Organlarımızı toprağa götürmeyelim

nasıl bağışlıosunuz bi anlatırmıınız ?? test faln yapıolarmı?? öldüğünüz takdirde alıp götürüyorlarmı sizi anlatın bi aydınlanalııım

kızlar bşşe öğrendim. öldüğümüzde sadece ruh bedenden cıkıyormuş we bedenimize olanları hissediyormusuz.bu yüzden cenaze yıkarken de cok dikkatli olunup incitilmemesine özen gösterilmeliymiş..böyleyken iç organlarımızın gözlerimizin vb cıkartılmasına nasıl dayanıcaz :s

yanlış hatırlamıyorsam 2000 yılında bağışlamıştım , ama tabiki tek temennim kimsenin ihtiyacı olmaması.
İbr kaç kez kan vermek için kan merkezine gittim ama zayıf olduğum gerekçesiyel almamışlardı , bir ara tekrar gitmeyi planlıyorum
İnsanlar bugün ihtiyaçları olamdığı için göz ardı edebiliyorrlar bu konuları ama her yazın bir kışı vardır Allah kimseyi o kışa bırakmasın.

kızlar bşşe öğrendim. öldüğümüzde sadece ruh bedenden cıkıyormuş we bedenimize olanları hissediyormusuz.bu yüzden cenaze yıkarken de cok dikkatli olunup incitilmemesine özen gösterilmeliymiş..böyleyken iç organlarımızın gözlerimizin vb cıkartılmasına nasıl dayanıcaz :s
Allah aşkına bunu kim , neye dayanarak söyledi ?
Ruh olmazsa beden hiç bir şeydir. Eğer beden birşeyler hissedecekse mezarda yılan çiyan yerkende hisseder.
Biraz araştırım ve Kuran-ı Kerim meail okuyun oralarda göreceksinizdir.
Bede sadece ruhun giyisisidir , ruh olmazsa o hiç bir şeydir.

ben 1996 yilinda tum organlarimi bagisladim ozaman tr yasiyodum.2001 de bobrek yetmezligi teshisi kondu yasadigim ulkede bu konuda cok duyarli siraya alindim fakat once aileden uyumlu bobrek bakildi babam 2003 te bana tekrar yeniden seve seve hayat verdi allah babama saglikli omurler versin allah ondan razi olsun diyalize baglanmadan kurtuldum cok sukur.ben sansliydim ya digerleri....bu konuda hastalanmadan oncede sonrada cok duyarliyim sagligi yerinde olan her birey bunu yapmali

Kimse yarın benim başıma gelmez demesin.Lütfen duyarlı olalım.Yarın sevdiklerimiizn kendimizin başına geldiğinde bir umut için çırpınmış olacağız.Babamı karaciğer yetmezliğinden kaybettim.Organ nakli sırasındaydık.Çıkmadı.Çok geç kalınmış bir zamanda amcamın oğlu vermeye karar verdi.Ve babam nakile gireceği sabahın gecesinde bizi bırakıp gitti 4 yıl önce.Allah kimseye yaşatmasın....Bir daha yaşayamam dedim ama yaşıyorum onca psikolojik destekten sonra...Lütfen organlarımız bağışlayalım.Bundan daha büyük bir iyilik olamaz bizi cennete götürecek..

Hadi hanımlar organ bağışına destek verelim .:lepi:
Unutmayalım yarın bir gün bizede lazım olabilir diye düşünelim.
Çürütmeyelim toprak altında hayat kurtaralım a.s

evet çok haklısın tatlım bu doğru,zaten dinen araştır,vucudumuz rabbimizn emaneti,kimin malını kime bağışlıyozki,bak eniştem vefat etti,erkekler tabutu mezarlığa götürdü,o arada az daha tabu düşüyomuş,kaymış adamalrın omzunda,bir kaç gün sonra bu olaydan haberi olmayan ablası rüyasında görmüş,mezara koyarken benı düşürüyodular,canımı acıttılar demiş,abla araştıdı,erkekler evet düşüyodu dediler..

Allah aşkına bunu kim , neye dayanarak söyledi ?
Ruh olmazsa beden hiç bir şeydir. Eğer beden birşeyler hissedecekse mezarda yılan çiyan yerkende hisseder.
Biraz araştırım ve Kuran-ı Kerim meail okuyun oralarda göreceksinizdir.
Bede sadece ruhun giyisisidir , ruh olmazsa o hiç bir şeydir.

ruh bedenden çıkmış olsada gömülmeden hisseder...
allah ü teala emredior mezara koyana kadar incitmeyin die.öle olmasa neden çok incelikle özenle yıkıoruz gömüoruz..

ruh bedenden çıkmış olsada gömülmeden hisseder...
allah ü teala emredior mezara koyana kadar incitmeyin die.öle olmasa neden çok incelikle özenle yıkıoruz gömüoruz..

öldükten sonra organlarim ne ise yariyacak?...neden baskasina hayat vermiyelim...birgün sende allah göstermesin bu duruma düsersin ve aylarca belki senelerce organ beklersin...ozaman yukarda yazdiklarin aklina bile gelmez...umarim bagislayanlarin sayisi artar...saygilar...

Olayı dini boyutuyla değerlendirrken bence biraz daha araştırın.
Cahiliye döneminde yaşamıyoruz.

bagış bence en dogru karar toprak altında çürüyene kadar başka insanlara can vermesi kadar güzel ne olabilirki bende yıllardır söyluyorum etrafımdakilere ama bir hastaneye gidip başvuracagım

Ben dün organlarımı bağışaladım cok mutluyum. Gözüm haric diğer organlarımın hepsini .lütfen biraz duyarlı olalım gercekten

gercekden cok duyarli olunmasi gereken bi konu
benim babannemde senlerce diyalize bagli yasadi
cok zor oralarda olmak ve oradaki senelerdir organ bagisi bekleyen insanlari görmek
yarin kimin basina ne gelecek bilemezsin
mesela dün bi haber aldim bizim buradaki komsunun 12 yasindaki kizi lösemi olmus sok oldum yani ne zamn ne olacagimiz belli degil
ondan dolayi toprak altinda cürüyecegine baska insanciklarin hayatlarini kurtarin
ben ailemle bu konuyu konusdum hepimizde bagislicaz organlarimizi ama nasil bagislanmasi gerekdigini bilmiyodum
bu konuyu basdan sona kadar okudum ve ögrendim. en kisa zamnda organlarimizi bagislicaz ailecek.. herkesinde bu konuda duyarli olmaya davet ediyorum lütfen organlarinizi bagislayin.toprak altinda cürütmeyin

Birine Can Olmak Ailesine Kendisine umut Olmak 20 Yaşımdayım.
2 yıl Önce 18e girer girmez gittim ve Yaptırdım. Bir Tek Gözümü Bağışlamadım.Ona da çok kararsız kaldım.Neden bilmiyorum ama diğer Tüm ışe yarayan Organlarımı Bağışladım.

Ben de tam bu sıralarda bunu düşünüyordum. Ben de tüm organlarımı bağışlayacağım. Prosedür hakkında ayrıntılı bilgi edinme aşamasındayım..

Bu arada bişey kurcaladı kafamı. Mesela domuz gribi gibi salgın ve bulaşıcı bir hastalıktan ölünce bağışlanan organlar kullanılmıyo değil mi??

X