Pcos ve sperm hareketsizliği ve ilk aşılama sürecim

Madame butterfly

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2015
138
56
30
Herkese merhaba. Daha önceki konularıma bakarsanız pcos ile mücadelemi anlatmıştım. Kilo verdim pcos ve insülin direncini yendim yumurtlamam düzeldi derken eşimin sperm test sonucu kötü çıktı bu kez de. Hem şekil hem hareket bozukluğu var proxeed e başladı sayı arttı ama hala şekil bozukluğu düzelmedi. Benim tüm hormon testlerim yapıldı hsg çekildi hepsi normal çıkınca aşılama tedavisini önerdi doktorum. Ayın 10 unda regl oldum 14 haziranda klomene başladım. 20 haziranda ultrasona girdiğimde sağda 20 mm solda 17 mm yumurta oluştuğunu öğrendim. Aynı gün akşam 21.00 da ovitrelle yumurta çatlatıcı iğne vuruldum. 36 saat sonra aşılama yapılacak dedi doktor bu sabah eşimden aldıkları sperme yıkama ve ayıklama işlemi yapıldı. Biraz gergindim ilk defa aşılama yapılacağı için ama korktuğum kadar acılı değildi. İşlemden sonra 11 den 1 buçuğa kadar yataktan kaldırmadılar hastanede. Gaz sancısı gibi bir sancı vardı biraz da kanama oldu. Hala kanama hafif devam ediyo leke gibi. Karnımda da şişlik ve gaz var. Ebe Hemşire üç gün tuvalet dışında ayağa kalkma dedi ama doktorum normal hayatına devam et diyor. Sadece sporu bıraktırdı bana. Üç gün sonra progestan kullanmaya başlıcam ama yan etki yapıyormuş bulantı vs aranızda yaşayan var mı? Aşılama yaptıran arkadaşlar benimle yaşadıklarınızı paylaşırsanız çok sevinirim. Arada güncellemeler yapıcam inşallah ayın 7 sinde müjdeli haberi burda paylaşabilirim🙏🏻🙏🏻🙏🏻
İlk gün belirtileri: gaz sancısı karın ağrısı ve karında şişlik
Hafif kanama

Ben işlemden önce çok okumuştum buradaki yazıları bundan sonra aşılama yaptıracak olanlar için belki faydası olur 😊

Merhaba aşılaman hayırlı olsun, güzel haberler al inşallah 🫶 ben de 15 haziranda yaptırdım. Düne kadar çok sancım vardı artık ara ara vuruyor. Belki adet olurum diyorum ama hiç adet sancılarım gibi değil. Direkt rahmimde hissediyorum. İlk günden sonra sağ kasığım da bi damar zonkluyordu sanki 4 gündür o geçti işte şimdi rahmimde var ama o da ara ara kasılmalara döndü. Bayram dönüşü test zamanım 🥰 bi de bende pcos var 🤦🏻‍♀️

Merhaba aşılaman hayırlı olsun, güzel haberler al inşallah 🫶 ben de 15 haziranda yaptırdım. Düne kadar çok sancım vardı artık ara ara vuruyor. Belki adet olurum diyorum ama hiç adet sancılarım gibi değil. Direkt rahmimde hissediyorum. İlk günden sonra sağ kasığım da bi damar zonkluyordu sanki 4 gündür o geçti işte şimdi rahmimde var ama o da ara ara kasılmalara döndü. Bayram dönüşü test zamanım 🥰 bi de bende pcos var 🤦🏻‍♀️
Bende aşılamadan sonra sancı daha hissedilirdi bu gün 4. Gün hafifledi ama sağda hissediyorum bende daha çok inşallah pozitif sonuçlar alırız 🙏🏻

X