Öğretmen arkadaşlar,fikirlerinize ihtiyacım var

Öncelikle söylemlerinize katılıyorum.Kesinlikle veliye zihinsel bir problemi var demedim,öğrenme güçlüğü olabilir,erkenden önlem alalım dedim.
Veli başta tamam dedi.
Bu arada çocukla birebir ilgilenemesem de sorumluluk verdim,özel olarak konuştum.
Ama bir şey var çözemediğim.
Veliye doktor olayını sorduğumda doktor”Bu çocukta bir şey yok,o ne biçim öpretmen”demiş ki hiç bir doktor demez.
Kaldı ki gittiğine dair bir belge istedim,o da yok..
Kadına sinirliyim,artık benim de bir sabrım var.Dayanamıyorum .
Başta tamam dediğine göre kesin çok bilmiş bir cahilden akıl aldı.Haklısınız çok yorucu.

Merhaba arkadaşlar.
Bu sene 4.sınıfları okutuyorum,sınıf öğretmeniyim.
Bir öğrenci velisini öğrenciyi pskiyatre göndermesi için ikna edemiyorum.
Durum şu şekilde:Çocuk akademik düzeyde aşırı geri,okuma yazma birinci sınıf düzeyinde.Davranış problemleri var.Döverek sevme,enseye indirip arkadaşını yere fırmatma ve bunları da sevmek zannetme.Bugünkğ vakamızda erkeklerin pantolonlarınu indirme..
konuşma problemi var,bebeksi konuşuyor.
Sınıf düzenini aşırı şekilde bozuyor.
Söylediklerimi anlaması için yanına bir kaç defa gelip yönlendirmem gerekiyor.
Bunu yapsam da beş dakika sonra aynı soruyu tekrar soruyor.
Veli hiç bir şekilde benimşe iletişim kurmuyor,hakaret edip gidiyor.
Çocuğun kendine zarar veren davranışları da var.Yüksek yerlere tırmanmak,tehlikeli işler yapmak gibi.
Yüksek bir ihtimalle zihinsel gerilik olduğun düşünüyorum.rehberliğe yönlendirdim.Aynı yönlendirmeyi onlar da yaptı.
Celhasıl kelam,çocuk gözümün önünde eriyor.
Hiç bir faydam dokunmuyor.Bazen sabrım taşıyor..Kızınca vicdan azabı çekiyorum.Uyarıyorum ,anlamıyor.Şoka girmiş gibi davranıyor..
Be yapacağımı bilmiyorum.
Yaptığınız tüm görüşmeleri resmi kayıt altında yaptıysanız ki siz yapmadıysanız bile okul psikolojik danışmanı sisteme işlemiştir, onları delil gösterip 183 ü arayın. Ortada ciddi bir ihmal var.

Benim böyle bir velim var . Benim öğrencim de okuma biliyor yazı korkunc asla deftere birsey yazamaz , dikkat dağınıklığı çok fazla , bir dakikadan fazla beni dinleyemez . Anne kabul etmiyor , çocuğunun geleceğini karartmakla beni suçluyor ,kural tanımaz , sınır tanımaz . Böyle öğrenci de veli de çok zor . Mevcudum 50 tek öğrenci bütün sınıfın düzenini bozuyor . Ben artık görmezden geliyorum onla ilgileneyim derken diğer çocukların hakkına giremem .
En son toplantıda söyledim bazı ailelerin bilmezliği , cahilliği bütün sınıfı etkiliyor .

Veli bana diyor ki ne var öğretmensin çıkışta biraz yalnız çalıştır çocuğu 😁😁😁

Benim böyle bir velim var . Benim öğrencim de okuma biliyor yazı korkunc asla deftere birsey yazamaz , dikkat dağınıklığı çok fazla , bir dakikadan fazla beni dinleyemez . Anne kabul etmiyor , çocuğunun geleceğini kararmakla beni suçluyor ,kural tanımaz , sınır tanımaz . Böyle öğrenci de veli de çok zor . Mevcudum 50 tek öğrenci bütün sınıfın düzenini bozuyor . Ben artık görmezden geliyorum onla ilgileneyim derken diyen çocukların hakkına giremem .
En son toplantıda söyledim bazı ailelerin bilmezliği , cahilliği bütün sınıfı etkiliyor .

Veli bana diyor ki ne var öğretmensin çıkışta biraz yalnız çalıştır çocuğu 😁😁😁
Ben biri biraz çocuğumu çalıştırsın diye haftalık 1800 ödeme yapıyorum, delirmesin 😅
Bazı veliler hiç hayatımız yok gibi davranıyor.
Benim özel eğitim sınıfını kabul etmeyen velim şu an çok pişman, anladı onun çocuğuyla anca birkaç dakika ilgilenebileceğimi.

Ben biri biraz çocuğumu çalıştırsın diye haftalık 1800 ödeme yapıyorum, delirmesin 😅
Bazı veliler hiç hayatımız yok gibi davranıyor.
Benim özel eğitim sınıfını kabul etmeyen velim şu an çok pişman, anladı onun çocuğuyla anca birkaç dakika ilgilenebileceğimi.
Her birinci sınıf aldığımda derim ben dört yıl ilgileneceğim ama bir ömür sizinle .
Benim meslekte 17 . Yılım ilk yıllarım olsaydı dezavantajlı diye tüm enerjimi bu çocuğa verirdim , tek başıma birseykeri değiştireceğimi düşünürdüm . Yıllar öğretti ki öyle olmuyor ve bu tarz öğrencilerin asla diğer cocuklarin de meyiniz çalmasına izin vermiyorum .

Burda da sistemin sorunu aslında . Öğretmenlerin her konuda eli bağlı , hiç bir yaptırım gücü olmayınca ne yazık ki sonuç böyle oluyor .

Ayy sabah sabah ne dert yandım 😁😁😁

Karşımıza bilinçli , ilgili ailler çıksın bir öğretmen için bir n güzel dua 🤲

Okul rehberlik servisine, yaşanan olayları ve gözlemlerinizi raporlayarak bilgi verin. Yazılı olsun raporunuz. Aynı raporu dilerseniz okul müdürüne de verin. Sümenaltı edilmesinden korkuyorsanız evrak işlerinizi yapan memura gidip evraka kaydettirebilirsiniz. Müdürünüzün haberi olmadı mı şimdiye kadar bu durumdan?

Yavrum yaa. Çok üzüldüm çocuğa. Bizim de vardı böyle bir öğrenci. Ailesi inatla durumunu kabul etmedigi için durumu çok daha kötü hale geldi. En son bir çocuğun burnunu kırıp digerine koskoca sırayı o küçücük bdeni ile tutup fırlatınca ikna oldular. Allah ailesine akıl fikir versin bu durumlarda erken davranılması çok önemli

Yaptığınız tüm görüşmeleri resmi kayıt altında yaptıysanız ki siz yapmadıysanız bile okul psikolojik danışmanı sisteme işlemiştir, onları delil gösterip 183 ü arayın. Ortada ciddi bir ihmal var.
Bugün konuştuk,idare ile görüşme sağlanıp veli ikna edilecek.Olmazsa bildiri de bulunulacak.

Okul rehberlik servisine, yaşanan olayları ve gözlemlerinizi raporlayarak bilgi verin. Yazılı olsun raporunuz. Aynı raporu dilerseniz okul müdürüne de verin. Sümenaltı edilmesinden korkuyorsanız evrak işlerinizi yapan memura gidip evraka kaydettirebilirsiniz. Müdürünüzün haberi olmadı mı şimdiye kadar bu durumdan?
Hayır,haber vermedim.

X