Özenle Hazırlanmış Yemek Masası Fotoları (Alıntı veya Kendi Çekimlerimiz)

cokacimcoook bu konuya üye olmakla iyi mi ettim, kötü mü, hala emin değilim fisfisfis

göz hakkımı kullanarak soru sormak ve ricada bulunmak istiyorum :eek:

soya sosunu pişmiş tavuk yemeklerinde kullanıyorum, ancak hiç tavuk etlerini soya sosunda bekletmedim. çok tuzlu olmuyor mu? cokacimcoook göğüs eti de yumuşak oluyor mu?

bir de kabaklı kekin tarifini vaktiniz olduğunda ekler misiniz? çok hoş görünüyor cokacimcoook

Libyana salatayı kek kalıbınamı koydunuz? Nasıl koyduğunuzu ve çıkartırken nasıl çıkarttığınızı lütfen anlatırmısınız? Şimdiden teşekkürler.

cokacimcoook bu konuya üye olmakla iyi mi ettim, kötü mü, hala emin değilim fisfisfis

göz hakkımı kullanarak soru sormak ve ricada bulunmak istiyorum :eek:

soya sosunu pişmiş tavuk yemeklerinde kullanıyorum, ancak hiç tavuk etlerini soya sosunda bekletmedim. çok tuzlu olmuyor mu? cokacimcoook göğüs eti de yumuşak oluyor mu?

bir de kabaklı kekin tarifini vaktiniz olduğunda ekler misiniz? çok hoş görünüyor cokacimcoook

Iyı etmıssınız aramıza tekrar hosgeldınız dıyelım burası sıcacık bır yuva..Oylesıne dogal oylesıne ıcten oylesıne HAYATtan..kaydirigubbakcemile5
Tavukları soya sosunda bekletıyorum pısırırken tuz kullanmıyorum hıc[ agır olmuyor bılakıs lokum gıbı oluyor adeta..Tabı soya sosunun m arkasına ve kıvamına da baglı..
Kabak pastasının tarıfı var canım eklemıstım kekler ve pastalar bolumune..Lınke bakayım yazarım ınsallah..
Sevgılera.s./COLOR]

Son düzenleme:
Libyana salatayı kek kalıbınamı koydunuz? Nasıl koyduğunuzu ve çıkartırken nasıl çıkarttığınızı lütfen anlatırmısınız? Şimdiden teşekkürler.

Evet kek kalıbındaydı arkadasımkaydirigubbakcemile2
Strec fılm dosedım koymadan once,daha sonra salatayı doldurdum ıcıne,ben bekletmedım ama sız buzdolabında yarım saat kadar bekletırsenız cok guzel olur,son olarak ters cevırıp uygun bır tabaga bosaltıyoruz...Dıledıgımız garnıturlerle susluyoruz..
Rica ederim canım..:eek::enbuyukkk:

Valla nediyim kardeş Allah sana negüzel bir yetek vermiş.Afiyet olsun.

libyana ellerine saglik hepsi cok guzel gozukuyorlar eminim lezzetite okadar tatidir hepinize afiyet olsun bizde agzimizin suyunu akitalim elerine saglik

Bu kadar mütevazi olmayın bence.Ellerinize sağlık maşallah çok hamaratsınız sizi alan hakikaten yaşamış.Bugün üye oldum sayfayı açar açmaz gözüm gönlüm açıldı:) Devamını bekleriz.Tariflerinize de bakacağım.Bu arada bebeğiniz olduğu halde sofranız böyleyse gerisini düşünemiyorum bravo yani.
Ne kadar marifetli ve dopdolu bayanlar var sanırım burada harika vakit geçireceğim .

Bu kadar mütevazi olmayın bence.Ellerinize sağlık maşallah çok hamaratsınız sizi alan hakikaten yaşamış.Bugün üye oldum sayfayı açar açmaz gözüm gönlüm açıldı:) Devamını bekleriz.Tariflerinize de bakacağım.Bu arada bebeğiniz olduğu halde sofranız böyleyse gerisini düşünemiyorum bravo yani.
Ne kadar marifetli ve dopdolu bayanlar var sanırım burada harika vakit geçireceğim .

Cok tesekkur ederım aramıza hosgeldınız:teytey:
Elımızden geldıgınce bırseyler yapıyoruz ıste..:asigim:
Saglıgımız mutlulugumuz daım olsun da gerısı detay..
Tekrar sagolun ..Kabaklı kekı sormussunuz onun da tarıfı mevcut ,eklemıstım..
Sevgıler

Anam bunların hepsini çay saatine mi yaptın bacım bu ne marifet bizde hiç yaşamayak.....:))

kız libi anacım sen küçüçük bebenle nasıl yaptın bunları maşallahhh sana :nazar: analar ne kadınlar doğurmuş ben yapamam valla bukadarını kaydirigubbakcemile3 ellerine sağlık a.s.

Cok tesekkur ederım kızlar..
Hepınız cok nazıksınız...Tesekkur butonumuz bozuldugu ıcın yazıyorum tesekkurlerımı..:p

Ayrıca acmanın tarıfını soran arkadaslar-ekleyecegım ınsallah..Cok basıt ayrıca ınanılmaz lezız pamuk gıbıydı ..Fırın acmasından farksız...

libyana :1shok: muhteşem bir mönü tariflerini mutlaka denicem harike yaa rüya gibi bir sofra :nazar:

Cok tesekkur ederım kızlar..
Hepınız cok nazıksınız...Tesekkur butonumuz bozuldugu ıcın yazıyorum tesekkurlerımı..:p

Ayrıca acmanın tarıfını soran arkadaslar-ekleyecegım ınsallah..Cok basıt ayrıca ınanılmaz lezız pamuk gıbıydı ..Fırın acmasından farksız...

cokacimcoook cokacimcoook cokacimcoook

cokacimcoook cokacimcoook cokacimcoook

Supersın canım ya masallah yorgun morgun deelsın baksana usenmemıssın takmıssın boynuna onlugunu ellerde catal bıcak tarıf bbeklıyyy:roflol:
hemen yazıyım canım

Malzemeler

1 su bardagi sivi yag

1 corba kasigi kuru maya

4 kasik seker

1 su bardagi ilik su

2 su bardagi sut

1 yumurta( beyazi icinekonulucak sarisi disina surulunucek)

aldigi kadar un

corek otu ve susam..

Yapilisi

Ilik su ile mayayi karistiriyorsun buyukce bir cukur tabagin icersine ilik su ile karistirdiginiz mayayi koyuyorsun sutunu, sekerini ,yumurta beyazini ,sivi yagi, koyduktan sonra aldigi kadar un ile bir hamur yapiyorsunuz isterseniz hamuru icine corek otunu koyuyorsunuz ve mayalanmasi icin bekliyorsunuz hamur mayalandiktan sonra kucuk bezelere alip sekiller veriyorsunuz yaglanmis tepsiye sekilli acmalari koyduktan sonra uzerine yurmurta sarisinida surup susam dokup 350 derece de(180) 20, 25 dakika pistikten sonra cikarttiyorsunuz afiyet olsun..
EN onemlı asaması mayalama kısmı eger tutmazsa sert olur sonra gelıp bana kızmayın:tomato:

çok hızlısın canım, dur nazarlık ekleyeyim:nazar:

aa, aşk olsun, konu yemek olunca anında görüntü oluyorum (şeker sorunum var, gerisini sen düşün)

nohutlu köfteni bu hafta deneyeceğiz inşallah. en sağlıklısı o benim için bu mamalardan:çok üzgünüm: hipoglisemi sorunum olduğu için hamur işi falan ancak kaçamak olarak yiyebiliyorum. ama ruhumda var, ben ne yapayım :eek:

toz mayayı kullanmayalı bayağı oldu, ama hatırlıyorum sanırım.anneme söyleyeyim de alalım en kısa zamanda, fazlasını derin dondurucuya koysak olur mu, hiç denedin mi?

a.s.

oy ooyyy çok güzel gözüküyorlar ellerine sağlık dur özel uçağımı hazırlatıp bende geliyorum tabiki kabul edersen:bbo:

Şafi olan RAbbimiz şifa versin canıma.s.
Daha büyük derdin olmasın inşALLAH dert de Ondan deva da..Yeter ki yüreğini ferah tut ve kafana takma..Falafel uygun evet hem de lezız canım..
Barcmanın ablam nırlerdesın ozledım heesenağlama
Bugun ne gıydın soksana gozumeee:roflol: Ne guzel takılıyoduk bı ara epeydır yoktum am a canavar gıbı geldım ıns..Gelıcem:eek:
Buyrun beklerım ne demek basımızın uzerınde yerınız var..Ama kandırmayın benı hııı :dilcikar: Ben de ucuyorum Tr ye accuk kaldı..Hepınıze tek tek gelıcem :roflol:
Opucukss

Yorgun savascımcokacimcoook unutmusum yazmayı..
Fazlamıız genelde olmuyor ama pısırdıkten sonra acmları falan derın dondurucuya atarsın sonra anı mısafırde vb cıkarırsın fırına surersın ohh mıs gıbı olur dısı cıtır cıtır ıcı pıtır pıtırkaydirigubbakcemile3...Daha bıle guzel olur..

X