PANİK ATAK ANKSIYETE OKB.

esmermio

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2023
35
23
26
Öncelikle merhaba.
Arkadaşlar hem panik atak hem anksiyete hem okb hem depresyon aynı anda yaşayanınız varmı? Neler hissediyorsunuz.
Benim aklimda sürekli ölüm düşüncesi , kötü birşey olacak düşüncesi. Sürekli duydugum ölüm hikayelerini yaşama korkusu vsvs.
Evden çıkmıyorum markete gitmek bile zulüm.
Kendimi dinliyorum hep.
İlaç tedavisi görüyorum ama yeterli olmuyor.
Yatarakta tedavi gördüm.
Bunları yaşayananız varmı. Hatta hepsini aynı anda yaşayananız. Nasıl atlatılıyo bu durum 🫥

Öncelikle merhaba.
Arkadaşlar hem panik atak hem anksiyete hem okb hem depresyon aynı anda yaşayanınız varmı? Neler hissediyorsunuz.
Benim aklimda sürekli ölüm düşüncesi , kötü birşey olacak düşüncesi. Sürekli duydugum ölüm hikayelerini yaşama korkusu vsvs.
Kendimi dinliyorum hep.
Yatarakta tedavi gördüm.
Bunları yaşayananız varmı. Hatta hepsini aynı anda yaşayananız. Nasıl atlatılıyo bu durum 🫥
Kendinizi eve kapatmayın.Arkadaslarinizla vakti geçirin.Namaz kılın kuran okuyun.Dua edin bol bol.

Bol bol el yıkama,sokağa çıkamama vardı.İlaçlarla kontrol altında

Hayatımın yine anlamsız olarak rahatsız hissettiğim bir dönemindeyim iç daralması nefes alamama yaşıyorum huzursuzum
Mutlaka bu duruma sebep olan birseyleri dusunuyorsunuzdur.bende de anksiyete var yoğun bir şekilde.eger beni gün boyu kaygilandiracak bir durum yoksa sakin geçiyor günüm ama yapmakta zorlandığım bir durumla mecbur karşılaşırsam sizin hissetiklerinizi hissediyorum.Ya bilinc altınız zorluyor yada geleceğe yönelik sizi korkutan birseyleri dusunuyorsunuzdur.olumsuz düşüncelerle bogusuyorsunuzdur.ilac kullanıyor musunuz

Mutlaka bu duruma sebep olan birseyleri dusunuyorsunuzdur.bende de anksiyete var yoğun bir şekilde.eger beni gün boyu kaygilandiracak bir durum yoksa sakin geçiyor günüm ama yapmakta zorlandığım bir durumla mecbur karşılaşırsam sizin hissetiklerinizi hissediyorum.Ya bilinc altınız zorluyor yada geleceğe yönelik sizi korkutan birseyleri dusunuyorsunuzdur.olumsuz düşüncelerle bogusuyorsunuzdur.ilac kullanıyor musunuz

Evet kullanıyorum. Ama artık nerde ne tepki veriyor bünyem bilemiyorum. Bilinç altından geliyor olabilir ya da kendimce gelecek kaygısı yaşıyor olabilirim 😔

Rabbim hepimizin yardımcısı olsun inşallah

ben de hepsini yaşıyorum yatmak dışında bir şey yapamıyorum
Malesef o durum bende de var onca isim var ama elimden bir şey gelmiyor en mecburi olanları yapiyorum.Digerleri de hep aklıma takılıyor evime biri gelecek diye ödüm kopuyor.Tembel ise yaramaz biri olduğumu belki dusunecekler ama içten içe neler yaşadımi bilmeden.Bir haftadır bir şey doğru dürüst yiyemiyorum.Halsiz güçsüz bir şekilde gün geçirmeye bakıyorum.yemek yapmak çamaşır işi birde oğlumun okul ile ilgili durumlarıyla ilgilenmek.Sonrasi yok.kendimden utanıyorum ama birseyleri degistiremiyorum

Evet kullanıyorum. Ama artık nerde ne tepki veriyor bünyem bilemiyorum. Bilinç altından geliyor olabilir ya da kendimce gelecek kaygısı yaşıyor olabilirim 😔

Rabbim hepimizin yardımcısı olsun inşallah
Amin inşallah bu durum kimi zaman can sıkıntısı oluyor.Hep kaygılı olma durumu.Ilaclar baskılasa da tam anlamı ile hiç bir güzel anın tadı çıkmıyor.Kafamizin bir yerinde mutlaka bir olumsuz dusunce geçiyor ve o anlarda bile huzursuz ediyor bizi.Imtihanimiz da bu bizim çok ağır gecirdigim oldu ama Allah hep bir kolaylık sağladı bana.Sizinde her ne kayginiz varsa geleceğe dair mutlaka o zor anlarınızda bir kolaylık göreceksiniz.

Öncelikle merhaba.
Kendimi dinliyorum hep.
Yatarakta tedavi gördüm.
ben panik atak yaşadım ama panik atak yaşayınca otomatik olarak anksiyete de depresyon da obsesyon da yaşanıyor :KK43: bunları yaşayıp atlatmış biriyim. önce psikiyatriste gittim ilaç verdi ama pek işe yaramadı. biraz durdurdu ataklarımı. günde dört kez atak yaşıyorken iki kez atak yaşamaya başlamıştım. ama geçmiyordu. dedim ki terapi alayım. ilk terapiste gittim işe yaramadı ikinciye gittim işe yaramadı üçüncüde doğru terapisti buldum. Allah razı olsun onun sayesinde tüm süreçleri atlattım. panik atağım bitince ne depresyon ne başka birşey kalıyor. bunlar hep birbiriyle ilişkili. biri bitince diğerleri de biter. bende öyle oldu. en önemlisi terapi bence

Öncelikle merhaba.
Kendimi dinliyorum hep.
Yatarakta tedavi gördüm.

Merhaba,ne kadar süredir bu şekildesiniz? Peki sizi tetikleyen birşey oldu mu şöyle düşününce…kendinizi yalnız mı hissediyorsunuz ölüm korkusu yaşıyorum demişsiniz ölüm korkusu genelde çevreden veya ailede oluşan ani bir ölüm kayıptan gelebilecek ve kişide alt yağı oluşturacak bir ataktır. Sizin bu şekilde mi meydana geldi?

X