Ovulasyondan 14 gün sonra mı regl?

brcubrcu0101

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2022
1.113
509
30
Arkadaşlar merhaba . Ovulasyon takibi yapıyorum . Ovulasyonun 14. Günü mü kesin olarak regl günüm ? Normalde 30 günde bir olurum fakat bu ay 1-2 gün erken yumurtladım twst takibime göre. Ben reglimi 30 günden mi hesaplayacağım yoksa ovulasyonun 14. Günü mü? Ovulasyonun 14. Günü olursa 28. Günde regl olmam gerekiyor . Normalde olması gereken ovulasyonun 14. Günü mü yoksa çatlamanın mı

Ovülasyonun üzerine 14 gün sayacaksınız. Ama bazı kişilerden değişken olarak 8. Günden sonra da adet olabiliyormuş. Yani 8-14 gün ekleyeceksiniz. 14 günün sonunda 2-3 bekleyin test yapın

28 martta yumurtlama, 29 martta çatlama gördüm . Bu durumda sağlıklı olan ayın kaçında regl olmam?
En geç 12 sinde adet olmanız gerekiyor olmazsanız eğer bir iki gün daha bekleyip test yapın. Ben 14 gün bekledim 2. Gün test yaptım negatift3. Gün tekrar yaptım pozitifi gördüm. Bir de erken gebelik testi değil de kaset test yaptım normal. Erken gebelik testi benim gebeliğimi göstermedi ya da testte sıkıntı vardı bilmiyorum

En geç 12 sinde adet olmanız gerekiyor olmazsanız eğer bir iki gün daha bekleyip test yapın. Ben 14 gün bekledim 2. Gün test yaptım negatift3. Gün tekrar yaptım pozitifi gördüm. Bir de erken gebelik testi değil de kaset test yaptım normal. Erken gebelik testi benim gebeliğimi göstermedi ya da testte sıkıntı vardı bilmiyorum
Gözünüz aydın. Ben herhalde regl olcam . Regl belirtim olmasına rağmen her seferinde acaba gebelik belirtisi olabilir mi diyorum her ay . Ve her ay da regl belirtisi yaşayıp gününde regl oluyorum. Allah bekleyen herkese nasip etsin gerçekten çok zor bir süreçmiş. Regl den nefret ettim artık gerçekten . Her ay regl olcak mıyım diye bekleyip regl olmak çok yorucuymuş. Her ay artık düşünmücem diyip regle bi kaç gün kala özellikle regl sancısı gelfiğinde acaba gebelik ağrısı mı diye ümit etmek çok yorucu. Artık regl sancısı gelince ümit etmek herine ha regl oluyorum diyip geçeceğim .

Kafaya çok takınca gerçekten olmuyor ennufak şeyde acaba mı deyip çok takılıyoruz çok düşünüyoruz. Bende pcos vardı 6 ay dkh kullanmak zorunda kaldım istemesem de bu süreçte beni aşırı yıprattı etrafımdan hamile haberi almak istemiyordum artık. Geçtiğimiz ay ilacı bıraktım doktorun söylemiyle ovülasyonla takip ettim yumurtlamayı. Yumurtlamadan belli bir süre sonra test yapıp negatifi gördükçe dedim olmayacak yine. En son artık bıraktım istemiyorum ya dedim bunun stresi beni daha çok etkiliyor. Günlük yaşamım çok etkileniyor bıraktım ben artık dedim sonra öğrendim tutmuş. Yani kafaya takmamak gerekiyormuş. Böyle söylemesi kolay gibi ama hepimiz aşağı yukarı aynı süreçleri yaşıyoruz. Gerçekten unutun çocuk istediğinizi günlük hayatınıza bakın düşünmeyin hiç. Kendinizi bir şeylerle oyalayın

X