Doğuma Hazırlık Oğlu için Erkek Sahabe ismi Ariyanlara Yardim :))

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Ensar guzelmis fakat anlaminida bilmek lazim
Sahabe isimleri genel olarak yazilisi farkli turkceden ve ekleri olan isimler bir birinden ayirilmak olmaz bir anlam tasiyor tam adi koymakta arap asıllı bi vatandasi cagristiriyor dikkatli araştırmak lazımo_O
Haklisiniz yazilislari farkli olabiliyor,esim arab oldugu icin sorun teskil etmiyor...

Benim oğlumun adı mustafa rüyamda görmüştüm. İnanılmaz terbiyeli ve saygılı bir çocuktur. Çok vicdanlıdır anne babasına hiç kıyamaz. Gerçekten isminin anlamı gibi. Tavsiye ederim. İkinciside erkek olursa yine peygamber efendimizin isimlerinden birini koymak istiyorum

Benim oğlumun adı mustafa rüyamda görmüştüm. İnanılmaz terbiyeli ve saygılı bir çocuktur. Çok vicdanlıdır anne babasına hiç kıyamaz. Gerçekten isminin anlamı gibi. Tavsiye ederim. İkinciside erkek olursa yine peygamber efendimizin isimlerinden birini koymak istiyorum
Çok güzel. Maşallah oğlunuza.
Mustafa muaz yada muhammet muaz olmasını çok istiyorum ama eşim pek istemiyor :/

Tamam isimler guzel anlami olabilir ama arkadaslar o isimleri cocuk kaldirabilecek mi onu da dusunmek lazim. Yukari daki bazi isimlerin evet anlamlari cok guzel ama cok kaba. Ayrica cok agir anlamli isimler insanlari cok etkilior. Ornegin bnim adim ( elif) ama inanin ki anlami gibi hep dik durmak zorundayim, hep zorluk cekiyorum ve egilmeden yilmadan baglanmadan yasamak zorundayim. Ve kisiligimi resmen ismim belirlemis.

Benim oğlum 1,5 yaşında ismi Muaz Enver. İsmini çok seviyorum. Hep oğlum olursa Hz Muaz gibi olsun derdim o yüzden hamile olduğumu öğrenince direk Muazım diye sevmiştim. Herkes çok beğeniyor
peki çevreden nasıl tepkiler alıyorsunz anlamayan oluyor mu ismini

Bende bu isim konusunda çok kararsızım bi türlü karar veremiyorum ama ensar güzelmiş yusuf ensar nasıl olurki acaba

X