Pcos ve prolaktin yüksekliğim var.

ckrrckrr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2024
1
0
20
Merhaba kizlar,
Ben hem pcoslu bir insanım hemde prolaktinim çok yüksek. Çocuğumun olma ihtimali hiç kadar az. İlaç tedavisi gördüm. Proklatinim normale inmiş. Bir kaç sorum olacak lütfen hepsini cevaplayın çünkü kafamda çok fazla soru işareti var.
1. Prolaktinim dustugu için çocuğum olma şansım artmış mıdır?
2. Bana biri Meryem Ana otunu demleyip icmemi söylemişti çok işe yarıyor Muş bır bilgisi olan var mı?
3. Ovulasyon tarihinde ilişkiye girsek bile çocuğum olmuyor. Çocuğumun olma ihtimalini arttırmak için neler yapabilirim?

Merhaba kizlar,
Ben hem pcoslu bir insanım hemde prolaktinim çok yüksek. Çocuğumun olma ihtimali hiç kadar az. İlaç tedavisi gördüm. Proklatinim normale inmiş. Bir kaç sorum olacak lütfen hepsini cevaplayın çünkü kafamda çok fazla soru işareti var.
1. Prolaktinim dustugu için çocuğum olma şansım artmış mıdır?
2. Bana biri Meryem Ana otunu demleyip icmemi söylemişti çok işe yarıyor Muş bır bilgisi olan var mı?
3. Ovulasyon tarihinde ilişkiye girsek bile çocuğum olmuyor. Çocuğumun olma ihtimalini arttırmak için neler yapabilirim?
doktor mu söyledi hiç şansın yok diye?
bende de pcos ve prolaktin yüksek ama benim doktorum gebe kalabilirsin sadece biraz zaman alır dedi.
bu bitkisel kürlerde de hangi hormonları nasıl etkilediklerini iyi araştırın. yanlış hormonları da fazla uyarılmasını sağlayıp daha beter tepe taklal etmeyin hormonlarınızı.. doktorunuz önermediği veya onaylamadığı hiçbir şeyi de kullanmayın derim ben.
prolaktinin yumurtanın gelişimi üzerinde etkisi var o yüzden olması gereken düzeye düştüğünde tabii ki yumurta kaliteniz artacaktır bu da gebe kalma şansınızı arttırır.
Ovulasyon tarihinizi neye göre belirliyorsunuz bu önemli.. tam net olarak takip edebiliyor musunuz? hiç bu zahmete girmeyip regl sonrası gün aşırı ilişki de şansınızı arttırır.

eşiniz muayene oldu mu bu arada? belki onda bir sorun vardır? sadece kendiniz değil eşinizin de bu süreçte sağlığı çok önemli.

X