Poğaçalar Pizza Poğaça - Namet Sucuk Sponsorluğunda

Çok sağol canım, hamurun kıvamını ayarladıktan sonra hiç bir zorluğu yok 🥰🤗 hamileliğin de çok yeniymiş, Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin 🙏💕
Evet canım tüp bebek tedavisi gördüm pazar günü inşallah sonuçlanacak💖💖Amin inşallah canım sağolasın

Ellerine sağlık canım çok güzel olmuş başarılar dilerim 🤗

Selamlar 🙋‍♀️ Çok lezzetli bir tarif ile yine buradayım, hemen tarifimize başlayalım 🤗

MALZEMELER
Eki Görüntüle 2701946
1 su bardağı ılık su

1 çay bardağı yoğurt

1 yemek kaşığı kuru maya

1 çay bardağı sıvı yağ

1 yemek kaşığı toz şeker ( tepeleme )

1 yumurta (sarısı üzerine)

2 tatlı kaşığı tuz ( silme )

Aldığı kadar un (200 ml bardakla 4 bardak un kullandım)

Üzeri için :

Ayırdığınız yumurta sarısı

Dilimlenmiş kaşar peyniri

Dilimlenmiş sucuk

Dilimlenmiş yeşil biber, kapya biber

Dilimlenmiş domates

YAPILIŞI

Öncelikle ön mayalama işlemi için, ılık suyu, toz şekeri ve mayayı yoğurma kabına alıp, tahta kaşıkla karıştırın ve üzerini örtüp, köpük köpük olana kadar yaklaşık 10 dakika dinlendirin.
Eki Görüntüle 2701950
Ardından un hariç diğer malzemeleri ekleyip (yoğurt oda sıcaklığında olmalı) elinizle karıştırın.

Azar azar aldığı kadar un ilave edip, kulak memesi yumuşaklığında yoğurun.

Üzerini önce streç folyoyla, ardından temiz bir örtüyle örtüp, yaklaşık 1 saat mayalandırın.

Mayalanan hamurdan mandalina büyüklüğünde parçalar kopartıp, yuvarlayın. Toplam 15 beze, yani poğaça hamuru elde ettim.
Eki Görüntüle 2701947

Yağlanmış veya yağlı kağıt serilmiş tepsiye aralıklı olarak yerleştirin.

Tüm hamur bitene kadar işlemi tekrarlayın. 15 dakika tepside dinlendirip, ortasına bardak bastırın ( bardak yapışmaması için altını unladım )
Eki Görüntüle 2701948
Önce kaşar dilimlerini, ardından çeri domateslerinin bir dilimini, yeşil biber,kapya ve sucukları yerleştirin.
Eki Görüntüle 2701945
Kenarlarına yumurta sarısı sürüp, 5 dakika daha dinlendirin ve önceden ısıtılmış 200 derecelik fırında kızarana pişirin. (Ben 15 dakika pişirip, 5 dakika fırının kapağını açmadım )
Eki Görüntüle 2701944
Kızaran poğaçalar zaten yumuşacık olacak, fakat ben dahada yumuşak olsun istiyorum diyorsanız, hafif ılıyana kadar temiz bir örtüyle üzerlerini örtün. Çok fazla soğumadan afiyetle yiyin. Üzeri için istediğiniz pizza malzemelerinden ilave edebilirsiniz. 😋🤗
Eki Görüntüle 2701943

Eki Görüntüle 2701933 Eki Görüntüle 2701934 Eki Görüntüle 2701935 Eki Görüntüle 2701936 Eki Görüntüle 2701937 Eki Görüntüle 2701938 Eki Görüntüle 2701939 Eki Görüntüle 2701940 Eki Görüntüle 2701941 Eki Görüntüle 2701942 Eki Görüntüle 2701949
Bu tarifi ve simit poğaça istemiştim ikiside alınmıştı sende çok güzel yapmissin canım ellerine sağlık bol şans diliyorum :KK68: :KK68: :KK68: :KK9: :KK9: :KK9: :KK9:

X