Özel sektör çalışanları Doğum izni hakkında bilgisi olanlar yardım lütfen!

lifetime smile

Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2017
100
30
43
28 haftalık hamileyim özel sektörde çalışıyorum Doğum iznine 37. Haftada çıkıcam neler yapmam gerekiyor adım adım anlatabilecek arkadaşlar yardım edermisiniz

28 haftalık hamileyim özel sektörde çalışıyorum Doğum iznine 37. Haftada çıkıcam neler yapmam gerekiyor adım adım anlatabilecek arkadaşlar yardım edermisiniz
32.haftaya girdiğinizde doktorunuzdan çalışabilir raporu alıp götürmeniz gerek.
max. 36.haftaya kadar çalışılıyor diye biliyorum.

32 de rapoeunuzu ulastirip 37+0 da kadar calisabilirsiniz.dogum yapinca da su zamana kadar calisamaz diye(16 hafta yasal izin) raporu ulastiriyorsunuz

Raporlarinizi sadece iş yerinize ulastirmaniz yeterli sgk ya gerek yok kendisi geçiyor zaten. Dort ay dogum izni bitince de isterseniz yari zamanli calisma isteyebilirsiniz. Ben dort ay izin ustune uc ay da ucretsiz izin aldim. Yari zamanli calismayi dusunuyorum ama daha karar vermedim. Ise baslamama bir bucuk ay kaldi.

Raporlarinizi sadece iş yerinize ulastirmaniz yeterli sgk ya gerek yok kendisi geçiyor zaten. Dort ay dogum izni bitince de isterseniz yari zamanli calisma isteyebilirsiniz. Ben dort ay izin ustune uc ay da ucretsiz izin aldim. Yari zamanli calismayi dusunuyorum ama daha karar vermedim. Ise baslamama bir bucuk ay kaldi.
Doğum izni bitince 1 ay içinde başvuru yapılması gerekiyormuş yarı zamanlı çalışma için sonra alamıyorsun galiba

Kızlar yarım gün çalışma hakkında maaş durumu nasıl oluyor ? Yarısını iş yeri yarısını devlet mi ödüyor yoksa yarım maaş mı alıyoruz ?

X