otızm, egıtım merkezı. servıs sorunsalı

canım nerde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama yaşadığınız yerde oçem varsa lütfen oraya gönderin çocuğunuzu.ram'dan eğitsel tanılamasını ve doktor raporunu alır almaz oçeme başvurun.rehabilitasyonun yeterli olacağını düşünmüyorum.işinin ehli insanların olduğu bir kurumda daha iyi eğitim alacaktır.ayrıca zihisel yetersizliği olmaması büyük bir artı.sadece sosyal algıda problemi var demek oluyor bu ve eğitim anlamında çok güzel şeyler başarabilir.oğlunuz kaç yaşında?

canım ıstanbul dayım, pekı ram dakı ışlemlerden sonra oçem alırmı oglum 2 bucuk yasında. uzak olması vs sorun degıl gıder gelırım, alırlarmı pekı, ne yapmam gerek ram dakı ışlemlerden sonra

Cnm, bu zor dönemi atlatmak pek kolay olmayacak. Öncelikle çok geçmiş olsun... Oğlunu takıntılarından kurtarman gerekiyor tatlım bunun içinde elinden geleni yap. O çocukları taklit etmeye başladıysa aynı ortamda bulundurmamaya çalış. En azından iyileşene kadar. Rabbim sana sabır ve kolaylık versin . Evlatlarımız herşeye değer...

cok tşk ederım canım, :2:

canım ıstanbul dayım, pekı ram dakı ışlemlerden sonra oçem alırmı oglum 2 bucuk yasında. uzak olması vs sorun degıl gıder gelırım, alırlarmı pekı, ne yapmam gerek ram dakı ışlemlerden sonra

evet alırlar.erken tanılama ve eğitim çok önemlidir.9 aylıkken başlıyor zaten ilk eğitim.ram sizi oraya yönlendirir ama tanısından sonra yinede hangi kurumu istediğinizi sizde belirtin.

evet alırlar.erken tanılama ve eğitim çok önemlidir.9 aylıkken başlıyor zaten ilk eğitim.ram sizi oraya yönlendirir ama tanısından sonra yinede hangi kurumu istediğinizi sizde belirtin.

anladım cok tşk ederım, 8 hazıranda randevumuz var soyluycem mutlaka, cok tsk ederım

Zor bir hayat sizi bekliyor ama önce durumu kabullenip,benimsemeniz gerekiyor.Dediğiniz gibi oğlunuz özel ve sizde özel bir annesiniz.Bu özel çocukların hakikaten bilinçli annelere ihtiyacı var,bu sayede hayatı kendilerine kolaylayabiliyorlar.İşin en zor ve en büyük kısmı anne-babaya düşüyor.Bu konuda ne kadar seminer var ise katılmaya çalışın,ne kadar kitap,bilgi varsa edinmeye çalışın.Ne kadar bilinçli olursanız oğlunuza ve kendinize o kadar yardımcı olabilirsiniz.

Son düzenleme:
Zor bir hayat sizi bekliyor ama önce durumu kabullenip,benimsemeniz gerekiyor.Dediğiniz gibi oğlunuz özel ve sizde özel bir annesiniz.Bu özel çocukların hakikaten bilinçli annelere ihtiyacı var,bu sayede hayatı kendilerine kolaylayabiliyorlar.İşin en zor ve en büyük kısmız anne-babaya düşüyor.Bu konuda ne kadar seminer var ise katılmaya çalışın,ne kadar kitap,bilgi varsa edinemey çalışın.Ne kadar bilinçli olursanız oğlunuza ve kendinize o kadar yardımcı olabilirsiniz.

evet cok zor, kıtap okudum sureklı arastırıyorum netten de elımden gelen herseyı yapıcam, tsk ederım :26:

ikrarcım geçmiş olsun. benim kuzenimin oğluda otizmli. seni anlayabiliyorum

ihtiyacın olan tek şey sabır:KK34:

anladım cok tşk ederım, 8 hazıranda randevumuz var soyluycem mutlaka, cok tsk ederım

İnşallah herşey oğlunuz ve sizin için çok güzel olur..özelden de istediğinizi sorabilirsiniz...kuzucuğunuzu çok çok öpüyorum..o özel ama çok özel bir çocuk, annesi bunu unutma ve sende çok özel bir annesin:KK16:

evet cok zor, kıtap okudum sureklı arastırıyorum netten de elımden gelen herseyı yapıcam, tsk ederım :26:

Fazla bilgim yok bu konuda ancak bir yakınımda gördüğüm için söyleyebiliyorum.Yengem oğlunu bıkmadan,usanmadan,fedakarlıklarla öyle güzel yetiştirdi ki hayran oluyorum.Şimdi 22 yaşında oğlu,hala okula gidiyor(özel).Yengemde öğretmendi,emekli oldu oğlunun okulunda yıllar önce işe başladı.Orada eğitmenlik yapıyor,sürekli araştırıyor,okuyor,geziyor,görüyor.Ancak bu sayede oğluna yardımcı olabiliyor,resim sergileri açıyor oğlunun resimlerini sergiliyor.Büyük bir yetenek var çocukta,resim yaptıkça da rahatlıyor.
Ben sizinde bilinçli olduğunuza inanıyorum,allah kolaylıklar versin.

Fazla bilgim yok bu konuda ancak bir yakınımda gördüğüm için söyleyebiliyorum.Yengem oğlunu bıkmadan,usanmadan,fedakarlıklarla öyle güzel yetiştirdi ki hayran oluyorum.Şimdi 22 yaşında oğlu,hala okula gidiyor(özel).Yengemde öğretmendi,emekli oldu oğlunun okulunda yıllar önce işe başladı.Orada eğitmenlik yapıyor,sürekli araştırıyor,okuyor,geziyor,görüyor.Ancak bu sayede oğluna yardımcı olabiliyor,resim sergileri açıyor oğlunun resimlerini sergiliyor.Büyük bir yetenek var çocukta,resim yaptıkça da rahatlıyor.
Ben sizinde bilinçli olduğunuza inanıyorum,allah kolaylıklar versin.

bende elımden gelen herşeyı yapacam ınsallah, bugun kıtap aalmaya cıkıcam, sureklı ogluma nasıl yardımcı olabılırım dıye dusunuyorum. bıde yedıtepe unıversıtesınde bı doktor onerdıler ona gıdıcem. kendımı nasıl gelıstırırım nasıl baş edıcem bu durumla onları görüşcem, yardım alıcam :KK5: cok tsk ederım yardımlarınız ıcın

allah yardımcınız olsun..arabayla götürmeniz bence de çok daha iyi olur..bu konu hakkında pek bilgim yoktu,sizin konuyu görünce arşatırdım biraz netten..sadece sabretmelisiniz evet çok zor bi durum ve şuan panik ypmış durumdasınız..zaman herşeyin ilacı..biraz alışıp kendinizi toparlayınca,nasıl bir yol izleyeceğinizi oturtunca rahatlıcaksınız eminim..siz ve sizin gibi çocukları olan anneler daha özeller...inşallah rabbim emeklerinizi boşa çıkarmaz,sizin için dua edicem:KK16:

allah yardımcınız olsun..arabayla götürmeniz bence de çok daha iyi olur..bu konu hakkında pek bilgim yoktu,sizin konuyu görünce arşatırdım biraz netten..sadece sabretmelisiniz evet çok zor bi durum ve şuan panik ypmış durumdasınız..zaman herşeyin ilacı..biraz alışıp kendinizi toparlayınca,nasıl bir yol izleyeceğinizi oturtunca rahatlıcaksınız eminim..siz ve sizin gibi çocukları olan anneler daha özeller...inşallah rabbim emeklerinizi boşa çıkarmaz,sizin için dua edicem:KK16:

allah razı olsun canım sagol. evet bıraz toparlansam daha ıyı olucam. annem yanımda allahtan. yardımcı oluyo yoksa sıyırırdım heralde:KK5:

Allah yardımcın olsun abla arkadaşlara katılıyorum güçlü durmaya görünmeye çalış yavrunun buna ihtiyacı var Allah sabrını versin inşallah bana sorarsan kendin götür getir zor olsa da kafana takma benim için kocaman öp olur mu

Allah yardımcın olsun abla arkadaşlara katılıyorum güçlü durmaya görünmeye çalış yavrunun buna ihtiyacı var Allah sabrını versin inşallah bana sorarsan kendin götür getir zor olsa da kafana takma benim için kocaman öp olur mu

öptüm bıle cok sagol canım

tekra çok geçmiş olsun...bence bir süre servisle gidilsin... egerki ortam çocuğu etkileyipte içinden çıkılmaz bir duruma neden oluyorsa arabayla götürmeye başlarsınız...

Tekrar merhaba, benim oğlum da 2 yıldır bireysel eğitim alıyor, DEHB sorunu var, kendim götürüyorum, aynı nedenlerden ötürü. Sen de kendin götür ve öğretmeni ile görüş bu durumu. Bir tanıdığımızın oğlu da atipik otizmli 2 yaşında başladılar eğitime, çok yol katlettiler, o da senin oğlun gibi diğer çocukları taklit ediyordu, gruptan alıp bireysele geçtiler, daha dikkat ettiler bu duruma, biraz daha büyüyünce anaokuluna başladı, ilkokulu da normal okula gidecek.

Tekrar merhaba, benim oğlum da 2 yıldır bireysel eğitim alıyor, DEHB sorunu var, kendim götürüyorum, aynı nedenlerden ötürü. Sen de kendin götür ve öğretmeni ile görüş bu durumu. Bir tanıdığımızın oğlu da atipik otizmli 2 yaşında başladılar eğitime, çok yol katlettiler, o da senin oğlun gibi diğer çocukları taklit ediyordu, gruptan alıp bireysele geçtiler, daha dikkat ettiler bu duruma, biraz daha büyüyünce anaokuluna başladı, ilkokulu da normal okula gidecek.

yarın sorucam ögretmenınede ınsallah bende oglumun, okula basladıgı gunlerı görürüm cok tsk ederım

tekra çok geçmiş olsun...bence bir süre servisle gidilsin... egerki ortam çocuğu etkileyipte içinden çıkılmaz bir duruma neden oluyorsa arabayla götürmeye başlarsınız...

sagol canım ya ne bılım ınsan tedırgın oluyo:KK5:

X