Pasta dekorasyonu

kusura bakmayin uzun zamandir siteye gelemedim.
angel _baby Emaz'inde dedigi gibi seker hamuruyla kapladigin pastayi buzdolabina koymamalisin yoksa ne olacagini zaten sen yasamissin :) bir daha ki sefere pastani sera ile kaplayip tezgahin ustunde birakabilirsin.
seker hamurunun altina kullanilacak kremaya gelince ben GANACHE yani kati cikolata sosu kullaniyorum. 2 olcu cikolataya 1 olcu krema kullaniyorum. bunu keke surdukten bir sure sonra sertlesiyor o yuzden akma problemi olmuyor.

zeynep215,juliet, lahanabebek ve tuba_34 guzel sozleriniz icin tesekkur ederim :)))))

Kızlar ben de ilk defa geçengün oğlumun d.günü için yaptım. 3 X 80 gr. bitter çikolata ve 200 gr. çiğ krema kullanarak kaplama yaptım. Şeker hamuru kullanan bir pastaneden de 3 renk 100 er gr. şeker hamuru aldım. Sonra oğlumun oyun hamuru kalıplarını yıkayıp bunlarla pastamı süsledim. Her renkten birer parça hamuru kalıpların içine koyarak karışık renkli şekiller çıkarttım. Ahtapot oyun kalıpları olduğu için deniz hayvanları kalıpları vardı ,onları kullandım. Son olarak da alışveriş merkezlerinde standlarda satış yapan şekerlemecilerden aldığım değişik taş şekilli çikolataları pastanın kenarlarına döktüm.

Kendimi taktir ettim , size de tavsiye ederim :)

talin süpersin :nazar:

mina_mina sen zaten aşmışsın iltifata da gerek yok artık yerimseniben

kalliste bir tek senin verdiğin rulolu süper pastayı yapabilirim sanırım

Buraya eklenen pastaları görünce benimkini eklemeyi aklımdan bile geçirmemiştim ama... :)

Son düzenleyen: Moderatör:
gece kusu senınkıde güzel olmuş canım
bende severım pasta yapmayı ama ben şeker hamurununu hazır alıyorum sekıllı çiçeklı böceklı alıyorum ama çok fazla ilerleyemedimm...

ay ben bunlari yemeyede yedirmeyede kiyamam kii,vitrinlik bunlar..
ellerinize saglikk,bizde pasta yapiyoruz diye dolaniyoruz ortadabenneyaptımki

UZUN ZAMANDIR YAPTIGIM PASTALARIN RESIMLERINI GONDERMEDIM. ISTE SIZE SON YAPTIKLARIM. PASTALAR HAKKINDA SORMAK ISTEDIGINIZ SORULAR VARSA KACINMAYIN :)

Son düzenleyen: Moderatör:
oooo hepsı superrrr. ben hep kırmızı pitikarelı bır çıleklı pasta yemek ıstemışımdır.

bu pasta da çok hoş. üstteki süslemeleri hazır mı aldın?

Yok canım yarı hazır desek daha doğru :KK70: Şeker hamurunu dışarıdan aldım ve oğlumun hamur oyun setindeki kalıplarla şekillendirdim. Kenarlardakilerde taş görünümlü çikolatalar , onları hazır aldım.

Herkese teşekkür ederim , aslında çok çok basit bir pasta yoksa mümkün değil benim yapabilmem. :)

Yok canım yarı hazır desek daha doğru :KK70: Şeker hamurunu dışarıdan aldım ve oğlumun hamur oyun setindeki kalıplarla şekillendirdim. Kenarlardakilerde taş görünümlü çikolatalar , onları hazır aldım.

Herkese teşekkür ederim , aslında çok çok basit bir pasta yoksa mümkün değil benim yapabilmem. :)

bence o hamurlar asıl renk katmış hava vermiş alkisalkisalkis

hayretler içinde bakıyorum...inanılmaz derecede beğendim....yapılışını pek anlamadım fakat malzemeleri alınca daha detaylı okuyacağım...malzemeler elimde olunca yazdıkların daha anlam kazanacak çünkü...eline koluna ve canına sağlık arkadaşım.....harikasın.....

a.s.:nazar:

hayretler içinde bakıyorum...inanılmaz derecede beğendim....yapılışını pek anlamadım fakat malzemeleri alınca daha detaylı okuyacağım...malzemeler elimde olunca yazdıkların daha anlam kazanacak çünkü...eline koluna ve canına sağlık arkadaşım.....harikasın.....

a.s.:nazar:

ayyy guzel sozlerin icin cok tesekkur edrim. eger bir yardima ihtiyacin olursa sormayi unutma. elimden deldigi kadar yardimci olmaya calisirim. pastayla yapilmayacak birsey yok ve cok eglenceli. ben stresimi boyle atiyorum :dance::dance:

yaptıklarınız çok güzel.bende yeni uğraşmaya başladım şeker hamuru kaplama işine daha kurabiyeleri yapıyorum,pastaya cesaret edemedim.ama en kısa zamanda deniycem.antalyada oturuyorumburda öyle kurs falan yok.okullar kapanınca ankaraya gidicem orda kursa gitmek istiyorum bakalım.

X