Popüler Konu PGT Yöntemi ile Başarılı Gebelik Elde Eden Var mı?

Yazacaktım unuttum. Kızlar bu pıhtılaşma testi bana yapılmadı. Ne için yapılıyor? Doktora söylesem mi istiyorum diye?

Dün eşim bizi ifşa etti :KK53: Ben muayene için hazırlanırken doktora demez mi siz kadınlar kulübünü biliyor musunuz diye :KK1: Hatta eşim de sizi oradan buldu dedi :KK53:

evet canım biliorum semra hanımın muayene etmediğini ama biz ilk yinede onunla görüşüp kafamızdaki tüm soru işaretlerinden kurtulmak istiyoruz... telefonlarda nur hanımla görüştüm daha öncede takiplerimi yapmıştı kısmet bakalım artık... nasibimizde de varsa hangi doktor olursa olsun olacaktır...

Haklısın. Beni Nur Hanım muayene etmişti ve çok memnun kaldım hatta bir akşam telefon ettim bir ay sonra kadar hatırladı her şeyimi akşamdı hem de. Ama ben riskli gebe kategorisindeyim gebelik oluşursa ayda 2 kez en az Arda Beye gitmeme lazım o da Ataşehir Memorialde o yüzden mecbur orada yaptıracağım...

Evet Memorial Ben her kontrolumu oldum adelte baslamayi bekliyorum Canim

Hayırlı olsun kızlar...

Kizlar Ben kam testini bürden ogrendim Ben trde yasamiyorum Memorial de Jan pihtilasmasinla ilgili Bisey demediler bize Ama Ben yinede yaptircam ya arastirdikca detaylar buluxorum Neyes Bakalim Jan pihtilasmasi var mi:KK50:

Bence de yaptır pıhtılaşma bence herkese yapılmalı...

Kizlar merhaba,

Cok gec gelebildim , okumaya calistim ve aklimda tutmaya.

INCI TANESI canim, gerci sana cevap vermis arkadaslar ama ben de soyleyeyimmicin rahatlasin bir kez daha.
Cetrotide baskilayici , gobekten. Tek sorun biraz yakiyor ve bende kizarma ve yanma yapiyordu ama sorun edilecek bir sey degil.
Ovitrelle catlama ignesi. O da gobekten , yakmiyor. Ikisinin de igne uclari senin bugun yaptigin gonal f veya puregon gibi ama sanirim sen gonla f yapiyorsun cunku bucuklu dozlardan bahsetmissin. Puregonda bucuklu dozlar yok.
Progesteron ignelerinegelince, evet onlar sevimsiz. Ben de sevmiyorum. 3 tedavimde de yumurta toplama sonrasi basladi.
Bu tedavide de yumurta toplama sonrasi verdiler ama ben itiraz ettim:KK34:Igne istemiyorum, jel olur mu dedim. Hatta benim transfer olup olmayacagim bile belli degil , en azindan cok gerekli olursa transfer yapilacagi belli oldugu zaman baslayayim dedim. Igne veya jel ayni sey farketmez. Genelde hastalar jeli istemiyor cunku jel ara kanama yapabiliyor ve hastalar acaba adet mi oldum diye endiseleniyorlar dedi. Igne de kesinlikle igneyi birakmadan adet olmuyorsun ve son gune kadar umidin hep devam ediyor. Ben jelin akmasindan bir sikinti duymuyorum ama sikinti duyanlar var. Ben doktor igne ve jel farketmez ikisi de ayni dediginde jeli tercih etmistim. O yuzden cok takma kafana.

ANNGELCIM valla her gun yeni bir seyler ogreniyoruz. Ben saniyordum benim yumurtalar normal ama dollenme asamasinda benden 1 adet 2 ve 1 adet 15 gececek ya embryoya, iste o asamada hangi 2 ve hangi 15 i verdigimin onemli oldugunu saniyordum. Megerse dert en bastaymis. Tabi benim dedigim mesele de arti olarak ekleniyor. Yumurta dengeli kromozomlari almisda olsa embryo olusurken yine gecis yaparken biraz once soyledigim risk gene var? Iste hendek iste deve meselesi. Bu deveye bu hendek nasil atlatilir? :KK9:

CHNBM CIM sen nasil benim adimi unutursun:KK17::KK17::KK53:Cok kirildim.... Saka yapiyorum ha... :KK34:

HITUCICIM valla arastirdikca neler ogreniyoruz. Allahim bu kadarla kalsin artik. Demek yumurta sayisiondan muhim. Benim alinmayan yumurtalarim kimbilir ne haldeydiler... Kac tane gitti valla ? Icim yaniyor...durumun bu kadar zor oldugu bir ortamda heba oldu yumurtalar. Neyse kismet demekten baska bir sey gelmiyor elden tabi.

Dua meselesine gelince kizlar ben bugun regl oldum. Gerci o da Allahtan ama isterseniz adet bitince ben de size katilayim. Kac tane ne okunacak sanirim o kismi netlesmedi henuz okuduklarimdan anladigim.

Bu arada sanki bircok kisi Memorialda degil mi? Denk gelemiyoruz ne kotu.

Ah canım ya... Nasıl yaptım böyle hata...:KK17::KK17::KK17: Affet affet..:KK1::KK1::KK1:

Selocum kantestini Memorialda bana da soylemediler , ben istedim onlardan benden istemelerini...
:nazar:Yaptirmis ve heterezigot yatkinlik cikti. Ne demek oldugunu sorma valla bilmiyorum ama bir pihtilasma riski var anladigim. Ama doktor homozigot olsa idi o zaman daha pihtilasma sorunu var diyebilirdik gibi bir seyler demisti ama yine de igne yapariz onlem olarak demisti.

Benim hem homozigot hem de heterozigot iki değerim var. Şimdiden coraspin ve destekleyici olarak apikobal b vitamini içiyorum, ayrıca folbiol içiyorum.

Bir de gerçekten iğneyi kesmeden kanama başlamıyor tecrübe ettim. Benim 7 haftalık kese gelişmemişti dr bir hafta bekleyelim gelişmezse kürtaj dedi. Ben baştan beri iğne kullanıyordum. İğneye devam ettim. Dr kes dedi bir gün vurulmadım o gece lekem başladı. Zaten düştü:KK43::-)43:

Ben de :KK1:

Bilgiler için sağol canım. Amin inşaallah bu tedavimle bebeğimi kucağıma alabilirim. Bunları düşünerek yatmaktan gece tuhaf tuhaf rüyalar gördüm :KK37: Peki bu iğnelerden birer tane mi yapıyoruz gelincik? Çatlatma sanırım 1 tane de diğerini bilmiyorum :26: Evet sebzelik bölümünde saklıyorum :)

Anladım tatlım. Yurtdışındaymışsın onun için öyle olmuş sanırsam.

Bilgiler için teşekkür ederim tatlım. Puregon verdiler bana. Kaleminde sayılar arasında çizgi var ya, o çizgilerden birine getirerek yapıyorum. İlk çizgi 133,3'e denk geliyor, ikincisi 141 küsüre. Dün aradım hemşireyi sordum. O da doktora sorup bana döndü. İlk çizgide devam edin dedi. Cuma günü kan testi ve muayeneden sonra yeni doza karar verilirmiş. İğneyi yaptırma meselesi dert. Evde bilen biri olsa neyse ama yok. Mecbur bir yere gidilecek. Neyse sonu güzel olsun da 100 tane de yeriz 200 tane de :)

Dua için bir anlaşma sağlanamadı canım ama senin içinden ne geliyorsa onu oku. Ben de öyle yapacağım.

Senin bir sonraki adetin tahmini olarak ne zaman? O zaman başlıyorsun değil mi?

:KK16:

Canım duayı şöyle yapalım bence. Adetliler okuyabildiğince tefriciye okusun. Adet olmayanlar ya da bitenler yasin okusun. Ben 3 yasin okudum toplamda. 3 gün sonra adet olurum. Tamamlarım 10 kadar. 5 TANE KEDERSİZ OKURUM DEDİ BİR hİTUCİ OKUDU. pAYLAŞIRIZ BÖYLE...

Yazacaktım unuttum. Kızlar bu pıhtılaşma testi bana yapılmadı. Ne için yapılıyor? Doktora söylesem mi istiyorum diye?

cANIM NORMALDE YAPILMIYOR BU TESTİ 2 TANE Düşük yaparsan yap diyorlar normalde. Çünkü bebeğe kan pıhtılaşması nedeniyle yeterli kan gitmiyor ya erken dönem düşüğüne ya da daha ileri haftalarda bebeğin kalbinin durmasına neden oluyor. Bana kalsa bunu evlilik testleri arasına koymalılar. Ben de varmış. Ama ben bilmiyordum. İlk düşüğüm olduğunda istemedi hiçbir şey dr. Erken doğumdan sonra çıktı ortaya... Ama testler biraz pahalı...

Dün eşim bizi ifşa etti :KK53: Ben muayene için hazırlanırken doktora demez mi siz kadınlar kulübünü biliyor musunuz diye :KK1: Hatta eşim de sizi oradan buldu dedi :KK53:

Biliyorum dedi mi?:KK1: Çünkü biz de dedik oradan tavsiye ettiler diye. Hatta şöyle oldu: Yeni evlenmişsiniz hayırlı olsun dedim. Şaşırdı kk dan dedim:)):KK1:

Canım duayı şöyle yapalım bence. Adetliler okuyabildiğince tefriciye okusun. Adet olmayanlar ya da bitenler yasin okusun. Ben 3 yasin okudum toplamda. 3 gün sonra adet olurum. Tamamlarım 10 kadar. 5 TANE KEDERSİZ OKURUM DEDİ BİR hİTUCİ OKUDU. pAYLAŞIRIZ BÖYLE...

Tamam öyle yapalım. Ne kadar çok okursak o kadar iyi.

cANIM NORMALDE YAPILMIYOR BU TESTİ 2 TANE Düşük yaparsan yap diyorlar normalde. Çünkü bebeğe kan pıhtılaşması nedeniyle yeterli kan gitmiyor ya erken dönem düşüğüne ya da daha ileri haftalarda bebeğin kalbinin durmasına neden oluyor. Bana kalsa bunu evlilik testleri arasına koymalılar. Ben de varmış. Ama ben bilmiyordum. İlk düşüğüm olduğunda istemedi hiçbir şey dr. Erken doğumdan sonra çıktı ortaya... Ama testler biraz pahalı...

Biliyorum dedi mi?:KK1: Çünkü biz de dedik oradan tavsiye ettiler diye. Hatta şöyle oldu: Yeni evlenmişsiniz hayırlı olsun dedim. Şaşırdı kk dan dedim:)):KK1:

Böyle bir tehlikesi varsa evet yapılmalı gerçekten. Ben bir sorayım doktora.
Unutmuş herhalde :) Eşim biliyor musunuz deyince hayır nedir o dedi :KK1: Çok komikti ama :KK1: Eşim, bayanlar toplanmış sitede hastaneye ve size dair herşeye oradan bakıyorlar dedi. Güldü Nur Hanım :KK1:

Tamam öyle yapalım. Ne kadar çok okursak o kadar iyi.

Böyle bir tehlikesi varsa evet yapılmalı gerçekten. Ben bir sorayım doktora.
Unutmuş herhalde :) Eşim biliyor musunuz deyince hayır nedir o dedi :KK1: Çok komikti ama :KK1: Eşim, bayanlar toplanmış sitede hastaneye ve size dair herşeye oradan bakıyorlar dedi. Güldü Nur Hanım :KK1:

Yok canım unutmamıştır dediğim gibi dr ler düşük yapmadan bu testi istemiyorlar. Hatta devlet 2 düşük yapmadan yapmıyor bu testi. Gerek yok diyorlar...

günaydın herkese hayırlı sabahlar....
inci tanesi ben tedavilerimin hiçbirinde progesteron iğne kullanmadım.hep jel kullandımkan testine kadar.hamile haldıktan sonrada 3 ay hapını kullandım.

Yok canım unutmamıştır dediğim gibi dr ler düşük yapmadan bu testi istemiyorlar. Hatta devlet 2 düşük yapmadan yapmıyor bu testi. Gerek yok diyorlar...

valla tatlım drlar kromozom testını dusuk yapmadan yaptırmıyor, pıhtılasmayı aynı sekılde.
bu mantıgı cozemedım ben. bır de cevap olarak bunlar pahalı testler dıyorlar.
bunu hıc anlamıyorum.
bır pıhtılasma bır de kromozom karı kocada toplam tutsa tutsa 500-600 tl tutar.
verdıgımız IVF paralarının yanında gozden cıkarılamayacak bır para mı ?
yerı gelıyor parayı hıcbırımız dusunmuyoruz, yanı dusunuyoruz ama onemını baska seylerın karsısında yıtırıyor.
ben hangı testı yaptıysam elımde patladı vesselam

canım 2 negatif denememden sonra bende yaptırdım hastane hala istememişti başka bir merkeze gittiğimde doktor istemişti.. üniversite hastanesinde yaptırdım normalde pahalı testler ama ben hiç para ödemedim... zorla yapmışlardı üniversiteden yönlendirmeyince kolay kolay yapmıyorlar benim şansıma insaflı bir doktora denk geldim yaptı yoksa mecburen özelde yaptıracaktım. bende kan pıhtılaşması çıktı çok yüksek değil heterezigot her ihtimale karşı son tedavim de kan sulandırıcı kullandım...

dün doktorumuz aradı ben evde yoktum eşimle konuşmuş
sonuç normal demiş çocuğu olan birinede yapsak aynı sonuç çıkar demiş
tutunmama sebebi olarak görmüyoruz bu sonucu .
pgt işlemine gerek duymuyorum yinede siz bilirsiniz içinizde şüphe olacaksa yapabilirsiniz demiş
uygulama harici 1750 dolarmış maliyeti
eşimde doktora güveniyor, gerek yok dediyse yoktur diyo
bilmiyorum bu seferki tedavime okadar karmakarışık başlıyorum okadar stresli başlıyorumki Allah hayır etsin
asıl sorun tsh hormonum demiş doktor
baya yüksek çıkmış sonucum
bugün yine hastanedeydim.endokrine gittim sonucu gösterdim hiç beğenmedi
madem tedaviye başlıycaksın bunu düzeltecez inşallah dedi bu yükseliş bebekte zeka geriliğine yol açabiliyormuşş :KK43:
tekrar tahlil verdim ..sonuca göre ilacımın tozunu ayarlıycakmış doktor

Leaveciğim bence de hele tüp bebekten önce mutlaka yapılmalı. Dediğin kadar ucuz değil canım. Düşün eşimin preferik kanda kromozomu tekrarladı Memorial ve 380 tl. Pıhtılaşmada da pahalı. llah günah yazmasın tek düşük yapan arkadaşlara fakülteye gidin 2 deyin diyorum yapıyorlar. Çünkü belge istemiyorlar. Yapıyorlar. Arkadaş pıhtılaşma bir iki test daha 2.bin tl demiş bir laboratuar...

Kedersiz hayırlısı olsun canım...

Günaydın lavegue o zaman tekrar tedaviye başlamayı düşünüyormusun canım...

merhaba Gelincik,

evet dusunuyorum tatlım.
Leaveciğim bence de hele tüp bebekten önce mutlaka yapılmalı. Dediğin kadar ucuz değil canım. Düşün eşimin preferik kanda kromozomu tekrarladı Memorial ve 380 tl. Pıhtılaşmada da pahalı. llah günah yazmasın tek düşük yapan arkadaşlara fakülteye gidin 2 deyin diyorum yapıyorlar. Çünkü belge istemiyorlar. Yapıyorlar. Arkadaş pıhtılaşma bir iki test daha 2.bin tl demiş bir laboratuar...

Chnbcim,

Memorıal pahalı bu knouda, onları baz alma.
ben Izmırde ozel bır labda yaptırdım karyotıp esım ve bana , ıkımız 250 tl odedık. Phtılasmayı da ben 400 tlye yaptırdım.
2 labaratuvara sordum , bır tanesı 1800 dedı , oburu 400... bıraz arastırmak gereklı.
trombofılı panelı kaclı geekıyor dıye soruyorlar. ben 6lısını yaptırdım.

Kedersiz hayırlısı olsun canım...

günaydın herkese hayırlı sabahlar....
inci tanesi ben tedavilerimin hiçbirinde progesteron iğne kullanmadım.hep jel kullandımkan testine kadar.hamile haldıktan sonrada 3 ay hapını kullandım.

Doktordan doktora değişiyor demekki. Bakalım bizim doktor ne diyecek...

gunaydın Incı Tanesı ve butun kızlar,

canım bır sonrakı adet tarıhım 4 subat gıbı olur. dun oldum regl .

sen o tarıhte sonucunu coktan almıs olursun:):)

Evet canım almış olurum. Sonucu aldığımızda eşimin ailesi de burada olacak :26:

Adetliyken tefrıcıye mı okunabılıyor?

Bunu bilen biri varsa cevaplayabilir mi arkadaşlar? Ben tam emin değilim.

canım 2 negatif denememden sonra bende yaptırdım hastane hala istememişti başka bir merkeze gittiğimde doktor istemişti.. üniversite hastanesinde yaptırdım normalde pahalı testler ama ben hiç para ödemedim... zorla yapmışlardı üniversiteden yönlendirmeyince kolay kolay yapmıyorlar benim şansıma insaflı bir doktora denk geldim yaptı yoksa mecburen özelde yaptıracaktım. bende kan pıhtılaşması çıktı çok yüksek değil heterezigot her ihtimale karşı son tedavim de kan sulandırıcı kullandım...

Özel hastaneler gerçekten ateş pahası.

dün doktorumuz aradı ben evde yoktum eşimle konuşmuş
sonuç normal demiş çocuğu olan birinede yapsak aynı sonuç çıkar demiş
tutunmama sebebi olarak görmüyoruz bu sonucu .
pgt işlemine gerek duymuyorum yinede siz bilirsiniz içinizde şüphe olacaksa yapabilirsiniz demiş
uygulama harici 1750 dolarmış maliyeti
eşimde doktora güveniyor, gerek yok dediyse yoktur diyo
bilmiyorum bu seferki tedavime okadar karmakarışık başlıyorum okadar stresli başlıyorumki Allah hayır etsin
asıl sorun tsh hormonum demiş doktor
baya yüksek çıkmış sonucum
bugün yine hastanedeydim.endokrine gittim sonucu gösterdim hiç beğenmedi
madem tedaviye başlıycaksın bunu düzeltecez inşallah dedi bu yükseliş bebekte zeka geriliğine yol açabiliyormuşş :KK43:
tekrar tahlil verdim ..sonuca göre ilacımın tozunu ayarlıycakmış doktor

Allah yardımcınız olsun canım. Hangi hastane? Pgt'de embriyo başına fiyat alınıyor bildiğim. Merkezden merkeze farklılık gösteriyor demekki.

X