Pcos aşılama

Benjm polikistik overjm var yeni öğrendim eşimin degerleride pek iyi değil aşılma önerdi doktor özelde sizce ücreti ne kadar olur yapaniniz sonuç alanınız varmi acaba
Bence devlette yaptır, durumunuz iyiyse özel tercih edilebilir tabiki ama öncesinde rahim filmi falan isterler. Rahim filmi,kan sonuclarim,eşinin sperm testi vs bunlara göre aşılama yaparlar. Rahim filmi cektirdin mi?

Evet ilaclarla beraber 18 civari en fazla dedi
Ben okadar zamandır doktora gidiyordum hiç polikistik overden bahsetmediler daha yeni bu ay dediler sonradan oluşan biseymi acaba bide adetlerim düzenli yumurtalarim güzel gelişiyor bir sıkıntı yoktu bu ay böyle var dedi ve aşılama önerdi

Bence devlette yaptır, durumunuz iyiyse özel tercih edilebilir tabiki ama öncesinde rahim filmi falan isterler. Rahim filmi,kan sonuclarim,eşinin sperm testi vs bunlara göre aşılama yaparlar. Rahim filmi cektirdin mi?
Bende daha özele gitmedim 1 defa tek gittim rahim flimi için sonra bi daha gitmedim şuan devlete tedavi oluyorum memnunum

Evet ben hepsini çekmiştim sadece eşimden tekrar sperm testi istedi ve ilacım gonolf igenm küçük kardeşim dozumu boşa harcanmıştı sadece yarın için yeni bir paket almam gerek sadece yarın tek kullanıp doktora gideceğim oyuzden üzüldüm

Bende daha özele gitmedim 1 defa tek gittim rahim flimi için sonra bi daha gitmedim şuan devlete tedavi oluyorum memnunum
Memnun olmasanda daha uygun olduğu için mecbur tercih ediyorsun. Maddi manevi çok zor bir süreç çünkü:) herkese tekte nasip olmuyor malesef

Evet ben hepsini çekmiştim sadece eşimden tekrar sperm testi istedi ve ilacım gonolf igenm küçük kardeşim dozumu boşa harcanmıştı sadece yarın için yeni bir paket almam gerek sadece yarın tek kullanıp doktora gideceğim oyuzden üzüldüm
Yaa kötü olmuş pahalı bir ilaç sanırım gonalf 300: 2400 TL falan sanırım. Benimde ilk aşılamada yetmemisti kendim 1 kutu fazladan almıştım bir doz için :)

Kesinlikle katılıyorum çok zor biz çok yıprandık 3 yıl oldu bizimki inşallah bu son olur 2 aşılamayı yapıp ara vermeyi düşünüyorum
Evleneli mi 3 yıl oldu ugrasali mi? Bende iki buçuk, üç yıldır uğraşıyorum yani bu sürecin içindeyim. Bırak devam et uzuyor süreç. İnşallah bu sefer nasip olur da gerek kalmaz. Olmazsa da bence çok ara vermeden devam et.

Yaa kötü olmuş pahalı bir ilaç sanırım gonalf 300: 2400 TL falan sanırım. Benimde ilk aşılamada yetmemisti kendim 1 kutu fazladan almıştım bir doz için :)
Gonol f 450 geçen defada kalan 180 dozum vardı oda bir ay üstünden geçtiği için çöp oldu bir gün için yazık tir insanın alması sadece 75 doz için

Gonol f 450 geçen defada kalan 180 dozum vardı oda bir ay üstünden geçtiği için çöp oldu bir gün için yazık tir insanın alması sadece 75 doz için
Son kullanma tarihi gecmediyse atmasaydiniz keşke. Ben kullanılmış gonal f 3 ay sonra kalanını kullandım mesela bir şey olmuyor. Eğer uygun kosullarda sakladiysan tabiki. Zaten her kullandığın zaman ayrı iğneden yapiyosun ki. İçini açıp havalandirmiyosun sonuçta :)

Son kullanma tarihi gecmediyse atmasaydiniz keşke. Ben kullanılmış gonal f 3 ay sonra kalanını kullandım mesela bir şey olmuyor. Eğer uygun kosullarda sakladiysan tabiki. Zaten her kullandığın zaman ayrı iğneden yapiyosun ki. İçini açıp havalandirmiyosun sonuçta :)
Atmadım üstünden 55 gün geçti ama açıldıktan 28 gün kullanma süresi var bitince doktor kullanma dedi

2 aşılama, 1 tüp bebek yaptırdım. Hep yarım kalan dozlarla başladım tekrar vuruldugumda bende bir şey olmadı. Tabi senin tercihin bir şey diyemem :)
Vala canım 75 doz için bir paket almak çok dokunuyor Vala yarın nöbetçi eczane aricakti eşim ama yarım olanı uygulicam yarın inşallah bir şey olamaz senin mesajın umut verdi hiç dolaptan çıkarmadım hep dolaptaydi bisey olmamıştır umarım

X