Çocuk Hastalıkları Oğlumun ateşi düşmüyor

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

ozefe123

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2021
579
243
33
Hanımlar selam. 4 buçuk yaşında oğlumun 4 gümdür ateşi düşmüyor. Perşembe akşam başladı acile götürdüm boğaz enf dendi antibiyotik ve dönüşümlü ateş düşürücü kullandık ama onlara rağmen uzun süre düşmeyince tekrar dr gittik bu defa rahatlatmak amaçlı bir doz penisilinnve parol verildi. Birgün boyunca ateşi çıkmadı pzar akşamüstü tekrar çıktı. Tekrar aldım farklı çocuk dr götürdüm fakat yine aynı şeyler söylendi boğaz enf olduğu antibiyotiğin zamanla etki edeceği vs. Çok endişeleniyorum varmı şuan bu durumu yaşayan veya yaşayıp çocuğu iyileşmiş olan?

Benim kızım influenza olmuştu şubat ayında ateşi tam 8. Gün düştü.bu arada ben sürekli dr la görüşüyordum.Dr bize covitten dolayı çocuklarda gördüğümüz basit üst solunum yolları enfeksiyonları uykuya dalmisti,çocukları çok korudugumuz için maske takıldığı için vs.Suan tekrar hastalık yapmaya basladilar ve güçlenerek ortaya çıktılar demişti.gecmis olsun.

Benim kızım influenza olmuştu şubat ayında ateşi tam 8. Gün düştü.bu arada ben sürekli dr la görüşüyordum.Dr bize covitten dolayı çocuklarda gördüğümüz basit üst solunum yolları enfeksiyonları uykuya dalmisti,çocukları çok korudugumuz için maske takıldığı için vs.Suan tekrar hastalık yapmaya basladilar ve güçlenerek ortaya çıktılar demişti.gecmis olsun.
Çok teşekkürler. Bizdede boğaz enf deniyor ciğeri vs temiz ilaç değiştirmedi ama bugün 5. Gün çok üzülüyorum yapılacak birşeyde kalmadı ayrı ayrı kaç tane dr işlem yaptı

Hanımlar selam. 4 buçuk yaşında oğlumun 4 gümdür ateşi düşmüyor. Perşembe akşam başladı acile götürdüm boğaz enf dendi antibiyotik ve dönüşümlü ateş düşürücü kullandık ama onlara rağmen uzun süre düşmeyince tekrar dr gittik bu defa rahatlatmak amaçlı bir doz penisilinnve parol verildi. Birgün boyunca ateşi çıkmadı pzar akşamüstü tekrar çıktı. Tekrar aldım farklı çocuk dr götürdüm fakat yine aynı şeyler söylendi boğaz enf olduğu antibiyotiğin zamanla etki edeceği vs. Çok endişeleniyorum varmı şuan bu durumu yaşayan veya yaşayıp çocuğu iyileşmiş olan?
Merhaba maskesiz dönemde çocuklar dirençli enfeksiyonlarla tekrar buluştu.
Dört değil ama üç gün oğlunuzla yaşıt evladım aynı sorunu yaşadı. Defalarca doktora gitmişsiniz. İhtiyaç görürlerse tek yol yatış verilmesi ve sürekli takip edilmesi olur. İlaçları düzenli kullanın. Yemesi içmesine takılmayın. Geçmiş olsun.

Benim oglumda subat ayinda 10gun ateslendi 10.gun düstü sanirim 6kere dra gittim ama soylenilen hep ayniydi. Cok sukur gecti. Gecmis olsun

Merhaba maskesiz dönemde çocuklar dirençli enfeksiyonlarla tekrar buluştu.
Dört değil ama üç gün oğlunuzla yaşıt evladım aynı sorunu yaşadı. Defalarca doktora gitmişsiniz. İhtiyaç görürlerse tek yol yatış verilmesi ve sürekli takip edilmesi olur. İlaçları düzenli kullanın. Yemesi içmesine takılmayın. Geçmiş olsun.
Çok teşekkürler birşeyde yiyemiyor yavrum zaten hepsine ayrı ayrı üzülüyorum ama ateş artık harap etti çocuğu halsizleştirdi. Rabbim evlatlarımıza sağlık versin

Bizde bu sene böyle bir hastalık geçirdik bademcik değildi sadece grip belirtileri vardı
Korona yada başka bir grip geçirdi
Kesinlikle ateşini düşüremedik
Acildede düşüremediler hergün acildeydik
İyileşincede ayakları tutmadı yürüyemedi
Onun içinde ayrı korktuk erkek çocuklarında olabiliyormuş ağır grip sonrası
Çok şükür geçti canım

Salgın var boğazları kıpkırmızıydi ve atesliydi bakteri enfeksiyonu dedi augmentin pedifen ve calpol kullandık serum yedik bir de

Bizde bu sene böyle bir hastalık geçirdik bademcik değildi sadece grip belirtileri vardı
Çok şükür geçti canım
Allah korusun ya. Benim yavrumda artık ilaç delisi oldu hergün farklı bi ilaç verildi penisilin bile yaptılar çocuğa şuan yine ateşli 5 saatte bir çıkıhor ateşi

Allah korusun ya. Benim yavrumda artık ilaç delisi oldu hergün farklı bi ilaç verildi penisilin bile yaptılar çocuğa şuan yine ateşli 5 saatte bir çıkıhor ateşi
Arada düşüyorsa normal hastalıktandır
biz düşürememiştik hiç ne ilaçla, ne iğneyle, ne serumla

Antibiyotigi düzenli kullanmaya dikkat edin, ateş düşürücünuz zaten vardır, üstünü kat kat giydirmeyin, günlük ilik duş aldırın, alnına koltuk altına nemli bez koyun, son çare fitil uygulayabilirsiniz doktorunuzun izniyle tabi, hala da geçmezse mecburen acile gidersiniz yine, en azından acilde serumla daha etkili oluyor. Geçmiş olsun

Arada düşüyorsa normal hastalıktandır
biz düşürememiştik hiç ne ilaçla, ne iğneyle, ne serumla
İlk günler öyleydi 5 saat boyunca ateşli kaldığını düşüremediğimizi biliyorum ama iğne serum takılınca anında düştü. Şimdide evde ateş düşürücülerş dönüşümlü veriyorum çıktığında düşmüyor bazen, bazende 2 saati buluyor düşmesi

Antibiyotigi düzenli kullanmaya dikkat edin, ateş düşürücünuz zaten vardır, üstünü kat kat giydirmeyin, günlük ilik duş aldırın, alnına koltuk altına nemli bez koyun, son çare fitil uygulayabilirsiniz doktorunuzun izniyle tabi, hala da geçmezse mecburen acile gidersiniz yine, en azından acilde serumla daha etkili oluyor. Geçmiş olsun
Kaç güne etki edecek antibiyotik bilemiyorum hep düzenli verdim :KK43:

Arkadaslar söylenebilecek herseyi söylemiş zaten geçmiş olsun demeye geldim. Benim cocuklarda iki sise antibiyotik bitirdi 😔 daha hala bogazim agriyor diyor 😔 dr antibiyotikleri ust üste verdik dedigi icin simdi veremiyorum. Sarimsakli yag mi yapsam napsam ayak altlarına diyorum. Covid de yapmıştım 🤔 arkadasim da gecmezse arastirmaya gotur dedi ama bilemedim. Siz de düşünebilirsiniz arastırmayi.

Çok şükür geçti canım
Bizde ayak tutmama sorunu oldu. Bir de anlamadılar en kötü günlerimdi. Bir ara geçti tekrar başladı. 10 gün kadar çektik. Allah bir daha yaşatmasın.

X