Op. Dr. Emrah Işıktekin' de Hem de Devlet Hastanesinde Burun Estetiği Oldum

Ben bunu arkadaslara anlatamadım. Etiket diyorlar ve bunu konunun daha ulaşılabilir olması için yazdığımı söyledim. Ben baktığımda bu doktora ait bir konu bulamadım. Özelde olsa idi tamam reklamdı fakat, devletin doktoru bana ne gibi bir jest yapabilir ki? Benim yerime vezneye o mu para ödeyecek?

Günümüzde devlet hastanelerinde ilgili doktor bulmak hayli zor ama bu insan oyle değildi. Ve iyi şeyler yapan, ureten insanı her zaman takdir eden birisiyim.

Konuya baktığınızda ben burnumun şeklinin nasıl olduğunu bilmediğimi, merak ettiğimi söyledim. Sonra resimli konu açıp nasıl diye kendim sordum. 2. Konuda sekli ile alakalı övgüler yazmadım, aksine sordum çünkü fikrim yoktu. 2. Konuda bunlar yazılsa anlarım daha erken vs. Demelerini. Ben çok acı cekeceğimi düşündüm ve konu acı odaklıydı. Tam tersi olunca bu doktora ameliyat olacak olan var ise en azından bir fikir olsun istedim.

Ama saf (aptal) gibi ithamlara maruz kaldım. Güzel bakan, güzel görürmüş. Herkesin aynı saflıkta olması dileği ile..
Burnunuz nasıl oldu? İyileşme süreciniz nasıl? Fotoğraf ekler misiniz

Ameliyat sonrası bandajlarım açılıp eve giderken aynaya bakıp ‘Güzel oldu ya,iyi ki bu doktora gitmişim’ dediğim aklıma geldi de gülsem mi ağlasam mı bilemedim.Üstüne bir ameliyat daha olup ne kadar gözyaşı döktüm bilemezsiniz.
O yüzden her şey muhteşem bile olsa erkenden tavsiye vermek çok tehlikeli.Ben de görüp bayıldığım bir tavsiye üzerinden gittim ama o gördüğümle alakası olmadı.Doktorun reklamını yapan kişiye de en az doktorum kadar dua ediyorum şimdi.

Siz revizyon mu oldunuz Emrah bey e? Anlamadım şimdi, ameliyat sonrası memnun kaldınız mı? Beklentinizi karşıladı mı yani?

İnsanlar iyi bir doktora burun estetiği yaptırmak için özele bir dünya para harcıyor. Açıkcası ben doktor araştırmadım direk bodoslama devlete gittim. Ön işlemler yapılıp 2 ay sonrasına gün verildi ama ben ameliyata son 1 hafta kalasıya kadar bile kılımı kıpırdatmadım.

Sonrasında yaa dedim bir araştırayım şu doktoru ama hiç bir konu yoktu. Hatta onu araştırırken burda okuduklarımdan sonra korktum ve ilk defa bir ameliyata korkarakta girdim.

Ben memnun kalınca devlette böyle bir imkan varken herkes faydalansın diye defalarca altını çizdim, etiketledim bu kötü bir şey mi?

Tamponlarımı aldırırken en son hasta bendim ve hatta biraz uzun konuşma fırsatı buldum. Burnum yapılınca dudağım gözüme batıyordu onu konuştuk ve şakayla karışık "Valla artık sizdeyim hazır sizi bulmusken yaptırmak istediklerimi yaptırayım uzun süre burdasınız değil mi? " dedim ve güldüm o da "evet burdayım" dedi.

Özele gecmesi benimde işime gelmez. Devlette böyle bir doktor ve imkan varken neden tonla para vereyim veya versinler? İşte herkes erken duysun ki geç kalmadan faydalansınlar. Sonuçta her bıranşın doktoru iyi isler çıkarıyor ise sonu özelde bitiyor. Özele geçmeden niye faydalanmasınlar ki?

Özellikle duyulsun ve bilinsin.
Merhaba, şu an durumunuz nedir? Burnunuzu merak ettim, memnun kaldınız mı ? Şekil değişikliği çökme kemer burun deliği asimetrisi oldu mu?

Siz revizyon mu oldunuz Emrah bey e? Anlamadım şimdi, ameliyat sonrası memnun kaldınız mı? Beklentinizi karşıladı mı yani?

Merhaba, şu an durumunuz nedir? Burnunuzu merak ettim, memnun kaldınız mı ? Şekil değişikliği çökme kemer burun deliği asimetrisi oldu mu?
Görmemişim kusura bakmayın.. şekil olarak bir değişiklik yok bandaj açılınca 1 tık daha ödem oldu ama abartılı bir durum yok memnunum şu an. Benim kaygım acı çekmekti o olmadı çok şükür. Unutmazsam resim atarım size yarın.

Eklentiler

• 20221129_233937.jpg
    20221129_233937.jpg
    90,8 KB · Görüntüleme: 192
Septumda bir siyahlık var,kan mi o ?
Orda bir dikiş vardı kabuk baglıyor hep. Bir de İcme denmesine rağmen dayanamadım yasaklı süreden başlayıp sigara içtim. Icsen bile cok içme dokuların iyileşmesi açısından demişti ama ben 1.5 paket sigara iciyorum günde 😏 Doktor uyarmıştı ama..

Orda bir dikiş vardı kabuk baglıyor hep. Bir de İcme denmesine rağmen dayanamadım yasaklı süreden başlayıp sigara içtim. Icsen bile cok içme dokuların iyileşmesi açısından demişti ama ben 1.5 paket sigara iciyorum günde 😏 Doktor uyarmıştı ama..
Anladım,orası kolay enfeksiyon kapıyor hatta delik oluşanlar bile var. Bol kremleyip,en az 3 ay malum maddeden icmemek lazım. (Göz pomadi) sürebilirsin

Bravo valla 👏

Ciddi
Anladım,orası kolay enfeksiyon kapıyor hatta delik oluşanlar bile var. Bol kremleyip,en az 3 ay malum maddeden icmemek lazım. (Göz pomadi) sürebilirsin
Ayyy ciddi misiniz?
😰😰😰 ya hayattaki tek iradesizliğim. Doktor sprey ve pomad verdi. Daha ne kadar süre kullanmam lazım? Bir de orası neden geç iyilesiyor acaba? Ve cok mu uzun sürüyor? Sagolun uyarınız icin.

Ne deseniz haklısınız 😏 bir bu değil vucudumda oluşan hic bir yara zamanında iyileşmiyor sigara yüzünden. Asla ve asla kimseye tavsiye etmem. Bu konuda aşırı iradesizim. Bebek gibi cildim vardı hani gören hayran kalırdı. Son bir senedir ömrümde görmediğim sivilce, lekelenme, bozulma mevcut.

Ne deseniz haklısınız 😏 bir bu değil vucudumda oluşan hic bir yara zamanında iyileşmiyor sigara yüzünden. Asla ve asla kimseye tavsiye etmem. Bu konuda aşırı iradesizim. Bebek gibi cildim vardı hani gören hayran kalırdı. Son bir senedir ömrümde görmediğim sivilce, lekelenme, bozulma mevcut.
Ameliyat olma riskini alıyorsanız bu iradeyi göstermeniz lazım çünkü günde 1,5 paket sigarayla burnun iyileşmesini tamamen engelliyor olma ihtimaliniz var. İkinci defa ameliyat olmak zorunda kalmaya değecek bir şey mi?

Ameliyat olma riskini alıyorsanız bu iradeyi göstermeniz lazım çünkü günde 1,5 paket sigarayla burnun iyileşmesini tamamen engelliyor olma ihtimaliniz var. İkinci defa ameliyat olmak zorunda kalmaya değecek bir şey mi?
Burun estetiğinde sigara ne gibi sonuçlar dogurabilir? Dediklerinizde cok haklısınız. Tamamen bırakmam imkansız hic olmazsa 10 taneye falan dusureyim 😞

Bir de benim burnum önceden düzgündü. Kırılınca sola eğilme ve burun ucumda düsme oldu. Şimdi ki şekle baktıgımda kırılmadan önceki burnuma benziyor ama ucu sanki daha güzel ama karsıdan bakılınca burun deliklerim gozukmuyor dogal bir görüntü var.

Aynadan bakınca hoş, telefonun kamerasında tombik duruyor. (Bunu hic anlamadim) Bandaj açılınca biraz şişme oldu. Ee tabii bir de benim şu illet sigaram yüzünden doktor ödem ve yaraların gec iyilesecegini söyledi.

Benim yüz hatlarım hep tombik kendimi bildim bileli. Doktor, zaten burnun küçük kırık yeri onarıp ucunu hafif kaldıracağım diğer türlü yüzüne yakışmaz demisti. Şu lanet efektler yüzünden cok kalkık burunlar hoşuma gidiyor. acaba kanatları daralsaydı cok mu komik olurdu 😁 bu arada burun orjinalimde kanatlar geniş değildi benim.

Burun estetiğinde sigara ne gibi sonuçlar dogurabilir? Dediklerinizde cok haklısınız. Tamamen bırakmam imkansız hic olmazsa 10 taneye falan dusureyim 😞

Bir de benim burnum önceden düzgündü. Kırılınca sola eğilme ve burun ucumda düsme oldu. Şimdi ki şekle baktıgımda kırılmadan önceki burnuma benziyor ama ucu sanki daha güzel ama karsıdan bakılınca burun deliklerim gozukmuyor dogal bir görüntü var.

Aynadan bakınca hoş, telefonun kamerasında tombik duruyor. (Bunu hic anlamadim) Bandaj açılınca biraz şişme oldu. Ee tabii bir de benim şu illet sigaram yüzünden doktor ödem ve yaraların gec iyilesecegini söyledi.

Benim yüz hatlarım hep tombik kendimi bildim bileli. Doktor, zaten burnun küçük kırık yeri onarıp ucunu hafif kaldıracağım diğer türlü yüzüne yakışmaz demisti. Şu lanet efektler yüzünden cok kalkık burunlar hoşuma gidiyor. acaba kanatları daralsaydı cok mu komik olurdu 😁 bu arada burun orjinalimde kanatlar geniş değildi benim.
Nikotin kan damarlarını etkileyip kan akışını engelliyormuş. Kan akışı yeterli olmadığında dokular yenilenemiyor. Daha yeni ameliyat olmuşsunuz, açık yara, dikişler var. Enfeksiyon kapma riskiniz var, dokular iyileşemediği için kıkırdaklar kayabilir, bozulabilir. Bir ton risk var yani. 10 tane bile değil, hiç içmemeniz lazım bence. Yoksa onca ameliyat zahmetini, acıyı boşuna çekmiş olacaksınız ve belki de burnunuz çok kötü bir hal alacak. Bence bu fırsatı değerlendirin, sigarayı da bırakmış olursunuz.

Telefonun ön kamerası balık gözü gibi olduğu için odak noktasının ortasındaki şeyleri olduğundan daha büyük gösteriyor. Burnunuz da tam ortada. Ayrıca ilk aylarda zaten şiş olur.

Nikotin kan damarlarını etkileyip kan akışını engelliyormuş. Kan akışı yeterli olmadığında dokular yenilenemiyor. Daha yeni ameliyat olmuşsunuz, açık yara, dikişler var. Enfeksiyon kapma riskiniz var, dokular iyileşemediği için kıkırdaklar kayabilir, bozulabilir. Bir ton risk var yani. 10 tane bile değil, hiç içmemeniz lazım bence. Yoksa onca ameliyat zahmetini, acıyı boşuna çekmiş olacaksınız ve belki de burnunuz çok kötü bir hal alacak. Bence bu fırsatı değerlendirin, sigarayı da bırakmış olursunuz.
Yaa Korktum şimdi giderek iyice dusurup keseyim yaa. Sagolun bilgilendirme için. Moralimde bozuldu hem enfeksiyon, hem burun yapım bozulur diye 😔😔 Simdi kafaya takar dururum acaba geç mi kaldım? Bozulmuş mudur ki yaa ?

Yaa Korktum şimdi giderek iyice dusurup keseyim yaa. Sagolun bilgilendirme için. Moralimde bozuldu hem enfeksiyon, hem burun yapım bozulur diye 😔😔 Simdi kafaya takar dururum acaba geç mi kaldım? Bozulmuş mudur ki yaa ?
Zararın neresinden dönerseniz kârdır, bence azaltarak kesin. Yapabiliyorsanız hemen kesin hatta. Geç kaldım artık çok geç demeyin sakın.

Burun enfeksiyonu küçümsenecek bir durum değil. Ölüm üçgeni dediğimiz bölgelerden biri de burundur.(fotografini bırakiyorum)Burada bulunan bir sivilceyi dahi patlamak, beyne kadar giden iltihaba neden olabilir. Enfeksiyon yüzünden kolumellasini dahi kaybedip,takma burunla gezenler var. En azından yaranın iyileşmesini bekleyin. Kimi insanin 1 ayda kiminin 3 ayda iyileşir. Bu süreçte,kremi ihmal etmeyin.

Eklentiler

• 20221130_200217.jpg
    20221130_200217.jpg
    72,7 KB · Görüntüleme: 127
Zararın neresinden dönerseniz kârdır, bence azaltarak kesin. Yapabiliyorsanız hemen kesin hatta. Geç kaldım artık çok geç demeyin sakın.

Burun enfeksiyonu küçümsenecek bir durum değil. Ölüm üçgeni dediğimiz bölgelerden biri de burundur.(fotografini bırakiyorum)Burada bulunan bir sivilceyi dahi patlamak, beyne kadar giden iltihaba neden olabilir. Enfeksiyon yüzünden kolumellasini dahi kaybedip,takma burunla gezenler var. En azından yaranın iyileşmesini bekleyin. Kimi insanin 1 ayda kiminin 3 ayda iyileşir. Bu süreçte,kremi ihmal etmeyin.
Çok teşekkürler ayy bayağı korkutucuymuş 🙄 En kısa zaman da doktorada gideyim. Çok tedirgin oldum. Ben de sorunsuz bir ameliyat gecirdim diye sevinirken sorunu kendim çıkaracakmışım. Zaten burun kıkırdak ve kemik yapısından seninki normalinden daha gec toparlanacak demisti. Dudak dolgusuda istedim 6-8 haftadan önce olmaz seninki daha da uzayabilir dedi. Doktordan cok biliyorum ya.. Bir sey olmaz yaa demiştim ama şimdi korktum valla. Çok çok sağolun 🙏

X