Saç Rengi ve Saç Boyama Palette yogun renk açıcı için...??

Kızılın üstüne küllü kumral boyanınca şöyle bir renk alıyor.

Sacım kızılken beyaz sabunla kızılllıgı akıtıp küllü kumrala boyadıgımda bu renk olmuştu.
Tek seferde bu rengi elde ettim.İkinci boyamaya gerek bile kalmamıştı kendi sac rengime cok yakın bir renk oldugundan...

MASKARAA canım ya çok sağol ayrıca bu harika bi renk,peki bişey daha sormak istiyorum benim saçım öyle çok kızıl değil siyaha bakıyor ama kızıl yinede,siyahın üzerine kızıl boyadım sonuç çok çok koyu bi kızıl oldu ve şuan sabunla yıkamaya başladım dah bikez yıkadım ama aktı.şimdi ben 3 hafta kadar sabunla yıkayıp sonrada dediğin boyadan boyasam aynı bu rank olurmu?sen palette ilemi boyadın yoksa voila mı

birde canım başka bir konuda arkadaşın saçında bakır kızıl ve siyah 3 renk varmış voila 7.01 küllü kumral ile boyasam sonuç ne olur demiş,cevap olarak küllü kumral 7.1 dir.
7.01 hafif küllü demek.
sen diğer markalara bak bence. denmiş iyice kafam karıştı ne yapsam canım ya bilmiyorum

MASKARAA canım ya çok sağol ayrıca bu harika bi renk,peki bişey daha sormak istiyorum benim saçım öyle çok kızıl değil siyaha bakıyor ama kızıl yinede,siyahın üzerine kızıl boyadım sonuç çok çok koyu bi kızıl oldu ve şuan sabunla yıkamaya başladım dah bikez yıkadım ama aktı.şimdi ben 3 hafta kadar sabunla yıkayıp sonrada dediğin boyadan boyasam aynı bu rank olurmu?sen palette ilemi boyadın yoksa voila mı

Cnm eger 3 haftada sac rengin epey acılır ise yani siyahtan cok belirgin bir kızıl olursa sacın Küllü kumral boyayıp o kızııllıgı alabilir ve kumrala dönebilirsin.

Ama sac rengin bu kadar kısa sürede akmayacaktır.Benim en son sac rengim senin gibiydi bende kızılın üstüne yanlışlıkla siyah boyamıştım hemde tam kumrala dönerken bir daha beyaz sabunla acma sabrını gösteremedim ve palettenin yogun acıcısını alıp actım.
Bu şekilde sac rengim koyu kızıl oldu ve ben üstüne volia nın küllü kumralını boyadım.
Boya numaralarını aklımda tutmam ismini aynen yazdım.
Bir karşıklık olmasın arkadaşlar...

canım aslında renk çok da fena durmuyor en azından kızıllıktan kurtulmuşsun ve hoş bir bakırlık katmış. şimdi biraz bekle bekleyebildiğin kadar daha sonra saçını beğendiğin renge boya resimdeki karamel kumral gibi hoş bir renk. eminim çok yakışacaktır. ben de ilk saçımı açtığımda bir tüp açıcı kullandım ve yetmedi doğal olarak. ilk boyada oturmuyor ikinci boyadan sonra böyle gölgeli gibi durdu. araları ışıl ışıl oldu. ve herkes çok beğendi. saçının zemini güzel açılmış bundan sonra çok koyu olmayan ne boyasan tutar merak etme. ama çok koyu yapıyım dersen tekrar açmak lazım ve saçını kısa vadede çok yıpratmış olursun.. umarım işe yaramıştır öptüm

Merhabalar tekrar...bu son fotodan 1 gün sonra saçımı 1 kez daha açtım ama hiç beğenmedim,beğenmedik...diğer gün boyadım tekrar buna bayıldım ama yüzüme yumşaklık kattı masumiyet kattı sanki yıllarca siyahın verdiği sert ifadeden sonra bu iyi geldi :eek: fotoyu makinm gelince ekleyim ablam aldı da (= boyadığum renk şu renkti ama benimki biraz daha açık oldu güneşte tatlı bir sarı gibi duruyor çok hoşuma gitti
http://www.kozmetikmarket.com/images/products/00/17/86/1786_buyuk.jpg

uzun bir süre aradan sonra merhaba bayanlar..saçımın son durumunu sizle paylaşmak için sabırsızlandım ama işten dolayı pek giremedim bu ara nete..makinamda ablamdaydı...mavi siyah-kızıl-sarı-kestane-sarı-çiğ sarı karışımı saçımdan sonra elde ettiğim renk budur..ben beğendim ama uçlar ve uzayan dipler biraz koyu..olsun =) fikirlerinizi bekliyorum

Ahhh ahhh nedir bu saçlardan çektiğimiz cnm benim en iyi açıcı loreal efasorrrrrr benim saçımda 1 grm yıpranma olmadı hemde 2 ay arayla hem siyahtan hemde kızıldan kurtuldum açık kahveyim şimdi 10 güne kaadarda röflr yaptırcammmmm tavsiye ederimmmmm

Son düzenleme:
Saç rengini açmaya niyetlenirken öncesinde koyultman çoook yanlış olmuş. Neyse bilmiyormuşsun belliki. Kızlar ben defalarca koyu kahveden, kızıldan döndüm sarıya. Hem de evde kendim yaptım. Tek yapmanız gereken istediğiniz renge ulaşana kadar ultra renk açıcı sarı tonları uygulamanız. Kızıldan kurtulmak için boya üstüne boya yapmak sadece işi zorlaştırır ve saçını daha da fazla yıpratmana sebep olur. Çok açık sarı tonlar ya da yoğun renk açıcı boyalar renk silme işlevi görürler, önceki boyayı saçtan kustururlar. İşin uzun sürecektir (benim saçım çok ince telli olduğu için en geç 3. boyamada sarı olurum), ama o ara geçiş sürecinde turuncu falan da dolaşmak zorunda kalacaksın. Fakat azıcık sabredersen olur. Kim dediyse kestaneye boya diye saçmalamış yani, üstüne renk açıcıyı sürünce o renk açıcı önce senin üstteki kestane rengi katmanını, ardından da alttaki kızıl-siyah karışım katmanı sökmeye çalışacak.. Muhtemelen başaramayacak ve saçlarını çook yıpratacak. Üstelik kestane de kızılın tonu sayılır yani kızıllığı güçlendirmişsin bilmeden. Bence bekle, uzuuun uzuuun bekle yoksa çok pişman olursun saçların kendine gelemez.

saçtaki kızıllığı almak için üsütne renk açıcı sürme o rengi kızılı daha da çok açar ve turuncu olur kızıllığı alan tek şey küllü bi renk kullnman ve sonra açabilrisin bence

X