucultsemde olmuyor ama kop koyu yani sonunda yakaladım iki çizgiyi geçen ay ben yapamamışım demek

X