pislik eşimle tırnak kavgası ve sevmediğim işi yapıyor olmam

Mavinin her tonunaa

Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2023
670
-52
25
Pislik kocamla birlikte çalışıyoruz, esnaf. kahvaltı salonu var eşimin herkes biliyor zaten ben tezgahtarım. Eşim malları yapıyor. Her neyse konuya gireyim her zamanki gibi yine tartışıyoruz. Bugün tırnaklarımın uzadığını gördü, kes şu tırnaklarını ya yazıklar olsun sana hala uzatıyorsun dedi. Bu arada tırnaklarım uzamadı öyle göze batar derecesinde. Yok gıda yerinde çalışıyoruz biz müşteri görecek iğrenecek falan filan nasıl abarttı bir görseniz. Ki çok temiz bir kızım dakika başı el yıkama takıntım var. Üstelik eldiven kullanıyorum zaten tezgahta ellerim hiçbir şekilde gıdayla temas etmiyor bir elimde de bıçak var zaten.

Zaten bu dükkanda hiç istemeyerek ve sevmeyerek çalışıyorum. Hiç sevmiyorum bu işi. Zordan yani mecburen. Zaten sevmiyorum bu işi çok istiyorsan git eleman al kendine daha rahat edersin dedim.

Hayallerim var hepsi çokk güzel ama bu kocayla asla yaşayamayacağım hayallerimi bosanmadıgım sürece. Ben istiyorum tırnaklarımı uzatabildiğim, renk renk ojeler sürebildiğim makyajımı yapabildiğim parfümümü sıkabildigim kendim mutlu olduğum bir işte çalışayım. Ama maalesef bunun için boşanmam şart. buna da cesaretim yok. Evliyken başka işte çalışmamı istemiyor çünkü eleman alması gerekecek buraya ben onun için bedava işçiyim :) eşten öte işçiyim.. kullanabildiği bir ahmak olarak görüyor beni. Para çok nadiren verir bana makul bir miktarda onun da hesabını sorar. Sigortam da yokk.

çok mutsuzum çok. Şimdi tam da sonbahar ayları geldi benim hüzün mutsuzluk mevsimi başladı. Hep kafamda umutsuz mutsuz düşünceler.. başa çıkamıyorum artık. Geleceğe karamsar bakıyorum. Cesaretsizim her şeye .

Pislik kocamla birlikte çalışıyoruz, esnaf. kahvaltı salonu var eşimin herkes biliyor zaten ben tezgahtarım. Eşim malları yapıyor. Her neyse konuya gireyim her zamanki gibi yine tartışıyoruz. Bugün tırnaklarımın uzadığını gördü, kes şu tırnaklarını ya yazıklar olsun sana hala uzatıyorsun dedi. Bu arada tırnaklarım uzamadı öyle göze batar derecesinde. Yok gıda yerinde çalışıyoruz biz müşteri görecek iğrenecek falan filan nasıl abarttı bir görseniz. Ki çok temiz bir kızım dakika başı el yıkama takıntım var. Üstelik eldiven kullanıyorum zaten tezgahta ellerim hiçbir şekilde gıdayla temas etmiyor bir elimde de bıçak var zaten.

Zaten bu dükkanda hiç istemeyerek ve sevmeyerek çalışıyorum. Hiç sevmiyorum bu işi. Zordan yani mecburen. Zaten sevmiyorum bu işi çok istiyorsan git eleman al kendine daha rahat edersin dedim.

Hayallerim var hepsi çokk güzel ama bu kocayla asla yaşayamayacağım hayallerimi bosanmadıgım sürece. Ben istiyorum tırnaklarımı uzatabildiğim, renk renk ojeler sürebildiğim makyajımı yapabildiğim parfümümü sıkabildigim kendim mutlu olduğum bir işte çalışayım. Ama maalesef bunun için boşanmam şart. buna da cesaretim yok. Evliyken başka işte çalışmamı istemiyor çünkü eleman alması gerekecek buraya ben onun için bedava işçiyim :) eşten öte işçiyim.. kullanabildiği bir ahmak olarak görüyor beni. Para çok nadiren verir bana makul bir miktarda onun da hesabını sorar. Sigortam da yokk.

çok mutsuzum çok. Şimdi tam da sonbahar ayları geldi benim hüzün mutsuzluk mevsimi başladı. Hep kafamda umutsuz mutsuz düşünceler.. başa çıkamıyorum artık. Geleceğe karamsar bakıyorum. Cesaretsizim her şeye .

Boşanma

Bizimde hizmet sektöründe işletmemiz var. Uzun tırnak tercih ettiğimiz bir şey değil. Ama eldiven takıyorum demişsiniz. Pandemi de bizde protez tırnaklı bulaşıkcı bile çalıştı. Kendi rahat çalışabiliyorsa zorla kestirecek değiliz. Ama hijyen kurallarına uymak kaydı ile. Aynı şekilde sakalda istemediğimiz bir şey. Saçlarına bone taktırıyoruz.
Eşiniz sizi işci olarak görüyor. Mecbur değilseniz en azından şimdilik yanında çalışmayın.

Kahvaltıya gittiğim bir yerde ben de uzun tırnak istemezdim. Ne güzel kendi işinizi yapiyormussunuz. Aranızda sevgi ve saygı ile birlikte aile bağı da olmadığı için her şey gözünüze batıyor. Bosanin , boşanmayacaksaniz da her sorunu görmeyin

Adam en son sizi aldatmıştı , siz hala tırnakta mısınız ?

Eşinizden habersiz iş arayın, bulduktan sonra maaş ve sigorta durumunu söyleyip orada çalışacağınızi söyleyin. Ya da aynı oranda maaş ve sigorta talep edin, kabul etmezse bulduğunuz işte çalışıp birikim yapın. Belki işleriniz ayrılırsa birbirinize bakış açınız değişir. Belki sizin kendinize güveniniz gelir bosanirsiniz. Ama önce iş bulmalısın...

yine daldım hülyalara sonbahar, hüzün mevsimi, renk renk ojeler, parfüm kokusu.... poğaçalar yanıyor abla yanık kokusu o burnuna gelen

Gıda sektöründe uzun tırnak hoş değil bence tercih meselesi tabii ama ben hizmet aldığım yerde uzun tırnaklı biri bana servis versin istemem eldivenle kabul edilebilir ancak.Madem tırnak uzatabileceginiz bir ortam istiyorsunuz hem eşi hem isi degistirin

gerçekten 25 yaşında mısınız?
tam bakımlı, makyajlı, parfümlü şıkır şıkır olmak isteyeceğiniz yaşlar

işyeri ortamını geçtim
para yok sigorta yok
başka yerde çalışıp annenizin evinde kalsaydınız paranızı kendinize harcar, gönlünüze göre giyinir süslenirdiniz

bu adam size ne vaat etti de bu kadar geç yaşta bölye bir evliilğin içinde buldunuz kendinizi?

X