Ön tanı ve biyopsi sonucunı yorumlayacak var m çok kötüyüm.

efsane7

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2023
131
28
merhaba arkadaşlar 9 aydır çektiğim mide bulantısı iştahsızlık kilo kaybı karın şişliği geğirdi köpüklü tükürük ve ağız kokusu neticesinde
ön tanımda Antral gastrit funduk polip
Patoloji sonuucun da
tanı:
1)kimyasal gastropati, H.Ployer negatif antral mukoza
2) Parşietal hücre hiperplazı ve hipertrofisi H,Pylori negatif oksintik mukoza endoskopik biyopsiler yazıyor.
Yapan doktor pek bilgi vermedi diyet listesi de vermedi nexim verdi gaviscon 2 ay sonra gel dedi. Anlayan varsa bilgi verebilir mi bana tam olarak neyim var Neximi içtiğimde 1 hafta kaşıntı ve baş ağrısı yaptı içmeyi kestim ama çok kötüyüm. Üstelik boğazıma da brişeyler olmaya başladı. Öksürük kaşıntı
Benimle aynı sorunu yaşayan ve düzelen var mı bu koruyucuları ömür boyu mu kullanacağız. Çok üzgünüm :KK43: ağladım ağlayacam

kimsede böyle gastrit çeşidi yok demek ki herkes de h.pylori kaynaklı var...
Az önce haslanmış patates yedim istifra ettim. Sıtma geçiriyor gibi üşüyorum :KK43: hadi hayırlısı

merhaba arkadaşlar 9 aydır çektiğim mide bulantısı iştahsızlık kilo kaybı karın şişliği geğirdi köpüklü tükürük ve ağız kokusu neticesinde
Patoloji sonuucun da
tanı:
2) Parşietal hücre hiperplazı ve hipertrofisi H,Pylori negatif oksintik mukoza endoskopik biyopsiler yazıyor.
Yapan doktor pek bilgi vermedi diyet listesi de vermedi nexim verdi gaviscon 2 ay sonra gel dedi. Anlayan varsa bilgi verebilir mi bana tam olarak neyim var Neximi içtiğimde 1 hafta kaşıntı ve baş ağrısı yaptı içmeyi kestim ama çok kötüyüm. Üstelik boğazıma da brişeyler olmaya başladı. Öksürük kaşıntı
Benimle aynı sorunu yaşayan ve düzelen var mı bu koruyucuları ömür boyu mu kullanacağız. Çok üzgünüm :KK43: ağladım ağlayacam
Bende aynıyım mide bulantısı yedimi geri kusma kilo verdim ama benimki başta bakteri kaynakliydi antibiyotik ilaçlardan sonra bakteri negatif çıktı ama hala bulantım oluyor çok kötü bi durum sanki hiç gecmicek gibi 😔

Bende aynıyım mide bulantısı yedimi geri kusma kilo verdim ama benimki başta bakteri kaynakliydi antibiyotik ilaçlardan sonra bakteri negatif çıktı ama hala bulantım oluyor çok kötü bi durum sanki hiç gecmicek gibi 😔
Geçmiş olsun...
Benim de her şeyime bakıldı. Sevinsem mi üzülsem mi bilemedim. Sağlıklı olduğum için çok şükür ama bulantının kaynağı bulunmayınca psikolojik olarak da çöküyorsunuz. Benim Gastritim var mide koruyucusu içtim 1,5 ay bıraktım. Biraz azaldı gibi ama. Reglime 10 kala bulantım başlıyor. ( daha önce hiç bulantım olmazdı) Doktorlar bulamadı ama pms gibi geldi bana. Bana bulantının haricinde yorgunluk baş ağrısı falan da yapmaya başladı :KK43:
Belki sizinki de pms belirtileridir. Adet görüyorsanız bulantının ne zaman başlayıp ne zaman hafiflediğini ya da bittiğini taklip edebilirisiniz.

Geçmiş olsun...
Benim de her şeyime bakıldı. Sevinsem mi üzülsem mi bilemedim. Sağlıklı olduğum için çok şükür ama bulantının kaynağı bulunmayınca psikolojik olarak da çöküyorsunuz. Benim Gastritim var mide koruyucusu içtim 1,5 ay bıraktım. Biraz azaldı gibi ama. Reglime 10 kala bulantım başlıyor. ( daha önce hiç bulantım olmazdı) Doktorlar bulamadı ama pms gibi geldi bana. Bana bulantının haricinde yorgunluk baş ağrısı falan da yapmaya başladı :KK43:
Belki sizinki de pms belirtileridir. Adet görüyorsanız bulantının ne zaman başlayıp ne zaman hafiflediğini ya da bittiğini taklip edebilirisiniz.
Adet görüyorum evet ama adetle alakalı değil ona yakın zaten bulantılarım oluyor ama strese kaynaklı benim ki biraz icimde hep hasta olucam tekrar korkusu çok zor dönemden geçtim zehirlenmiş gibi ataklar yasadim yazin aniden ortaya çıktı yedimi kusma ishal bir sürü tahliller ama hepsi temiz.

Geçmiş olsun...
Adet görüyorum evet ama adetle alakalı değil ona yakın zaten bulantılarım oluyor ama strese kaynaklı benim ki biraz icimde hep hasta olucam tekrar korkusu çok zor dönemden geçtim zehirlenmiş gibi ataklar yasadim yazin aniden ortaya çıktı yedimi kusma ishal bir sürü tahliller ama hepsi temiz

7 aydır kullanıyorum hala mide koruyucu ve şurup bilmiyorum gerçektende çok kötü bi durum sizede geçmiş olsun.. Allah hasta olan herkese şifa versin

Patoloji sonuucun da
tanı:
Safra kesesinde bakıldı mi oda bulantı yaparmış

Adet görüyorum evet ama adetle alakalı değil ona yakın zaten bulantılarım oluyor ama strese kaynaklı benim ki biraz icimde hep hasta olucam tekrar korkusu çok zor dönemden geçtim zehirlenmiş gibi ataklar yasadim yazin aniden ortaya çıktı yedimi kusma ishal bir sürü tahliller ama hepsi temiz
Sizin ki belki de psikolojiktir eğer tahlilleriniz temizse. Ya da ikinci bir hastane de tekrar tahlil yaptırın. Bende herşeyim temiz çıktı. Dün başka hastanede ultrason çekildi. karaciğer yağlanması çıktı halbuki diğer hastanenin yaptığı 18 ocaktaki ultrasonda karaciğer temiz çıkmıştı. Artık neye inanacağımı ben de şaşırdım.
Allah hepimize şifa nasip etsin inşallah.

Safra kesesinde bakıldı mi oda bulantı yaparmış
Teşekkür ederim öncelikle
Gittiğim hastanede her şeyime bakıldı. Hatta tomografim bile çekildi. Karaciğer ve safra ultrasonu yapıldı ocak ayında temiz hçıktı. Fakat başka hastaneden genel cerahi doktorum da batın ultrasonu istedi dün çektirdim. karaciğere 145 mm yağlanma çıktı. Hangisine inanacağız ? Gerçek olan şu ki bulantı ve halsizliğim devam ediyor bir de kaşıntılarım var. Herkes gibi ilacımı alıp iyileşmek istiyorum.:KK43:

Sizin ki belki de psikolojiktir eğer tahlilleriniz temizse. Ya da ikinci bir hastane de tekrar tahlil yaptırın. Bende herşeyim temiz çıktı. Dün başka hastanede ultrason çekildi. karaciğer yağlanması çıktı halbuki diğer hastanenin yaptığı 18 ocaktaki ultrasonda karaciğer temiz çıkmıştı. Artık neye inanacağımı ben de şaşırdım.
Allah hepimize şifa nasip etsin inşallah.
Amin inşallah ben çok kez tahlil verdim ama bilmiyorum endoskopi oldum midenle alakali dediler dediniz gibi çoğu sıkıntıdan stresten

herkes bir şekilde stres sıkıntı yaşıyor.
Tahlillerinizi aynı hastanede verdiyseniz başka hastane de yaptırın birde ama farklı hastaneye gittim de diyorsanız o zaman başka. Midede gastrit reflü de bulantı yapabiliyor eğer ilerlemişse

Anladım gastereontolji bölümüne yönlerdiler bide beni oraya randevu düşürmeye çalışıyorum

Anladım gastereontolji bölümüne yönlerdiler bide beni oraya randevu düşürmeye çalışıyorum
umarım tekrar endoskopi istemezler sizden
bende genel cerrahiye almaya uğraşıyorum sonuçlarımı gösterim.
bir yerin ağrıyınca ağrı kesici içiyorsun geçiyor da bulantının çözümü yok uğraştırıyor insanı. İnşallah tez zamanda sağlığımıza kavuşuruz 🤲

bir yerin ağrıyınca ağrı kesici içiyorsun geçiyor da bulantının çözümü yok uğraştırıyor insanı. İnşallah tez zamanda sağlığımıza kavuşuruz 🤲
Amin inşallah 😔

Sonucu gösterince haber verin burda iyi sonuçlar alırsınız inşallah

evet midem rahatsız maalesef.
bir kaç gün çok iyiyim düzeldim zannediyorum sonra tekrardan başlıyor. Döngü şeklinde devam ediyor. Belki kistlerim yapıyordur bende anlamadım. En sonun da herhâlde psikoloji dr gidicem. Cildiye genel cerrah ve kadın hastalıklarına aldım bakalım. Senin durumun şuan nasıl sen de de devam ediyor mu ?

evet midem rahatsız maalesef.
bir kaç gün çok iyiyim düzeldim zannediyorum sonra tekrardan başlıyor. Döngü şeklinde devam ediyor. Belki kistlerim yapıyordur bende anlamadım. En sonun da herhâlde psikoloji dr gidicem. Cildiye genel cerrah ve kadın hastalıklarına aldım bakalım. Senin durumun şuan nasıl sen de de devam ediyor mu ?
Benimki 7 8 ay önce başladı ilk 4 5 ay ölümden döndüm aynı senin gibiydim sürekli bulantı ishal bogazlarimda bile yanma artik başka hastalık diye düşünüyordum ama en son tek ilacla kalmadim aktarcidan kudret narı macunu aldım sarı kantaron yağı aldim bunlari kulandim midem bulandigi için yemekte yiemiyordum 60 kilodan 50, oldum balık yağı kulandim oda midene etkili iştah açıyor kilo alıyorsun bunlar sayesinde biraz iyim tabi arada yine oluyor stres olunca yaramayan bişey yiyince Allah herkese şifa versin doktor mideye kesin tedavi bulamıyoruz diyor.

X