Ortodontik Tedavi Öncesi ve Sonrası (Resimli)

Cok güzel olmus dişlern pınarcm gülegüle kullan
peki nekdr durdu teller dişinde benmde aynen senin gibi suan eski haln gibi
bende korkuyorum acıkcası ya gitmekten teller büyükmüydü nasıldı
bilgi veirsen sevnrm canm birde nerde yaptırdn özelde falanmı kaca mal oldu sana?

teşekkr ederm canm benm 2 sene kaldı teller.özelde yaptrdm braketlerm şeffaftı öle çok fazla göze batmıyoordu o yüzden.diş yapısına göre fiyat değişyr canm ama 3000-4000civarı sanırım şuandaki fiyatı.her doktr farklı fiyat veriyr daha uygun fiyata yapanıda bulabilirsn ama kesnlikle te taktr derm okadr memnunm ki şuan herşeye değiyr inankaydirigubbakcemile3

resimleri yükleyen arkadaşlara çok teşekker ederim.
karar vermemizde etkili oldular gerçekten de.
ben de önümüzdeki hafta içerisinde diş teli taktırmak için sağlam iki tane dişimi çektirecek ve tedaviye başlayacağım. tedaviye başlamadan önce çekilmiş ve diş teli takılmış resimlerimi foruma yükleyeceğim.

Çok güzel gelişmeler kaydetmiş herkes tebrik ederim geçmiş olsun
Ben de dişlerimi düzelttirmek istiyorum ama yaşım 33.Sanırım biraz geç.En azından 1 tanesi(en kötü olanı)normale döner umudundayım.Manisa'da oturuyorum.Burada yok ortodonti branşı.İzmir'de araştırma yapacağım.Sizin bildiğiniz tavsiye edebileceğiniz doktor,klinik vb var mı?

en üstten 7. resmin öncesi ve sonrasını gördüğümde resmen şok oldum..
o berbat dişler nasıl güzelleşmiş nasıl düzelmiş öyle....
şaşırdım...

aynen şimdi diş tellerinin gözükmesiini istemeyenler dişin iç kısmından taktırıolarmış ama oda maliyetli oluyomuş yani normaline 3 bin veriosan 6 bin oluyo :44:

Yaşım 33.Pazartesi dolaşacağım klinikleri.İşte dişlerim
$SAM_0025 (Large).JPG $SAM_0027 (Large).JPG $SAM_0029 (Large).JPG $SAM_0031 (Large).JPG $SAM_0032 (Large).JPG $SAM_0033 (Large).JPG

Bugün 5. günüm. Yeni takıldı diş telim. 3 ay ara ile resimleri yükleyeceğim. Umarım diş teli takmaya karar vereceklere yardımcı olur resimler.

$030820111677.jpg $030820111678.jpg $030820111675.jpg $030820111676.jpg $030820111686.jpg

Son düzenleme:
İzmir'de 2 tane ortodonti merkezine gittim.Porselen braketli,alt ve üst çeneye tel,çekim olmadan;biri 3500 tl diğeri 3200 tl dedi.10-12 ay sürermiş.Biraz pahalı bir tedavi olacak benim için.Fiyat araştırmaya devam ediyorum.

Ya benim ön dişler ilerde çene ameliyatı gerekiyor diyor ben istemiyorum tel taktıracam ama düzelirmi bilmiyorum

bende diğer konuda yazmıştım gerçi ama tel taktırıyorum ocakta inş. yanlız üst çene darlığım olduğu için bi aparey taktı 10 gün önce doktorum. bu 6 ay duracakmış. tellerde 1 - 1,5 sene kalacak. inş. güzel olur dişlerim bişey yiyememekten korkuyorum devamlı onları fırçalamak zor günler beni bekliyor galiba ama seviniyorum biran önce taktırayım diye sonucu güzel olacak çünkü :KK52::KK53:

Yakında ben de tedaviye başlıyorum. İki dolgumu yaptırdım bi de diş çektirdim 2 hafta sonraya randevu verdi doktorum. Çok heyecanlıyım hadi bakalım hayırlısı hepimizin inci gibi sıralı dümdüz dişleri olsun.:))

Kızlar 20 ay tedavi gördüm, bugün tellerim çıktı kesinlikle korkmayın, teller yemek yemenize engel değil sadece ısırarak yerken zorlanırsınız ama beklediğinize kesinlikle değecek. Çoğu insan telle nasıl gezicem takamam diyor ama telinde başka bi havası var bence, (benimkiler şeffaftı) şimdi onlarsız çok eksiğim desem de yalan :)

Kızlar 20 ay tedavi gördüm, bugün tellerim çıktı kesinlikle korkmayın, teller yemek yemenize engel değil sadece ısırarak yerken zorlanırsınız ama beklediğinize kesinlikle değecek. Çoğu insan telle nasıl gezicem takamam diyor ama telinde başka bi havası var bence, (benimkiler şeffaftı) şimdi onlarsız çok eksiğim desem de yalan :)
Canım şeffafı öneriyor musun? Yoksa metal taktırın mı dersin?

:))seninki bişey mi sen benimkinin eski haline bak haksızmıyım sence bu dişlerle resim çekilmek istememekte :)))
benm tellerin çıktı :lepi:şuanda içten ön dişlerimde var sadece sabitlemek için oda bi kaç sene kalıyormuş benim 1 senedir var:)kaydirigubbakcemile3

Maşşalhh inan bayıldım yaa öncesine bakıp şimdi ki ise harikulade olmuşş canım ne güzell ..bende düşünüyorum bakalım nasipse seneye artık

bende dişlerimin büyüklüğünden müzdaribim acaba ne gbi çözümü olablrki ağız yapıma göre büyükler

X