Pasta dekorasyonu

:eek: mina abla anlatım için sağol ama ben bunu hayatta yapamam daha önce normal kurabiye bile yapmadım yine de çok teşekkürler:asigim:

oğluma yılbaşı için hazırlayacağım kardan adamlı kekler
daha zamanı var aslında ama kalıpları yeni aldım
deneme amaçlı pişirdim bugün
nasıl olmuş kızlar??

mina'cım senden fikir almak istedim
bu kardan adamlara pudra şekeri serpiştirdim ve o şekilde beyaz oldular
bende beyaz ıcıng yok,ıcıng de kullanamadım
kekleri beyaz nasıl yapabilirim bana bir fikir verebılırsen sevinirim
sevgilera.s.

Son düzenleyen: Moderatör:
mina'cım senden fikir almak istedim
bu kardan adamlara pudra şekeri serpiştirdim ve o şekilde beyaz oldular
bende beyaz ıcıng yok,ıcıng de kullanamadım
kekleri beyaz nasıl yapabilirim bana bir fikir verebılırsen sevinirim
sevgilera.s.

peki seker hamuru bulabilirmisin? eger varsa, beyaz seker hamuruyla butun kurabiyeyi kaplayip atkiyi ve sapkayi yine icing ile susleyebilirsin. yuzune ve dugmelerine gelince birazcik siyah seker hamuru yapip yuvarlarsin onlarida ustune yapistirabilirsin.

Süpersiniz ellerinize sağlık!Bayıldım ve hemen aboneliklere ekledim..

Herzaman diyorum öğreneceğimiz çok şey var bir süre sizleri takip edip sonra denemeye çalışırım normal kalıplarımla bir sürü pasta kurabiye vs yapıyorum ama şeker hamuruyla renklerle oynamamıştım hiç..Genelde krem şanti inciler vsvs..

Görünümleri okadar enfeski yapmaya değer ..Tekrar tşkler talincim ve minacım ellerinize sağlık

a.s. a.s. a.s.

Herzaman diyorum öğreneceğimiz çok şey var bir süre sizleri takip edip sonra denemeye çalışırım normal kalıplarımla bir sürü pasta kurabiye vs yapıyorum ama şeker hamuruyla renklerle oynamamıştım hiç..Genelde krem şanti inciler vsvs..

Görünümleri okadar enfeski yapmaya değer ..Tekrar tşkler talincim ve minacım ellerinize sağlık

a.s. a.s. a.s.
Nazli inan cok eglenceli bir sey. seker hamuru ayni playdough gibi. ben kursuma ilk basladigim zaman playdough ile oynardim :KK70: istersen elin alismasi icin sende yapabilirsin. :))))
ne tur sorun olursa burda yardimci olmaya calisiriz :1hug:

Canımm çok ama çok teşekkür ederim playdough zaten oğluşumdan dolayı alışkınım ..Neler yapıyoruz nelerkaydirigubbakcemile3
Öncelikle gidip araştırıp malzemeleri bulmalıyım sanırım yazdıklarının hepsini almalıyım kalıp konusunda ise profesyonel yerlere bakmak gerek ama olsun bulurum hepsini oldukça zevkli..:hooray::hooray:a.s.

Canımm çok ama çok teşekkür ederim playdough zaten oğluşumdan dolayı alışkınım ..Neler yapıyoruz nelerkaydirigubbakcemile3
Öncelikle gidip araştırıp malzemeleri bulmalıyım sanırım yazdıklarının hepsini almalıyım kalıp konusunda ise profesyonel yerlere bakmak gerek ama olsun bulurum hepsini oldukça zevkli..:hooray::hooray:a.s.
simdiden kolay gelsin :KK70: yaptiklarini bizimle paylasmayi unutma ;P

talin bu kardan adamlar süper muhteşemsin ellerine sağlık

teşekkür ederim canım
çok sağola.s.

peki seker hamuru bulabilirmisin? eger varsa, beyaz seker hamuruyla butun kurabiyeyi kaplayip atkiyi ve sapkayi yine icing ile susleyebilirsin. yuzune ve dugmelerine gelince birazcik siyah seker hamuru yapip yuvarlarsin onlarida ustune yapistirabilirsin.

daha önce şeker hamuru hiç kullanmadım ama deniycem mutlaka
sanırım daha pratik bir yolu yok çünkü bu işin
ben kardan adamın göz ve düğmeleri için kurabiyeler için kullanılan yenilebilen kalemlerden kullandım
kalemle boyadım yani
ama tavsiyelerini uyguluycam mutlaka ve buraya da tekrar koyucam
çok teşekkürlerŞeniz

a.s. a.s. a.s.

nazlı'cım canım benim mina'nın yaptığı şaheserler yanında benimkilerin sözü bile olmaz
o kadar profösyonelce ki hepsi:hooray:
biz de birşeyler yapmaya çalışıyoruz işte
ah bu yapma ve yeme zevki yok mu
yakında 100 kilo olurum yinekaydirigubbakcemile3
sen de yaptıklarını koy buraya gözümüz gönlümüz daha çok açılsın
çok öpüyorum seniŞeniz

teşekkür ederim canım
çok sağola.s.

daha önce şeker hamuru hiç kullanmadım ama deniycem mutlaka
sanırım daha pratik bir yolu yok çünkü bu işin
ben kardan adamın göz ve düğmeleri için kurabiyeler için kullanılan yenilebilen kalemlerden kullandım
kalemle boyadım yani
ama tavsiyelerini uyguluycam mutlaka ve buraya da tekrar koyucam
çok teşekkürlerŞeniz

nazlı'cım canım benim mina'nın yaptığı şaheserler yanında benimkilerin sözü bile olmaz
o kadar profösyonelce ki hepsi:hooray:
biz de birşeyler yapmaya çalışıyoruz işte
ah bu yapma ve yeme zevki yok mu
yakında 100 kilo olurum yinekaydirigubbakcemile3
sen de yaptıklarını koy buraya gözümüz gönlümüz daha çok açılsın
çok öpüyorum seniŞeniz

talincigim guzel sozlerinden icin tesekkur ederim ben kendime daha profesyonel diyemem ama yinede tesekkur ederim a.s.a.s.
kalemlere gelince cok iyi bir fikir kucuk kucuk toplarla ugrasmak yerine kalemle yazabilirsin :KK70:
kardanadam kurabiyelerini sabirsizlikla bekliyorum kolay gelsin :KK70:DDD

Talincim kurabiyeler çok cici ...araba pastayı yaptım ama şeker hamurum yetmediği için krem şanti ile kaplayıp suluboya fırçası yardımıyla sıvı siyah boya kullanarak üstüne kapıları falan çizdim çok uyduruk oldu ama zamanım yoktu =((( benimde yılbaşı için kurabiye planlarım var ama henüz netleşmedi yapınca eklerim

yaa bayıldım valla bende yapmak istiyoruuum yapınca resmini koyarım gerçi benim yapmam uzun sürer malzeme almak bir sorun vee en büyük sorun benim minik meleğim bırakırmı onu bilemiyorum beş dk yalnız kalmak istemiyor:KK43:((( o yüzden hiç bişey yapamıyorum...

sbnmfrh canım sana bişey sorabilir miyim belki biliyorsundur...
allta vermiş olduğum tarifi internetten buldum acaba doğrumudur yapılabilirmi sence...
ve marshmallow diye bir şekerle yapılıyormuş sanırım bu şekerler BİM alış veriş mağazalarında satılıyor ben çok severdim de onlar mı acaba sünger gibi çok hafif beyaz ve pembe renklerde... cevap yazarsan çok sevinirim canım....

Marshmallow ile Şeker Hamuru Tarifi
Malzemeler;
Aşağıdaki ölçülerden oldukça çok şeker hamuru elde ediliyor. Yarım ölçüylede rahatlıkla pasta kaplayabilir üzerine süsleme yapabilirsiniz..fakat bu pastanızın boyutuna ve üzerindeki süslemelere göre değişir.
* 450 gr marshmallow (minik boyların ölçüsü için ~ 7,5 cup, bizim normal boy su bardaklarıyla ~ 7 bardak kadar marshmallow kullanabilirsiniz.)
* 4 yemek kaşığı su
* 900 gr ince çekilmiş pudra şekeri
* Bir çimdik tuz

arkadaşlar vallahi yaptıklarınıza bakmaya doyamadım çok çok güzeller çok marifetlisiniz maaşallah elleriniz dert görmesin ellerinize sağlık

kardan adam kurabiyelerini bu sefer yumurta akı ve pudra şekeriyle çırpıp birkaç damla da limon suyu ekleyerek beyaz şekerle kapladım
aslında çok çok iyi olmadılar
ama pudra şekerinden daha iyi görünüyorlar sanırım

Son düzenleyen: Moderatör:
X