Pişik-Ateş-İshal konusunda yardım.

Pinky93

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2020
2.154
2.166
31
Merhaba kızım 7 aylık. Şu an 37.7 ateşi var bugün 2 saat önce çıktı ateşi. Dün akşamdan beri her bezi ishal. Poposu ful kıpkırmızı pişik. Altını her açtığımızda iç çeke çeke ağlıyor. Hametan-mor desitin-travazol- Yapma krem vs denedim pişik geçmiyor. Calpol verdim ateşi bi tık hafifledi uyudu. Yarına çocuk doktoruna randevu aldım ama anlamadım neden oldu. Aklıma bir şey geliyor. Bebek tarhanası almıştım internetten vermiştim ek gıda olarak. Meğerse içinde domates varmış. O mu haptı pişiği. Ama hafif ateşi de var. Çözemedim. Pişik için ne yapabilirim? Yapma kremi eke ekledim.

Eklentiler

• ADEEFA38-AED0-4ECE-A1F3-0EB673CEA4EA.jpeg
    ADEEFA38-AED0-4ECE-A1F3-0EB673CEA4EA.jpeg
    57,7 KB · Görüntüleme: 110
Domates bir yaşından önce önerilmiyor ama tadımlarda kullanmış mıydınız? Bezi ile ilgili bir problem olabilir mi? Oldukça havalandırma yapsanız? Herhangi bir antibiyotik kullanımınız oldu mu bazen onlarda yapıyor?

Domates yapmıs olabilir, 7 kereden fazla ishalde direkt doktora gitmeniz lazım ama. İhmal etmeyin

Ben pişik için oksizinc kullanıyorum, tek seferde bile çok farkettiriyor

Bol sıvı, muz ile ishali önlemeye çalışın ama her bez ishalliyse dilerseniz acile gidin hanımefendinin dediği gibi

Kanlı ishale çevirdi acile gittik. Amipli dizanteri dendi. 😢 ilaçlarını aldık geçmezse hastaneye yatışı olacak.
Çok geçmiş olsun hemen geçmez emiyorsa bol bol emzirin ya da mama takviyesi yapın. Su vermeye çalışın. Pişik içinde sudocrem en etkili Krem. Ben iki kızımda da başka kremlerle asla geçiremezdim. Hâla evimizde sudocrem vardir

Çok geçmiş olsun hemen geçmez emiyorsa bol bol emzirin ya da mama takviyesi yapın. Su vermeye çalışın. Pişik içinde sudocrem en etkili Krem. Ben iki kızımda da başka kremlerle asla geçiremezdim. Hâla evimizde sudocrem vardir
Evde sudokrem hametan yapma krem travozol mor desitin vardı ama amipte mantar kaynaklı pişik oluyormuş. Doktor travazol ve 2 tane farklı merhem yazdı. Çinko şurubu flagl verdi bir tane suda eriyen tableti mamasıyla karıştır dedi. Günde 1 kere mama veriyorum. Maflor verdi bi de.

Çok geçmiş olsun, konuyu yeni gördüm. Bol su vermeyi ihmal etmeyin, emziriyorsanız bol bol emzirin.
Emiyor ek gıda alıyor günde bir kere 150 cc mama yiyor yatmadan önce. Su 120 cc veriyorum. Ama ek gıdayı kessem mi acaba. Amip dizanteri ek gıdadan mı kaptı acaba. Suyunu Carrefourdan bebek suyu alıyorum. Kaynatıp soğutup öyle veriyorum. Mamasını da o bebek suyundan yapıyorum. Neyden kaptı ya anlamadım ki. Acaba sütçüden süt alıp yoğurt yaptım ondan mıdır ki?

Emiyor ek gıda alıyor günde bir kere 150 cc mama yiyor yatmadan önce. Su 120 cc veriyorum. Ama ek gıdayı kessem mi acaba. Amip dizanteri ek gıdadan mı kaptı acaba. Suyunu Carrefourdan bebek suyu alıyorum. Kaynatıp soğutup öyle veriyorum. Mamasını da o bebek suyundan yapıyorum. Neyden kaptı ya anlamadım ki. Acaba sütçüden süt alıp yoğurt yaptım ondan mıdır ki?
Sütü kaynatmışınızdır sanmıyorum. Hazır suyu kaynatmaya gerek yok bence. Tadı ve kokusu değişir. Yiyeceklerden mi bulaşıyormuş? Beslenmesi çok önemli ek gıdayı kesmeyin. Her gün yoğurt yedirin hem çok besleyici hem bağırsak dostu.

Evde sudokrem hametan yapma krem travozol mor desitin vardı ama amipte mantar kaynaklı pişik oluyormuş. Doktor travazol ve 2 tane farklı merhem yazdı. Çinko şurubu flagl verdi bir tane suda eriyen tableti mamasıyla karıştır dedi. Günde 1 kere mama veriyorum. Maflor verdi bi de.
İnşallah geçer hemen pişik çok canını yakar çünkü 😓

Sütü kaynatmışınızdır sanmıyorum. Hazır suyu kaynatmaya gerek yok bence. Tadı ve kokusu değişir. Yiyeceklerden mi bulaşıyormuş? Beslenmesi çok önemli ek gıdayı kesmeyin. Her gün yoğurt yedirin hem çok besleyici hem bağırsak dostu.
İnternetten okudum da kaynasa da bakteriler amipler ölmeyebiliyormuş. Bir daha tövbe almam açık süt. Marketten günlük süt alacağım. O tarhanayı da çöpe attım yoğurtları döktüm.

Mayabaaba kızım 7 aylık. Şu an 37.7 ateşi var bugün 2 saat önce çıktı ateşi. Dün akşamdan beri her bezi ishal. Poposu ful kıpkırmızı pişik. Altını her açtığımızda iç çeke çeke ağlıyor. Hametan-mor desitin-travazol- Yapma krem vs denedim pişik geçmiyor. Calpol verdim ateşi bi tık hafifledi uyudu. Yarına çocuk doktoruna randevu aldım ama anlamadım neden oldu. Aklıma bir şey geliyor. Bebek tarhanası almıştım internetten vermiştim ek gıda olarak. Meğerse içinde domates varmış. O mu haptı pişiği. Ama hafif ateşi de var. Çözemedim. Pişik için ne yapabilirim? Yapma kremi eke ekledim.
Merhaba
Rotavirus aşisini olmusmuydunuz

Geçmiş olsun. Pişen şeylerden geçeceğini sanmıyorum. El hijyenine dikkat etmeyen birisiyle temasından da geçmiş olabilir. Düşünün kimle temasta çocukla, dışarıdan geldiğinde tuvalete girip çıktığında elini sabunlamayan kim olabilir? Gibi . Yıkadığınız su ağzına kaçmış olabilir belki.

Geçmiş olsun. Pişen şeylerden geçeceğini sanmıyorum. El hijyenine dikkat etmeyen birisiyle temasından da geçmiş olabilir. Düşünün kimle temasta çocukla, dışarıdan geldiğinde tuvalete girip çıktığında elini sabunlamayan kim olabilir? Gibi . Yıkadığınız su ağzına kaçmış olabilir belki.
Geçen yıkamıştık kızı. Küvetin filesini takmadan kolumuzla tutarak. O sırada ağzına banyo suyu kaçtı sanırım

Merhaba kızım 7 aylık. Şu an 37.7 ateşi var bugün 2 saat önce çıktı ateşi. Dün akşamdan beri her bezi ishal. Poposu ful kıpkırmızı pişik. Altını her açtığımızda iç çeke çeke ağlıyor. Hametan-mor desitin-travazol- Yapma krem vs denedim pişik geçmiyor. Calpol verdim ateşi bi tık hafifledi uyudu. Yarına çocuk doktoruna randevu aldım ama anlamadım neden oldu. Aklıma bir şey geliyor. Bebek tarhanası almıştım internetten vermiştim ek gıda olarak. Meğerse içinde domates varmış. O mu haptı pişiği. Ama hafif ateşi de var. Çözemedim. Pişik için ne yapabilirim? Yapma kremi eke ekledim.
geçmiş olsun belki diş yüzünden olabilir ateşi ishali.ishal geçene kadar pişiği zor duzelir malesef .doktor kan tahlili yapar büyük ihtimalle

Gecmış olsun oncelıkle. Kantoron yağı kullana bılırsınız pişik için pirinç pilavı ve Satı leblebi yedırebılırsiniz ateşi için duş çok önemli ıns geçer

Çok geçmiş olsun. Bebeğimde pişik olduğunda yıkıyorum, güzelce kuruluyorum ve altını 5 bazende 10 dakika açık bırakıyorum. Açık bırakıyorum derken bez takmıyorum üzerini yinede örtüyorum üşümesin diye. Sonra bezini takmadan önce kremliyorum ve pudra sürüyorum hemen geçiyo.

X