Pko için Diaformin kullananlar bakar mısınız ?

2kediannesi

Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2024
226
59
30
Arkadaşlar o kadar doktora gitmeme rağmen pko varmış kimse görememiş. Bugün gebelik istediğim için özel doktora gittim o söyledi pko olduğumu. Ve bana Diaformin kullan dedi. Bu hafta regl olmam lazım regl 2. Günü hormon tatlili için kan vericem hastanede sonra sonucunu doktoruma götüreceğim. Bu ay yumurta büyütüp çatlatma yapıcak eğer büyürse. Ha bide 2,5 cm kist oluşmuş regl ile atılması gerek dedi. thancss women kullanıyorum 1 aydır o mu yaptı acaba 🤯 kısaca Diaformin kullanıp olumlu sonuç alan var mı 😅🤍🙏🏻

Diaformin şeker hastalarına veriliyor diye biliyorum yumurta büyütmeye yardımcı olur mu bilmiyorum
Kist yumurta catlamadigi için olur folikul buyur kan toplar regli ile atar yani caylamamis yumurta demek ama bir kaç adet ile gider merk etme

Diaformin şeker hastalarına veriliyor diye biliyorum yumurta büyütmeye yardımcı olur mu bilmiyorum
Kist yumurta catlamadigi için olur folikul buyur kan toplar regli ile atar yani caylamamis yumurta demek ama bir kaç adet ile gider merk etme
Bikaç gün içerisinde regl olacağım inşallah gider 🫣 ilk defa çatlatma yaptıracağım eğer gitmezse yaptıramıyorum sanırım öyle değil mi ? Biliyor musun kuzum ?

Arkadaşlar o kadar doktora gitmeme rağmen pko varmış kimse görememiş. Bugün gebelik istediğim için özel doktora gittim o söyledi pko olduğumu. Ve bana Diaformin kullan dedi. Bu hafta regl olmam lazım regl 2. Günü hormon tatlili için kan vericem hastanede sonra sonucunu doktoruma götüreceğim. Bu ay yumurta büyütüp çatlatma yapıcak eğer büyürse. Ha bide 2,5 cm kist oluşmuş regl ile atılması gerek dedi. thancss women kullanıyorum 1 aydır o mu yaptı acaba 🤯 kısaca Diaformin kullanıp olumlu sonuç alan var mı 😅🤍🙏🏻

İlgilili ilaç: İnsülin direnci olan hastalara, insülin direncini kırabilmek için tedavi amaçlı veriliyor. Hastanın insülin direnci takibi yapılıp, normal sınırlara düştüğü anda da ilaç kesiliyor.

İnsülin direnci sorununuz yoksa ilacı kullanmanız yanlış olacaktır. Başka bir doktora gidin.

İlgilili ilaç: İnsülin direnci olan hastalara, insülin direncini kırabilmek için tedavi amaçlı veriliyor. Hastanın insülin direnci takibi yapılıp, normal sınırlara düştüğü anda da ilaç kesiliyor.

İnsülin direnci sorununuz yoksa ilacı kullanmanız yanlış olacaktır. Başka bir doktora gidin.
Pko var bu insülin direncinden oluyormuş
Döngü gibi
Pko insülin direnci yapıyormuş
İnsülin direnci Pko yapıyormuş

Şart değil. İnsülin direnciniz ölçüldü mü ? İnsülin direnciniz olması gereken sınırların çok çok üzerinde değilse ilaç verilmiyor genelde.
Ölçmedi açık konuşmak gerekirse.. bana niye verdi acaba.. İlaç kağıdında pko tedavisinde de kullanılıyor yazıyor ama bilemedim şuan

Ölçmedi açık konuşmak gerekirse.. bana niye verdi acaba.. İlaç kağıdında pko tedavisinde de kullanılıyor yazıyor ama bilemedim şuan

İnsülin direnciniz yoksa kullanmamalısınız. Son dönemde pko tedavisi için de kullanılmaktadır ibaresi internet sayfalarında yer almaya başlamış. Ancak bu ifade sorunlu bir ifade.

Kadında da erkekte de fazla kilo ve yağlanma üreme organlarını olumsuz etkiliyor. Fazla kilo ve verilemeyen kilonun arkasında yatan sebep insülin direnci mi diye bakılmalı ancak ezberden gerekli ölçümler yapılmadan ilaç reçete edilmemeli.

Merhaba bende kullanıyorum aynı sebepten. 2 ay oldu. Dediğiniz gibi insülinle bağlantılı. Bende amh testi yapıldı 5 çıktı. Biraz yüksek o da insülinle bağlantılı oluyomuş. İnsülin direncime bakılmadı. 1 ay sonra bende kontrole gideceğim. Aynı zamanda pikassos tablet kullanıyorum 😇

Merhaba bende kullanıyorum aynı sebepten. 2 ay oldu. Dediğiniz gibi insülinle bağlantılı. Bende amh testi yapıldı 5 çıktı. Biraz yüksek o da insülinle bağlantılı oluyomuş. İnsülin direncime bakılmadı. 1 ay sonra bende kontrole gideceğim. Aynı zamanda pikassos tablet kullanıyorum 😇
Benim Amh 10.50 çıktı 😹 pikassos bende kullanıyorum bu ay 6 tane yumurtam oluştu Famera ile ama çatlatma iğnesi olmadım çok sayıda büyüdü diye 4 tane 16 mm 1 tane 15 mm 1 tane de 14 değerlendirdik şuan beklemedeyim inşallah ilaçlar sayesinde kaliteli olmuştur yumurtam ve hamile kalmışımdır 🙏🏻🥹 inşallah Allah gönlümüzdekini verir bize 🙏🏻🙏🏻

Benim Amh 10.50 çıktı 😹 pikassos bende kullanıyorum bu ay 6 tane yumurtam oluştu Famera ile ama çatlatma iğnesi olmadım çok sayıda büyüdü diye 4 tane 16 mm 1 tane 15 mm 1 tane de 14 değerlendirdik şuan beklemedeyim inşallah ilaçlar sayesinde kaliteli olmuştur yumurtam ve hamile kalmışımdır 🙏🏻🥹 inşallah Allah gönlümüzdekini verir bize 🙏🏻🙏🏻
Ayy inşallah çok sevindim. Ama ben erken adet oluyorum son zamanlarda hep. Yani size pikassos mu iyi geldi famera mı 😇

Ayy inşallah çok sevindim. Ama ben erken adet oluyorum son zamanlarda hep. Yani size pikassos mu iyi geldi famera mı 😇
Bence femara canım o yumurta büyütüyor pikassosta kaliteli yapıyor sanırım hala ne işe yaradığını bilmiyorum ben 4 ay önceye kadar normal oluyordum 29 günde bir sonra 35-40 değişti.

Bende pcosum bunhn veriliş sebebi picosların insülin hastalıgına çok yatkın olması insülini çıkmasını önlüyo dengede tutuyor bende kulanıyorum kilo verdirtiyo ve insülin düzenli olunca öetobolizmada düzenli oluyo aslında pcos ve insülin ikiz gibi ayrılmaz biri olunca digerini de tetikliyo

Bence femara canım o yumurta büyütüyor pikassosta kaliteli yapıyor sanırım hala ne işe yaradığını bilmiyorum ben 4 ay önceye kadar normal oluyordum 29 günde bir sonra 35-40 değişti.
Hmm anladım benim oldum olası düzensiz adetim var hiç düzenli olmadı yani. İlk önce kilo vermeye odaklandım biraz fazlam var evlenince 10 kilo aldım 😬🙄 neyse Rabbim hepimize en hayırlı şekilde basip etsin inşallah amin

10 veya 15 sene evvel kadın doğum ve endokrinoloji bölümüne gittim ikisi de paslastı. Pcos için kadın doğum kontrol hapı kullandım, diaformini hormonların pcos yüzünden bozulduğu için insülin direnci oluşmuş onu düzeltmek için içtim. Diaformin şekerle ilgili değerleri veya insülin ile ilgili değerleri düzeltmek için verilmiştir tahminimce belki kilo da var bu sebeple biraz toparlamak için.. diaformin gebe bırakmaz yardım etmez.. önce düzenli kullanacak ve değerlerin düzelecek vücut sağlıklı moda geçecek ki sağlıklı yumurta ve sağlıklı ortam oluşsun.. şu an şartların tam gebe kalmaya uygun değil muhtemelen.. kalma yüzdesini arttırıyor diyelim.. biraz sabır etmek gerekiyor.. Ben o zamanlar gençken bekar laylaylom lise dönemleri gebelik düşünme olayı falan yok:) şu an iyi ki gitmişim yapmışım diyorum.. herhangi sağlık sıkıntım kalmadı o mevzularda. Rabbim sana da şifa versin bebiş haberini almayı nasip etsin🌸

İnsulin direncinize baktirmalisiniz bende de pco var ama kilo insulin gibi sorunlarim yok sadece yumurta sayim fazla
Benimde sadece yumurta sayım fazla kilom tüylenme falan yok .. insülin e gerek duymadı sormuştum bunlar bağlantılı dedi insülin olmasa bile Pko ya iyi geliyor dedi

X