Oğlumun saçlarına taktılar kafayı :)

Semaeda00

Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2023
111
148
26
Oğlum 2 yaşına girecek saçını hiç kestirmedik uzattık aslında ben eşime çok kestirmesi için baskı yaptım özellikle yazın ama artık gözümüz alıştı kestirmemekte kararlı baktım birdaha söylemedim ama çevrem defalarca eşim kestirmek istemiyor dedikçe bu saçın hali ne bu çocuğun pipisi düşer kız mı bu saçını öyle uzattınız yazık değil mi diyip duruyorlar birde hep aynı kişiler artık duymaktan sıkıldım aynı şeyleri illaki kesilecek boyu kadar uzatacak değiliz ama kış geldi hem kafası üşümesin hemde eşim biraz daha uzasın güzel şekilde kestirim diyor ama biz bu saça nasıl kıyalım Teyzeleri ya :)
IMG20231203180510.jpg

Amannn boşverin herkes her şeye karışma hakkını buluyor kendinde, maşallah kuzuma ❣️ ne pipisi düşer seyyar mi bu Allah'ım ya, hiçte bir şey olmaz, biz de kesmek zorunda kaldık alerjik bı teni var terledikce çok kaşınıyor başı diye niye kestirdiniz dediler biraz alerjisi hafifledi uzattik saclari kestirin rahatlasin saçı dediler, tırnakları çok etine gömük derin kesince kenarları batıyor o yüzden içini temizliyorum günlük çok dipten kesmiyorum ucundan alıyorum tırnakları haftalık, eee böyle olmaz dipten kes, malesef kimse doğru düzgün annelik yapamıyor başkasının gözünde, o yüzden diyorum artık herkes işine baksın ben kendi çocuğumun düzenini biliyorum olması gerekeni yaparım 🤷🏻‍♀️

Amannn boşverin herkes her şeye karışma hakkını buluyor kendinde, maşallah kuzuma ❣️ ne pipisi düşer seyyar mi bu Allah'ım ya, hiçte bir şey olmaz, biz de kesmek zorunda kaldık alerjik bı teni var terledikce çok kaşınıyor başı diye niye kestirdiniz dediler biraz alerjisi hafifledi uzattik saclari kestirin rahatlasin saçı dediler, tırnakları çok etine gömük derin kesince kenarları batıyor o yüzden içini temizliyorum günlük çok dipten kesmiyorum ucundan alıyorum tırnakları haftalık, eee böyle olmaz dipten kes, malesef kimse doğru düzgün annelik yapamıyor başkasının gözünde, o yüzden diyorum artık herkes işine baksın ben kendi çocuğumun düzenini biliyorum olması gerekeni yaparım 🤷🏻‍♀️
Ya aslında herkes kendi çocuğu ile ilgilense kendi bildiğini kendisine saklasa öyle güzel olacak ki kimse istemez çocuğu kötü olsun rahatsız olsun biz anneler ellerimizden geleni yapmaya çalışıyoruz herkes kendince en iyisini en doğrusunu bilir helede eskiler hiç eleştirileri bitmez deli oluyorum

Bende de ayni lülük kafanın kız versiyonu var. Kıyamamanızı anlıyorum. 🫠

Oğlum 2 yaşına girecek saçını hiç kestirmedik uzattık aslında ben eşime çok kestirmesi için baskı yaptım özellikle yazın ama artık gözümüz alıştı kestirmemekte kararlı baktım birdaha söylemedim ama çevrem defalarca eşim kestirmek istemiyor dedikçe bu saçın hali ne bu çocuğun pipisi düşer kız mı bu saçını öyle uzattınız yazık değil mi diyip duruyorlar birde hep aynı kişiler artık duymaktan sıkıldım aynı şeyleri illaki kesilecek boyu kadar uzatacak değiliz ama kış geldi hem kafası üşümesin hemde eşim biraz daha uzasın güzel şekilde kestirim diyor ama biz bu saça nasıl kıyalım Teyzeleri ya :) Eki Görüntüle 3345354
Bende cok istiyorum oglumun sacını uzatmayı cok hafiftende olsa az bise uzun olsun istiyorum ama eşim cocuk dogdu daha 1 aylikken hemen kesti🤦‍♀️ gecen gün yine söyledim elleme cocugun sacını az bise uzansın en azindan bayrama kadar ozaman güzel bir şekil vererek kestiririz dedim yine yok dedi illa kesecekte kesecek. Bence çok güzel sacları var oğlunuzun yaza dogru güzel bir şekil vererek kestirin

Bende cok istiyorum oglumun sacını uzatmayı cok hafiftende olsa az bise uzun olsun istiyorum ama eşim cocuk dogdu daha 1 aylikken hemen kesti🤦‍♀️ gecen gün yine söyledim elleme cocugun sacını az bise uzansın en azindan bayrama kadar ozaman güzel bir şekil vererek kestiririz dedim yine yok dedi illa kesecekte kesecek. Bence çok güzel sacları var oğlunuzun yaza dogru güzel bir şekil vererek kestirin

Eşimde tam tersi uzun seviyor kendinin de bekarken aynı saçı böyle kıvırcık sarı up uzun dedim eski günlerini mi canlandırıyorsun 😃

Oğlum 2 yaşına girecek saçını hiç kestirmedik uzattık aslında ben eşime çok kestirmesi için baskı yaptım özellikle yazın ama artık gözümüz alıştı kestirmemekte kararlı baktım birdaha söylemedim ama çevrem defalarca eşim kestirmek istemiyor dedikçe bu saçın hali ne bu çocuğun pipisi düşer kız mı bu saçını öyle uzattınız yazık değil mi diyip duruyorlar birde hep aynı kişiler artık duymaktan sıkıldım aynı şeyleri illaki kesilecek boyu kadar uzatacak değiliz ama kış geldi hem kafası üşümesin hemde eşim biraz daha uzasın güzel şekilde kestirim diyor ama biz bu saça nasıl kıyalım Teyzeleri ya :) Eki Görüntüle 3345354
Çok tatli Allah bagiṣlasin
Boş verin insanlar hep konuşur çocugu rahatsiz etmiyorsa bir sorun yok.

Ya aslında herkes kendi çocuğu ile ilgilense kendi bildiğini kendisine saklasa öyle güzel olacak ki kimse istemez çocuğu kötü olsun rahatsız olsun biz anneler ellerimizden geleni yapmaya çalışıyoruz herkes kendince en iyisini en doğrusunu bilir helede eskiler hiç eleştirileri bitmez deli oluyorum
Aynen aynen, ya bende tırnak meselesine öyle takıldım sinir oluyorum ki bir kere babası kesti tırnaklarını dipten kesmiş çocuk gelip gelip tırnaklarını açıyor diye elime sürtüyor hep dipleri batık oldu eşimde üzüldü pişman oldu bilmeden yaptım diye, cidden sıkıntılı oluyor e temizliyorum da günlük tırnak diplerini her tuvvaletten sonra da ellerini güzelce sabunlatiyorum yok aynı yorumu hep x kişisi yapıyor kaç kere anlattım durumu yok en sonunda dişimi sıkarak ters bir şekilde söyledim o günden beri çıkmadı sesi, ya kalbinizi niye zorla kirdiriyorsunuz, bırak sev geç işte ama yok 😑 dertlerimi destin 😂

benim anaokulu öğretmeni bir arkadaşımın erkek çocuğunun da saçları da 2 3 yaşına kadar uzundu. benzer tavırlarla fazlasıyla karşılaşmışlar. üstelik yavrunun saçları düz olduğu için uzunluğu da fazla görünüyordu sizin yavrunuza kıyasla. ama bu konuda çocuğa fikrini sorarak saçını uzatmaya ve en son kestirmeye karar verdiler. her şeyi çok bilen yurdum insanına da çocuğum ne zaman isterse o zaman saçını kestireceğiz diyerek cevap vermişler.

bu çocuğunuzun kendi bedeni. bence bizler de anne baba olarak onun bedenine müdahalede kendi sınırlarımızı bilmeliyiz ki çocuğun benlik algısı gelişsin. çocuğunuz kendini hazır hissediyorsa kestirin veya uzamasını istiyorsa uzatın. bizim toplumumuzda mahalle baskısı çok ne yazık ki. sözleriyle çocuğunuzun psikolojisini bozacak insanları da siz kırın gitsin derim. yavrunuzun psikolojisinden önemli değiller.

Oyyy yakışıklı minik adaaam saçlarıda çoook tatlı. Pipisi düşer diyenlere oğlunuzun pipisini açıp gösterin ve gayet sağlıklı yerinde duruyor deyin.
Of of herşeyi biliyor bu çevremiz haddi hariçç... 🤬

X