Öğretmenle konuşsam mı

burcubahar0635

what u get is what u give
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2015
6.379
15.419
Selamlar herkese,
Oğlum anasınıfına gidiyor 2.senesi. Seneye 1 olacak. Sene sonu gösterisine hazırlanıyor. Sınıf olarak öyle çok aktif velilerle falan bir araya gelmedik 2-3 kez yemek yedik sadece. Öğretmenle de hep mesafeli bir ilişkimiz oldu. Ben öğretmeni açıkçası gereksiz yere rahatsız etmek istemedim hiçbir zaman. Zaten hepimizin numarası kendisinde var. 3-4 kez konuştuk da. Ben de kendisine bir konuşmamızda ilgisiz görünmek istemediğimi, bir sorun olursa kendisinin bana ileteceğini düşündüğümü ve kendisine saygı duyduğumdan gerekli gereksiz rahatsız etmek istemediğimi söyledim o da teşekkür etti falan oğlumu da gayet iyi bulduğunu söylemişti.
Dün tesadüfen bir veliyle karşılaştım, sene sonu gösterisinde benimkiyle beraber 3 çocuğun kenarda davul çalacağını söyledi. Oğluma sordum noldu dans mı edemiyosun dedim hayır ediyorum dedi. Öğretmenle konuşsam mı diye düşünüyorum çünkü sinirlendim bunu her gün kendisine çatır çatır saygısızca hesap sorup her gün kapısında dikilen velilerin çocuğuna yapamazdı çünkü. Geçen sene de benzer bir şey olmuştu. Ben tacizkar olmayım saygı duyuyum dedikçe sanırım ilgisiz oluyorum. Şimdiki öğretmenler sanırım böyle davranan velileri kıymetli buluyor artık benim gibilerin de ezik falan olduğunu düşünüyor sanırım. Kendim de çalışıyorum öyle her gün kapısında bitip gerekli gereksiz her şeye hesap mı sormalıydım. Öğretmenin yaptığı etkinliğe kadar herkesin içinde yüzüne eleştiren, çocuğuyla öğretmen arasında hafif bir gerginlik geçtiği için herkesin içinde öğretmene had bildiren velilerin şu an el üstünde olmasına ve oğlumun bir köşeye atılmasına çok sinirliyim açıkçası. Demek ki iyi niyet ve saygı böyle algılanıyor artık. Bu arada tek olay bu değil. Daha önce de sınıftaki bir etkinlikte kendi sıktığı sprey çocuğun gözüne kaçıyor orda ağlıyo falan dönüp bakmıyor videoda ve bunun gibi bir iki şey daha var. Sizin tecrübeleriniz nedir, bende mi bir sorun var. İlla parayı verip özele mi göndermek zorundayız.

Siz bu kafaylaaa ooo. Çocukların gösterileri sizin ego savaşı yapabileceğiniz bir alan değil. Belki de çocuğunuz iyi dans edemiyor göze çarpan diğer çocuklar vardı onu önplanda tutmak istedi öğretmen (doğal olarak) veya oğlunuz güzel davul çalıyor o role uygundu ona verildi. İsterseniz öğretmene gidip ben anneyim bana da kraliçe rolü verin diye söyleyip kendinizi iyiiceee rezil edin😉

Neden davul çalmanın köşeye atılmışlık olduğunu düşünüyorsunuz ? 3 çocuk davul çalacak ise bu çocuklar sınıftan nasıl seçilmeli ? Açıkçası bence sıkıntılı bir durum yok şayet çocuğunuz verilen görevden memnun ise . Önemli olan ne görev yaptığımız değil de yaptığımız şeyi en iyi yapmak değil midir ?

Neden davul çalmanın köşeye atılmışlık olduğunu düşünüyorsunuz ? 3 çocuk davul çalacak ise bu çocuklar sınıftan nasıl seçilmeli ? Açıkçası bence sıkıntılı bir durum yok şayet çocuğunuz verilen görevden memnun ise . Önemli olan ne görev yaptığımız değil de yaptığımız şeyi en iyi yapmak değil midir ?
Gösterideki konumu görseniz zaten alakasız görünmeyen bir yerde, gösteri 5 dakika bunların davulu da 30 saniye sürüyor sonrasında sahnede yoklar.

Siz bu kafaylaaa ooo. Çocukların gösterileri sizin ego savaşı yapabileceğiniz bir alan değil. Belki de çocuğunuz iyi dans edemiyor göze çarpan diğer çocuklar vardı onu önplanda tutmak istedi öğretmen (doğal olarak) veya oğlunuz güzel davul çalıyor o role uygundu ona verildi. İsterseniz öğretmene gidip ben anneyim bana da kraliçe rolü verin diye söyleyip kendinizi iyiiceee rezil edin😉
Onu yapacak bir insan olsam zaten bugüne kadar o tavırla yaklaşırdım. Kendisiyle 2-3 kez konuşmuşluğum var. 1 senedir öğretmeni, bu tüm seneye ait bir his çünkü belli başlı diğer velilerle devamlı bir arada.

Mesele bu mu
Niye sacmalıyorsunuz😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

İşte bakın sorgulanıyormus degıl mi
Benim sizin duvara fırlatılmanızı yemedıgım gibi😘
Sizin sorunlarınızın olması benim problemim değil. Sizi ikna etmek zorunda da değilim sanki çok ütopik bir şey yazmışım da siz yemiyor gibi davranmanız da hiç komik değil. İnşallah böyle bir şey yaşayıp da inanmak zorunda kalmazsınız

Gösterideki konumu görseniz zaten alakasız görünmeyen bir yerde, gösteri 5 dakika bunların davulu da 30 saniye sürüyor sonrasında sahnede yoklar.
Çocuğunuz size göre veya kendine göre iyi dans ediyor olabilir ama dışardan bakınca öyle değildir belki de, yine de öğretmenimiz bir görev vermiş. Çocuğunuzun 'iyi dans ediyorum' sözüne itibar ediyorsunuz ama öğretmenin davul görevine vermesine çocuğuma ayrımcılık yapıyor gözüyle bakıyorsunuz. Öğretmenlere yapılan zorbalıkları haklı bulduğunuzu söylüyorsunuz. Siz ve birçoğu, eğitilemezsiniz.

Egoya bi bakar mısın?
Prens/prenses sendromuna yakalanmış çocukların anaları böyle oluyor demek.
Arkadaşlar lütfen yapmayın. Öğretmenle 1 senedir okuyor. Sanırım beyni olan herkes genel tavrı çözebilir değil mi? Yani bu tüm seneye ait bir düşünce bu son olay sinir bozucu olduğu için bunu anlattım sadece napsaydım tüm sene olan biten her şeyi mi yazsaydım? Laf olsun diye konuşmayın lütfen

Arkadaşlar lütfen yapmayın. Öğretmenle 1 senedir okuyor. Sanırım beyni olan herkes genel tavrı çözebilir değil mi? Yani bu tüm seneye ait bir düşünce bu son olay sinir bozucu olduğu için bunu anlattım sadece napsaydım tüm sene olan biten her şeyi mi yazsaydım? Laf olsun diye konuşmayın lütfen
Tamam şimdi hak verdik köşenize çekilip oğlum davul çalacakmış diye ağlayabilirsiniz. Hatta isterseniz müdüre şikayet edin daha etkili olur

Ya herkesin çocuğu dans etse davulu kim çalacak?
Mesela neden senin çocuğun dans etmeli?
Ne gibi özelliği var?

Yapacak tek şey var davulu aın üstüne atın öğretmenin dshdhhd

Şaka şaka, aynen yazdığın gibi konu sahibesi öğretmen muhtemelen her şeye karışan velileri cırlatmamak için onların çocuklarına daha eğlenceli roller vermiştir, sen de uyumu bir insan oduğun için çocuğun köşeye atılmıştır.

Diğer mesajlarda konu sahibesi neden eksilenmiş anlamadım Türk sokak kültürü aynen böyle, naziksen, saygılıysan gelip tepene çıkıyorlar ya da hakkını darp edelim bunun nasılsa ses çıkarmaz deniyor.

Bence mesaj at sor, benim çocuğun rollü ne, kenarda davul mu çalacak diye ... diğer veli öyle söyledi açıkçası sinirim bozuldu de, gerisini de cevaba göre uydurursun benimki de dans edecek de.

Bir okul öncesi öğretmeni olarak öncelikle Allah bize sabır versin diyorum. Gerçekten çocuklar değil veliler sevdiğimiz işten soğutuyor. Veli bana hangi üslupla gelir ise aynı üslupla cevabını alır. Öğretmenin kimseyi azarlamaya işine karışmaya hakkı olmadığı gibi kimsenin öğretmeni azarlamaya işine karışmaya hakkı yok. Öğretmene had bildirebileceğinizi düşündüren durumunuz ne bilmiyorum ama dikkat edin işin sonunda öğretmen size haddinizi bildirmesin.

peki bişey soracağım
davul görevi sizin çocuğa verilmeyip kime verilsin

birde etkinlikte davul görevi ona verilmiş yani verilmiş bir görev
sanki dışlanmış hiç alınmamış gibi davranmayın

öğretmenlerin de işi ne zor hee şimdi kime versin o görevi

X