Oda arkadaşıma ne söylemeliyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Okurken afakanlar bastı ya gerçekten çok kötü bir durum ama bu sekilde görmüş büyümüş şu yaptıkları şimdi bizim tarafımızdan okuyunca evet ayıp karsılanıyorda onun için gayett normal, konusarak filan değiştirebileceğini sanmıyorum açıkcası.. Bana kalırsa fazla buyuk olmayan ama herseyini alabilecek, dolaptada fazla yer kaplayamayan bi kutu al şampuanından makyajına aburcuruna kadar herseyini koy kilitle. ihtiyacı olduğunda seve seve vereceğinden hic süphem yok ama bu kişi tamamen alışkanlık edinmiş gibi geldi bana. Ayrıca bu kadar hersey zamlanmışken öğrenci halinizle ekstra masraf oluyor size de, bence biran önce konusmaya bak kutu işini de göz önünde bulundur

Selamlar herkese, direkt konuya geçeceğim ama biraz uzun ve şikâyet dolu olabilir baştan uyarayım. Üniversite öğrencisiyim ve yurtta kalıyorum. Odamız 4 kişilik ve geri kalan üçümüz birinin davranışlarından şikayetçiyiz.

Olayları baştan anlatacağım, daha önce hiç yurt hayatı yaşamadım ilk kez bu sene tecrübe ettiğim bir durum. Odadakilerle tanıştığımda birinin yetimhanede büyümüş olduğunu öğrendim. Bu kişiyle başlarda odadaki kimsenin problemi ama yoktu ama aşırı derecede yalan söyleme huyu olduğunu ve iyi niyetimizi sürekli suistimal ettiğini öğrendik. Mesela odadaki diğer kızlara göre tarzımız daha çok uyuşuyor bu kızla o yüzden kıyafetlerimi giymek istiyordu. Normalde kabul edeceğim bir durum değil ama kendisinin çok fazla kıyafeti yoktur diye düşünerek kabul ettim. Sonrasında bu olayı kötüye kullanmaya başladı hatta bir gün külotlu çorabımı bile istedi ve ben de çorabı ortak kullanmayacağımı söyledim. Bunun üzerine 'o zaman kullandıktan sonra çöpe atarım ehehe' tarzı bir yaklaşım sergiledi. Kendisine orada kızdım zaten kapandı o konu ama bir gün sabah okula gitmek için kalktığımda montumu giyip gitmiş olduğunu gördüm (kendisinin 3 tane montu var ve sırf benimkini beğeniyor diye giymiş) ondan sonra bir daha kıyafetlerimi paylaşmak istemediğimi söyledim. Daha sonra birkaç kere daha kıyafetlerimi istedi ama vermedim tabii.

Yalan olaylarına pek girmeyeceğim çünkü hem çok uzun hem de bana zararı dokunmadığı sürece umurumda değil. Yine de en küçük detayı bile yalan katarak anlatan bir insan kısacası. Çok uzatmamak adına son yaşananlara geçeceğim. Geçenlerde kendisi odaya geldi ve beni bahçeye çıkararak korunmasız ilişkiye girdiğinden, sonra da çocuğun onu kapı dışarı ettiğinden bahsetti. Ben de ertesi gün hapı almasını söyledim (bu arada ertesi gün hapının ne olduğunu bile bilmiyordu) eczaneye gittiğimizde parası olmadığı için hapı ben aldım. Sonraki haftalarda hap alacak parası olmayan insan tırnak yaptırarak geldi odaya. Normalde istemezdim ama beni kullandığını düşünerek istedim parayı.

Son olarak bu hafta odadaki diğer kızlar kendisinin şampuan ve duş jeli almadığını bizimkileri hiç haber vermeden kullandığını fark etmişler. Yani bunun lafını mı ediyorsunuz diyenler olabilir ama ben gerçekten ihtiyacı olduğunu bilsem zaten ona ayrıca alırdım bu tarz şeyleri sorun eden biri değilim. Odaya geldiğinde kendisine 'sen bizim şampuanımızı mı kullanıyorsun' diye sordum ve cevap olarak 'yoo benimki dün bitti bugün gidip alacağım' dedi. Kızların dediğine göre bir ay önce falan çöpte bitmiş şampuan kutusu görmüşler.

Yani normalde önemsemeyeceğim şeyler aşırı derecede gözüme batmaya başladı. Mesela makyaj temizleme pedim hemen bitmiş, sonra fark ediyorum ki bahsettiğim kişinin rafında makyaj pedi yok çünkü benimkinden kullanıyor. Maske kutum kayboldu sonra kendisinin de aynı maskeden kullandığından fark ettim. Belki o almamıştır gözümle gördüğüm şeyler değil ama biliyorum yani. Kıyafet, ayakkabı gibi şeylere izin vermeyince böyle odadaki küçük şeyleri aldığını fark ediyoruz. Kimsenin peşine düşmeyeceğini bildiği şeyleri kullanıyor. Aldıkları şeyler çok umurumda değil yenilerini alabilecek imkâna sahibim ama enayi yerine koyulunca sinirleniyorum. Bir de bu odada kalmaktan iyice hesapçı bir insan oldum.

Örneğin geçen gün sınavım vardı, benim okulum da uzak olduğu için 5 gibi kalkıyorum ve kantin bile açılmamış oluyor o saatte. Neyse işte ben de kahvaltı yapmadan gitsem okula gidene kadar iki saatlik sürede acıkıyorum zaten :KK70:Çikolata almıştım rafıma koydum sabah yerim diye düşünerek, bir baktım çikolata yok ama kabı orada. Ben anladım tabii onun yaptığını ama çöpünü görmek beni sinir krizine sokmaya yetti. Sabahın beşinde kızı dürtükleyerek kaldırdım çikolatamı sen mi yedin diye, hayır deyip yattı ama diğer kızlar sonradan kendilerinin yemediğini belirtti. Bir de ben o gün sınava çok düşük modla girdim çünkü çikolata için bu kadar sinirlenmeyi kendime hiç yakıştıramadım baya moralim bozuldu.

Son olarak bugün kahvaltıya kalktım, o sırada kendisi de dışarı çıkacaktı hazırlanmıştı. Muhtemelen benim kahvaltıda oyalanacağımı düşünerek parfümümü sıkıp çıkmış ama ben çay alıp döndüm bir baktım ki oda benim parfümüm kokuyor. Hayır yani kendisinin de parfümü var, sırf başkasının eşyasını kullanmak için mi yapıyor anlamıyorum.

Ben şimdi bu kızla konuşmak istiyorum ama her şeyi inkâr eden biriyle nasıl bir konuşma yapabilirim emin değilim. En son sinir krizine girersem olay saç baş yolma mevzusuna gidebilir çünkü iletişime asla açık birisi değil ve ben de sakin kalmayı becerebilir miyim emin olamıyorum. Bu nedenle sizden nasıl konuşmam gerektiği hakkında tavsiye istiyorum. Diğer yandan da acaba hiç uğraşmasam mı diye düşünmüyor değilim çünkü birkaç gün sonra eve gideceğim ve tatilim de bir aydan fazla sürecek. Yurt değiştirmek için nakil talebi vermiştim o sırada onaylanırsa eşyalarımı toplar çıkarım diye düşünüyorum ama iki ay önce başvuru yapmıştım değiştiremezsem de döndüğümde sürekli yüzyüze bakacağım. Aynı oda içerisinde kavgalı olmak da zor sürekli gerginlik yaşamak istemiyorum.

Hızlı yazdım ve pek kontrol edemedim yazdıklarımı. Yazım yanlışı vs için şimdiden özür dilerim.
Takıldığın her detayda haklısın bu arada ufak tefek şeyler diye düşünme öyle bi insan için. Bence tavrını sert bi şekilde göster anlat sonuçta senin kişisel alanın o kardeşin değil anan değil tolere etmek zorunda değilsin söyle veya oda değiştirme durumun varsa değiştir

başka odadan samimi olmadığım kıza pantolonumu verdim vermedi istedim mürekkep lekeli verdi çöpe attım çıkmadığından.başka kızla montlarımızı değiştirmiştik o başka bloktaydı.ben okuldayken odaya gelmiş hem benim montu getirmemiş hem de kendininkini de alıp gitmiş.birinin evinde pahalı bir saatimi unutmuştum.1 ay sonra alabilecektim sakla dedim.saklamak ne kelime öyle kötü kullanmış ki çizikler içinde kordonu kopmuş geri aldım.o zamanlar kavga etmeyi bilmezdim safça kabullendim bunları içim içimi yese de.üniversite de arkadaşlık ilişikilerinde hele de yurttta kalıyorsan ya da ev arkadaşın varsa dişli olunmalı yoksa sömürülüyorsun genellikle maalesef

Ay ben de saftiriğin tekiydim. Biz kardeşimle, annemle bile birbirimizin bir şeyini kullanmayız izinsiz, dolaplarımızı açmayız habersiz. Ben nereden bileyim ne biçim insanlar olduğunu?
Senenin sonuna doğru gelebildim kavga aşamasına. Sevgilimin hediye ettiği şeyleri bile kullanıyordu hediye olduğunu bile bile ve uyardığım halde. Sonrası bağırış çağırış kavga.
Yurt beni çok değiştirdi 😂
Her saftirik genç kız bu tecrübeyi yaşamalı bence sjsjjkl

Bahsettiğiniz şeyler küçük gibi görünse de insanın bütün yaşam enerjisini alan şeyler. Diğer arkadaşlarıma söylerdim siz üzerinize alınmayın ben genel bir konuşma yapacağım diye.
Oda toplantısı yapmak istiyorum deyip. Bu küçük şeylerin rahatsız ettiğini, kişisel eşyalarının bir kez daha başkası tarafından kullanıldığını farkettiğinde yapacaklarını biraz tehditkar, sert bir dille anlatırdım.
Bu küçük şeylerinden neler olduğunu ayrıntılı anlatın. Maske, çikolata, parfüm, mont... Kimseyi salak yerine koymasına gerek yok. Kendinizi suistimal ettirmemek için sert davranmak gerekiyor.

Ay ben de saftiriğin tekiydim. Biz kardeşimle, annemle bile birbirimizin bir şeyini kullanmayız izinsiz, dolaplarımızı açmayız habersiz. Ben nereden bileyim ne biçim insanlar olduğunu?
Senenin sonuna doğru gelebildim kavga aşamasına. Sevgilimin hediye ettiği şeyleri bile kullanıyordu hediye olduğunu bile bile ve uyardığım halde. Sonrası bağırış çağırış kavga.
Yurt beni çok değiştirdi 😂
Her saftirik genç kız bu tecrübeyi yaşamalı bence sjsjjkl

Hayata karşı daha dirençli oluyorsun, yurt/öğrenci evi hayatımdan sonra. :KK70:

Neden özel olarak yetiştirme yurdunda büyüdüğünü belirttiniz anlayamadım. Yazdıklarınızdan kızdan ne kadar nefret ettiğiniz belli oluyor. Gözünüzle gördünüz mü o çikolatayı yediğini, görmediniz. Ama suçlanacak kişi başından beri gözünüzde belliydi. Aynı odada kaldıgınız arkadaşınızı sabahın beşinde kaldırıp bunu sen mi yedin diye sormak size normal geliyor yani öyle mi? Yada oda arkadaşınızın şampuanınızdan kullanması. Kişisel eşyanızı verirsiniz vermezsiniz o sizin bileceğiniz iş ama ben sizin tavrınızdan anlatış şeklinizden hiç ama hiç hoşlanmadım.
Nasıl olumlu bir sekilde anlatabılırdı acaba başkasının malına habersiz bir sekilde el uzatmayı?

Herkes dolaba kilitle falan demis ama insan kafası rahat olmadıgı yerde de kalmak ıstemez ki, sureklı ay onu kilitledim mi bunu koydum mu diye iyice gerileceksin :KK43: kızı odadan gönderme şansınız yok mu, asırı sinir oldum eskiden de Benım cok basıma gelirdi yurtta kalmadım ama okulda sureklı kucuk kucuk şeylerimi alırdı insanlar yok kalem yok su yok pecete...

Kötü niyetle yapmadığı düşünülüyorsa biraz daha anlayışlı olunabilir, bende kaldım yurtta ve oda arkadaşlarımla o kadar çok şey paylaştım ki. Yeri geldi borcunu ödediğim oldu, yeri geldi sigarasını aldığım. Yediğim yemeği harçlığımı aylarca paylaştıgım oldu. Çünkü kızın elinde yoktu. Ailesi yoktu, destek olacak bir annesi babası. Bazı insanlar gerçekten çok zor şartlar altında büyüyor ve bizler kadar şanslı olmayabiliyor. Ben bu insanlara hayatın her alanında biraz daha anlayışlı davranılması gerektiğini, yardım edilmesi gerektiğini düşünüyorum sadece. Ben böyle düşünüyorum diye herkes bana katılsın benim düşüncemi desteklesin gibi bir iddiam zaten yok. Sadece çikolata meselesini görünce gerçekten üzüldüm ve yazmadan geçemedim
Tırnak yaptırmaya parası olan kızın ıkı liralık cikolata almaya imkanı vardır bence gereksiz acındırıyorsunuz su an. Ayrıca gayet kötu niyetle yapıyor, benımkı bitti bugünlük seninkini kullanayım ayrı bu saflar nasılsa alıyor ben her gün birininkini kullanırım kendim almama gerek kalmaz demek ayrı

öncelikle onun yetiştirme yurdunda büyümesi, geçirdiği çocukluk vs evet hayat ona bu açıdan şanssız davranmış olabilir ama bu senin suçun değil. buna gereksiz vicdan yapıp da üzülme boş yere. hiç vicdan yapma, ailesi belki doğrudu sokağa attı belki vefat etti gitti bunlar hayat ile o kız arasındaki konular. herkes kendinden sorumlu. fazla acımaya da gerek yok zaten devletin her imkanından, bizlerden daha çok faydalanıyorlar. biri yazmış mesela o yurt ona ücretsizdir, yemek ve harçlık yardımı alıyordur diye. yurdun kyk yurdu mu bilmiyorum ama eğer kyk ise zaten anne babası olmayanlara, şehit çocuklarına falan tamamen ücretsiz yani oralar. sen kıza ertesi gün hapı alırken, ailen çalışıp kazandığı parayla belki senin yurt paranı, masraflarını öderken o kız bu konularda devletin güvencesi altında. o da bu açıdan bakınca sana bana kıyasla daha avantajlı yani. artık huy edinmiş elalemin eşyasını kullanıp kullanıp salağa yatmayı. en sevmediğim karakterdir böyleleri. kesinlikle iflah olmazlar, asla değişmezler. senin yapabileceğin en iyi şey şu an tatilini değerlendirmek ve kendi yurt naklinin sonucunu beklemek olacak. öyle ya da böyle ama nakille ama okul döneminin sona ermesiyle sen bu sene içinde bu kızdan kurtulacaksın zaten. sığdığı kadar eşyanı kilitli dolabına, sığmayanları da internetten sipariş edebileceğin kilitli, makul boyutlarda 1-2 kutuya saklaman gerekecek. ben de 4 sene kyk yurdunda kaldım, bu tarz insanlara ben de denk geldim. ben paylaşımcı biri olmadığımı zaten en başından herkese belli ettiğim için kimse benim bişeyimi alamıyor ve isteyemiyordu. herkesin her şeyi ayrıydı yani şampuan, duş jeli, tuvalet kağıdı, kağıt havlu, yiyecek, içecek hatta ütü, saç kurutma makinesi... herkes bireysel kullanıyordu. ne eşya ne de para pul alışverişi oldu yurttakilerle aramda. kıza olan tavrın en kısa sürede bayağı sert bir moda geçmeli. fazla da canını sıkma her yerde var böyleleri.

birisi önceki sayfalarda kötü niyetle yapmıyorsa... diye başlayan bir yorum yapmış. hayır efendim gayet de kötü niyet göstergesi bunlar, koskoca üniversite çağına gelmiş genç bir kadın iyi niyet kötü niyet nedir, kime hangi niyetle yaklaşılır, hangi davranış iyi niyet hangisi kötü niyet göstergesidir gayet de farkıdadır emin olun. yaptığı şeyin farkındadır yani.

Baştan nasıl başlarsa öyle gidiyor işte yüz bulmuş bikere. Dolaplar küçük oluyo malesef çoğu eşya dışarda kalıyo 7/24 eşyalarının başında nöbet tutamıycağına göre diğer kızlarla beraber yönetime iletin rahatsızlığınızı.

güzelce haddini bildirin
kilitli kutular var onlardan alın
haram zıkkım etmeyi yüzüne söylemeyi de unutmayın
bende dert etmem böyle şeyleri ama kimse kimseyi salak yerine koymasın

Dolaplarımız tek kapaklı ve gerçekten aşırı küçük, yani hiçbir şekilde tüm eşyalarımı oraya sığdırmam mümkün değil ki kıyafetlerim bile sığmıyor zaten. Dolaplar küçük olduğu için de herkese iki raf düşecek şekilde dolaplar var ama kapağı yok onların, bildiğiniz ortada. Başka bir adı varsa hatırlayamadım şu an.
Cok sinir bozucu bir durum. Sert bir uyari, gerekirse kavga haricinde bir cozum yok gibi.ben bile okurken cok sinir oldum. Laftan anlamiyorsa ben sac bas girerdim kesin.

Ben olsam ben de cinnet geçirirdim herhalde, mesele bi çikolata, bi parfüm vs değil burda, mesele burda karşıdaki kişinin arsızlığı, terbiyesizliği
Eğer yurdunuz ve odanız değişmezse bu kişinin kullanabileceği tarz şeyleri dolabınıza kilitleyin, sığdırmaya çalışın zorla, özellikle kozmetik ürünleri, illa ki sığar diye düşünüyorum, kırtasiye malzemelerini rafta tutabilirsiniz, açıkta kalan dolaba sığmayan malzemelerinizi kıyafet/çizme gibi şeyleri valizinize koyup kücük asma kilitlerden takabilirsiniz fermuara, ben olsam hiç bişeyime dokunmasın diye azami çaba gösterirdim, çok sinir bozucu bi durum çünkü😞

Selamlar herkese, direkt konuya geçeceğim ama biraz uzun ve şikâyet dolu olabilir baştan uyarayım. Üniversite öğrencisiyim ve yurtta kalıyorum. Odamız 4 kişilik ve geri kalan üçümüz birinin davranışlarından şikayetçiyiz.

Olayları baştan anlatacağım, daha önce hiç yurt hayatı yaşamadım ilk kez bu sene tecrübe ettiğim bir durum. Odadakilerle tanıştığımda birinin yetimhanede büyümüş olduğunu öğrendim. Bu kişiyle başlarda odadaki kimsenin problemi ama yoktu ama aşırı derecede yalan söyleme huyu olduğunu ve iyi niyetimizi sürekli suistimal ettiğini öğrendik. Mesela odadaki diğer kızlara göre tarzımız daha çok uyuşuyor bu kızla o yüzden kıyafetlerimi giymek istiyordu. Normalde kabul edeceğim bir durum değil ama kendisinin çok fazla kıyafeti yoktur diye düşünerek kabul ettim. Sonrasında bu olayı kötüye kullanmaya başladı hatta bir gün külotlu çorabımı bile istedi ve ben de çorabı ortak kullanmayacağımı söyledim. Bunun üzerine 'o zaman kullandıktan sonra çöpe atarım ehehe' tarzı bir yaklaşım sergiledi. Kendisine orada kızdım zaten kapandı o konu ama bir gün sabah okula gitmek için kalktığımda montumu giyip gitmiş olduğunu gördüm (kendisinin 3 tane montu var ve sırf benimkini beğeniyor diye giymiş) ondan sonra bir daha kıyafetlerimi paylaşmak istemediğimi söyledim. Daha sonra birkaç kere daha kıyafetlerimi istedi ama vermedim tabii.

Yalan olaylarına pek girmeyeceğim çünkü hem çok uzun hem de bana zararı dokunmadığı sürece umurumda değil. Yine de en küçük detayı bile yalan katarak anlatan bir insan kısacası. Çok uzatmamak adına son yaşananlara geçeceğim. Geçenlerde kendisi odaya geldi ve beni bahçeye çıkararak korunmasız ilişkiye girdiğinden, sonra da çocuğun onu kapı dışarı ettiğinden bahsetti. Ben de ertesi gün hapı almasını söyledim (bu arada ertesi gün hapının ne olduğunu bile bilmiyordu) eczaneye gittiğimizde parası olmadığı için hapı ben aldım. Sonraki haftalarda hap alacak parası olmayan insan tırnak yaptırarak geldi odaya. Normalde istemezdim ama beni kullandığını düşünerek istedim parayı.

Son olarak bu hafta odadaki diğer kızlar kendisinin şampuan ve duş jeli almadığını bizimkileri hiç haber vermeden kullandığını fark etmişler. Yani bunun lafını mı ediyorsunuz diyenler olabilir ama ben gerçekten ihtiyacı olduğunu bilsem zaten ona ayrıca alırdım bu tarz şeyleri sorun eden biri değilim. Odaya geldiğinde kendisine 'sen bizim şampuanımızı mı kullanıyorsun' diye sordum ve cevap olarak 'yoo benimki dün bitti bugün gidip alacağım' dedi. Kızların dediğine göre bir ay önce falan çöpte bitmiş şampuan kutusu görmüşler.

Yani normalde önemsemeyeceğim şeyler aşırı derecede gözüme batmaya başladı. Mesela makyaj temizleme pedim hemen bitmiş, sonra fark ediyorum ki bahsettiğim kişinin rafında makyaj pedi yok çünkü benimkinden kullanıyor. Maske kutum kayboldu sonra kendisinin de aynı maskeden kullandığından fark ettim. Belki o almamıştır gözümle gördüğüm şeyler değil ama biliyorum yani. Kıyafet, ayakkabı gibi şeylere izin vermeyince böyle odadaki küçük şeyleri aldığını fark ediyoruz. Kimsenin peşine düşmeyeceğini bildiği şeyleri kullanıyor. Aldıkları şeyler çok umurumda değil yenilerini alabilecek imkâna sahibim ama enayi yerine koyulunca sinirleniyorum. Bir de bu odada kalmaktan iyice hesapçı bir insan oldum.

Örneğin geçen gün sınavım vardı, benim okulum da uzak olduğu için 5 gibi kalkıyorum ve kantin bile açılmamış oluyor o saatte. Neyse işte ben de kahvaltı yapmadan gitsem okula gidene kadar iki saatlik sürede acıkıyorum zaten :KK70:Çikolata almıştım rafıma koydum sabah yerim diye düşünerek, bir baktım çikolata yok ama kabı orada. Ben anladım tabii onun yaptığını ama çöpünü görmek beni sinir krizine sokmaya yetti. Sabahın beşinde kızı dürtükleyerek kaldırdım çikolatamı sen mi yedin diye, hayır deyip yattı ama diğer kızlar sonradan kendilerinin yemediğini belirtti. Bir de ben o gün sınava çok düşük modla girdim çünkü çikolata için bu kadar sinirlenmeyi kendime hiç yakıştıramadım baya moralim bozuldu.

Son olarak bugün kahvaltıya kalktım, o sırada kendisi de dışarı çıkacaktı hazırlanmıştı. Muhtemelen benim kahvaltıda oyalanacağımı düşünerek parfümümü sıkıp çıkmış ama ben çay alıp döndüm bir baktım ki oda benim parfümüm kokuyor. Hayır yani kendisinin de parfümü var, sırf başkasının eşyasını kullanmak için mi yapıyor anlamıyorum.

Ben şimdi bu kızla konuşmak istiyorum ama her şeyi inkâr eden biriyle nasıl bir konuşma yapabilirim emin değilim. En son sinir krizine girersem olay saç baş yolma mevzusuna gidebilir çünkü iletişime asla açık birisi değil ve ben de sakin kalmayı becerebilir miyim emin olamıyorum. Bu nedenle sizden nasıl konuşmam gerektiği hakkında tavsiye istiyorum. Diğer yandan da acaba hiç uğraşmasam mı diye düşünmüyor değilim çünkü birkaç gün sonra eve gideceğim ve tatilim de bir aydan fazla sürecek. Yurt değiştirmek için nakil talebi vermiştim o sırada onaylanırsa eşyalarımı toplar çıkarım diye düşünüyorum ama iki ay önce başvuru yapmıştım değiştiremezsem de döndüğümde sürekli yüzyüze bakacağım. Aynı oda içerisinde kavgalı olmak da zor sürekli gerginlik yaşamak istemiyorum.

Hızlı yazdım ve pek kontrol edemedim yazdıklarımı. Yazım yanlışı vs için şimdiden özür dilerim.
Diğer kızlar da durumdan şikayetçi galiba, hep beraber alın karşınıza konuşun. Devam ederse müdürlüğe söyleyeceğinizi söyleyin. Ayrıca dolaplarınıza kilit alın, dışarıda hiçbir eşyanızı bırakmayın. Sizi çoook iyi anlıyorum ben ünideyken gayet sevdiğim bir arkadaşım 1-2 haftalığına benim yanıma taşınmıştı (süreci 2 aya uzattı) . 1-2 kez kıyafetimi istedi verdim bir baktım ki artık dolabımdan giyinir olmuş. Aldıklarını da hep kendi valizine atıyordu (geri vermiyordu). Neyse bir gün kalktım baktım o gün giyeceğim spor ayakkabım yok :KK70: :KK70: işin ilginç yanı ikimizin de aynı spor ayakkabıdan vardı (aynı model, aynı renk superstarlar) sadece benimki bi tık yeniydi. Kız kendininkini bırakıp benimkini giymiş çıkmış :KK70: o hışımla odaya gidip valizinde bana ait ne varsa aldım, eşyalarını komple toparladım. Eve gelince de eşyalarınız hazırladım artık burada kalamazsın bu yaptıkların hoşuma gitmiyor dedim (bardakların/tabakların içine sigara söndürüp izmariti atmalar, bulaşıklarını makineye atmak yerine olduğu yerde bırakmalar vs vs). Ve inanır mısın kız yine de alttan aldı, arkadaşlığımız bozulmasın vs dedi. O attığım kurtulma adımı yaptığım en iyi şeydi.

Dolaplarımız tek kapaklı ve gerçekten aşırı küçük, yani hiçbir şekilde tüm eşyalarımı oraya sığdırmam mümkün değil ki kıyafetlerim bile sığmıyor zaten. Dolaplar küçük olduğu için de herkese iki raf düşecek şekilde dolaplar var ama kapağı yok onların, bildiğiniz ortada. Başka bir adı varsa hatırlayamadım şu an.
Kilitli kutular alabilirsin bu durum icin. Ufak tefek ivir zivirini bunlara doldur. Biz de yurtta kaldik herseyimizi bolustuk paylastik ama saygi cercevesinde!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X