Oda arkadaşıma ne söylemeliyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sana ve son şansıma iyi yolculuklar o zaman 🥳🥳

Yeezy çok çirkin bence ya onun bir de foam modeli mi ne çıkmıştı çok komik bi ayakkabı aekwodkwpxd
Çok geçmiş olsun tekrardan yeezy (🤢) ayakkabılarının ikisini de en kısa zamanda giyebilmeni diliyorum bu arada 😘
ayakkabını kimseye ödünç verme kuzum ya.hijyenik değil.herkes kendi ayakkabısını giysin.fular falan değil ki suya bastırıp ütüleyip iade etsin?ayakkabı yurttta temizlenir mi?hem bazı spor ayakkabılar makineye de atılamıyor .başkalarının giysisiyle kime hava atacağız ki?neyimiz varsa onla devam etmeliyiz bence.ufak tefek şeyler iş başvurusu staj başvurusu first date gibi şeylerde ödünç verilebilir de kıyafet ayakkabı bot ı ıhhh

ayakkabını kimseye ödünç verme kuzum ya.hijyenik değil.herkes kendi ayakkabısını giysin.fular falan değil ki suya bastırıp ütüleyip iade etsin?ayakkabı yurttta temizlenir mi?hem bazı spor ayakkabılar makineye de atılamıyor .başkalarının giysisiyle kime hava atacağız ki?neyimiz varsa onla devam etmeliyiz bence.ufak tefek şeyler iş başvurusu staj başvurusu first date gibi şeylerde ödünç verilebilir de kıyafet ayakkabı bot ı ıhhh
Ayakkabılarımı kimseye vermiyorum zaten 36 numara giyen pek insan yok 😂

Benim de buna benzer bir ofis arkadasim vardi. Cocuklugunu cok fakir bir sekilde gecirmis. Ofiste calisirken ayni parayi kazanmamiza ragmen surekli ufak tefek borclar isterdi. Ben kirk yilin basi bir ihtiyacim oldugunda istesem param yok deyip bir yalan uydurup (biliyorum yalan oldugunu ama uzun hikaye) vermezdi. Sanirim bu tur kisilerde olan bir davranis. Ozellikle kendilerini alttan alacak iyi niyetli kisileri kullaniyorlar. Bence konusmayin cunku zaten sizin ne dusundugunuzu biliyor ve sallamiyor. 1) diger oda arkadaslariyla birlesip yonetime gidip odadan attirin. Ozel esyalarimizi caliyor, eger odadan cikartmazsaniz polise haber verecegiz deyin. O zaman bak bakalim o yonetici hanim ne yapacak. 2) odanizi degistirin. Tum bu surec yasanirken sozkonusu olan kizla kavga etmeyin ama araniza mesafe koyun.

Selamlar herkese, direkt konuya geçeceğim ama biraz uzun ve şikâyet dolu olabilir baştan uyarayım. Üniversite öğrencisiyim ve yurtta kalıyorum. Odamız 4 kişilik ve geri kalan üçümüz birinin davranışlarından şikayetçiyiz.

Olayları baştan anlatacağım, daha önce hiç yurt hayatı yaşamadım ilk kez bu sene tecrübe ettiğim bir durum. Odadakilerle tanıştığımda birinin yetimhanede büyümüş olduğunu öğrendim. Bu kişiyle başlarda odadaki kimsenin problemi ama yoktu ama aşırı derecede yalan söyleme huyu olduğunu ve iyi niyetimizi sürekli suistimal ettiğini öğrendik. Mesela odadaki diğer kızlara göre tarzımız daha çok uyuşuyor bu kızla o yüzden kıyafetlerimi giymek istiyordu. Normalde kabul edeceğim bir durum değil ama kendisinin çok fazla kıyafeti yoktur diye düşünerek kabul ettim. Sonrasında bu olayı kötüye kullanmaya başladı hatta bir gün külotlu çorabımı bile istedi ve ben de çorabı ortak kullanmayacağımı söyledim. Bunun üzerine 'o zaman kullandıktan sonra çöpe atarım ehehe' tarzı bir yaklaşım sergiledi. Kendisine orada kızdım zaten kapandı o konu ama bir gün sabah okula gitmek için kalktığımda montumu giyip gitmiş olduğunu gördüm (kendisinin 3 tane montu var ve sırf benimkini beğeniyor diye giymiş) ondan sonra bir daha kıyafetlerimi paylaşmak istemediğimi söyledim. Daha sonra birkaç kere daha kıyafetlerimi istedi ama vermedim tabii.

Yalan olaylarına pek girmeyeceğim çünkü hem çok uzun hem de bana zararı dokunmadığı sürece umurumda değil. Yine de en küçük detayı bile yalan katarak anlatan bir insan kısacası. Çok uzatmamak adına son yaşananlara geçeceğim. Geçenlerde kendisi odaya geldi ve beni bahçeye çıkararak korunmasız ilişkiye girdiğinden, sonra da çocuğun onu kapı dışarı ettiğinden bahsetti. Ben de ertesi gün hapı almasını söyledim (bu arada ertesi gün hapının ne olduğunu bile bilmiyordu) eczaneye gittiğimizde parası olmadığı için hapı ben aldım. Sonraki haftalarda hap alacak parası olmayan insan tırnak yaptırarak geldi odaya. Normalde istemezdim ama beni kullandığını düşünerek istedim parayı.

Son olarak bu hafta odadaki diğer kızlar kendisinin şampuan ve duş jeli almadığını bizimkileri hiç haber vermeden kullandığını fark etmişler. Yani bunun lafını mı ediyorsunuz diyenler olabilir ama ben gerçekten ihtiyacı olduğunu bilsem zaten ona ayrıca alırdım bu tarz şeyleri sorun eden biri değilim. Odaya geldiğinde kendisine 'sen bizim şampuanımızı mı kullanıyorsun' diye sordum ve cevap olarak 'yoo benimki dün bitti bugün gidip alacağım' dedi. Kızların dediğine göre bir ay önce falan çöpte bitmiş şampuan kutusu görmüşler.

Yani normalde önemsemeyeceğim şeyler aşırı derecede gözüme batmaya başladı. Mesela makyaj temizleme pedim hemen bitmiş, sonra fark ediyorum ki bahsettiğim kişinin rafında makyaj pedi yok çünkü benimkinden kullanıyor. Maske kutum kayboldu sonra kendisinin de aynı maskeden kullandığından fark ettim. Belki o almamıştır gözümle gördüğüm şeyler değil ama biliyorum yani. Kıyafet, ayakkabı gibi şeylere izin vermeyince böyle odadaki küçük şeyleri aldığını fark ediyoruz. Kimsenin peşine düşmeyeceğini bildiği şeyleri kullanıyor. Aldıkları şeyler çok umurumda değil yenilerini alabilecek imkâna sahibim ama enayi yerine koyulunca sinirleniyorum. Bir de bu odada kalmaktan iyice hesapçı bir insan oldum.

Örneğin geçen gün sınavım vardı, benim okulum da uzak olduğu için 5 gibi kalkıyorum ve kantin bile açılmamış oluyor o saatte. Neyse işte ben de kahvaltı yapmadan gitsem okula gidene kadar iki saatlik sürede acıkıyorum zaten :KK70:Çikolata almıştım rafıma koydum sabah yerim diye düşünerek, bir baktım çikolata yok ama kabı orada. Ben anladım tabii onun yaptığını ama çöpünü görmek beni sinir krizine sokmaya yetti. Sabahın beşinde kızı dürtükleyerek kaldırdım çikolatamı sen mi yedin diye, hayır deyip yattı ama diğer kızlar sonradan kendilerinin yemediğini belirtti. Bir de ben o gün sınava çok düşük modla girdim çünkü çikolata için bu kadar sinirlenmeyi kendime hiç yakıştıramadım baya moralim bozuldu.

Son olarak bugün kahvaltıya kalktım, o sırada kendisi de dışarı çıkacaktı hazırlanmıştı. Muhtemelen benim kahvaltıda oyalanacağımı düşünerek parfümümü sıkıp çıkmış ama ben çay alıp döndüm bir baktım ki oda benim parfümüm kokuyor. Hayır yani kendisinin de parfümü var, sırf başkasının eşyasını kullanmak için mi yapıyor anlamıyorum.

Ben şimdi bu kızla konuşmak istiyorum ama her şeyi inkâr eden biriyle nasıl bir konuşma yapabilirim emin değilim. En son sinir krizine girersem olay saç baş yolma mevzusuna gidebilir çünkü iletişime asla açık birisi değil ve ben de sakin kalmayı becerebilir miyim emin olamıyorum. Bu nedenle sizden nasıl konuşmam gerektiği hakkında tavsiye istiyorum. Diğer yandan da acaba hiç uğraşmasam mı diye düşünmüyor değilim çünkü birkaç gün sonra eve gideceğim ve tatilim de bir aydan fazla sürecek. Yurt değiştirmek için nakil talebi vermiştim o sırada onaylanırsa eşyalarımı toplar çıkarım diye düşünüyorum ama iki ay önce başvuru yapmıştım değiştiremezsem de döndüğümde sürekli yüzyüze bakacağım. Aynı oda içerisinde kavgalı olmak da zor sürekli gerginlik yaşamak istemiyorum.

Hızlı yazdım ve pek kontrol edemedim yazdıklarımı. Yazım yanlışı vs için şimdiden özür dilerim.
Ayni şeyleri yaşadım. Ben çalışarak para biriktirerek okudum. Kız i phone kullanıyordu ve param yok diyerek geziyordu ama asla çalışmaya Totosu yoktu. Ailesinden para da istemiyordu hanefendi. Kapandı benden borç istedi verdim. En son kavga ettim. Ve parasını istedim. Sonra zaten memlekete geldim. İmkanın varsa eve çık. Malesef bu toksik insanlar hayatımızda hep var olacaklar... İnsan ertesi gün hap parasinida isterkern utanır ya.

Yorum yazan herkese teşekkür ederimm şu an tatildeyim yani okuduğum şehirde değilim. Dönüşte yurdumu değiştirebilmeyi umuyorum hiç muhatap olmadan eğer değişmezse de daha sert bir konuşma yapacağım. Konuyla ilgili tavsiye almak istediğim bir durum kalmadı, konumu kapatabilir misiniz Mune Mune ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X