Organik ürünlere güvenmeli miyim?

menla85

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2018
4
0
38
İnternetten organik gıda ürünü almaya karar verirken güveninizi sağlayan faktörler neler oluyor?

Bazı şeyleri yöresinden sipariş ediyorum, bazı şeyler için de bilindik siteleri kullanıyorum.

Farklı şehirlerde akrabalarınız, arkadaşlarınız falan varsa onlardan rica edebilirsiniz.

Siz neler almak istiyorsunuz mesela?

Bazı şeyleri yöresinden sipariş ediyorum, bazı şeyler için de bilindik siteleri kullanıyorum.

Farklı şehirlerde akrabalarınız, arkadaşlarınız falan varsa onlardan rica edebilirsiniz.

Siz neler almak istiyorsunuz mesela?
ben konuyu görünce çok heyecanlandım. mesela ben organik incir almak istiyorum. nasipse bi ay sonra bebeğim olacak.. onun her gıdasını organik istiyorum. hangi sitelerden alışveriş edilebilir ?

ben konuyu görünce çok heyecanlandım. mesela ben organik incir almak istiyorum. nasipse bi ay sonra bebeğim olacak.. onun her gıdasını organik istiyorum. hangi sitelerden alışveriş edilebilir ?

Organik incir çok sağlıklı bir seçenek olmayabilir. Aflatoksin bulunabiliyor sağlıklı bir şekilde kurutulmazsa.

Organik olmasındansa sağlıklı kurutulması daha önemli benim için. İnciri Aydın’ın bilinmiş bir kuruyemiş mağazası var, onun İstanbul’daki şubelerinden alıyorum mesela ben.

Pekmezi Erzincan’dan getiren bir dükkandan alıyorum, tahini Konya’da doğal üretim yapın bir yerden...

Sütü yine çiğ süt olarak, güvendiğim bir dükkandan alıyorum.

Onun dışında internet sitesi olarak tazemasa var, Hasan bey çiftliği var.

Tarhanayı annem yapıyor, balı, erişteyi, tereyağı memleketten alıyoruz.

Ben blwmarketim.com dan satın alıyorum. Oğluma da kendimize de. Facebookta da sayfaları var ve siparişin her adımında yardımcı oluyorlar. Kurucuları da anne, ürünleri de anne hassasiyeti ile seçilmiş şeyler.

Ben blwmarketim.com dan satın alıyorum. Oğluma da kendimize de. Facebookta da sayfaları var ve siparişin her adımında yardımcı oluyorlar. Kurucuları da anne, ürünleri de anne hassasiyeti ile seçilmiş şeyler.
Hemen inceliyorum. Çok teşekkürler

organik gıdalar artık daha karlı olduğu için çok sahtecilik yapılıyor dikkat edelim her organik diye satılan yiyecekler organik olamayabiliyor

Aydın’da yakın zamanda yetişen incirlerde kanseri tetikleyen bir madde bulunmuştu.Aydın da kanser oranı diğer illere nazaran artış göstermişti.Toprağı mı suyu mu havası mı zehirli bilmiyorum ama ordan hiçbirşey ağzıma sürmem.

konu eski ama ilgisini ceken olabilir organik urun alirken sertifikasina bakmak lazim. var mi? varsa nerden var? kafasina gore organik yazip gecebiliyor ureticiler. oysa icine dahil olan tek bir kimyasal her seyi mahvedebiliyor.

Sahtecilik almış başını gidiyor bilmediğim kişilerden yada sitelerden hiçbir şey almıyorum artık.

Ben organik satış yapılan heryer güvenilir malesef diyemem.ama birçok kisininde yaptigina inaniyorum.
Ben takık şekilde organik ürün kullanırken bu iş oldukca maliyetli olmaya başladı benim için. Bundan dolayı kolları sıvadım ve birçok yöresel hatunlardan inceliklerini öğrendim.
Fakat bunlari yapan hatunlarda tabiki birtakım eksiklikler fark ettim
Mesela
En basit bir ornek vermek isterim.
Kolu komşu salamura yaprağı koyuyor.super müthiş. Ama o kokan vasıfsız birçok plastiğe yaprakları koyup üzerine kaynar suyu döküp günlerce bekletiyorlar. :KK43:((((
Ben bu işlemi yaparken çamlarda yapmaya basladim.keza tarhana ayni usul fermantasyonu legenlerde yapilir.
Buna takık değilseniz.evet birçok kişi yapiyor
Simdi ben bu urunlerin bir çoğunu kimyasaldan plastikden uzak şukur yapmayi basardim.
Butik pastacilik eğitimiyle KATKISIZ hamur işlerine geçiş yaptim suan ekşi maya ekmek üzerinde kendimi geliştiriyorum.
Demm o ki Birgun satış yapmaya başladığım zaman bunu hakkıyla yapıcağını biliyorum.Ondan dolayi benim gibi bayanlar oldugunudada düşünüyorum. Alacağınız ürünü üreten kisinin bakış açısı
Ürünü yapılış aşamasında kendini gösterecektir.

Tabi birde su var.ben bu ürünlerin bir çoğumu en güvendiğim yerden aliyorum fakat ben diyemem ki hic bir ürünün yetiştirilme aşaması şudur budur.
Ben kendime bir urun yaparken şunu bilirim eksra bir kimyasal yok.

Konu eski sanırım ama belki birinin işine yarar. Güvendiğim yerleri yazmak isterim. Sebze, meyve alısverişi için Farge organiği kullanıyorduk.(gecen yıl) Tahin, pekmez ve kuru gıda alısverişimi de dogal ananeden yapıyorum. Çok memnunum. Bal ve ürünlerini eğricayırdan alıyorum. Hepsi de sertifikalı ürünler. Zeytinyagını da zeytinselinden alıyordum, cok memnunduk ama fiyatlar cok arttı. Keza Özem zeytinyagları da cok iyi ama ben aycicek kullanmadığım için yılda 40 litreye de yakın gittiği için bütce sarsıyor 🙈ama imkanı olan gönül rahatlığıyla kullanabilir.

buraya yazmıştım tekrar yazıyorum lütfen dikkat edelim. özellikle de internetten organik birşeyler alırken. bence bildiğiniz gördüğünüz çevrenizden eş dosttan yani kaynağını bildiğiniz yerlerden almak daha iyi. internetten alıcaksanız en azından o ürünle ilgili yorumları okumakta fayda var

İstanbul'da oturanlar için önerim olacak. Organik sebze üretimi yapan sertifikaları mevcut güvenilir bir üretici. Pestisit analiz sonuçlarını müşterileriyle paylaşıyorlar. Anadolu yakasında kendi araçlarıyla teslim ediyorlar. siparişleriniz kadar tarladan toplayıp gönderiyorlar.
Sütleri yumurtaları da çok güzel. İnekler tertemiz bakımlı refah içindeler. İneklerin sağımları , sağım malzemeleri tertemiz. Müşterilerine devamlı paylaşıyorlar görüntüleri. Satılan çoğu çiğ sütlerde yoğurtlar koyu kıvamlı olsun diye içine nişasta vs karıştırıyorlar. Yada sıcaklarda bozulmasın diye soda katıyorlar. Zannediyoruz ki süt çok güzel yoğurdu kalıp gibi oldu. Bu bizi yanıltıyor. Ancak koyun yada manda sütünün yoğurdu böyle olabilir. İnek sütünün yoğurdu böyle olmaz. Ama içine koyun sütü karıştırın o zaman harika oluyor.
Sebze süt günlük ihtiyacınız varsa deneyebilirsiniz Doka organiği.

10eebf20-e54e-47c0-b30a-fef049c19ccc (1).jpg
Enginarlardan aldım :)

X