PKO tedavisi için yeni bir UMUT!

lentlily

Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2014
122
10
Merhaba,
Yaklaşık olarak 3 yıldır polikistik over hastasıyım. Doğum kontrol haplarını, tarlusalları falan hiç söylemicem. Zaten bu hastalıkla baş etmeye çalışan herkesin geçtiği yollardan bende geçtim. Hiçbir işe yaramadı, bol çatlak bol kilo ile geri döndü hepsi. Her gittiğim doktor başka bir marka doğum kontrol hapı verdi.
Şuanda hiçbir hap kullanmıyorum. 6 aydır da regl olamadım.
Bugün bir eğitim görevlisi(mevkiiside gayet iyi bir hanımefendi kendisi) bana raw-vegan diyeti ile tedavi'yi araştırmamı söyledi.
Raw-vegan diyeti ise herhangi bir hayvansal protein tüketmemek oluyor. Diğer adıyla çiğ beslenme diyeti. Besinleri çiğ tüketiyorsun. Bol bol kuruyemiş, meyve, sebze suları, salatalar…
Youtube'a yazdığımda şok oldum! Gerçekten yurtdışında bu kadar popüler olan birşeyi nasıl da duymam 3 yıldır! Defalarca ağlayıp 'hormon kullanmak istemiyorum' yakarışlarım aklıma geldikçe daha da üzüldüm kendime!
Arkadaşlar video'larını paylaştığım kızlar sadece bir kaçı. Türkçelerini bulamadım, İngilizcede sıkıntısı olan biri varsa seve seve çevirisinide yaparım. Yeter ki hepimiz faydalanalım.
Her hangi bir ilaç kullanmak yok, kürlere vs hiçbirşeye gerek yok. Bu kızlar öyle söylüyor. Tek değiştirmemiz gereken şey diyetimiz, beslenme şeklimiz.
Denemekten zarar çıkmaz. Bence denemeliyiz kızlar! Kimler benimle????
Videoları aşağıda gönderiyorum:

http://www.youtube.com/watch?v=Jziw4zbXLY0 --> Bu kızın diğer videolarında nasıl saç dökülmesinin bittiğini ve saçlarının nasıl da çok çıktığını falan anlatıyor.
http://www.youtube.com/watch?v=rwU3__L1KxM
http://www.youtube.com/watch?v=SW28pN_6PM8
http://www.youtube.com/watch?v=050duk-md6s

Daha bir sürü var kızlar, youtube'dan bakmanızı tavsiye ediyorum :)

Merak ettim dogrusu.. suan videolari izleyemiyorum ama en kisa zamanda ben de arastiracagim..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Allah senden razı olsun.20 yaşındayım.2 yıldır pko var bende çeken bilir bunu bu konuyu açarak bana umut ışığı oldun senden ricam olacak benim ingilizcem yok zahmet olmazsa çevirir misin bana özellikle saç ile ilgili olan kısmı saçlarımın yarısını kaybettim.

1 aydır raw food/çiğ beslenme ile ilgileniyordum. Dün de PKO teşhisi konuldu, bugün ise bu konuyu okudum ve videoları gördüm. Bu bir mesaj olmalı :) Son iki yıldır kilo alma, sivilce, depresyon problemlerim en üst noktaya çıkmıştı. Zaten hashimoto tiroidim vardı, bir de PKO üstüne eklenince çok moralim bozuldu. Fakat hamdolsun, her şey Allah'tan, bunda da kesnlikle bir hayır var diyebildim ve işte her şey bir araya geldi. Ben de seninleyim lentlily!!

Kızlarrr noolur çevirileri yapabilir misiniz yardımınıza ihtiyacım var psikolojim çok bozuldu pko dan kalın gür saçlarımı kaybettim umut oldu bu konu bana

$ImageUploadedByKadınlar Kulübü1404993221.420398.jpg

$ImageUploadedByKadınlar Kulübü1404993264.752521.jpg

$ImageUploadedByKadınlar Kulübü1404993280.445060.jpg

kızlar notlara yazdım buraya kopyalayamadım. umarım görürsünüz fotoğrafları. sevgiyle kalın.

Veggie diyeti dedigi vejeteryan herhalde..

Çok çok teşekkür canım Allah senden razı olsun zahmet verdim sana.18 imden beri saçlarım dökülüo ne denediysemde olmadı çoğu gitti bu durumda canımı çok sıkıyo o yüzden umut etmistim keske kız daha detaylı anlatsaydı

Çok çok teşekkür canım Allah senden razı olsun zahmet verdim sana.18 imden beri saçlarım dökülüo ne denediysemde olmadı çoğu gitti bu durumda canımı çok sıkıyo o yüzden umut etmistim keske kız daha detaylı anlatsaydı

ne zahmeti canım benim, lafı bile olmaz. ben özellikle o saçla ilgili olan videodaki bayanın her şeyini öğrenip buraya yazarım. sadece unutmamam lazım. bi döneyim inşallah anlarız nedir ne değildir. sen canını sıkma, her şeyin nedeni sıkıntı oluyor genelde. insan rahat olunca hastalıklar bile geçiyor bazen.

Saçlarımco kadar kalın düz ve güzeldi ki insan ister istemez üzülüyor.Düşünmen yeter canım çok yardımcı oldun saol eksik olma

üzülmen çok doğal canım, bende kilo alışıma, yüzümü sivilcelerin basmasına kahroluyorum...

bir de evlendiğim vakit bende bu hastalık yüzünden zorluk çeker miyim acaba diyorum, o beni mahvediyor zaten. o yüzden erkek arkadaşımla yüksek lisanstı vesaire erteleyip hemen düğün istiyorum.

bir kaç kür araştırsan canım saçların için?

merakta ediyorum bu bayanların videolarında faydali bir şeyler var mı acaba diye...

inşallah hepimizin sorunlarına çare bulunur...

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Canım bütün belirtileri var bende tüylenme sivilce ben 52 kilodan 68 kiloya kadar geldim 10 kilo verdim diane kullanıorum ama hiçbir gelişme yok 20 yaşındayım sınava hazırlanıorum bide bu pko özellikle saç konusu mahfedio beni 2 yıldır denemedigim sey kalmadı doktor doktor gezdim ama yok bi minoxidil kaldı kullanmadıgım onada şimdi başlamak istemiorum.bence sevgilin varken uzatma evlen pko ilerleyebiliyor birde kilo ve sivilce konusunda yardım istersen ben her zaman burdayım.

ben soğan kürünü yapmayı düşünüyorum, sadece gebelik için değil PKO tedavisi icinde ise yariyormus.

ben yasmin kullanıyorum. artik yeni sivilceler tek tük cıkıyor, kilo alımım ve tuylenmem de durdu. ise yaradi galiba. e ama hep mi dk hapi kullanalım?

canım yoksa sivilce icin bi yontem mi buldunn kilo icin?

burda bir baslik okudum mucize su diye, kullanan butun bayanlar nerdeyse hepsi ise yaradi gitti sivilceler yazmiş. bende bugün aradım eczacımı hazırlattım kardesim alip getiriyor bu aksam baslamayi planlıyorum. sana gelismeleri de yazarim.

Son düzenleme:
Canım soğanıda yaptım ama geçmedi.sivilce icin su maskeyi yapmıstım ve çoğu gitti lekelerede iyigeldi maden suyu 2 aspirin ve bayaz kil kullandım aspirinleri ezip karıştırdım yüzüme sürüp yarım saat beklettim haftada 2 kez.kiloda ise şekeri ve ekmeği kestim az yedim yeşil çay türk kahvesi ve elma büyük fayda sağladı sabahları aç karna 2 bardak limonlu su içtim sebze agırlıklı beslendim ama sabahları mutlaka yumurtayı ekle özel bi spor yapmadım sadece göbek için mekik çektim civanperçemi aslanpençesi adaçayı içiprum sürekli hormonlar için akşam 5 ten sonra aksam yemegini az ye ve sadece yeşil çay iç bol acı ye ben bunlarla spora gitmeden 10 kilo vedim vermeyede devam ediyorum.bence daha başındayken spora yazıl endokrin uzmanına görün hormonlara daha detaylı baksın ve bir diyetisyene git benim imkanlarım kısıtlı oldugu icin gidemedim kendi kendime halletmeye çalışıorum.pko insanın psikolojisini mahfedio Rabbim hepimize şifa ve sabır versin

yaa canım benim üşenmeyip yazmışsın. şu tatil çıksın aradan söylediklerinin hepsini yaparım ben çok sağolasın.

her şeyin başı moral. Allah yardımcımız olsun bol bol dua gönderiyorum sana canım.

Kizlar yasmin gecici bir cozum. Birakinca sivilceler hortluyor tuyler eski yogunlukta cikmaya basliyor. Ve uzun sure kullanmayin. Bazen doktorlar soylemeyi unutuyor. Ama 6 ayda bir ara verip vucudu dinlendirmek lazim.

geçici olduğunu biliyorum ama ne yapabilirim ki:KK43: yaşanmıyor diğer türlü. ben acaba bir endokrin uzmanıyla mı görüşsem. dk hapı kullanmakta istemiyorun:KK43: sen ne öneriyorsun canım?

canım en güzel şeyi göndermişsin saol eksik olma :) kızlar spora endokrin uzmanına ve diyetisyene mutlaka gidin.bende dianeyi bırakmayı düşünüorum ama bırakıncada adet olamıorum ve bu hapların hasarları çok fazla offf naapcağımı şaşırdım .ss

selam kızlar bende 1 yıllık evliyim.2,aydan itibaren korunmadık ama bebek olmadı.doktora gittik PKO dedi.hamile kalmak istediğim için inofolik kullanıyorum.korkularım var hiç anne olamamak gibi.PKO olup hamile kalan var mı aranızda yardımcı olursanız sevinirim.inşallah isteyen herkesin bebişi olur :KK43:

X