parfümlerim ve hakkındaki düşüncelerim

weanna

Üye
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2012
39
1
Merhaba arkadaşlar öncelikle yeni üyeyim ve ilk konumu delisi olduğum parfümler hakkında yazmak istedim , şu yaşıma kadar bir çok parfüm koklamışımdır , kullanmışımdır hepsinede internetten insanların görüşüne bakmışımdır :KK70: biraz bile yardımcı olmak ümidiyle yorumlamaya başlıyorum

Miss dior cherie : Bu parfümü ne ümitlerle denemiştim ama hayal kırıklığına uğradım şekerli kokulara bayılan biri değilim ve bu cherie'nin tek notası şeker sanki beni çok bayan bir koku sarışın bir arkadaşım kullanıyordu bu parfümü onda bayılıyordum inanılmaz kokuyordu ama oda ilk 1-2 saatki kokusunu çok sevmiyor zaman geçtikçe hafifliyor ve hoş bir şeker kokusuna bırakıyor ama tene uyumu çok önemli bence bu parfümün çünkü ben kolumdaki kokusunu 4-5 saat sonra bile sevmedim alacaksanız bir kaç saat dursun kolunuzda öyle karar verin bence :KK70:

212 sexy : Bu parfümü ilk başlarda sevmemiştim sonra ev arkadaşım almış kendisine onda çok beğendim benim burnuma sanki biraz turunçgil barındırıyormuş gibi geldi mandalina portakal tarzı , pamuk şekeri ve vanilyada var benim tenimlede uyumu harika oldu ( kumralım ) gayet kalıcı buram buram kokan bir parfüm tekin acarda sıkılan kağıtlarda kötü duruyor ona aldanmayın arkadaşlar :KK70: erkeklerde adından mıdır nedir bilemiyorum bayılıyor bu parfüme

lolita lempicka : Son derece bilinen ve herkes tarafından kullanılan bir parfüm olmasa hayatımın parfümü olabilirdi kendisi ama sıkıldım ben bu parfümden hani birinde görünce parfümün ne senin diye soramıyorum of buda lolita lempicka sürmüş yetti gibisinden cümleler :KK70: bende olan anıları yüzündende soğumuş olabilirim bilmiyorum ama hoş bir kokusu var şişesi zaten ayrı bi tatlı

Hugo boss orange : Meyve ve çiçek kokusunu sevenler bu parfümü mutlaka denemeli bence çok hoş çok tatlı bir kokusu var kalıcılığı hakkında çok bir fikrim yok denedikten bir saat kadar sonra duş almıştım daha kokusunu alamadım ama hoş bir kokudur kendisi şişesinide çok zarif buluyorum

Coco mademoiselle : İlk sıkılınca biraz ağır gelen ama sonra gittikçe hafifleyip harika bir hal alan parfüm bunu çoğu insan chanel chance 'ye benzetiyor ki bence alakası yok birde bunun vücut jeli ve losyonu falan var onlarla kullanırsanız girdiğiniz ortamın havasını değiştiriyor vallahi o kadar çok seviyorum bu parfümü eski parfümümdü kendisi ama yerini yenileri aldı :KK70: bana çok iş kadınlarını hatırlatıyor bu parfüm ve bana kalırsa kış parfümü kendisi

pure poison: bunu bir arkadaşımın teyzesinde keşfettim ve ben bayıldım hypnotic kadar kalıcı bir parfüm değil ama varlığını tatlı tatlı hissettiren bir parfüm , teninize uyumu çok önemli bir parfümün arkadaşımın teyzesi esmerdi hoş duruyordu ama başka bir esmer arkadaşta benim yanıma gelirken kullanma şu parfümü yapıyorum anlamış değilim

jasmin noir : herkesin beğenebileceği bir parfüm değil bence ayrılma çizgileri çok keskin bir koku ama bir o kadar asilde bir koku bana göre ama koyu tenli kimde kokladıysam beğenmedim bu parfümü ama bende kumralım bende bir sarışındaki gibi kokmuyor ama genede hoş kokuyor başka bir esmer arkadaşta ise bayıldım gel bi koklıyım diyordum süreklii

Dkny be delicious : bu parfüme bayılıyorum bunu sevmeyenide gördüm ama baharatı bol ve yoğun parfüm sevmeyenler bir denesin derim böyle fresh bir koku insanın kendisini ısırası geliyor şişeside ayrı tatlı ama kullanışsız sanki biraz bi arkadaşın dibinde kalmış parfümü gelmiyor :KK70:

lancome hypnose : ben bu parfümün reklamından çok etkilenmiştim kullanılan mankenle parfümün şişesi aynı renk falan çok hoş duruyor deneyincede biraz hayal kırıklığı yaşadım özelliği olmayan bir parfüm gibi geldi düzgün temiz bir kokusu var ama alt notaları ortaya çıktıkça sevmedim bu kokuyu ama zevk tabiki çok sevenide gördüm

lush karma : Lush'ın karma sabununu koklayan varsa aynı o koku ve buram buram olanı çok daha ağır bu parfüm her zevke hitap eden bir parfüm değil ağır bir koku , kışlık bir koku kaşe montlarda kazaklarda hoş duruyor , portakalı çok yoğun hissediyorsunuz bu çok farklı bir koku çok temiz kokuyor ama buram buram ama yazlık bir koku değil kesinlikle

pink sugar sensual : orjinal pink sugar'a göre daha az şekerli daha az baharatlı sanki biraz daha kadınsı bir koku gibi geldi orjinal pink sugar'ıda denedim ama sensual'ini daha çok beğendim

o kadar çok parfüm denedim aklıma gelmiyor arkadaşlar sizin merak ettiğiniz bir parfüm varsa söyleyin onu denediysem eğer size görüşlerimi iletirim ve şimdi kullandığım parfümleri anlatmak gerekirse ki bunlar hayatımın parfümleri teyzem yurt dışına gitmişti bir kaç gün önce döndü ve parfümlerde inanılmaz inanılmaz indirim varmış ve kendisided diplomatik indirimden yararlanabiliyor ve böylece fiyatlar iyice düştü bir kaç parfüm ismi verdim ve her birinden 3-4 tane aldırdım o parfümleri anlatmak gerekirse :

calvin klein beauty : hafif çiçeksi hafif odunsu bir koku , ben bayılıyorum bu parfüme ben burdayım diye bağırmıyor ama insanı içten içe etkiliyor zaten notalarından biri yasemindir ve yasemin bu parfümü harika kılmış 3 şişem var evde büyüüüük bir indirimde yakalayınca zaten bitttikçe alacağım bir koku dedim ve depoladım neredeyse :KK70: inanılmaz sevdim kalıcıda anlatamıyorum bu parfümü :KK70:

azzaro twin : bu parfümü türkiyede bir kere buldum ve aşık oldum üstünde '' love is a game '' yazıyordu benimkinde ölüyorum bu parfüme bulması çok zor bir parfüm görürseniz bir yerde mutlaka deneyin hayatınızın parfümü olabilir kokusunu tarif edemiyorum ama çok fresh kokuyor , krem kokusu geliyor benim burnuma çok masum , saf anlatamıyorum ben bu parfümü hafif ama kalıcı bir koku bu parfüm bu parfümdende 2 şişem var şuan aşığım aşığım

sarah jessica parker lovely : bayılıyorum parfüme kaç şişe bitirdim saymıyorum bir parfüm bu kadar mı feminem bu kadar mı iş kadını bu kadar mı güzel kokar bayılıyorum en yoğun aldığınız nota misk bu parfümde anlatamıyorum bu parfümü çok modern bir parfüm şehir kadını parfümü , bu parfümün tek sevmediğim yani kalıcı değil yani öbür parfümler gibi saatler sonra ben burdayım demiyor teninizde hoş bir koku var ama sanki orjinal kokusunu yitirmiş gibi geliyor ama hala hayatımın parfümü diyebileceğim bir koku

davidoff cool water : bu parfüm çok bilindik bir parfüm zaten bayılıyorum bu parfüme bir parfüm bu kadar mı temiz , ferah kokabilir gayet kalıcı bir parfüm , 3 şişem var evde ve daha nice 3 şişeleri bitiririm diyede tahmin ediyorum ah keşke kimsede olmasa sadece bende olsa sıktığımda insanlar cool water di mi bu demese :KK70:

bana göre bir parfüm sıkıldığında aa bu .... ' nın kokusu demeli insan :KK70: aklıma bu kadar geldi merak ettiklerinizi yorumlarınızı bekliyorum

bi tane parfüm çatlağı daha:KK37:
aramıza hoşgeldin:)):KK3:

Son düzenleme:
$narciso_musc.jpg $intense.jpg bunlar hakkındaki fikrin nedir canım ?

Bu sanırsan Angelina Jolie'nin parfümüydü denemiştim kalıcı bir parfümdü ama kalıcılığı insanı rahatsız eden buram buram kokan parfümlerden değil insana nefes aldırıyor yani :KK70: bu parfümü sıktığında neyse bir kaç saat geçtikten sonrada o oluyor kokusu hani parfümler durdukça değişir ya bu parfümde çok bir fark olmuyor kokusuda şahane türkiyedede çok kullanılan bir parfüm değil sıktığın zaman aa bu changing in parfümü dedirticek bir parfüm bence :KK70: ama ikinci parfümü çıkartamadım canım

Bu sanırsan Angelina Jolie'nin parfümüydü denemiştim kalıcı bir parfümdü ama kalıcılığı insanı rahatsız eden buram buram kokan parfümlerden değil insana nefes aldırıyor yani :KK70: bu parfümü sıktığında neyse bir kaç saat geçtikten sonrada o oluyor kokusu hani parfümler durdukça değişir ya bu parfümde çok bir fark olmuyor kokusuda şahane türkiyedede çok kullanılan bir parfüm değil sıktığın zaman aa bu changing in parfümü dedirticek bir parfüm bence :KK70: ama ikinci parfümü çıkartamadım canım

teşekkürler canım. ikincisi very irresistible L'intense :KK34:

Treselle nasıl bir koku çok merak ediyorum da? :KK1:

Bir arkadaşa sordum canım ağır ama fresh bir kokuymuş meyve çiçek kokuları karışımı bir şey diyor kokusunu çok seviyor kendisi ama her tene uyacak bir parfüm değil aldığı kişide tester'ı varsa deneyip alsın bence dedi iki çeşitmiş mor beyaz sanırım moru daha güzelmiş tercih senin tabiki ha birde çok kalıcı bir parfümmüş :)

teşekkürler canım. ikincisi very irresistible L'intense :KK34:

Bugün kokladım bu parfümü aldığım en belirgin kokular misk ve gül oldu hoş etkileyici bir kokusu var koluma sıkalı çok bir vakit geçmedi ama kalıcı gibide duruyor ben beğendim ama koklamadan alma derim herkesin beğenebileceği bir parfüm değil yardımcı olmak için ordaki bir kaç kişiye sordum 2 kişi beğenmedi hatta :)

Benimde kokusu güzel olan her şeye zaafım vardır, çok fazla parfüm alıyorum ve anneme göre boş yere sulara para yatırıyormuşum. Parfüm benim hayatımın en önemli noktasında, ayrıca beni parfümümden tanıyor artık arkadaşlarım. Şu an lacos clasic kullanıyorum sizede öneriyorum :KK31:

Benimde kokusu güzel olan her şeye zaafım vardır, çok fazla parfüm alıyorum ve anneme göre boş yere sulara para yatırıyormuşum. Parfüm benim hayatımın en önemli noktasında, ayrıca beni parfümümden tanıyor artık arkadaşlarım. Şu an lacos clasic kullanıyorum sizede öneriyorum :KK31:

Bir yönden haklılr bir yönden değiller ama parfüm bağımlılık yapıyor insanda enfes kokmak inanılmaz bir duygu :) Adını çok duydum ama denememiştim bakacağım bir ara

Bugün kokladım bu parfümü aldığım en belirgin kokular misk ve gül oldu hoş etkileyici bir kokusu var koluma sıkalı çok bir vakit geçmedi ama kalıcı gibide duruyor ben beğendim ama koklamadan alma derim herkesin beğenebileceği bir parfüm değil yardımcı olmak için ordaki bir kaç kişiye sordum 2 kişi beğenmedi hatta :)[/QUOTE]

peki kaç kişi beğendi canım :KK53: fikrini merak ettiğim diğer kokular ise lanvin rumeur, sarah jessica parker lovely , roberto cavalli , very irresistible sensual, ve jimmy choo :KK34::KK54:

Son düzenleme:
Bugün kokladım bu parfümü aldığım en belirgin kokular misk ve gül oldu hoş etkileyici bir kokusu var koluma sıkalı çok bir vakit geçmedi ama kalıcı gibide duruyor ben beğendim ama koklamadan alma derim herkesin beğenebileceği bir parfüm değil yardımcı olmak için ordaki bir kaç kişiye sordum 2 kişi beğenmedi hatta :)

peki kaç kişi beğendi canım :KK53: fikrini merak ettiğim diğer kokular ise lanvin rumeur, sarah jessica parker lovely , roberto cavalli , very irresistible sensual, ve jimmy choo :KK34::KK54:[/QUOTE]

Sarah Jessice Parker'in Lovely ' sini yazmıştım canım yorumlarıma en altlardaydı hayatımın parfümü benim ama çok kalıcı bir parfüm değik
Öbür parfümler hakkında bir fikrim yok ne desem yalan olur ondan dolayı

benle birlikte 2 kişi canım :KK70:

X