Otizm mi 😞

Cocuk nörolojiye düzenli kontrole gidiyor. En son götürdüğüm de konuşmasının geciktigini söylediler. 1 yıl sonra gelin dediler. Kasımda 1 yıl olacak. Kasımda geldiğinde konusmaya başlamış olması gerekiyormuş.
Daha 7 ay var sadece oyun grubu yeter mi yeter mi bilmiyorum. Geç kalmaktan korkuyorum.
Kasım'a kadar elinizden geldiğini yapın ekranı tamamen kesin kesin bol bol sosyalleşsin gezdirin kelimeleri heceleyerek söyleyin bir de evdeki bütün eşyaları göstererek anlatabilirsiniz hayvanları bitkileri. Konuşma kartları alın mesela puzzelar . İlgisini çekecek şekilde konuşun abartarak ✨

Kasım'a kadar elinizden geldiğini yapın ekranı tamamen kesin kesin bol bol sosyalleşsin gezdirin kelimeleri heceleyerek söyleyin bir de evdeki bütün eşyaları göstererek anlatabilirsiniz hayvanları bitkileri. Konuşma kartları alın mesela puzzelar . İlgisini çekecek şekilde konuşun abartarak ✨
Ekrani 2 aydır hiç vermedim ama öncesinde 6 ay kadar ekrana baktı çok pişmanım 😭 tavsiyelerinize uyacağım.
Sizce başka bir uzmana daha götürmeli miyim

Çok teşekkürler hemen araştırıp götüreceğim oğlumu. Gelişimsel pediatriyi ilk defa duydum.
Tabi o bölüm koyuyor zaten şehrinizde yoksa en yakın şehir hastanesinden randevu alabilirsiniz erken teşhis erken eğitim çok önemli kasıma da daha çok var çözger raporundan korkmayın. Hepsi evladimizin iyiliği için

Biran önce çocuk psikiyatristine götürün sakın zaman kaybetmeyin biz bu sürecin içindeyiz
Benim bir arkadaşımın çocuğu 5 yaşında konuşmuyor. Cocuk psikiyatriye götürmüyor. Otizm yoksa ileride önüne çıkar diyor.
Benim bebis 2.5 yaşında götüreyim mi

Benim oglumda otizm bizde 3 yasinda farkettik bende yurtdisindayim bana yazabilirsin ne yapmaniz konusunda yardimci olabilirim

Benim bir arkadaşımın çocuğu 5 yaşında konuşmuyor. Cocuk psikiyatriye götürmüyor. Otizm yoksa ileride önüne çıkar diyor.
Böyle bir saçmalık olamaz rapor almak zorunda değilsiniz eğitimle birşeyleri aşabilirsiniz benim yavrum çok şükür çok güzel yollar aldı

Ilerde karsisina cikmasin diye cocugun hayatiyla oynuyor resmen. 5 yasinda konusmamak ciddi bir problem. Cocuga uzuldum

Oğlunuzun sabit sürekli görüştüğü arkadaşları var mı?
Yoksa sadece parktaki rasgele çocuklarla mı oynamasını bekliyorsunuz?
Bence düzenli bir oyun grubuna gitmeli veya kendi arkadaş çevrenizle bir gün belirleyip çocukları sabit aynı gün aynı saatlerde sosyalleştirmelisiniz.
Sürekli sizinle vakit geçiyorsa şu an biraz daha içe dönüktür.
Onun dışında çok bariz şeyler değil anlattıklarınız hafif dereceli bir şeyler olabilir. Terapiyle düzelir diye düşünüyorum ❤️

X