PERDE VE KOLTUK UYUMU YARDIM LUTFEN.

Ozgee_34

FİNANCE MANAGER
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2013
4.859
997
Kızlar Merhaba,
Mayısta duğunum var koltuk takımımı seçtik.
Fakat ben son anda salonumun mavi ve beyaz karışımı birşey olmasına karar verdim.
Perdemin Fonlarını mavi yapacağım fakat koltuklarımı aldığım mağazada Perdenin fonunda ki mavi mobilyacıda yok.
Yastıklarımın rengini fonla aynı tonda bir mavi yapacaktım.
Fakat bambaşka mavi tonları var.
Koltuklarım bu.Berjerde çiçek deseni olmayacak koltuğun ana renginde ki renk berjerde olacak.
Yastıklarda ki çiçek desenini koltuğun renginde ki krem yapacaktım, kahverengi yastıkları perdeminki gibi mavi ortadaki yastık rengi aynen kalacaktı.
Şimdi mobilyacıda bu ton olmadığı içib farklı bir renkte yastık fonlarımla karışıklılık yaratabilir butun yastıklarımı koltuğumun rengindeki gibi krem yapsam kötu durur mu acaba.
Koltuğun kendini göstermemesinden korkuyorum.

koltuk.jpg

Perdem de aynı bu şekilde kızlar.
Bu renkte bulamıyorum maalesef yastıkların rengini.
fon_perde_mavi_kod_43-org-2.jpg

Canım hemen hemen tonları benziyor zaten ayrıca okuduğum bir yazıda koltuklarınızın yastıklarınızın ya bir tık koyusu ya da bir tık açığı yapın diyor perdeler için kuzumHoppaBence perdelerin ya açık rengini ya da bir tık koyusunu yastıklarında düşünebilirsin muhakkak renk katman gerekir yoksa sade kalır koltukların peki mavi ve yanına 3. bir renk düşünmez misin koltukların krem çünkü her renk gider :KK37:

Neden illa tonu tonuna aynı maviyi tutturmaya calısıyorsunuzki. Mavinin yüz cesit birbirinden guzel tonu var. Perdenizin tonu farklı olsun kırlentlerin tonu farklı. Hatta salonunuzun aksesuarlarındada mavinin cesitli tonlarını kullanın. Birbiriyle uyum yakalar böylece.

Fonun rengini değiştirseniz? Perde kumaşlarında daha çok renk seçeneği oluyor çünkü :KK64:

Canım hemen hemen tonları benziyor zaten ayrıca okuduğum bir yazıda koltuklarınızın yastıklarınızın ya bir tık koyusu ya da bir tık açığı yapın diyor perdeler için kuzumHoppaBence perdelerin ya açık rengini ya da bir tık koyusunu yastıklarında düşünebilirsin muhakkak renk katman gerekir yoksa sade kalır koltukların peki mavi ve yanına 3. bir renk düşünmez misin koltukların krem çünkü her renk gider :KK37:

Tv unitem yemek masa sandalyelerim orta sehpam ve sandalyelerim beyaz kuzum 3. renk olarak beyaz duşundum başka renk istemiyorum.
Şu renkte mavi yastık perdemle uyumlu olur mu pki kuzum
bej-koltuk-acik-mavi-perdeler.jpg

Neden illa tonu tonuna aynı maviyi tutturmaya calısıyorsunuzki. Mavinin yüz cesit birbirinden guzel tonu var. Perdenizin tonu farklı olsun kırlentlerin tonu farklı. Hatta salonunuzun aksesuarlarındada mavinin cesitli tonlarını kullanın. Birbiriyle uyum yakalar böylece.

Nette falan hiç örneğini görmedim o yuzden kararsz kaldım kafam çok karışık şağıda mavi tonunda bi yastık paylaştım sizce o renk fonuma uyar mı

Tv unitem yemek masa sandalyelerim orta sehpam ve sandalyelerim beyaz kuzum 3. renk olarak beyaz duşundum başka renk istemiyorum.
Şu renkte mavi yastık perdemle uyumlu olur mu pki kuzum
bej-koltuk-acik-mavi-perdeler.jpg
Canım olur neden olmasın eğer tek kreme uygun beyaz ve mavi düşündüysen o zaman aksesuarlarında perdende ve yastıklarında mavinin farklı tonlarını kullan derim bu şekilde sırıtmayacaktır da emin olabilirsin koyu mavi açık bebe mavisi çok yakışır ton arasında farklılıklar değişmez bir bütün oluşturur kuzum:KK68:

diyorsun ki kahve yerine perdemin renginde kırlent kumaşı bulamıyorum? 5 tane kırlent var, üçünü resimdeki gibi çiçekli ikisini koltuğun kendi rengindeki kremden yapsan 3. bir renge ihtiyacın kalmıyor?

bir de bi öneride bulunayım. kırlentleri çizgili, puantiyeli ve çiçekli kumaş kombini yapsan çok tatlı olur, berjerler de sırd çizgili veya çiçekli olsa.

Son koydugun resimde yastiklar mevi degil su yesili. Onu hic karistirma derim
Neden perdeciden fazla kumaz alip kendin minder yastik herneyse diktirmiyorsun ki?
ben oyle yapmistim herkes nereden buldun bu kombini diye sordu kimsenin aklina diktirebilecegim gelmemisti sasirmistim.

Her öneriyede olumsuz cevap vermişsin :KK70: İlla aynısı olsun diyorsan perdenin kumaşından kırlent diktir, olmaz mı ?

Kızlar Merhaba,
Mayısta duğunum var koltuk takımımı seçtik.
Fakat ben son anda salonumun mavi ve beyaz karışımı birşey olmasına karar verdim.
Perdemin Fonlarını mavi yapacağım fakat koltuklarımı aldığım mağazada Perdenin fonunda ki mavi mobilyacıda yok.
Yastıklarımın rengini fonla aynı tonda bir mavi yapacaktım.
Fakat bambaşka mavi tonları var.
Koltuklarım bu.Berjerde çiçek deseni olmayacak koltuğun ana renginde ki renk berjerde olacak.
Yastıklarda ki çiçek desenini koltuğun renginde ki krem yapacaktım, kahverengi yastıkları perdeminki gibi mavi ortadaki yastık rengi aynen kalacaktı.
Şimdi mobilyacıda bu ton olmadığı içib farklı bir renkte yastık fonlarımla karışıklılık yaratabilir butun yastıklarımı koltuğumun rengindeki gibi krem yapsam kötu durur mu acaba.
Koltuğun kendini göstermemesinden korkuyorum.

Eki Görüntüle 1408724

Perdem de aynı bu şekilde kızlar.
Bu renkte bulamıyorum maalesef yastıkların rengini.
Eki Görüntüle 1408731

Benim perdemin rengi de aynı bu renk.Koltuk takımımdaki meviliklerde sizinkindeki gibi açık renkli.Hiç abes durmuyor.Ki bu koydugunuz fotograflarda da yanyana gelince açık ton olması kötü değil, gayet te uyumlu oluyor.Zaten daha sonra isterseniz daha içinize sinecek kırlent yüzü alabilirsiniz.Sonuçta koltuk yüzeyleri ve fon perdeniz desensiz düz olacak.Ona göre kırlentleri istediğiniz renk yapabilirsiniz.
Ama o fon perde rengi kesinlikle çok iyi bir karar, onda sakın değişiklik yapma.ben çok memnunum şahsen :)) Ayrıca bu petrol mavisi oluyor sanırım, bu renge pembe tonları bile çok iyi gidiyor.Dediğim gibi koltuk yüzeyleri ve ve fon perde desensiz olduktan sonra yastıklarla istedıgın zaman havasını değiştirebilirsin salonun. Müsait olunca iki çeşit kullandığım yastıkların fotosunu çekeyim sana unutmazsam inşallah :)

Benim perdemin rengi de aynı bu renk.Koltuk takımımdaki meviliklerde sizinkindeki gibi açık renkli.Hiç abes durmuyor.Ki bu koydugunuz fotograflarda da yanyana gelince açık ton olması kötü değil, gayet te uyumlu oluyor.Zaten daha sonra isterseniz daha içinize sinecek kırlent yüzü alabilirsiniz.Sonuçta koltuk yüzeyleri ve fon perdeniz desensiz düz olacak.Ona göre kırlentleri istediğiniz renk yapabilirsiniz.
Ama o fon perde rengi kesinlikle çok iyi bir karar, onda sakın değişiklik yapma.ben çok memnunum şahsen :)) Ayrıca bu petrol mavisi oluyor sanırım, bu renge pembe tonları bile çok iyi gidiyor.Dediğim gibi koltuk yüzeyleri ve ve fon perde desensiz olduktan sonra yastıklarla istedıgın zaman havasını değiştirebilirsin salonun. Müsait olunca iki çeşit kullandığım yastıkların fotosunu çekeyim sana unutmazsam inşallah :)

Bu şekilde canım.

10993086_10153140339754456_9093397402223569666_n.jpg

X