Çocuk Hastalıkları Oğlumun ateşi düşmüyor

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Bizde ayak tutmama sorunu oldu. Bir de anlamadılar en kötü günlerimdi. Bir ara geçti tekrar başladı. 10 gün kadar çektik. Allah bir daha yaşatmasın.
Evet canım bizdede bir değeri çok yüksek çıkmıştı dr. Biraz korkuttu ama geçebileceğinide söyledi
Onun içinde 3 günde bir tahlil verdik hep
İkinci tahlilde yükselmişti bayağı korkmuştuk ama şükürki geçti

Kuzum gecmis olsun ates durumek icin bir limonu sık icine bir kasik tuz koy ocakta hafif ilit bogazindan ayak parmagina kadar sur atesi duser , hastalanmistim ne yapsam olmadi dusup dusup cikiyordu bu tarifi youtube bir teyzeden ogrendim hemen dustu bir daha cikmamisti cocyk buyuk farketmez demisti

Kuzum gecmis olsun ates durumek icin bir limonu sık icine bir kasik tuz koy ocakta hafif ilit bogazindan ayak parmagina kadar sur atesi duser , hastalanmistim ne yapsam olmadi dusup dusup cikiyordu bu tarifi youtube bir teyzeden ogrendim hemen dustu bir daha cikmamisti cocyk buyuk farketmez demisti
Çok teşekkür ederim deneyeceğim bunu

Hanımlar selam. 4 buçuk yaşında oğlumun 4 gümdür ateşi düşmüyor. Perşembe akşam başladı acile götürdüm boğaz enf dendi antibiyotik ve dönüşümlü ateş düşürücü kullandık ama onlara rağmen uzun süre düşmeyince tekrar dr gittik bu defa rahatlatmak amaçlı bir doz penisilinnve parol verildi. Birgün boyunca ateşi çıkmadı pzar akşamüstü tekrar çıktı. Tekrar aldım farklı çocuk dr götürdüm fakat yine aynı şeyler söylendi boğaz enf olduğu antibiyotiğin zamanla etki edeceği vs. Çok endişeleniyorum varmı şuan bu durumu yaşayan veya yaşayıp çocuğu iyileşmiş olan?
Kışın yaşadık düzelmesi 1 haftayı bulur , ilaçlarını düzenli kullanın arada ılık duş aldırın ve bol sıvı tüketsin endişe edecek bir durum yok ateşi de şurup içince düşüyorsa sıkıntı olmaz.

Merhaba gecmis olsunn.Benim oglumunda 11 gün sürmüstü atesi bir defasında. Viral enfeksiyondu bizde ki.Doktorum bir defaya mahsus novalgin damla alıp 10 damla icirmemi söylemisti.Biz de bu sekilde düstü atesi.

Bizim 4 ya da 5 gün ateşli geçti ama serum baya iyi geldi bize serum alsaymis keşke
Serum aldı cumartesi akşamı. Ama bir gün etkisi sürdü sonra tekrar ateşlenmeler başladı. Dua edin nolur inşallah bugün son olsun çok üzüşüyorum öyle halsiz görünce

Geçmiş olsun. Oğlum da o yaslardayken bu şekilde hasta olmuştu. Ateşi düşmemişti bir türlü. Domuz gribi için ayrı bir ilaç varmış onu vermişti doktor. İki gün iciliyorsu yalnızca yanlış hatirlamiyorsam. Ondan sonra toparladi

Hanımlar selam. 4 buçuk yaşında oğlumun 4 gümdür ateşi düşmüyor. Perşembe akşam başladı acile götürdüm boğaz enf dendi antibiyotik ve dönüşümlü ateş düşürücü kullandık ama onlara rağmen uzun süre düşmeyince tekrar dr gittik bu defa rahatlatmak amaçlı bir doz penisilinnve parol verildi. Birgün boyunca ateşi çıkmadı pzar akşamüstü tekrar çıktı. Tekrar aldım farklı çocuk dr götürdüm fakat yine aynı şeyler söylendi boğaz enf olduğu antibiyotiğin zamanla etki edeceği vs. Çok endişeleniyorum varmı şuan bu durumu yaşayan veya yaşayıp çocuğu iyileşmiş olan?
Benim oğlumda tekrarlayan ateş sendromu var. Bizim kucuklen başladı. Ama bazıları sizin yaşlarda baslarmis. Boğaz enfeksiyonu zannediyorlardi hep. Bizim ateş kortizon iğne ile düşüyor. Sizin ilk ateş sanırım. Başka ihtimaller de olabilir tabi. Doktora isterseniz sorun kortizon denesek faydası olur mu diye. Geçmiş olsun

Benim oğlumda tekrarlayan ateş sendromu var. Bizim kucuklen başladı. Ama bazıları sizin yaşlarda baslarmis. Boğaz enfeksiyonu zannediyorlardi hep. Bizim ateş kortizon iğne ile düşüyor. Sizin ilk ateş sanırım. Başka ihtimaller de olabilir tabi. Doktora isterseniz sorun kortizon denesek faydası olur mu diye. Geçmiş olsun
Kreşe gittiği için bu kış çok hastalık geçirdik ateşlendide ama hiç bukadar uzun süremedi. 1 günde maksimum 2 günde kendine geliyordu. Bu defa çok farklı. Dr dün sordum rahatlatmak için yapabileceğimiz birşey varmı diye ciğerleri temiz bronşlarda sorun yok, antibiyotiği 10 gün kullanın dedi 3 dr da aynısını söyledi. İnşallah yavrum toparlanır bir an önce. Kan tahlilide yapıldı crpsi yüksek

Geçmiş olsun. Oğlum da o yaslardayken bu şekilde hasta olmuştu. Ateşi düşmemişti bir türlü. Domuz gribi için ayrı bir ilaç varmış onu vermişti doktor. İki gün iciliyorsu yalnızca yanlış hatirlamiyorsam. Ondan sonra toparladi
Biz 6. Güne girdik hala ateşleniyor gece dr götürüyorum hep aynı şeyler ne yapacağımı şaşırdım

Biz 6. Güne girdik hala ateşleniyor gece dr götürüyorum hep aynı şeyler ne yapacağımı şaşırdım
Aynı anda iki farklı hastalık geçiriyor olabilir.

Aklıma gelen şeylerden biri de ateş düşürücü dozunu az veriyor oluşunuz.
Gerçi ne sebeple olursa olsun 6. Güne kalmazdı lakin viral bir şey de geçiriyor olabilir aynı anda.
Dozlara dikkat edin ateş düşürücünün.

Son düzenleme:
Çok geçmiş olsun bu tür durumlarda yatış yapılması daha iyi geliyor serumla verilen antibiyotik daha çabuk etki ediyor

X