Popüler Konu PGT Yöntemi ile Başarılı Gebelik Elde Eden Var mı?

dondurulmuş emnrıyoları mı gondeıryorsunuz ?
İlk giden 4 taze gitti,son kalan 4 donduruldu - 11 gun sonra regl olunca çözülüp gonderilecek( sordum bir zayıflama olmaz dendi) benim rahim duvarım kalınlastırıcı ilac alacagım o esnada ki donuste o dörtlüden saglam var ise transfer yapılacak.(...)

İlk giden 4 taze gitti,son kalan 4 donduruldu - 11 gun sonra regl olunca çözülüp gonderilecek( sordum bir zayıflama olmaz dendi) benim rahim duvarım kalınlastırıcı ilac alacagım o esnada ki donuste o dörtlüden saglam var ise transfer yapılacak.(...)
cok sagol canım,
bende mol gebelık gecırdım de tup bebek ıle ,ıkı hafta once kurtaj oldum,
sımdı kalan embrıyolarımda kromozom sorunu varmıs korkuyorum aynı seylerı yasamaktan..
o yuzden dondurulmusları ngs yaptırmak ıstıyorum en azından 3-4 tanesını,
sen hangı hastanedesın?
bırde ngs ucretı kac lıra embrıyo başına?
mantıklı aslında onlar gelene kadar sen hazırlanırsın sonra saglam gelen transfer edılır.. :KK200: :dua:

Pgt ve Ngs farklı sanırım,
ben dun dınledım, donup çözdukten sonra bıyopsı alınıp genetıge gonderılıyormus o sırada embrıyo tekrar donduruluyormuş..
gelen sonuca gore de tekrar çödürüp transfer dıye dınlemıstım bır doktordan..

cok sagol canım,
bende mol gebelık gecırdım de tup bebek ıle ,ıkı hafta once kurtaj oldum,
sımdı kalan embrıyolarımda kromozom sorunu varmıs korkuyorum aynı seylerı yasamaktan..
o yuzden dondurulmusları ngs yaptırmak ıstıyorum en azından 3-4 tanesını,
sen hangı hastanedesın?
bırde ngs ucretı kac lıra embrıyo başına?
mantıklı aslında onlar gelene kadar sen hazırlanırsın sonra saglam gelen transfer edılır.. :KK200: :dua:
Rica ederim,
"mol gebelik" nedir bilmiyorum. Kurtajı kromozom sorunu var diye oldu iseniz isabet olmus, zaten bana kromozom sorunu olan embriyo tutunmaz, tutunsa da sorunlu dogar dendi.
PGS uygulandı, 4 ü de sorunlu cıktı. gonderilmeyen 4 ü donduruldu 11 gun sonra gonderilecek. Tavmergen'deyim, onlar Ankara'da bir lab. ile calısıyor embriyo başı 302 dolar - cok yuksek. En bastan goze alıp keske 8 ini de yollasaydım. Toplam 8 embriyom olusmustu.

Rica ederim,
"mol gebelik" nedir bilmiyorum. Kurtajı kromozom sorunu var diye oldu iseniz isabet olmus, zaten bana kromozom sorunu olan embriyo tutunmaz, tutunsa da sorunlu dogar dendi.
PGS uygulandı, 4 ü de sorunlu cıktı. gonderilmeyen 4 ü donduruldu 11 gun sonra gonderilecek. Tavmergen'deyim, onlar Ankara'da bir lab. ile calısıyor embriyo başı 302 dolar - cok yuksek. En bastan goze alıp keske 8 ini de yollasaydım. Toplam 8 embriyom olusmustu.
mol gebelık uzum gebelıgı dıye gecıyor, kromozom bozukluıgundan oluyormuş genelde, ya da tamamen şanssızlık..
evet benımkısı de zaten kanama alanı vardı ama bız zorla duzelır dıye tuttuk, kurtaj sonrası cıktı mol gebelık oldugu ..
keske bende 6-tane gonderseydım en basta ama ıste doktor yasın kucuk,dusugun yok vs vs dedı bende tamm ozaman gondermeyelım dedım ..

canım sunu anlamadım
embrıyo tamamı gıtmıyor kı bıyopsı yapılıyor ,bıyopsı yapıldıktan sonra tekrar dondurmadan nasıl bekelyecek?
rahım kalınlasması vs

Benim 3 embriyo gitti ve test sonucum sonuçsuz yabi işlem yapılamamış ne olumlu ne olumsuz 🤦🏻‍♀️ Makinaya 92 embriyo konmuş sadece benim üçü sonuçsuz Yani biri de değil 3 ü de olunca şaşırdım açıkçası 😔

Benim 3 embriyo gitti ve test sonucum sonuçsuz yabi işlem yapılamamış ne olumlu ne olumsuz 🤦🏻‍♀️ Makinaya 92 embriyo konmuş sadece benim üçü sonuçsuz Yani biri de değil 3 ü de olunca şaşırdım açıkçası 😔
Cok gecmis olsun mucadeleye denemeye devam edin, sonucsuz kalması ne demek?onlara atfedilecek bir hata mı ne anlama geliyor 3/92 sonucsuz?

anlamak istedigim genetik teste tabii tutmak "kromozom bozuk olmayan "ya cıkarsa" diye 8 kere genetige 4 er 5 er embriyo mu gondermektir? yani ( ki her seferinde o kadar embriyo olusur mu) yollayacagız, cok zor bir yol bu. bu testi yapmayanların mutlaka embriyoları " tutunmadı veya hastalıklı mı dogdu?" bunun da cevabını alamıyorum. Test sonucunda " transfer edilmesi uygun gorulmedi satır satır her embriyonun yanına yazıyorlar peki ya transfer edilseydi bu illa mi düşük veya hastalıklı cocuk olacaktı? gercekten bu yolun bu kadar bilinmez olması sinirleri ayrı yıpratıyor. eve transfer yapılıp donecegim diye hastaneye gidip, doktorun odasında " bugun transfer olmayacak" ı duymak ve hatta bundan daha fazlası" ikinci dortlude de cıkabilir cıkmayada bilir" cümleleri. hep belirsizlik. arastırdıgım kadarıyla tum anneler PGS yaptırmıyor, hamile kalanlar o zaman sorunlu mu hamilelik oluyor?

Cok gecmis olsun mucadeleye denemeye devam edin, sonucsuz kalması ne demek?onlara atfedilecek bir hata mı ne anlama geliyor 3/92 sonucsuz?
Bu embriyolar üzerinde çalışışamama durumu da olabilir alınan parçaların araştırmaya elverişli olmaması da olabilir dediler bana biraz embriyolog kaynaklı da olabilir gibi geldi aslında ama hayırlısı vardır bir sebebi biz bilmiyoruz sanırım rabbim hepimize yardım etsin 🙏🏻

canım sunu anlamadım
embrıyo tamamı gıtmıyor kı bıyopsı yapılıyor ,bıyopsı yapıldıktan sonra tekrar dondurmadan nasıl bekelyecek?
rahım kalınlasması vs
2inci dördü dondurularak bekletiliyor, 10 sonra reglimin birinci gunu rahim kalınlastırıcı ilaca tekrar baslayacagım ve biyopsiye gidecekler ( çözdürülüp)

bir de ben Apiterapi ürünleri ( Arı ürünleri kullanıyorum) bagısıklık ve dogurganlık destek icin eşimle. Dynabeille (maalesef) cok bilinmiyor ama 50 yıllık marka. Supermarketlerde satılan veya bloggerla meshur olan ana akım arı ürünlerine asla guvenmiyroum yurt dısında da boyle, arı urunleri kucuk firmalar tarafından ise ancak saglıklı uretilir. goz atarsınız www.dynabeille.com olmalı çok çok iyi urunler, 16 yumurta cıkmasında birebir sebeptir. Propolis çözeltisi ise tüm kış grip dahi olmadan dirençle devam etmemi sağladı. Tavsiye edebilirsiniz

Merhaba arkadaslar 2. parti giden 4 embriyomdan 1 tanesi transfere uygun geldi.. guncelleme yapmak istiyorum, Tavmergen'deyim. 8 de 1 her ne kadar cok az gozukse de ileri yaş oldugum icin sanırım normaldir, cok mutlu oldum.. yaklasık 40 gun kadar transfer oncesi tedavi olacak(mış)..bakalım..hepimizin yavrusuna kavusması dilegiyle..

Merhaba arkadaslar 2. parti giden 4 embriyomdan 1 tanesi transfere uygun geldi.. guncelleme yapmak istiyorum, Tavmergen'deyim. 8 de 1 her ne kadar cok az gozukse de ileri yaş oldugum icin sanırım normaldir, cok mutlu oldum.. yaklasık 40 gun kadar transfer oncesi tedavi olacak(mış)..bakalım..hepimizin yavrusuna kavusması dilegiyle..
insallaahh sana can olsun :KK36:
dondurulmuş olan embrıyoların degıl mı teste gıtmıstı ?
toplam kac lıra ucret verdın pgt ıcın canım ?

sımdı gerı mı donduruldu gelen saglıklı emrbıyo? ne zaman trasnfer olacaksın

insallaahh sana can olsun :KK36:
dondurulmuş olan embrıyoların degıl mı teste gıtmıstı ?
toplam kac lıra ucret verdın pgt ıcın canım ?
evet embriyolarım 4 ü taze gitmişti 4 ü dondurulmustu. Taze giden 4 embriyomdan hicbirisi transfere uygun donmemisti. Donan 4 embriyom gitti, 1 tanesi sadece transfere uygun geldi. embriyo bası 302 dolar verdim tazeler icin, donmuslar icin 240 dolar tanesi. simdi degil yaklasık 35-40 gun sonra transfer olacak. dün hormon ignesi oldum ( acıkcası ne ignesi idi bilmiyorum) 12 nisan da kontrole gidecegim, reglimin 2. gunu " addedilecek". Dünden itibaren yaklasık 35 gun sonra ( uzun tedavi imiş bu- tek embriyom oldugu icin dikkatli sekilde anlamına geliyormus hemen transfer yapmamaları) transfer olacak insallah...

evet embriyolarım 4 ü taze gitmişti 4 ü dondurulmustu. Taze giden 4 embriyomdan hicbirisi transfere uygun donmemisti. Donan 4 embriyom gitti, 1 tanesi sadece transfere uygun geldi. embriyo bası 302 dolar verdim tazeler icin, donmuslar icin 240 dolar tanesi. simdi degil yaklasık 35-40 gun sonra transfer olacak. dün hormon ignesi oldum ( acıkcası ne ignesi idi bilmiyorum) 12 nisan da kontrole gidecegim, reglimin 2. gunu " addedilecek". Dünden itibaren yaklasık 35 gun sonra ( uzun tedavi imiş bu- tek embriyom oldugu icin dikkatli sekilde anlamına geliyormus hemen transfer yapmamaları) transfer olacak insallah...
Maşallah canım, çok güzel..
İnşallah sağlıkla sımsıkı tutunsun ve dünyaya gelsin ❤️
Lucrin iğnesi olmuş olabilirsin,

çooooooooook eskilerden forumda olup, ilk bebeğimizi translokasyon ile kaybedip, 2. bebeğine doğal yolla hamile kalan üyelerden biriyim. oğlum şuan 7yaşında,2. sınıfa gidiyor da biz ödev kavgası yapıyoruz :)
Bu mesajımı okuyan, denk gelen gözüyaşlı ama umudunu kaybetmeyen anneler için yazıyorum. bende sizler gibi her bir noktayı virgülü bile gözümü kırpmadan okuyor araştırıyordum.
İnşallah hepiniz sağlıkla mutlulukla bebeklerinizi kucaklarınıza alırsınız.

çooooooooook eskilerden forumda olup, ilk bebeğimizi translokasyon ile kaybedip, 2. bebeğine doğal yolla hamile kalan üyelerden biriyim. oğlum şuan 7yaşında,2. sınıfa gidiyor da biz ödev kavgası yapıyoruz :)
Bu mesajımı okuyan, denk gelen gözüyaşlı ama umudunu kaybetmeyen anneler için yazıyorum. bende sizler gibi her bir noktayı virgülü bile gözümü kırpmadan okuyor araştırıyordum.
İnşallah hepiniz sağlıkla mutlulukla bebeklerinizi kucaklarınıza alırsınız.
Yaaaa ne kadar güzel bir mesaj bu 😞🥲. Umut oldun bana teşekkür ederiz . Size de sağlıklı hayırlı evlat olsun bir ömür mutlu yaşayın. 🙏🏻 2.sınıf öğretmeninden başarılar size 1 den kolay işiniz merak etmeyin 🙋🏻‍♀️

Yaaaa ne kadar güzel bir mesaj bu 😞🥲. Umut oldun bana teşekkür ederiz . Size de sağlıklı hayırlı evlat olsun bir ömür mutlu yaşayın. 🙏🏻 2.sınıf öğretmeninden başarılar size 1 den kolay işiniz merak etmeyin 🙋🏻‍♀️
umudunuzu asla kaybetmeyin. hiç kimseyi tanımasam da hiç birinizi unutmuyorum. yani aslında bu derdi olanları unutmuyorum. hep dua ediyorum.
teşekkür ederiz inşallah kolay geçer.

sevgiler.

X