Okula devam etme, 3 aylik bebegim ve kocamın olumsuzluğu

Devam mi beklemek mi

• Devam

OY: 50 56,2%
  • Bekle

OY: 39 43,8%

• Ankete Katılan
    89

Bugunneselibirgun

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2017
8.204
11.845
Merhaba hanimlar
Universite ogrencisiyim. 4. Sinif olmama ragmen onlisans gecisli oldugum icin 3. Sinif derslerini ve 4. Siniftan 2 secmeli ders aliyorum.

3 aylik bir bebegim var. Saglik problemi (kan degerleri dusuk ve hemnjiom varbir ic organinda.)oldugu icin duzenli kontrollere gidiyoeuz.

Okul doneminin baslamasiyla benim kaydi dondurma dusuncelerim kv min insani degerlerini davranislarini begenmedigimden ve kendi ayaklarum uzerinde bir an once durma isteğimden ertelendi

Esimde bana bırakmıştı. Kayit zamanina kadar cok sıkışmadan ders alacagimi hergün birkac saatligine bir veya iki gün tam gun gidecegimi söyledim.

Dortten ders alsaydim cok yogun olcakti dedigimde sıkıştırma dedi.
Dun kaydımı yaptığım icin okula gitme zamani gelmis oldu ama esim kesin bir karsi çıkış icersinde. Bu cocuk hasta. Seneye git. Iyilessin
Sen kendi keyfin icin istiyorsun. Bir an once elime para gecsin ayaklarim uzerinde durayım istiyorsun. Bir yanda cocuk bir yanda okul. Vicdansizsin. Bak su kisinin cocukta 2 yasinda ama calisiyor. Gidersen huzurumuz bozulur.
Benim hukmum yok mu senin yaninda.
O zaman ben cekip gideyim." Tarzi
Israrlarima cevaplar verdi. En son sabah tekrar dedim huzurmuz kacar dedi.

Ben ne yapacagimi bilmiyorum. Boyle tehtditler almak , eve tikilmak( arkadasimla gorusmeye bile musaaade yok ufacik bebekle), okulumun uzamasi, maddi acidan ve duygusal acidan kendimi güvende hissetmemek benim icin cok yipratici.
Ne yapmaliyim oneriniz nedir?
Birkac dersi iki gune toplayip o gun ful okulda olup dersi vermek mi?
Okula gitmemek mi bir sene?( hareketli olacak bu sefer nasil firsat bulucam materyal hazirlamaya ders calismaya)
Gitmemek mi?
Esimle tekrar konustuk.
onun derdi ben kendimi garantiye alirsam ona tekmeyi atarmisim. Okulum bitsin diye ona katlaniyomusum..
Bi senr sonra git deyip duruyor. Istersen haftada bir ders al yine gitmeyeceksin diyor. Cocuk büyüsün nereye gidersem gideyimmis.

Ders programim 12. Sayfada alttaki

Guncel#Bu sene dondurucam
Oyle bir karara vardiik ama esimin tavirlari cok rencide edici olmaya ve can aciti hareketleri fiziki anlamda basladi.
Çocuğu da kendimi de
Alarak kullanmadığımız odaya yatak yapip oraya gectim.

Son düzenleme:
bebeğiniz gerçekten küçük ama bakacak kimseniz var mı önemli olan
ve bakacak kimseniz bir kişi değil 2 kişi olmalı sınav zamanı anlarsın ne demek istediğim bakacağın hastalığı vs. kesin hep sınav zamaanına denk gelir
onun dışında
ben söylediğiniz hastalığın ne olduğunu bilmiyorum bu yüzden kolay toparlanacak gibi birşey olduğunu düşünürekten gidin diyorum
kasım gibi tam sınav zamanı çocuk bıraz daha kendine gelmiş olur
ama bakacak kimseniz yoksa hasta çocuğu bakıcıya emanet etmek nasıl mantık olur bilmiyorum
birde sınıfta kalsanız da seneye hakkınız mı bitiyor ?

Canim senin okula gitme gibi bir seçenegin olduguna emin misin?

Cunku gidersen esinle bozusacaginiz kesin gibi, alenen tehditleriyle bunu belli etmis. Gidersen tavir yapacagini ima ediyor...

Ne diyim, dene diyebilirim. Ama esin kararina saygi gostermedigi surece isin zor gibi duruyor.

Sen ev ve cocukla hallettikten sonra onu ilgilendirmez .Kocaysa da o kadar uzun boylu degil .
Cocuga kim bakacak .
Kv ise bakmak istemiyor olabilir .
Mezun olunca cok para kazanicam zengin olucaz diye kandır .:KK70:Alttan al .Köpruyu gecene kadar .

Kv bakicak.
Yetiştirme asamasinda cocugum benle olsun istiyorum.
Suan temel ihtiyaclari karsilansa yetiyor.
Ek olarak bazi durumlar icinde kv me birakmistik zaten onlar idare edebiliyor.
Esimde sagligi yerinde olmazsa yetistrmenin ne onemi var diyor ama bana bagli degil ki bu durum. Yaninds olsamds garantisi yok.

Devam
Bir arkadaşımız vardı universitede. Hamileliği boyunca okuldaydı. Daha sonra doğum yaptı o da minicik bebeğini bırakıp derslere geldi. Eğer imkanın yoksa bebeğini de götür önlemlerini al götüreceğim zaman da.
Sen içinden geleni yap. Dersleri iki güne çok toparlarsan çocuğundan fazla uzak kalmış olursun. Ama toparlamayı 3 güne yayabilirsen daha iyi olur. Yarim gün idare eden biri olursa ona bırakırsın . birde ikinci öğretimi varsa ikinci öğretim derslerine gir eşinde bir kaç saat bebekle ilgilensin

bebeğiniz gerçekten küçük ama bakacak kimseniz var mı önemli olan
ve bakacak kimseniz bir kişi değil 2 kişi olmalı sınav zamanı anlarsın ne demek istediğim bakacağın hastalığı vs. kesin hep sınav zamaanına denk gelir
onun dışında
ben söylediğiniz hastalığın ne olduğunu bilmiyorum bu yüzden kolay toparlanacak gibi birşey olduğunu düşünürekten gidin diyorum
kasım gibi tam sınav zamanı çocuk bıraz daha kendine gelmiş olur
ama bakacak kimseniz yoksa hasta çocuğu bakıcıya emanet etmek nasıl mantık olur bilmiyorum
birde sınıfta kalsanız da seneye hakkınız mı bitiyor ?
Bebeğimin ic organindaki hemanjiom onu etkilemiyor duzenli ilac kullanarak büyümesini engelliyorlar. Sinifta kalsam hakkim yanmiyor bakici degilde kv m bakacak
Canim senin okula gitme gibi bir seçenegin olduguna emin misin?

Cunku gidersen esinle bozusacaginiz kesin gibi, alenen tehditleriyle bunu belli etmis. Gidersen tavir yapacagini ima ediyor...

Ne diyim, dene diyebilirim. Ama esin kararina saygi gostermedigi surece isin zor gibi duruyor.
Dun bayagi konustuk dedigim dedik.
Anlayis gostermiyor bana birakmisti bende vicdansiz cikmisim onun deyimiyle.
Uykusuz kalirmisim dersim var dermisim .

Zamanınızı ayarlayıp okula devam edin. Eğer bu sene dondurursanız bence eşiniz diğer sene de başka bir bahane sunabilir.
Bende ondan korkuyorum .

Kv bakicak.
Yetiştirme asamasinda cocugum benle olsun istiyorum.
Suan temel ihtiyaclari karsilansa yetiyor.
Ek olarak bazi durumlar icinde kv me birakmistik zaten onlar idare edebiliyor.
Esimde sagligi yerinde olmazsa yetistrmenin ne onemi var diyor ama bana bagli degil ki bu durum. Yaninds olsamds garantisi yok.
Evet kocanizin ilk fikri gitmenizken vence fikrini sabote edenler olmus .Kp ile gorüş adamin aklini cel .Izin vermiyor bu sans birdaha elime gecmez devam etmeliyim gibi gibi........

Devam
Bir arkadaşımız vardı universitede. Hamileliği boyunca okuldaydı. Daha sonra doğum yaptı o da minicik bebeğini bırakıp derslere geldi. Eğer imkanın yoksa bebeğini de götür önlemlerini al götüreceğim zaman da.
Sen içinden geleni yap. Dersleri iki güne çok toparlarsan çocuğundan fazla uzak kalmış olursun. Ama toparlamayı 3 güne yayabilirsen daha iyi olur. Yarim gün idare eden biri olursa ona bırakırsın . birde ikinci öğretimi varsa ikinci öğretim derslerine gir eşinde bir kaç saat bebekle ilgilensin

Bende hamileyken gittim okula 36. Haftraya kadar sonra okul tatil oldu.
Bebeğimi goturursem onun icin daha sikinti olur disarda kalmasi derste susmasi vs.

Esim isten gec geliyor bebekle ilgilenemez malesef aksam gidemem o yuzd

Yani işte esin akli basinda biriyse, suan sadece panik olmus ve ondan dolayi boyle davraniyorsa, okula gitmeyi ve her seyin yolunda oldugunu, korkulacak panik yapacak bir sey olmadigini ona ispatlamayi deneyebilirsin.

Belki senin okula gitmenin dunyanin sonu olmadigini, yine cocugunla ilgilendigini gorunce rahatlar.
Ama baslarda onu ikna edene kadar biraz zorlanirsin.

Yani işte esin akli basinda biriyse, suan sadece panik olmus ve ondan dolayi boyle davraniyorsa, okula gitmeyi ve her seyin yolunda oldugunu, korkulacak panik yapacak bir sey olmadigini ona ispatlamayi deneyebilirsin.

Belki senin okula gitmenin dunyanin sonu olmadigini, yine cocugunla ilgilendigini gorunce rahatlar.
Ama baslarda onu ikna edene kadar biraz zorlanirsin.

Esim dedigim dedik biri
Sua n ona mantikli gelen benim okula gitmemem.
Gidersemde sorun cikarmis ben olacağım .onu dinlemiyor kaaale almiyorum diye düşünüp benden uzaklasabilir belki olayı farkli boyuta tasiyabilir.

Ben doktoradayım dün enstitüden okulu donduracaksınız sanırım diye bi şeyler söylediler
Yooo öyle bir düşüncem yok dedim
Haftada bir kaç gün olduktan ve bakacak güvenilir biri olduktan sonra neden olmasın?
Özel sektörde bir çalışan olsaydınız şimdiye işe dönmeniz gerekecekti mesela bütün gün evde olmayacaktınız.
Eşinizle aranız bozulacak gibi görünüyor ama. Ben olsam az da olsa ders alır devam ederdim

Benim hergun
Ancak cok fazla saat degil
Saadece bir gun tam gun gibi
Ben doktoradayım dün enstitüden okulu donduracaksınız sanırım diye bi şeyler söylediler
Yooo öyle bir düşüncem yok dedim
Haftada bir kaç gün olduktan ve bakacak güvenilir biri olduktan sonra neden olmasın?
Özel sektörde bir çalışan olsaydınız şimdiye işe dönmeniz gerekecekti mesela bütün gün evde olmayacaktınız.
Eşinizle aranız bozulacak gibi görünüyor ama. Ben olsam az da olsa ders alır devam ederdim[/QUOTE

Bende hamileyken gittim okula 36. Haftraya kadar sonra okul tatil oldu.
Bebeğimi goturursem onun icin daha sikinti olur disarda kalmasi derste susmasi vs.

Esim isten gec geliyor bebekle ilgilenemez malesef aksam gidemem o yuzd

Ufak bir şey söylemek istiyorum kendiniz için çıkış yolu bulmaya çalışın lütfen. Ben size önerilerde bulundum ama önerilerim tükendi. Biraz daha çözüm odaklı olursanız burdaki önerilerle kendinize bir yol çizebileceğinizi düşünüyorum. Beni yanlış anlamayın lütfen

Ufak bir şey söylemek istiyorum kendiniz için çıkış yolu bulmaya çalışın lütfen. Ben size önerilerde bulundum ama önerilerim tükendi. Biraz daha çözüm odaklı olursanız burdaki önerilerle kendinize bir yol çizebileceğinizi düşünüyorum. Beni yanlış anlamayın lütfen

Bende kendimce sebepler ve onerileri turetmeye çalışıyorum
Cunku okula devam etmem gerekiyor esimin son dakika fikrini degistirmesi yuzunden huzurumuzun kacmasini istemiyorum.
Her seyse beni huzurumuz kacar diye tehdit etmesinide.
Kv m ve kayinbabamla konusacagim olmasi.

Benim hergun
Ancak cok fazla saat degil
Saadece bir gun tam gun gibi
E daha iyiymiş aslında B Bugunneselibirgun hem kayınvalide de yardımcıymış, eş biraz pimpirikli galiba?
Bebeğin rahatsızlığı sanırım öyle sürekli anne bakımı isteyen bişey değil doktor tarafından kontrol altındadır diye düşünüyorum.
Anne olunca hayat mı duracak? Sonuçta sürdürmemiz gereken başka sorumluluklarımız da var

X