Parfüm deneyimlerim:)

ikisi de çiçeksi belli ki
d'sing jasmin nasıl biraz bahseder misin? jasmin noirdeki gibi yoğun bir yasemin kokusu mu var yoksa diğer notaların arasında kayboluyor mu?

d'sing jasmin tam yaza uygun bi parfüm yoğun değil yasemin kokusu ... bence bir dene derim fiyatıda gayet uygun :KK34:

hepsiburadadan buldum fiyatı da çok uygunmuş ama alıp da dolapta demirbaşlar arasına bırakmak istemiyorum umarım kullanabilirim:)

Sen nasıl kullanıyorsun parfümü canım :)

Normalde fazla kokudan hoşlanmayan bir insan olarak, maksimum 2 defa kulak arkasına sıkarım ben. ve mutlaka temiz vücuda olmak zorunda.

çok sıkınca parfümün kendi kokusu da değişiyo farklı bişey çıkıyo ortaya.. kararını bilmek lazım diye düşünüyorum.

koku hassasiyeti ve parfüm aşkı hat safhada olan biri olarak,şu günlerde boş boş oturacağıma denediğim-kullandığım-hayatımın herhangi bir bölümünde koklama fırsatı bulduğum kokuları sizlerle paylaşayım dedim.hala hayatımın parfümümü bulamamış olmakla beraber sevdiğim kokular çok nadiren tatlı,nadiren çiçekli ve genel olarak baharatlı-oryantal kokulardır.en dişi en çekici en seksi,baş döndüren kalp atışlarını hızlandıran parfüm arayışlarım halen devam etmektedir denedikçe paylaşırım:)
bir gün şu "koku" filmindeki o olağan üstü kokuya erişebileceğime olan inancımı hala yitirmedim.
aklıma gelenler şöyle:
avondan başlayalım zira lise çağlarımda başlayan parfüm tutkumu tetikleyen markadır kendileri:)
-u by ungaro:pespembe,çipçiçek bir koku olup kalıcılığı bende 1-2 saat sürdüğünden kısa sürede bitirmeme neden olan şık bir koku..sıktıktan bir kaç saniye sonra celebre yi andırır ama onun çok daha ötesine geçmiş bence..daha kişilikli..
-celebre:kendisini referans aldığımıza göre bahsetmeden geçmek olmaz:)bu da tam anlamıyla çiçek diyebilirim.yılın hangi ayında gününde koklamış olursam olayım nisan-mayıs aylarında hissettirir beni,serin ilkbahar yani.güzeldir lakin kalıcı değil yarım saate bilemedin bir saate uçtu gitti..
-pur blanca:lise 1deydim bunu ilk aldığımda ve bayılmıştım.gerçekten de 15-18 yaşları arasında severek kullanılabilecek bir koku.biraz odunsu biraz çiçeksi,temizlik kokusu dediğimiz türden birşey işte..sevmeyenenini görmedim.o da bir çok avon parfümünde olduğu gibi 1 saate kaybolur bileğinizden.
-soft musk:ilk aldığım günden beri sevmeye devam ettiğim bir avon klasiği!adından da anlaşılacağı üzere çok soft bu koku ama keskin bir yanı da var ki miskin eseri olsa gerek.pudralı-çiçeksi diyebilirim sanırım.kadın kadın bir koku ama yaş sınırlaması getirilemeyen bir kadınsılık..17 yaşındayken de çok severdim 23te de çok seviyorum.2 saat kadar kalıyor tende keşke günlerce çıkmasa..biraz viva capio'yu biraz chanel no:5 i andırıyor ama her ikisinden de çok farklı ve yumuşak..
-treselle:erkeklerin dikkatini çektiği kadar beni kendine bağlamayan parfümümdü.çok soran olurdu ama ben bağlanamadım.yine de severek kullanılasılardan.gerçekten şık ama karakteristik değil.bol çiçekli ferah bir koku.diğerlerine nispeten daha kalıcıdır kendisi.
-women of earth:çiçeksi-pudralı güzel bir aroması var ama öyle ahım şahım değil.gerçi hala var mı bilmiyorum üretimden kaldırmış olabilirler.
-lyrical:bu artık üretilmiyor.aldığımda 16 yaşındaydım ve pek beğenmemiştim,ağır gelmişti.kuzenime verdim sonradan.gelin görün ki bin pişman oldum:)çok çiçeksi olmasına rağmen fazlasıyla kişilikli bir kokuydu.yıllardır koklamadığım halde aklımdadır kokusu:KK43:
-far away:gucci rush gibi seveni de pek çoktur bunun nefret edeni de:)ben sevenlerdenim.vanilyalı olmasına rağmen çok seksi bulurum.yeterince kadınsı.üstelik fazlasıyla kalıcı.iki fıs sıkınca bütün gün oda buram buram kokar.
-far away exotic:bu yeni çıkmış ve tabiki hemen aldım bir tane ama tam bir hayal kırıklığı:S gerçekten de egzotik olmaya çalışmış ama başaramamış bir parfüm.ekşi mide bulandırıcı bir boğuculuğu var ilk yarım saat.sonrasında tahammül edilebilir oldu ama 1 saat sonra giden kokunun yarım saatlik etkisi için almaya değmez diye düşünüyorum.
-little black dress:bunun da seveni çoktur bu da biraz vanilyalı biraz baharatlı biraz çiçeksi ama tam ne olduğu belli değil.defalarca sıkmama rağmen bu belirsizliği çözemedim.bu da erkekleri çok çeker ama kullananı da çoktur.2 saat kadar kalıyor,çok ağır değil ama hafif de değil.kışın kullanılabilir güzel bir koku muhtemelen seversiniz.
-incandessence:tam baharlık bir koku bu.kalıcılığı da fena değil.yoğun çiçeksi biraz da oryantal diyebilirim.bir kaç ay severek kullandım ama sonra sıktı.öylece duruyor dolapta.
-surrender:bunun da seveni azımsanamaz.baharatlı-meyveli bu koku.bu da artık üretilmiyor.çok yakın arkadaşım kendisinin müptelası olduğundan elinize geçerse benle iletişime geçmeniz beni de onu da pek memnun eder:)
kalıcıdır.oturduğu tene hakkaten oturur,günler sonra,duştan sonra falan hala buram buram kokar o tende.bende o kadar oturmadı ama.çok da ısınamadım zaten.
-outspoken:bunun koku ailesini kestiremiyorum ama oryantal-çiçeksi denebilir sanırım.oldukça kadınsı ve seksi kokuyor fakat kokladığınızda yükselen beklentileriniz kalıcılıktaki zayıf performansıyla gerisin geri düşüyor.
-rare gold:bu da avonun en güzel ve kalıcı kokularındandır.lakin annemin altın gününde gelen teyzelerde fazlasıyla duyduğumdan bıkmıştım.ağır ama çiçeksi bir koku.şık olmasının yanında fazlaca kullanılıyor olması beni bu kokudan uzaklaştırıyor.+30 diyebiliriz..
-rare pearls:bunu iki ay önce aldım ama kullanmaya kıyamıyorum:)ben dişiyim diye bağırıyor resmen:)ağır ama kalıcı değil maalesef.rare goldu seven bunu da sever rahatlıkla.
-eternal magic:bunun deosunu denemiştim.hypnose a benziyor.ama kalıcı olmadığını duymuştum.
-slip into:fazlasıyla sıradan,hiç bir kişiliği olmayan gereksiz bir parfüm.bu da dolapta öylece duranlardan.ne kalıcılığı iyi ne de koklayanda yarattığı bir duygu var.olsa da olmasa da bir yani.
-perceive:buna da ısınamadım gitti.çiçeksi-pudralı fresh bir koku.kalıcılığı diğerlerine göre iyi.başkasında duyduğumda hoşuma gidiyor ama kendime yakıştıramadım bir türlü.sanırım sürekli koklayıp durmak zorunda olmak beni rahatsız ederdi.
-passion dance:pudralı-baharatlı seksi bir koku ama hiç kalmıyor tenimde.ilk sıkıldığında biraz rahatsız edici ama bir kaç saniye sonra seviyorum.yine de bir daha almam.
-secret fantasy:lezzetli,buram buram her notası meyveli bu kokunun.güzel,meyveli sevenler için ideal.tam yazlık.biraz tatlı.kalıcı değil.öyle işte:)
-today:çok severim bunu da.çiçeksi ama ailesinden çok farklı.kalıcı ve çok ferah.missler gibi çiçek kokuyorsunuz.tertemiz.sade.şık.kadınsı ve kişilikli.denemelisiniz:)
-tomorow:şeftali kokuyordu yıllar önce kullandığımda.oryantal-çiçeksi biraz da.sıcacık bir koku.kış kokusu.bu da çok güzeldir.
-always:çiçeksi-meyveli renginden de anlaşılacağı gibi yemyeşil bir parfüm:)dkny be delicious a benziyor biraz.bahar ayları için ideal.kalıcı ve durdukça güzelleşiyor.ama pek tarzım değil.
-jet femme:çiçeksi ama kişiliksiz bir koku daha.şık ama iz bırakmıyor.akılda kalmıyor.kalıcılığı orta.kullanılabilir.
-simple elements:bu da şık ama çok tanıdık bildik bir parfüm.dışarı çıktığınızda illa duyarsınız 3-5 kişide.kalıcılığı hakkında bir fikrim yok ama genel olarak güzel.
-bond girl:içinde bişey var ama ne olduğunu bulamıyorum.farklı bişey.böyle tarçın gibi,sakız gibi.seksi,hoş.kışın daha uygun olur sanki.
-make me wonder:eek:ryantal-meyveli diyebilirim.yumuşak sevimli bir koku.ilk sıkıldığında çok güzel keşke hep öyle kalsa.bir zamanlar wink diye bir parfümü vardı avonun,hatırlıyorsanız onu andırıyor.
-extraordinary:bunu da çok çok severim.oryantal,çok dişi..biraz çikolatayı anımsatıyor.çok seksi ve kalıcı.karakterlidir,iz bırakır.

avondan ilk aklıma gelenleri yazdım.şimdi geçelin diğerlerine:)

-the body shop/ananya:tertemiz misler gibi..duştan çıkmışsın gibi hissettiriyor hem kendinize hem diğerlerine..bol çiçekli ve biraz da vanilyalı.ferah çok sevimli.yazın kullanıma uygun.keşke saatlerce kalsa ama 2 saatlik bir etkisi var.farklı biraz,today gibi,örneklerinden ayrılıyor ilk sıkışta.
-victoria's secret/love spell:vücut spreyini aldım bunun yakın zamanda.parfüm etkisi mevcut kalıcı lakin pek hoşlanmadım.oysaki internette uzun araştırmalar sonucu karar vermiştim.fazla meyveli.hatta sadece meyveli.çok meyveli.ı-ıh bana göre değil.
-agent provocateur:bunda da biraz hayal kırıklığı yaşamıştım daha yumuşak bekliyordum ama biraz keskin çıktı.yine de güzel.bol pudralı.fazlaca kalıcı.ilk sıkıldığında rahatsız edebilir ama yaklaşık yarım saat içinde oturuyor ve bileğinizi yolda cafede sık sık bununuza götürürken buluyorsunuz kendinizi:)
-kenzo flower:sabun gibi.evet tam anlamıyla sabun.temizlik kokuyor.ağır biraz.çok bana göre değil.
-bvlgari/jasmin noir:misslerr gibi yasemin kokmak isterseniz tam size göre.bugüne dek kokladığım ,yasemini en iyi kullanmış parfüm bu.biraz ağır ama rahatsız ediciliği yok.kadın kadın bir koku..yumuşak esintilerle burnuma geliyor sıktıktan uzunca süre sonra bile:)ama +30 diyebilirim.
-chanel/no:5:bunu da seven çok olur,nefret eden daha çok olur.ben dönem dönem severim bazense fazla gelir burnuma.+40 kullanılması şiddetle tavsiye edilir.anne kokusu..altın günü kokusu..
-issey miyake:çok ferah çok kaliteli diyebilirim.uzun saatler alırsınız kokuyu ama herkesin seveceği türden değil bu da.ama nefret de edilmez hani.çiçeksi-pudralı.çok hafif ama oturaklı.
-212 sexy:bunu da sevemedim gitti.yani kin besliyor katlanamıyor değilim kokuya ama çekmiyor da beni.kadınsılıktan uzak,ferah çiçeksi bir parfüm..çok kişilikli de değil bence..hatırlatmıyor kendini.
-burberry classic:hayatımın parfümlerinden biridir.uzun dönem kullandım. ama sıkıldım da.yine de ara ara özleyip geri dönüyorum.keşke bu kadar ayağa düşmüş olmasaydı.yaz kış kullanılabilecek çok kadınsı ve genç bir aromaya sahip.burberrynin şeftali imzasını elbette taşıyor hem de fazlasıyla.lakin çakmasını orjinalinden çok beğendiğim tek parfüm kendisi.dpdeki çok daha kalıcı ve belirgin.
-burberry weekend:ilk kokladığımda çok beğenmiştim ve hemen bir tane 100 ml lik almıştım ama yıllar geçti hala kullanımayı bekler:)
koku çok güzel olmasına karşın bir süre sonra mide bulandırıcı etkisi var ve çok sayıda kullanıcıya sahip.her 5 kadından biri mutlaka kullanıyordur ya da hayatının bir döneminde kullanmıştır:)
-calvin klein/secret obsession:çok beğenmeme rağmen bi türlü kendimle özdeşleştiremediğim bir parfüm daha.çok oryantal,çok kadın..ama bu da çokça kullanılır ve tanıdık oluşu bıktırıyor artık.üstelik kalıcı da değil.1-1buçuk saat falan
-calvin klein/euphoria:güzel serin çiçeksi ama çok sabunsu..açık tenlilere yakışır diye düşünüyorum.tatlı ama hafif oluşu bu kadar dikkat çekmesine sebep sanırım.
-calvin klein/beauty:body shop un ananya sına benziyor.hem de çok benziyor.daha hafif daha soft ama.duştan çıkmış hissi uyandırmıyor.güzel,yazın tercih edilebilir.herkes beğenir ama kimse aşık olmaz diye tahmin ediyorum.
-cacharel noa:bu kokudan ben kadar nefret eden ikinci bir kişi var mıdır çok merak ediyorum.o yüzden yorum yapmıyım genelde çok sevilir çünkü bende bi problem olsa gerek:)
-hypnotic poison:bunu da dönem dönem sever dönem dönem nefret ederim:) bukadar duygu bölünmesi yaşadığım bir koku daha yok:)ağır,kalıcı,tatlı,seksi..ama bişeyler beni rahatsız ediyor ne olduğunu bulamadım ama.
-hypnose:çok tatlı bir koku daha.bu da başkasında sevip kendime yakıştıramadıklarımdan.kullanıcısı çok,sıradanlaştı.seksi ama bayık bence.
-bvlgari/omnia amethyste:bahsetmiştim,avonun lyrical ına benziyor.daha hafif.çok uçucu.çok severek aldım ama benden başka duyan olmuyor:)mor çiçeklerin kokusunu içeriyor.çok güzel.fazla güzel.çiçeksi olup da bu kadar beğendiğim sayılı parfümlerden.
-dior jadore:kullanmadım yalnızca denedim ama ilk izlenimim çok da olumlu değildi internette yaptığım araştırmalarla kıyaslayınca.koku güzel evet.temiz,kadınsı.lakin çok kişilikli bir parfüm değil bence.herkesin seveceği ama aşık olmayacağı ikinci parfüm ck dan sonra.
-chanel/coco matmazel:böyle yazılmıyor elbet,kolaya kaçtım:)çok seksi çok çekici,tecrübeyle sabittir koklayıp da sormayan erkek olmadı.ama chanelin parfümlerinin içinde beni rahatsız eden bişey var.kokuları fazla sentetik bence ondan olabilirçdaha doğal kokuları severim ben.
-chanel/chance:coco matmazele benziyor.ama onun aksine baharda da kullanılabilir kışın kullanmak zorunluluğu yok daha soft çünkü.bu da çok beğeniliyor soruluyor ama ben bağlanamadım sentetikliğinden dolayı.
-lolita lempicka:çok tatlı çok vanilyalı çok anasonlu çok yanık..güzel dönem dönem özler sıkarım ama sürekli kullanabileceğim bir parfüm asla değil.fazla tatlı olması boğuyor bazen.ki çok tatlı kokular kullanmam.başkalarında duymayı severim.ilk anda duyduğunuz anason kokusu da çok keskin,hemen fark ediliyor ama anason kalıcı değil neyseki.yazın kesinlikle kullanılmamalı.kış kokusu bu.lezzetli bir kış kokusu.
-armani code:hem sportif hem kadınsı kaliteli bir koku.portakal portakal kokuyorsunuz bir süre sonra.narenciye çok sevmememe rağmen rahatsız edici bir portakal değil ama bu.vanilya ve bal da seçiliyor içinden.kalıcı,dişi ama çok iddialı değil.yaz kış kullanılabilir.
-viva capio:market raflarında sıklıkla rastlayacağınız parfümlerden bu.pudralı temiz çiçeksi bir koku.no:5 ten kat be kat hafif ama andırıyor,daha güzel ve daha genç yaşlarda kullanılabilir.bu da altıngünlerinden hafızanızda kalmış bir kokudur muhtemelen:)
-viva capio/lola:klasik viva capiodan tamamen farklı ve bence daha güzel.yoğun çiçeksi.tamemen çiçeksi ama seksi.daha çok kışın, belki bahar aylarında kullanıma uygun.çok bilindik değil.
-lacoste touch of pink:pespembe vir koku daha.ferah,güzel ama kadınsılıktan uzak.sevilesi ama iz bırakmaz.yazın iyi gider.
-diesel fuel for life:fazla tatlı ve baş ağrıtıcı.fena değil ama gereksiz bence.
-armani idole:berbat! bir kadın böyle kokmamalı..baharatları zihni yoruyor.rahatsız edici bir keskinliği var.biraz da ekşi gibi..kesinlikle tercih etmeyeceklerimden.hypnotic poison bile alırım belki bigün ama bunu asla:)
-charrıol imperial ruby:iticimi itici,bayık mı bayık fazlaca nahoş!tatlıyla tuzlu birleşiyor gibi..bozuk meyve gibi..uzak durun..
-charriol:eek:da parfümüne benziyor.fazla tarçınlı.ağır ve tanıdık bir havası var.erkeksi.lavanta da olabilir içinde bilemedim.
-pure custo barcelona:bu da yalnızca çiçekli ama biraz lezzetli de..şekerli sakızı andırıyor ama kesinlikle şekerli değil..yazın kullanılabilir ama burberry weekend havası var,bir süre sonra bayar muhtemelen.
-agent provocateur l'agent:agent provocateurla alakası yok çok ağır çok baharatlı.baharatlı sevmeme rağmen bu kadar keskin kokulardan uzak duruyorum.kaldıkça hafifliyor gerçi,ck secret obsession a benziyor.kadınsı.ama çok da tanıdık.
-agent provocateur maitresse:yine çok tanıdık ve çok kadınsı bir koku daha.ağır ve baharatlı yine.tütsü gibi kokuyor.kaldıkça güzelleşiyor.çok güzelleşiyor.pudralı biraz.zihnimde uyandırdığı his kahverenginden pembeye dönüyor.
-judith leiber night: ilk anda çok ekşi sonra çok tatlı sonra yine ekşi sonra yine tatlı böyle sürüp gider:)baş döndürüyor ama çarpıcılığından değil ekşi-tatlı değişiminden:)
-burberry brit:taptaze hafif ve vanilyalı.biraz tatlı.kesinlikle baymıyor ve kalıcı.bahar ayları için uygun diye düşünüyorum.büyük ihtimalle seversiniz ama iz bırakmaz,kokunuzla hatırlanmazsınız..
DKNY be delicious:yeşil olan.çok yeşil bir koku bu da.tatlı,elmalı,ferah,temiz.meyveli sevenlerin mutlaka seveceğini düşünüyorum ama benim için fazla hafif.
DKNY golden delicious:altın renkli şişede olan.çok tanıdık bir koku,güzel,hafif ama kişilikli değil.kalıcılığının da çok iyi olduğunu düşünmüyorum.bahar ve yaz ayları için uygun.sarışın-kumrallara daha çok yakışır.
si lolita:bahsedildiği kadar ağır değil.baharatlı ve çok tatlı da değil.ama güzelliği konusunda birşey söylemem çok zor zira sıktıktan 10 dakika sonra kokusu kaybolmuştu nereye sıktığımı bile bulamadım:)
lolita lempicka L: ilk sıktığım anda tatlı-pasta-kek kokusundan çok tropikal meyveli gibi geldi bana.tatlı ama meyveli keskin bir ilk izlenim.yaklaşık 15-20 dk sonra çok daha hoş ve vanilyalı haline büründü ama yine de almaya değer görmedim..

şimdilik bunlar aklıma gelenler kızlar.devam ederim hatırladıkça ya da denedikçe..burberry london siparişimi verdim haftaya geliyor hemen paylaşırım:)

pur blanca sevmeyen ben varım..:KK19: far away kullanılamayacak kadar ağır bir koku bence..benmde bir şişesi dolap bekler..perceive ve incandesssence severim :KK34: burberry classıc ve chanel chance hastasıyımm :KK16::KK16: chance ı mademoiselle e benzetmene şaşırdım doğrusu..diesel bence fark yaratmak isteyenlerın kokusu genç ve dinamik buluyorum.. lacoste pink ve noa yı bahar aylarında seviyorum..hiypnotıc poison, escada collectıon,angel gibi daha sıcak ve tatlı kokularıysa kış ayalrnda tercih ediyorum :KK16: :KK9:

pur blanca sevmeyen ben varım..:KK19: far away kullanılamayacak kadar ağır bir koku bence..benmde bir şişesi dolap bekler..perceive ve incandesssence severim :KK34: burberry classıc ve chanel chance hastasıyımm :KK16::KK16: chance ı mademoiselle e benzetmene şaşırdım doğrusu..diesel bence fark yaratmak isteyenlerın kokusu genç ve dinamik buluyorum.. lacoste pink ve noa yı bahar aylarında seviyorum..hiypnotıc poison, escada collectıon,angel gibi daha sıcak ve tatlı kokularıysa kış ayalrnda tercih ediyorum :KK16: :KK9:

teşekkürler paylaşımların için:)
burberry classic evet..dönüp dolaşıp gittiğim kürkçü dükkanım:)

gratisten bir koku daha..eaudesalpes kokulu vücut spreyi gül ve menekşe kokulu olan..
avonun lyrical diye bir parfümü vardı hatırlıyor musunuz?
tıpkısının aynısı bu koku..ama bir süre sonra daha basit kalıyor ona göre..ondaki hafif ekşilik bunda kalmıyor sanırım ondan..yine de çok güzel çok çiçeksi..çiçek serasında dolaşmak gibi birşey sadece çiçek işte..keşke parfüm olsaydı..

burberry london mı classic mi weekend mi brit mi ? hangisii alınmalı :)
lweekend çok kullanılıyor ve sıktı ben classic ve london ı seviyorum ikisi de çok güzel kokular london sonbahar için çok uygun mis gibi çiçek kokusu yağmur sonrası çiçek bahçesinde geziniyormuş gibi bir his uyandırıyor demişti birisi kesinlikle katılıyorum.classic daha sıcak bir koku kışın çok severek kullanırsın bu ikisini mutlaka dene.
brit de güzel,tatlı temiz bir koku onu da severim tatlı kokulardan hoşlanıyorsan seveceğinden eminim ama benim tercihim london ya da classic olurdu.

lweekend çok kullanılıyor ve sıktı ben classic ve london ı seviyorum ikisi de çok güzel kokular london sonbahar için çok uygun mis gibi çiçek kokusu yağmur sonrası çiçek bahçesinde geziniyormuş gibi bir his uyandırıyor demişti birisi kesinlikle katılıyorum.classic daha sıcak bir koku kışın çok severek kullanırsın bu ikisini mutlaka dene.
brit de güzel,tatlı temiz bir koku onu da severim tatlı kokulardan hoşlanıyorsan seveceğinden eminim ama benim tercihim london ya da classic olurdu.

açık olarak alsam ancak hepsini istiyorum :) sence tatlım açık olarak örneğin dp den almaya kalksam nasıl olur? denedin mi hiç?

açık olarak alsam ancak hepsini istiyorum :) sence tatlım açık olarak örneğin dp den almaya kalksam nasıl olur? denedin mi hiç?

dp'den weekend ve classic i denemiştim weekend zaten açık olarak hemen her markada aynı kokuyor ve orjinaliyle birebir.
classic dp de güzeldi orjinalinden daha kalıcı dpde.
brit ve london için bişey diyemem denemek lazım

hemen bir kaç tane daha sorayım zaman :) dp den ck euphoria escada magnetism bvlgari jasmin noir chanel chance- coco yada mademoiselle bunlar nasıl ama dp için soruyorum canım eğer bilgin varsa.. :)

dpden parfüm kullanmıyorum canım orjinallerini biliyorum ama escada magnetizm koklamıştım dpnin,fena değildi,çok tatlı geliyor onun kokusu bana,o yüzden orjinalini ya da açığını tercih etmem.
yalnız şunu söyleyebilirim,dpnin kokularının çoğu orjinallerinden daha yoğun,bu yüzden normalde ağır gelen bir kokuyu dpden tercih etme derim.
jasmin noir,chance,magnetizm zaten hyoğun kokular,dpden olursa boğabilir diye düşünüyorum

dpden parfüm kullanmıyorum canım orjinallerini biliyorum ama escada magnetizm koklamıştım dpnin,fena değildi,çok tatlı geliyor onun kokusu bana,o yüzden orjinalini ya da açığını tercih etmem.
yalnız şunu söyleyebilirim,dpnin kokularının çoğu orjinallerinden daha yoğun,bu yüzden normalde ağır gelen bir kokuyu dpden tercih etme derim.
jasmin noir,chance,magnetizm zaten hyoğun kokular,dpden olursa boğabilir diye düşünüyorum

teşekkür ederm canımm :)

X