Gebeliğe Hazırlık Olmayan bebeğim bana şiir yazmış :'( eşimin kaleminden

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ne kadar zamandır bekliyorsunuz? Sağlık sorununuz yok değil mi? Yaşınız kaç?
Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın. Mübarek günde dualarımızı kabul etsin.

Ne kadar zamandır bekliyorsunuz? Sağlık sorununuz yok değil mi? Yaşınız kaç?
Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın. Mübarek günde dualarımızı kabul etsin.
Canım ben beş buçuk yıldır evliyim hiç hamile kalmadım pkoluyum. 2 yıl tedaviyle geçti şimdi de öyle kendi kendime uğraşıyorum. Allah razı olsun... hepinizin gönlünde ne varsa rabbim hayırlısıyla kabul etsin dualarinizi...

Rabbim tez vakitte sizin ve sizin gibi güzel insanların kucaklarını doldursun
O güzel nimetin tadını tattırsın
Allah razı olsun canım benim... senin de takvime göre az kalmış bebeğine kavuşmana. Rabbim sağlıcakla kavuştursun. Kolaylıklar versin inşaallah.

Canım ben beş buçuk yıldır evliyim hiç hamile kalmadım pkoluyum. 2 yıl tedaviyle geçti şimdi de öyle kendi kendime uğraşıyorum. Allah razı olsun... hepinizin gönlünde ne varsa rabbim hayırlısıyla kabul etsin dualarinizi...
Allah sabır versin, işlerini kolaylaştırsın, kucağını boş bırakmasın.

Her zaman değil ama ara sıra gözyaşlarım akar benim de... Dün de böyle bir gündü. Uzun zamandır yaşadığım hadiselerin yorgunluğuyla gözlerimden yaşlar akmaya başladı. İçimde sadece özlem ve hasret duyguları vardı. İşte öyle bir gündü dün. Bir anda içimden ona bir iki mısra yazmak geldi... Yazdım da... Kafiyelerimin derdine çok da düşmeden sadece içimi dökmek istedim. Çok da yazmaya mecalim yoktu...

Kokun neye benziyor güzel yavrum
Gül müsün, yasemin mi bilemem...

Şafak yok ki sayayım,
Kaç adım var aramızda bilemem...

Gözlerim bulut oldu, yüreğim kış,
Nevbahara kaç mevsim var bilemem...

Dedim ve sustum. Şiir bilgisayarda duruyordu... Ben uyurken eşim bu şiiri okumuş. O da bebeğimizin ağzından cevap olarak bir şiir yazmak istemiş. Bu gün bu şiirle güne başladım... Eşim okudu, benim de gözlerim bulut oldu...

ANNNEME...

Anneciğim bende de olsa vuslat arzusu
Kaderimde var mı yok mu bilemem
Beklemek yazılmışsa alın yazıma
Gücüm yetmez o yazıyı silemem

Gözyaşlarım sızıp sızıp çağlasa
İki gözüm iki çeşme ağlasa
Yüreğim şak şak etse, çatlasa
Yine de Rabb'ime isyan edemem

Herşeye gücü yeten O'dur, değil mi
Herşeyi bizden artık bilen değil mi
Anneciğim sabredersin değil mi
Sabretmezsen sana anne diyemem

Ellerini doya doya öpemesem de
Gözlerine uzun uzun bakamasam da
Kucağında sere serpe yatamasam da
Seni yapayalnız bir başına koyamam

Hayallerde düşlerde rüyalarda sen varsın
Beni bir oyana bir bu yana sallarsın
İmansız düşünceden evladını kollarsın
Kendini de kolla, sana yardım edemem

Bilesin ki anneciğim bu dünya fani
Ben gelirim gelemem bilemem hani
Çok da kasmamak lazım Ahiret baki
Kavuşmak belki de ordadır. Kim bilir? De mi?

Sana Müştak Bebeğin

beni o kadar derinden etkiledi ki siirleriniz gozyaslarimi tutamadim Rabbim sizi ve tum evlat isteyenleri saglikli ve hayrli bir evlatla mujdelesin innsaAllahizin verirseniz size bizzat tanidigim bir arkadasimdan ornek vermek istiyorum. Arkadasima tıp caresiz kaldi defalarca tup bebek denemesi sonucu artik ugrasmamasi gerektigini soylediler kahroldu tabi son tup bebek denemesinden bir ay sonra adet olmadim diye tup bebek klinigini aradi test yapmasini istediler sonuc bir mucize idi
arkadasim hamileydi ve kendiliginden ustelik cok sukur saglikli bir hamilelik gecirdi hatta su an 2 aylik bir bebegi daha var oda tedavisiz kendiliginden lafi uzattim farkindayim ama demem o ki dua ve olacagina dair inanc lutfen bunlari kaybetmeyin ben inaniyorumki Allah hepinizin kucagini dolduracak insallahh sevgiler...

beni o kadar derinden etkiledi ki siirleriniz gozyaslarimi tutamadim Rabbim sizi ve tum evlat isteyenleri saglikli ve hayrli bir evlatla mujdelesin innsaAllahizin verirseniz size bizzat tanidigim bir arkadasimdan ornek vermek istiyorum. Arkadasima tıp caresiz kaldi defalarca tup bebek denemesi sonucu artik ugrasmamasi gerektigini soylediler kahroldu tabi son tup bebek denemesinden bir ay sonra adet olmadim diye tup bebek klinigini aradi test yapmasini istediler sonuc bir mucize idi
arkadasim hamileydi ve kendiliginden ustelik cok sukur saglikli bir hamilelik gecirdi hatta su an 2 aylik bir bebegi daha var oda tedavisiz kendiliginden lafi uzattim farkindayim ama demem o ki dua ve olacagina dair inanc lutfen bunlari kaybetmeyin ben inaniyorumki Allah hepinizin kucagini dolduracak insallahh sevgiler...

Paylaşımın için teşekkürler canım. Elbette bu hikayeleri duyduğumuzda çok mutlu oluyoruz iyi ki paylastin. Burda gerçekten hepimiz o ümitle yazıyoruz o ümitle elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Dualariniz için allah razı olsun. Size de rabbim evlatlarinizla hayirli uzun ömürler versin.

Her zaman değil ama ara sıra gözyaşlarım akar benim de... Dün de böyle bir gündü. Uzun zamandır yaşadığım hadiselerin yorgunluğuyla gözlerimden yaşlar akmaya başladı. İçimde sadece özlem ve hasret duyguları vardı. İşte öyle bir gündü dün. Bir anda içimden ona bir iki mısra yazmak geldi... Yazdım da... Kafiyelerimin derdine çok da düşmeden sadece içimi dökmek istedim. Çok da yazmaya mecalim yoktu...

Kokun neye benziyor güzel yavrum
Gül müsün, yasemin mi bilemem...

Şafak yok ki sayayım,
Kaç adım var aramızda bilemem...

Gözlerim bulut oldu, yüreğim kış,
Nevbahara kaç mevsim var bilemem...

Dedim ve sustum. Şiir bilgisayarda duruyordu... Ben uyurken eşim bu şiiri okumuş. O da bebeğimizin ağzından cevap olarak bir şiir yazmak istemiş. Bu gün bu şiirle güne başladım... Eşim okudu, benim de gözlerim bulut oldu...

ANNNEME...

Anneciğim bende de olsa vuslat arzusu
Kaderimde var mı yok mu bilemem
Beklemek yazılmışsa alın yazıma
Gücüm yetmez o yazıyı silemem

Gözyaşlarım sızıp sızıp çağlasa
İki gözüm iki çeşme ağlasa
Yüreğim şak şak etse, çatlasa
Yine de Rabb'ime isyan edemem

Herşeye gücü yeten O'dur, değil mi
Herşeyi bizden artık bilen değil mi
Anneciğim sabredersin değil mi
Sabretmezsen sana anne diyemem

Ellerini doya doya öpemesem de
Gözlerine uzun uzun bakamasam da
Kucağında sere serpe yatamasam da
Seni yapayalnız bir başına koyamam

Hayallerde düşlerde rüyalarda sen varsın
Beni bir oyana bir bu yana sallarsın
İmansız düşünceden evladını kollarsın
Kendini de kolla, sana yardım edemem

Bilesin ki anneciğim bu dünya fani
Ben gelirim gelemem bilemem hani
Çok da kasmamak lazım Ahiret baki
Kavuşmak belki de ordadır. Kim bilir? De mi?

Sana Müştak Bebeğin
diyecek bişey bulamadım gözleri doluyor insanın :KK43: Rabbim en kısa zamanda güzel kokulu yavruna kavuşmayı nasip etsin

Gelecek üzülme. Gözlerim yaşardı okurken. Sen dogarak bir anneyi cok mutlu ettin. Sende mutlu olacaksın. Annen dua etsin.
Dediğiniz gibi çook kıymetli onların duası. Hamdolsun aliyoruz dualarini. Allah başımızdan eksik etmesin. Kac yaşında olursa olsun insan onların yeri bambaşka.

Çok güzel yazmıssiniz gözlerim dolarak okudum .Sizinle hemen hemen ayni durumdayız.Ben de çok merak ediyorum hayatımda hiç olmayan bi yavrunun ,yüzünü gözünü ,sesini,tipini acaba banami babasına mi benzer diyorm da diyorm ....
Rabbim iSteyen herkese sağlıkla sihatle ,afiyetle nasip etsin Rabbim..

Çok güzel yazmıssiniz gözlerim dolarak okudum .Sizinle hemen hemen ayni durumdayız.Ben de çok merak ediyorum hayatımda hiç olmayan bi yavrunun ,yüzünü gözünü ,sesini,tipini acaba banami babasına mi benzer diyorm da diyorm ....
Rabbim iSteyen herkese sağlıkla sihatle ,afiyetle nasip etsin Rabbim..
Amin canım insaallah... bir gün o merak ettiğimiz yavruyu sağlıcakla hayırlısıyla büyütmeyi rabbim nasip etsin...

Konu sahibi olarak yazıyorum. 10 yıl bekledik ve 11. yıl bebeğimiz geldi hamdolsun. Bu şiiri hatırladıkca duygulanıyorum. Benim gibi anne olmayı sabırla bekleyen herkese Rabbim tez zamanda hayırlı evlatlar versin 🤲

X