Orta yaş krizi

xsisita

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2023
12
10
26 yaşındayım, çocuk muyum ergen miyim yetişkin miyim, karmaşa içerisindeyim. Çalışıyorum, bir yandan yüksek lisans istiyorum bir yandan dünyayı dolaşmak bir yandan profesyonel spor yapmak... Sizler nasıl geçirdiniz bu süreci?

Sosyal medyada çok denk geldim benim gibi düşünen, ne yapacağını bilmeyen ve aniden istifa eden...

Temmuz ayında mezun olup ağustosta işe başladım bilfiil haftanın 5 günü işe geliyorum, sabah 8 akşam 5 buçuk, hafta sonları tatil iyi de maaş alıyorum ama acaba erken mi davrandım çalışmakla... Donanımlı bir insanım 2 dil biliyorum 1 yıl yurtdışında yaşadım kendime çok şey kattım ama Türkiye'nin bu ekonomisinde çalışmadan sadece okumakla olmuyor aile de laf ediyor. Yurtdışı kariyer istiyorum am Türkiye'den Avrupa'ya çalışan olarak gitmek çok zor.

Böyle bir sürü düşünce ve safsata ile yaşıyorum.

Ortayaş krizi derken, 26 ortayaş olmuyor :KK51: Ortayaş 35+ oluyor.

1 yıl yurtdıiında yaşamışsın, zaten görmüşsün o tarafı neden çalışan olarak gitmek zor olsun ... yaşın genç gitmek istiyorsan, bir master programına yazıl o sırada part-time da çalış. Sonra da iş bakarsın. Çalışma deneyimin de var, bu gayet büyük bir artı YLde ne yapmak istediğinde daha iyi karar verirsin.

Profesyonel spora 5 yaşında başlamak gerekiyor :) ama düzenli spor yapabilirsin, sevdiğin bir sporu seç klübüne git orda öğren sonra oyna bu kadar onun için Avrupaya gitmeye gerek yok:) Ben düzenli jogging ve başka bir spor daha yapıyorum, onun eğitimlie pek alakası yok konudan bağımsız yapabilirsin gayet.

26 yaşındayım, çocuk muyum ergen miyim yetişkin miyim, karmaşa içerisindeyim. Çalışıyorum, bir yandan yüksek lisans istiyorum bir yandan dünyayı dolaşmak bir yandan profesyonel spor yapmak... Sizler nasıl geçirdiniz bu süreci?

Sosyal medyada çok denk geldim benim gibi düşünen, ne yapacağını bilmeyen ve aniden istifa eden...

Temmuz ayında mezun olup ağustosta işe başladım bilfiil haftanın 5 günü işe geliyorum, sabah 8 akşam 5 buçuk, hafta sonları tatil iyi de maaş alıyorum ama acaba erken mi davrandım çalışmakla... Donanımlı bir insanım 2 dil biliyorum 1 yıl yurtdışında yaşadım kendime çok şey kattım ama Türkiye'nin bu ekonomisinde çalışmadan sadece okumakla olmuyor aile de laf ediyor. Yurtdışı kariyer istiyorum am Türkiye'den Avrupa'ya çalışan olarak gitmek çok zor.

Böyle bir sürü düşünce ve safsata ile yaşıyorum.
Gömün beni 59 yaşla :ruh: 26 yaş orta yaş olmuşta benim mi haberim yok tühhhh ki tühhh.:süslü:

Anlamıyorum cidden neyin bunalımı böyle bu yaşta.
Valla ben de anlamadım🤷‍♀️ hayatın getirdiği sıkıntılar sebebiyle insanlar kendilerini yorgun ve bıkkın hissediyor olabilir ama sağlığınız yerinde olduğu sürece her şeyin bir çaresi var, ölmediğiniz müddetçe de hiçbir şeye geç kalmış olmuyorsunuz, bir bizde mi var acaba bu her şey için çok geç kaldım, artık benim için yapılabilecek hiçbir şey yok hali.
Taş gibisiniz taşşşşş Allah nazarlardan saklasın
Amiiiiin hepimizi inşallah 🙏

Valla ben de anlamadım🤷‍♀️ hayatın getirdiği sıkıntılar sebebiyle insanlar kendilerini yorgun ve bıkkın hissediyor olabilir ama sağlığınız yerinde olduğu sürece her şeyin bir çaresi var, ölmediğiniz müddetçe de hiçbir şeye geç kalmış olmuyorsunuz, bir bizde mi var acaba bu her şey için çok geç kaldım, artık benim için yapılabilecek hiçbir şey yok hali.

Amiiiiin hepimizi inşallah 🙏
Hayat şartlarını anlarımda herkesin bir uyum süreci vardır mutlaka,26 yaşında orta yaş demeside ilginç aslında.
Moral bulması lazımken bu acınaklı hale gelmeside düşündürücü aslında..

Daha ufağız biz nüfus kağıdına bakmıyoruz hiç:)))
Sen böyle yazınca yine aklıma rahmetli babam geldi:))) yaş konusu açılınca uykuda geçen zamanı saymayın derdi 😂
Ömrün yarısı uyumakla geçse, ki benim yarısından fazlasıdır :KK70:sen henüz 29,5 ben 25,5 yaşındayız, Karşıyaka’ya selam :KK3:

X