PKO için Inofolic kullananlar buraya......

pcos var bende ve suan 28 yasındayım BOYUM 1,73 KİLOM 62 bekarım , ilaçsız adet olamıyorum ve 13 yıl diane 35 kullandım bırakalı 4 ay oldu adet söktürücülerle adet oluyorum simdide. dogum kontrol ilacıda kullanmak istemiyorum. Kan Degerlerim:

LH: 18,17
FSH: 6.21
ESTRADİOL: 28.21
TSH: 4,56
GLUKOZ:102,3

CIKTI VE DOKTORUM LUTENYL VE ECOPİRİN VERDİ. EVLENENE DEK KULLAN DEDİ. ULTRASONDAN BAKTI VE 2 TANE YUMURTAM OLUSMUSTU. DAHİLİYE DOKTORUDA HİPOTROİD İÇİN EUTHYROX 25MG VERDİ Bİ AY KULLANIP KONTROLE GİDECEGİM DAHİLİYEYE. YANLIZ PROLAKTİN DEGERİME BAKTIRMADIM DOKTORDA BAKMADI BAKTIRMAM GEREKLİMİYDİ CÜNKÜ DEGERİ HAKKINDA HİÇBİR BİLGİM YOK İLERDE HAMİLE KALMAKTA ZORLANMAK İSTEMİYORUM. SOGAN KÜRÜNEDE BU AY BASLADIM.AYRICA GLİFOR GİBİ İLAC KULLANMAM GEREKLİMİ BÜTÜN PCOS HASTALARI KULLANIYOR AMA BEN HİÇ KULLANMADIM.KISIN DÜĞÜN DÜSÜNÜYORUZ KOLAY GEBE KALMAK İÇİN NAPMAM LAZIM.yardımcı olursanız sevinirim

tekrar mrb bende ıkı senedır aynı problemı yasıyorum cnm ılk baslarda pko ıcın yasmın (dogum kontrol hapı) kullandım hem adet oldum hemde korunmama yaradı fakat hapı bıraktıktan sonra senın hesap adet duzenlu olamadım anca adet sokturucu ıle adet oluyorum... ınan denemedıgım kalmadı üstelik yasmini kullandıktan sonra rahat 15 kg aldım.. dogum kontrol hapı kullanma sana tavsıyem cunkı hem bedensel hemde psikolojik olarak yıpranıyorsun....glifor olsun , sogan kürü olsun, incir kürü olsun hepsini denedim ama bi yararını görmedim sadece kilo almamaya calıs hatta biraz ver...gerisi allahın takdiri....

merhabalar,

bende adet düzensizliği için 18 yaşından beri ilaç kullanırım. bilimum yasmin, diane, belara, cyclo proginova....vs. hepsinden kullandım. tabi hepsi kilo aldırdı. en son abimde doktor kilo alışımı durdurmak için bana glifor başladı. glifor glucophage, metformin içeren çoğu ilacı denedik. 3 sene boyunca değiştirdik yarım içtim sadece akşam içtim ne yaptımsa dayanamadım. mide bulantısı yaptı abim dayan dedi en son kusmalar olduğu gibi bıraktım daha düşük dozlu matofin başladık buda 6 ay oldu. başlarda yine mide bulantısı vardı ama şimdi azaldı. bende kilo verdirmedi çünkü mide bulantısı yapıyordu 3 saat kadar berbat hissediyordum ağzıma tek lokma koymuyordum sonrasında mide bulantısı geçince yemeğe yada ağzımın tadı değişsin diye meyve suyuna yöneliyordum. kilo vermek yerine aldım. birkaç aydır bebek düşünüyoruz. doktorum ciddi birşey olmadığını söyledi pko dan korkma bu bir hastalık dedi geçecek diye uğraşma biz bebek olana kadar uğraşacağız dedi. bana inofolic verdi bebek olana kadar kesmeden inofolic kullanacağız dedi. sabah akşam 1 er adet kullanıyorum. ben tok karnına kullanıyordum aç karnına kullanmam lazımmış belki o yüzden kilo vermemişimdir. insülin direnci konusunda sorunluyum. matofini yükseltip glifor kullanana kadar kilo vereceğini sanma dediler. doktorum da yaş dolayısıyla geç kalmayalım dedi. inofolic kullanırken günde 3 kez klomen kullandık. yumurta gelişimi için yeterli değil dedi şimdi adetin ilk günü iğne yapılacak...

mrb heralde butun bu ılac ve onerılerı butun bayanlara asılıyorlar ama bos umudum tukendı benım bende 1 aydır ınoflıc ıcıyorum ama bim işe yaramadı bence benımde adet tarıhım 29 hazırandı bugun ıdrar testı yaptım sonuc negatıf ve husran işe yaramadı anlıyacagın beklıcem bı 10-15 gun gecsın ıyıce kan testı yaptırcam yoksa adet sokturucu denıcem offf offffff :KK43:(((

Arkadaşlar merhaba bende bu ay pko'lu olduğumu öğrendim ve doktorum inofolic verdi bu ay kullanmaya başladım merak ettiğim bir kaç şey var aç karnına içiyoruz ya üzerinden ne kadar zaman sonra yemek yiyebiliyoruz ve sizde de aşırı derece de mide bulantısı yaptı mı adetleriniz düzene girdi mi?

Arkadaşlar merhaba bende bu ay pko'lu olduğumu öğrendim ve doktorum inofolic verdi bu ay kullanmaya başladım merak ettiğim bir kaç şey var aç karnına içiyoruz ya üzerinden ne kadar zaman sonra yemek yiyebiliyoruz ve sizde de aşırı derece de mide bulantısı yaptı mı adetleriniz düzene girdi mi?

mrb ben aç karınla alıyorum günde iki kere 2 paket yanı gunde 4 tane paket tuketmıs oluyoruz...hafıf bı mıde bulantısı bendede yaptı ben bı sabah bide gece yatmadan once ıcıyorum.. yemek ıcın dakıka tutmadım acıkcası..adetımı sorarsan 9 gun gecıktı o duzene sokmuyor canım adetımızı o ılac bıldıgın folıc asıt bıde ınozitol maddesı yumurtalıkların kolay catlamasını saglıyormus bıldıgım kadarıyla baska bı faydası yok anlıyacagın...

mrb ben aç karınla alıyorum günde iki kere 2 paket yanı gunde 4 tane paket tuketmıs oluyoruz...hafıf bı mıde bulantısı bendede yaptı ben bı sabah bide gece yatmadan once ıcıyorum.. yemek ıcın dakıka tutmadım acıkcası..adetımı sorarsan 9 gun gecıktı o duzene sokmuyor canım adetımızı o ılac bıldıgın folıc asıt bıde ınozitol maddesı yumurtalıkların kolay catlamasını saglıyormus bıldıgım kadarıyla baska bı faydası yok anlıyacagın...

Adeti düzene koyacak demişti doktor yani gene gecikmeler yaşamamız normal benimde şu an yaşadığım gibi. Bende 2 paket sabah ve 2 paket akşam yemekten önce içiyorum. kaç aydır kullanıyosun canım doktor bana 3 ay kullanmam gerektiğini ve hamile kalmazsam yeniden kontrole gelmemi söyledi.

ben hem diyet yaptım hem inofolic kullandım 12 kilo falan verdim ve adetlerim düzene girdi artık ilaçtan mı yoksa kilo verdiğim için mi bilmiyorum
merhabalar.. bene pko luyum. kendimi bildim bileli bu hastalıkla uğraşıyorum. anne babamda şeker hastalığı olduğu için genetık oarak benımde yumurtalıklarma vuruyor. uzun süre diane35 kullandım. ve rahat 20 kilo aldım. ne kadar sürede verdiniz 12 kiloyu bende bebiş istiyorum. ama pko dan dolayı cok korkuyorum olmayacak diye.. ahh bi kilo verebilsemmmm.... :KK31:

Adeti düzene koyacak demişti doktor yani gene gecikmeler yaşamamız normal benimde şu an yaşadığım gibi. Bende 2 paket sabah ve 2 paket akşam yemekten önce içiyorum. kaç aydır kullanıyosun canım doktor bana 3 ay kullanmam gerektiğini ve hamile kalmazsam yeniden kontrole gelmemi söyledi.

1,5 ay oldu yaklasık ama bı faydası olmadı...banada aralıksız 3 ay kullan dedı ama... sordum ı ılacın farkı nedır dıe hıc bı farkı yok bıldgımız folık asıt dedı bıde ıcındekı ınozıtol spontan( kendılıgınden )hamıle kalmayı saglıyor dedı..bana test yaptırdım kac testı sonuc negatıf :KK43:

1,5 ay oldu yaklasık ama bı faydası olmadı...banada aralıksız 3 ay kullan dedı ama... sordum ı ılacın farkı nedır dıe hıc bı farkı yok bıldgımız folık asıt dedı bıde ıcındekı ınozıtol spontan( kendılıgınden )hamıle kalmayı saglıyor dedı..bana test yaptırdım kac testı sonuc negatıf :KK43:

Canım bende çok umutsuz biriyim ama sen umutsuzluğa kapılma her ay böyle 9 gün falan gecikme yaşıyor musun? bende 2 yıldır bebek istiyorum bir düşük yaptım kaç tane doktor gezdim hepsi birşeyin yok dedi en sonunda arkadaşlarım vasıtasıyla çok iyi bir doktora gittim ve pko olduğumu öğrendim her ay eli karnında bekliyor insan. Bu gittiğim doktor beni çok güzel bir şekilde bilgilendirdi. Pko hastalığını hiç bilmiyordum doktor anlattı hepsini. Bu ilacı bir gün bile aksatmadan içmen gerekiyor bu ilaç hem adeti hemde yumurtalarını düzene sokacak dedi. 2 haftadır kullanıyorum bende.

Canım bende çok umutsuz biriyim ama sen umutsuzluğa kapılma her ay böyle 9 gün falan gecikme yaşıyor musun? bende 2 yıldır bebek istiyorum bir düşük yaptım kaç tane doktor gezdim hepsi birşeyin yok dedi en sonunda arkadaşlarım vasıtasıyla çok iyi bir doktora gittim ve pko olduğumu öğrendim her ay eli karnında bekliyor insan. Bu gittiğim doktor beni çok güzel bir şekilde bilgilendirdi. Pko hastalığını hiç bilmiyordum doktor anlattı hepsini. Bu ilacı bir gün bile aksatmadan içmen gerekiyor bu ilaç hem adeti hemde yumurtalarını düzene sokacak dedi. 2 haftadır kullanıyorum bende.

gecen sene aralık ayında yasmin kullandım onu bıraktıktan berı duzensızlık yasıyorum bıde rontgen teknıkerı oldugum ıcın her ay dıkkat etmem bhcglerımı duzenlu takıp etmem gerekıyo her ay bı umut yaptırıyorum ama sonuc husran bende bugun dokrora gıttım oda aynı sekılde sıkıntı yapmamamı ınoflıc + metofomın dıe bısı dedı bıde klomen baslayalım dedı cok gusel ılglendı bakalım umutlar bıdahakı aya :KK70:DDD

tekrar mrb bende ıkı senedır aynı problemı yasıyorum cnm ılk baslarda pko ıcın yasmın (dogum kontrol hapı) kullandım hem adet oldum hemde korunmama yaradı fakat hapı bıraktıktan sonra senın hesap adet duzenlu olamadım anca adet sokturucu ıle adet oluyorum... ınan denemedıgım kalmadı üstelik yasmini kullandıktan sonra rahat 15 kg aldım.. dogum kontrol hapı kullanma sana tavsıyem cunkı hem bedensel hemde psikolojik olarak yıpranıyorsun....glifor olsun , sogan kürü olsun, incir kürü olsun hepsini denedim ama bi yararını görmedim sadece kilo almamaya calıs hatta biraz ver...gerisi allahın takdiri....

anladım canım yeni tartıldım boyum 1.72 kilom 62. bekarımda.ya doktor kan degerlerime bakmadan glifor 1000mg verdi 6 ay kullan gel dedi.hiç bi doktor gliforu vermemişti.kulllansammı kararsız kaldım bu pcos nasıl bir hastalık napacagımı bilemiyorum:KK43:

merhabalar.. bene pko luyum. kendimi bildim bileli bu hastalıkla uğraşıyorum. anne babamda şeker hastalığı olduğu için genetık oarak benımde yumurtalıklarma vuruyor. uzun süre diane35 kullandım. ve rahat 20 kilo aldım. ne kadar sürede verdiniz 12 kiloyu bende bebiş istiyorum. ama pko dan dolayı cok korkuyorum olmayacak diye.. ahh bi kilo verebilsemmmm.... :KK31:

ben yaklaşık 3 ayda falan verdim yediklerime dikkat ettim yürüyüş yaptım şuanda o sabrı gösteremiyorum o yüzden kilo da veremiyorum bu aralar.
tüp bebek tedavisine başlayacaktım 93 kiloydum doktor 10-13 kilo vermemi istedi sırf çocuk sahibi olabilmek için çok sabrettim gerçekten insanın boğazına sahip çıkması çok zor ama 80 kiloya düşmeyi başardım.
bu seferde iş durumum yüzünden tedaviye ara verdik.
hayırlısı artık

ben yaklaşık 3 ayda falan verdim yediklerime dikkat ettim yürüyüş yaptım şuanda o sabrı gösteremiyorum o yüzden kilo da veremiyorum bu aralar.
tüp bebek tedavisine başlayacaktım 93 kiloydum doktor 10-13 kilo vermemi istedi sırf çocuk sahibi olabilmek için çok sabrettim gerçekten insanın boğazına sahip çıkması çok zor ama 80 kiloya düşmeyi başardım.
bu seferde iş durumum yüzünden tedaviye ara verdik.
hayırlısı artık

bende yedıklerıme dıkkat edıyorum ama hayırlısı sen cok guzel kılo vermıssın ama ben veremedım ne yapsam bakalım hayırlısı...

Rabbim bebişlerimizi kucağımıza almayı nasip etsin inşallah bir şey daha soracağım ben haziran ayında yumurtlama döneminde gittim doktora pko olduğumu öğrendim şimdi adetim 3 gün falan gecikti hamile olma şansım yok değil mi?

Rabbim bebişlerimizi kucağımıza almayı nasip etsin inşallah bir şey daha soracağım ben haziran ayında yumurtlama döneminde gittim doktora pko olduğumu öğrendim şimdi adetim 3 gün falan gecikti hamile olma şansım yok değil mi?

pko lu olman gebe kalmana engel değil sadece işi biraz zorlaştırıyor ben evlendim bikaç ay sonra korunmayı bıraktık normalde düzenli olan adetlerim gecikmeye başladı her ay hamile olduğumu düşünüp test yapıyodum sonuç negatif bu arada kilo da aldım baya sonra doktora gidince pko olduğumu öğrendim.
doktor kilo vermemi istedi bu arada eşim askere gitti 4 kilo vermiştim eşim izne geldiği dönem yumurtlama dönemimmiş ve hamile kaldım ama 11 haftalıkken bebeğin kalp atışları durduğu için kürtaj oldum yaklaşık 1,5 sene sonra yine tam bikaç kilo verdiğim dönemde hamile kaldım bu sefer 7 haftalıkken düşük yaptım.
yani söylemek istediğim pkolu olman hamile kalamayacağın anlamına gelmiyor.
ama benim düşüklerin başka sebebi varmış pkolu olmamdan kaynaklanmıyor

amın cnm inşallah....adetın 10 gun gecmeden bellı olmaz bazılarının erken yumurtlama oluyo adetıne bır gun bıle kala cıkıyo hamılelıgı bazılarınınde gec yumurtlama oluyo 10-15 gun cıkıyo anca hamılılelıgı tavsıyem adetın on gun gecene kadar bekleyemem dıyosan 2-3 gun bekle kan testı yaptır orda kesın sonuc cıkar....

pko lu olman gebe kalmana engel değil sadece işi biraz zorlaştırıyor ben evlendim bikaç ay sonra korunmayı bıraktık normalde düzenli olan adetlerim gecikmeye başladı her ay hamile olduğumu düşünüp test yapıyodum sonuç negatif bu arada kilo da aldım baya sonra doktora gidince pko olduğumu öğrendim.
doktor kilo vermemi istedi bu arada eşim askere gitti 4 kilo vermiştim eşim izne geldiği dönem yumurtlama dönemimmiş ve hamile kaldım ama 11 haftalıkken bebeğin kalp atışları durduğu için kürtaj oldum yaklaşık 1,5 sene sonra yine tam bikaç kilo verdiğim dönemde hamile kaldım bu sefer 7 haftalıkken düşük yaptım.
yani söylemek istediğim pkolu olman hamile kalamayacağın anlamına gelmiyor.
ama benim düşüklerin başka sebebi varmış pkolu olmamdan kaynaklanmıyor

hamıle kalmak bence tamamen bunye ıle alakalı tmm pko bı hastalık ama dedıgın gıbı engel deyıl hamıle kalmak için bana doktorum sinir stres yapma relax ol dedi...kafandan hamıle kalcam fıkrını sök at dedı...o kadar hoş konuştuki gaza geldim resmen :KK70:DDDD

Canım yaa insallah buradan birnirimizin guzel haberlerini alırız mubarek ramazan ayında Rabbim dualarımızı kabul eder inşallah benim de adetlerim düzenliydi kilo aldıktan sonra düzen bozuldu dedigin gibi 10 gun bekleyim sonra zaten adet olmazsam test yaparim

Canım yaa insallah buradan birnirimizin guzel haberlerini alırız mubarek ramazan ayında Rabbim dualarımızı kabul eder inşallah benim de adetlerim düzenliydi kilo aldıktan sonra düzen bozuldu dedigin gibi 10 gun bekleyim sonra zaten adet olmazsam test yaparim

aynen kızlar ya şu mübarek günlerde bol bol dua edelim bende çok istiyorum artık :KK43:

X