Popüler Konu PGT Yöntemi ile Başarılı Gebelik Elde Eden Var mı?

arkadaşlar herkese slm ya benimde bi sorum olacak yardımcı olabilirseniz sevinirim..2006 yılında normal yolla gebe kaldım fakat geç kalp atımı nedeni ile kürtaj oldum daha sonra hiç hamile kalamadım testler sonucunda eşimde ciddi sperm ve morfolofi sorunu olduğunu öğrendik hemen tüp denedik hamile kaldım fakat kalp atımı olmadı.yine kürtaj oldum üniversite has. genetik test yaptırdık sadece bende kanda pıhtılaşma sorunu çıktı onun dışında bi sorun çıkmadı.neyse sonra bir tüp daha fakat gebelik oluşmadı bir dondurulmuş tedavisi daha son gün embriyolar çözünürken bozuldu.bu arada embriyolar hep 3. gün transfer yapıldı 5. gün hiç uygun görülmedi.bende sperm kalitesi yüzünden böyle olduğunu düşünüyodum fakatttt bir tüp daha denedik 4 adet 5. gün embriyosu oluştu 2 adet transfer edildi.doktor %65 gebelik şansı verdi bütün belirtiler lekelenmeler hamile olduğumu gösteriyodu sanki ama 10 gün sonra negatifi öğrendik.doktorum en son yol olarak pgt önerdi.bundada olmazsa başka bi yol kalmadı dedi.eylül ekim gibi tekrar tedavi düşünüyoruz ama pgt yaptırmak mantıklımı yoksa normal denemelimiyim bilemedim siz nedersiniz??

sperlerin genetiğinede baktırın fish yöntemiyle bakılıyor...kanda kromozomlar normal çıkarken bazen spermler bozuk çıkabiliyor....ayrıca kandaki kromozomlara üniversite hastanelerinde genelde 20 hücre bakılır...fakat 100 hücrede bakılması daha doğrudur...kromzomlar normalse pgd ye gerek yok gibi ama doktor son çare diyosa yapılacak bişi yok...pıhtılaşma için tedavi vermişlerdir sanırım...benim hikayemi okudunmu bilmiyorum ama ben böle düşünüyorum sorduğun için söylüyorum fikrimi....

arkadaşlar benim söylediklerimi doktorunuza sorun kimseyi yanlış yönlendirmek istemem,ben başıma gelenlere istinaden ve araştırmalarıma dayanarak bunları yazıyarum kendi doktorunuz bu konuyu fazla anlamıyosa bile genetikçilere sorun haliyle bu konu genetikçilerin uzmanlık alanı daha çok......ben çok araştırma yapıyorum hepside uzman insanlar görüştüklerim yani....mesela hep yüz hücre diyorum şu yüzden bana 20 hücre bakılmıştı 46xx çıkmıştı düşüklerim devam edince 100 hüzrede bakıldı ve 100 hücrenin 20 sinde mozaiklik 47 xxx kromozom taşıdığım ortaya çıktı.....böylece düşüklerimin sebebide belli oldu...genetik doktorunuza beni örnek verebilirsiniz...daha sonra pgd yapıldı yine sağlıklı embriyo bulunamadı transfer iptal oldu umarım size yardımcı olabilmişimdir....içimden birçok yıldız kaydı.....çok üzgünüm...

sperlerin genetiğinede baktırın fish yöntemiyle bakılıyor...kanda kromozomlar normal çıkarken bazen spermler bozuk çıkabiliyor....ayrıca kandaki kromozomlara üniversite hastanelerinde genelde 20 hücre bakılır...fakat 100 hücrede bakılması daha doğrudur...kromzomlar normalse pgd ye gerek yok gibi ama doktor son çare diyosa yapılacak bişi yok...pıhtılaşma için tedavi vermişlerdir sanırım...benim hikayemi okudunmu bilmiyorum ama ben böle düşünüyorum sorduğun için söylüyorum fikrimi....

çok teşekkür ederim yanıtın için şimdi inceledim genetik testleri 20 hücreye bakılmış gerçekten ben ünv hastanesinde yaptırmıştım bu testi 100 hücreyede orada baktırabilirmiyim ...şimdş bunları yazarken hast aradım 100 hücreye bakılmıyomuş peki nerede yaptırabilirim sen nerede yaptırdın...

merhaba anggel yeni geldim cok sukur hersey yolunda
evet cinsiteini ogrendik kizim oluyoooooooooooooooooooorrrrrrrrrrrrr
cok mutluyum rabbim herkese nasip etsin bu mutluluguuuuu

Ayyymne guzel ya allahim kucaginada almayi nasip etsin
Insallah hayirlisiyla saglikli bi kizim olur benimde
Cok sevindim canim

Ayyymne guzel ya allahim kucaginada almayi nasip etsin
Insallah hayirlisiyla saglikli bi kizim olur benimde
Cok sevindim canim

amin canim amin benim icimden hep erkek geciyodu
cok sevindim insallah allah im sanada nasip eder
seninkiler nekadarlik oldu bu arada baya buyuduler heralde
insallah kanaman tamamen durmustur

amin canim amin benim icimden hep erkek geciyodu
cok sevindim insallah allah im sanada nasip eder
seninkiler nekadarlik oldu bu arada baya buyuduler heralde
insallah kanaman tamamen durmustur

Kanamam simdi lekenmeye dondu ama kasiklarimdaki sancidan kalkamiyom hic
Yarin allah izin verirse 9 haftalik olucaz daha kucuguz
Ben ikizden cok korkuyom ya her bakimdan
Dua ette allah hakkimda hayirlisi neyse onu versin
SIz kac haftalik oldnuz bakalim
Siz baya bydunuz masallah
Darisi bize

Darisi bize

herzaman dua ediyorum canim,herseyin hayirlisi
bizde yarn 20 haftalik oluyoruz
cok guzel bir duygu acayip hissediliyor tekmeleri
dilerim en kisa surede sende hissedersin

arkadaşlar benim söylediklerimi doktorunuza sorun kimseyi yanlış yönlendirmek istemem,ben başıma gelenlere istinaden ve araştırmalarıma dayanarak bunları yazıyarum kendi doktorunuz bu konuyu fazla anlamıyosa bile genetikçilere sorun haliyle bu konu genetikçilerin uzmanlık alanı daha çok......ben çok araştırma yapıyorum hepside uzman insanlar görüştüklerim yani....mesela hep yüz hücre diyorum şu yüzden bana 20 hücre bakılmıştı 46xx çıkmıştı düşüklerim devam edince 100 hüzrede bakıldı ve 100 hücrenin 20 sinde mozaiklik 47 xxx kromozom taşıdığım ortaya çıktı.....böylece düşüklerimin sebebide belli oldu...genetik doktorunuza beni örnek verebilirsiniz...daha sonra pgd yapıldı yine sağlıklı embriyo bulunamadı transfer iptal oldu umarım size yardımcı olabilmişimdir....içimden birçok yıldız kaydı.....çok üzgünüm...

Sağ ol arkadaşım. Ne güzel konu ile ilgili birçok bilgi edinmişsin. Canım ben daha önce de yazmıştım. 1. gebeliğim 7 hafta olması gerekirken 4 haftalık görünüyordu ve hastanede yatarken müdahelesiz düştü. (2003) İlk gebelikte olur denilip hiç tahlil istenmedi. O arada rahimimde yara oluşmuş yaktılar. 2004 başında tekrara hamile kaldım. 29+4'te yediğim erikler yüzünden barsak enfeksiyonu geçirdim. Rahimde 4 cm açık oluşmuş. Z. Kamil'de 11 gün yattım ve şükür hamileliğimi yatarak tamamladım. Yaklaşık 7 yaşında oğlum var. Ben çabuk hamile kalıyordum. 24 Aralık 2009'da adet oldum. 30 aralık 2009'da spiralimiçıkarttım ve 24 Ocak 2010'da hamileydim. Başta düşük tehdidi vardı crinone jel ve proluton depot iğne kullandım. Düşük tehdidi geçti derken (bu arada yorucu günler yaşadım) 24+2 de kanamam oldu, 24+4'de suyum geldi, hastanede yattım tokoliz tedavisi gördüm ama 25. haftada oğlum doğdu ve 4 gün sonra kaybettik oğlumu. Sormadılar mı yoksa eşim bana söylemedi mi bilmiyorum patolojiye göndermedik bebeği. Sonrasında pıhtılaşma sorunum çıktı, rahim filmi ve histeroskopi çektirdim. Önemli bir problem görülmedi. Buji ile ölçüm yapıldı. Tedbiren sonraki hamilelikte serklaj dendi. 12 Mart 2011 son adet tarihimdi. 10 nisanda hamile olduğumu öğrendim. 29 Marttan beri progestan kullandım. Geçen kasımdan beri folikasit, 12 marttan beri coraspin, 10 nisandan beri de innohep 0.45 lik günlük iğne kullandım. Tüm bunlara rağmen iki hafta önce bebek 8 haftalık olması gerekirken 4 haftalık göründüğü için gebeliğim sonlandırıldı ve genetiğe gönderildi. 20 hücre 100 hücreden bahsetmişsin. Bunlar benden ve eşimden istenmedi. Fakültede yaptırdık kürtajı. Özeldeki doktoruma gittiğimde sonuç olumsuz gelirse genetikten tüp bebek ve pgt den bahsetti. Sence doktorların eksik bıraktığı şeyler var mı? Eşime dönük bir şey istemediler. Neler yaptırabiirim sence uzun oldu kusura bakma.Cevaplarsan sevinirim. 5. hamileliğimde aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum. Bu arada biz iş nedeniyle Hatay'da yaşıyoruz...

Darisi bize

Özlemcano ve Kardelen Allah tamamına erdirsin. Sağlıcakla bebeklerinizi kucağınıza almanızı dilerim...

ay çok güzel ya hep bi kızım olsun istedim...hatta tüp bebekdeyken yumurta toplandıktan sonra anesteziden uyanırken kızlarım melek diye uyanmışım kızım olsaydı melek koycaktım adını...ama olmadı transfer iptal oldu ama şuda çok ilginç embriyolar 45x turner sendromu çıkmıştı.transfer iptal olunca cinsiyet açıklandı 2 kız çocuğuymuş ama engelli iki kız...tuhaf herşey yaaaa...sen ilk defamı pgd yaptırdın iptal olan tarnsferin oldumu olduysa sorun neydi....tebrikler :nazar:tebrikler:emir_bebek:tebrikler:KK71:ya benimde olsun yaaaaaaa hala ağlıyorum hala

Son düzenleme:
Darisi bize

:KK57::nazar:canım ikizden niye korkuyosun ya bi çırpıda iki tane ne güzel allahım onu sana bahşetti dermanınıda verir tekki sağlıklı ol...ayrıca çok şanslısın maşallah ilk denemede oldu çünkü bunları düşünüp kendini üzme,hamilelik kadına ne kadar yakışan bişey ya,bence çok güzel oluyosunuz...allahım bana ve tüm isteyen herkeze hayırlısından sağlıklısından ver ne olur.....

Sağ ol arkadaşım. Ne güzel konu ile ilgili birçok bilgi edinmişsin. Canım ben daha önce de yazmıştım. 1. gebeliğim 7 hafta olması gerekirken 4 haftalık görünüyordu ve hastanede yatarken müdahelesiz düştü. (2003) İlk gebelikte olur denilip hiç tahlil istenmedi. O arada rahimimde yara oluşmuş yaktılar. 2004 başında tekrara hamile kaldım. 29+4'te yediğim erikler yüzünden barsak enfeksiyonu geçirdim. Rahimde 4 cm açık oluşmuş. Z. Kamil'de 11 gün yattım ve şükür hamileliğimi yatarak tamamladım. Yaklaşık 7 yaşında oğlum var. Ben çabuk hamile kalıyordum. 24 Aralık 2009'da adet oldum. 30 aralık 2009'da spiralimiçıkarttım ve 24 Ocak 2010'da hamileydim. Başta düşük tehdidi vardı crinone jel ve proluton depot iğne kullandım. Düşük tehdidi geçti derken (bu arada yorucu günler yaşadım) 24+2 de kanamam oldu, 24+4'de suyum geldi, hastanede yattım tokoliz tedavisi gördüm ama 25. haftada oğlum doğdu ve 4 gün sonra kaybettik oğlumu. Sormadılar mı yoksa eşim bana söylemedi mi bilmiyorum patolojiye göndermedik bebeği. Sonrasında pıhtılaşma sorunum çıktı, rahim filmi ve histeroskopi çektirdim. Önemli bir problem görülmedi. Buji ile ölçüm yapıldı. Tedbiren sonraki hamilelikte serklaj dendi. 12 Mart 2011 son adet tarihimdi. 10 nisanda hamile olduğumu öğrendim. 29 Marttan beri progestan kullandım. Geçen kasımdan beri folikasit, 12 marttan beri coraspin, 10 nisandan beri de innohep 0.45 lik günlük iğne kullandım. Tüm bunlara rağmen iki hafta önce bebek 8 haftalık olması gerekirken 4 haftalık göründüğü için gebeliğim sonlandırıldı ve genetiğe gönderildi. 20 hücre 100 hücreden bahsetmişsin. Bunlar benden ve eşimden istenmedi. Fakültede yaptırdık kürtajı. Özeldeki doktoruma gittiğimde sonuç olumsuz gelirse genetikten tüp bebek ve pgt den bahsetti. Sence doktorların eksik bıraktığı şeyler var mı? Eşime dönük bir şey istemediler. Neler yaptırabiirim sence uzun oldu kusura bakma.Cevaplarsan sevinirim. 5. hamileliğimde aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum. Bu arada biz iş nedeniyle Hatay'da yaşıyoruz...[/QUOv
:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

merhaba,25 haftalık olan bebeğine genetik test ve patalojik inceleme yapılmalıydı.sanada biçok inceleme yapılmış rahimfilmi histeroskopi bunlar önemli ve zor şeyler ve bişi çıkmamış.kala kala kromozom bozukluğu olabilirmi acaba diyorum.bazı testlerin yapılması için illa biçok kayıpmı yaşamak lazım anlayamıyorum...en son kaybettiğin bebeğine genetik ve patalojik inceleme yapılıyor sanırım bu çok önemli sorunu belirleyici olabilir.bu kadar kayıptan sonra kromozom tahlili eşlerden mutlaka istenir.sağlıklı bebeğiniz olması genetik bi probleminiz olmadığı anlamına gelmez.o ay sağlıklı yumurta denkgelmiştir ama sonrakilerde denkgelmemiş olabilir...yani rahiminde normal.bende de pıhtılaşma var senin ilaçların hepsini kullandım kansulandırıcı iğne vs.ama olmadı.düşükler devam edince daha önce yapılan 20 hücreli ve normal çıkan kromozom testimi tekrarladım ve 100 hücreli baktırdım ve sorun ortaya çıktı...tabi bu benim başıma geldi diye sanada gelicek değil...100 hücreli genetik incelemeyi fakülte yapmaz ben ücretli yaptırdım özel bi merkezde...birde troid baktır buda önemli ilaç alerjin varmı ıgg ve ıgm baktır.LOPUS,ANA,PROTEİN C VE PROTEİN S bunlarda birden fazla kayıp yaşayan kişilere yapılır ama herkez yapmıyor tabi.yani bu şekilde,sende araştır bunları ve değerlendir...çok şükür ki çocuğun var benim hiç yok allahım herkeze şifa versin.......hoşcakal.

Son düzenleme:
ay çok güzel ya hep bi kızım olsun istedim...hatta tüp bebekdeyken yumurta toplandıktan sonra anesteziden uyanırken kızlarım melek diye uyanmışım kızım olsaydı melek koycaktım adını...ama olmadı transfer iptal oldu ama şuda çok ilginç embriyolar 45x turner sendromu çıkmıştı.transfer iptal olunca cinsiyet açıklandı 2 kız çocuğuymuş ama engelli iki kız...tuhaf herşey yaaaa...sen ilk defamı pgd yaptırdın iptal olan tarnsferin oldumu olduysa sorun neydi....tebrikler :nazar:tebrikler:emir_bebek:tebrikler:KK71:ya benimde olsun yaaaaaaa hala ağlıyorum hala

Allah yardımcın olsun. Yürekten sana dua ediyorum. İnşallah canım en tez zamanda olur. Lütfen kendini yıpratma...

Allah yardımcın olsun. Yürekten sana dua ediyorum. İnşallah canım en tez zamanda olur. Lütfen kendini yıpratma...

çok teşekkür ederim canım. burda olan arkadaşlar yada bunları yaşayanlar ancak anlayabilir bizleri duaların içinde teşekkür edrim bu çok güzel bişi ya adını bile bilmediğimiz kişilerin hikayelerini gönülden paylaşıyoruz herkeze dua ediyoruz çok güzel bir paylaşım bu......Allahım dualarımız kabul ola...

[merhaba,25 haftalık olan bebeğine genetik test ve patalojik inceleme yapılmalıydı.sanada biçok inceleme yapılmış rahimfilmi histeroskopi bunlar önemli ve zor şeyler ve bişi çıkmamış.kala kala kromozom bozukluğu olabilirmi acaba diyorum.bazı testlerin yapılması için illa biçok kayıpmı yaşamak lazım anlayamıyorum...en son kaybettiğin bebeğine genetik ve patalojik inceleme yapılıyor sanırım bu çok önemli sorunu belirleyici olabilir.bu kadar kayıptan sonra kromozom tahlili eşlerden mutlaka istenir.sağlıklı bebeğiniz olması genetik bi probleminiz olmadığı anlamına gelmez.o ay sağlıklı yumurta denkgelmiştir ama sonrakilerde denkgelmemiş olabilir...yani rahiminde normal.bende de pıhtılaşma var senin ilaçların hepsini kullandım kansulandırıcı iğne vs.ama olmadı.düşükler devam edince daha önce yapılan 20 hücreli ve normal çıkan kromozom testimi tekrarladım ve 100 hücreli baktırdım ve sorun ortaya çıktı...tabi bu benim başıma geldi diye sanada gelicek değil...100 hücreli genetik incelemeyi fakülte yapmaz ben ücretli yaptırdım özel bi merkezde...birde troid baktır buda önemli ilaç alerjin varmı ıgg ve ıgm baktır.LOPUS,ANA,PROTEİN C VE PROTEİN SBUNLARDA birden fazla kayıp yaşayan kişilere yapılır ama herkez yapmıyor tabi.yani bu şekilde,sende araştır bunları ve değerlendir...çok şükür ki çocuğun var benim hiç yok allahım herkeze şifa versin.......hoşcakal.[/QUOTE]

Canım sağolasın. Benim hamilelikte troidim düşük çıktı. Dahiliye gözetimindeydim 25 haftalık bebeğimde. Ama hamilelik bitince normale döndü. Bu hamilelğimde yine baktırdım normaldi. 25 haftalık bebeğime hiçbir işlem yapılmadı. Sen yazınca 100 hücreyi. Bu akşamüstü doktorumu aradım yarın (özelde çalışıyor) kendi genetik laboratuarına soracak fiyatları ve içeriğini. Malesef buradariskli gebeliklerle ilgilenen bir yer yok. Fakültede kürtajımda yaşadıklarımı yazsam ne işin var orada gitme dersin hastasına geçmiş olsun demekten aciz doktorların görev yaptığı bir yer buradaki fakülte. 2 hafta sonra sonuç belli olacak. Doktorum beni bir başka doktora muayene ettireceğini söyledi. Protein s ve c tahlillerini yaptırdım s düşük çıktı 28 değerinde. Başka pıhtılaşma testleri de yapıldı onlarda da sorun var. İnnohep 0.45 kullandım her gün ama olmayınca olmuyor. Benim şansım mı desem yoksa şanssızlığım mı sağlıklı çocuğum olduğu için birçok şey gözden kaçtı hamileliklerimde. Serklaj konusunda neredeyse uzman oldum kendi teşhisimi kendim koydum neredeyse. Rahimağzı yetmezliği. 25 haftalık bebeğimi doğum yaparken(normal doğum oldu ilk oğlum sezaryendi) 15 dakikadaağrısız sancısız doğum yaptım. Bu darahimağzı yetmezliğinde önemli bir bulguymuş. Şimdi durumum karışık. Sağlıklı hamile kalsam bile sonraki süreç serklaj. Onun da riskleri var. Sağlıkla doğum yapana kadar hep risk. Bu arad daöğretmenim. Norm fazlası oldum. Yeni bir okula tayinin çıktı. Yeni hamileleik olursa bir de yeni idareye anlat derdini. Eski idarem alışmıştı durumuma. İşte böyle. Sen de ümitsizliğe kapılma. Allah büyüktür inşallah çözüm bulunur. Sen elinden gelenin en iyisini yapmışsın. Gerisi Allah'ın takdiri.İnşallah senin de olacak bebeğin canım.

Angel şimdi sen yeniden mi pgt yaptıracaksın? 100 hücrede sorunun çıktıysa bundan sonraki tedavi sürecin ne olacak?

X